آموزش بازنویسی محتوا

?>

امروزه تولید محتوا یکی از روش های بسیار کارآمد در زمینه تبلیغات، رونق کسب وکار، فعالیت های مجازی و… به حساب می آید به طوری که میتوان به واسطه یک تولید محتوای خوب و دقیق شرایط بسیار ایده آلی در هر زمینه ای ایجاد کرد. برای مثال در نظر بگیرید که در زمینه تبلیغات شما میتوانید با نوشتن یک محتوای خوب یک معرفی  بسیار پر مخاطب را در زمینه خاص ایجاد نمایید.

سفارش تولید محتوا متنی

از طرفی افرادی که به طور خاص در شبکه های مجازی فعالیت میکنند از اصلی ترین دلایل موفقیت انها تولید محتوای خوب و مخاطب پسند بوده است. به این معنی که هر شخصی که در فضای مجازی فعالیت دارد باید حرفی برای گفتن داشته باشید این حرف هایی برای گفتن داشتن، همان محتوای خوب و مخاطب پسند است که باعث شده است شرایط بسیار مناسب را برای صاحبان ان ایجاد نماید.

لذا ضرورت تولید محتوای خوب به خوبی خود را نشان میدهد. از طرفی ما در زمینه تولید محتوا اشکال مختلفی را پیش رو داریم:

  • تولید محتوای متنی
  • تولید محتوای تصویری
  • تولید محتوای ویدویی
  • تولید محتوای صوتی و…

هر کدام از این اشکال برای هر زمینه ای کاربرد و تاثیر گذاری متفاوتی را خواهد داشت. به این معنی که برخی از افراد میتوانند از طریق تولید محتوای متنی به خوبی کار و فعالیت خود را معرفی نمایند و اطلاعات کافی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. اما برخی از فعالیت ها از طریق تولید محتوای ویدیویی تاثیر بسیار بیشتری را بر روی مخاطب خود میگذارند و لذا این تولید محتوا برای آن ها موثر تر خواهد بود. در این زمینه میتوان به تبلیغات تلوزیونی اشاره کرد که اغلب در مورد مشاغل مختلف تولید محتواهایی را به صورت ویدیویی به منظور تبلیغات ارائه میدهند.

بنابراین تولید محتوا در همه زمینه های مبتواند از اهمیت خاصی برخودار باشد و در هر زمانی براساس پارامترها و شرایط مختلف از درجه اعتبار متفاوتی نیز برخودار باشد. به این معنی که درست است تولید محتوای تازه و جدید میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد اما در مجموع همیشه راهی برای نوشتن محتوای تازه و بکر فراهم نیست و در برخی مواقع نیاز داریم تا محتواهای گذشته را بازنویسی کنیم.

در حقیقت تولید محتوا بحث پیچیده ای است و میتوان برای استفاده بهینه و ارائه محتواهایی جذاب تر و البته جامع تر از محتواهای نوشته شده استفاده کرد به این معنی که به بازنویسی محتواهای نوشته شده بپردازیم و از آنها محتواهای نو و جدید بسازیم. لذا در این مقااله سعی داریم در مورد باز نویسی محتوا صحبت کنیم لذا در ادامه با ما همراه باشید.

سفارش تولید محتوا رپورتاژ آگهی

بازنویسی محتوا به چه منظوری صورت میگیرد؟

بازنویسی محتوا بحثی جدا از نوشتن یک محتواست زیرا در بازنویسی محتوا ما از محتواهایی که از قبل نوشته شده استفاده میکنیم تا یک محتوای جدید بسازیم. حال سوال این است که به چه منظور ما به بازنویسی محتوا میپردازیم؟

در پاسخ باید گفت در برخی از شرایط برخی از محتواها به مرور زمان از ارزش انها کاسته میشود و یا به اصطلاح دیگر مورد توجه مخاطب قرار نمیگیرند لذا در چنین مواقعی باید محتواهای گذشته را برداشت و از انها محتواهایی جدید و به روز ارائه داد.

مطالعه کنید
کسب درآمد از تولید محتوا معرفی روش های تضمینی و پولساز

از طرفی در برخی مواقع نیز ممکن است محتوا نویسان اطلاعات کاملی از موضوعی که قرار است در مورد آن تولید محتوا کنند را ندارند و لذا در این موقع شما به سراغ بازنویسی محتواهایی میروید که از قبل نوشته شده است. به این معنی که محتوا نویس مقاله ها و متن هایی را که در مورد آن حوزه تخصصی است را به طور کامل مطالعه میکند تا بتواند اطلاعات کاملی را در ان خصوص به دست اورد و سپس با یک دید جامع به بازنویسی محتوا بپردازد و اطلاعات را در قالبی جدید و نو در اختیار مخاطب قرار دهد.

در حقیقت محتوا نویس باید ایده پرداز باشد، خلاق باشد، قدرت تفکیک و استدلال در همه زمینه ها را داشته باشد تا بتواند محتواهای گذشته و بلا استفاده را در قالب جدید و نو قرار بدهد و از طرفی بتواند محتواهای از قبل نوشته شده را در زمینه تخصصی به گونه ای قالب بندی کند که به صورت یک ایده نو و بکر به نظر برسد لذا محتوا نویسان باید افرادی حرفه ای و خبره باشند تا بتوانند به بازنویسی محتوا بپردازند.

سفارش تولید محتوا انگلیسی

تا چه میزان میتوان در بازنویسی محتوا موفق عمل کرد؟

برای اینکه در بازنویسی محتوا به صورت حرفه ای و موفق عمل کنید باید چند نکته را در نظر بگیرید:

کپی برداری نکنید

یکی از اصلی ترین نکاتی که شما را در بازنویسی مطلب و محتوا موفق میکند عدم کپی برداری است. در حقیقت کار بازنویسی با کپی کردن خیلی فرق دارد و محتوا نویس نیز باید بتواند به درستی بر روی خط بازنویسی حرکت کند تا از کپی کردن فاصله بگیرد. امروزه موتورهای جستجو دارای الگوریتم های خاصی هستند و به زودی مطالب کپی شده را شناسایی میکنند و این شناسایی نیز موجب پرداخت جریمه نیز میشود. لذا با توجه به الگوریتم های به روز رسانی شده موتورهای جستجو دیگر نمیتوان به راحتی هر منبعی را کپی کرد و همه جا از ان استفاده کرد.

بنابراین در امر بازنویسی باید سعی کنید مطالب را خوانده و از انها ایده پردازی های جدیدی بگیرید نه اینکه عینا ان ها با یک سری تغییرات جزیی بیان کنید. این عمل به ویژه برای فعالیت هایی که دارای اهمیت و اعتبار بالایی هستند به شدت حائز اهمیت است تا هیچ مطلبی کپی برداری نباشد که در غیر اینصورت عواقب خوبی را نخواهد داشت.

عادت های یک برنامه نویس موفق

خلاق و ایده پرداز باشید

یک محتوا نویس در بازنویسی محتوا باید از عنصر خلاقیت و ایده پردازی استفاده نماید. در نظر بگیرید که هنگامی که دارید یک مطلب را میخوانید به راحتی میتوانید همان مطلب را به اشکال مختلف نیز بیان کنید لذا این اشکال مهم در بحث خلاقیت محتوا نویس اهمیت زیاد دارد تا بتواند از کپی کردن و ایجاد محتواهای تکراری و خسته کننده دور باشد.

قدرت بسط و توسعه مطلب را داشته باشید

یکی دیگر از عوامل موفقیت محتوانویس در بازبینی مطالب قدرت بسط و توسعه مطالب است لذا هنگام بازنویسی مطالب باید بتواند به اصطلاح لب کلام را بسط دهد و با شاخ و برگ دادن به مطلب یک محتوای جدید را عرضه نماید.

جذب مشتری با تولید محتوا

مطالعه کنید
کارشناس تولید محتوا کیست؟ چه وظایفی دارد؟ + استخدام

روش ها و شیوه های بازنویسی محتوا چیست؟

همانطور که ذکر شد بازنویسی یعنی نگارش مجدد از روی نوشته ها و محتواهای از پیش نوشته شده و محتواهایی که به هر دلیلی دیگر قابلیت استفاده ندارند و یا مورد استقبال قرار نمیگیرند به راحتی امکان بازنویسی مجدد و نوشتن در اشکال جدید و پر مخاطب را دارند و یا برای نوشتن مباحث تخصصی میتوان از بازنویسی کمک گرفت حال به شیوه های بازنویسی محتوا اشاره خواهیم کرد:

شیوه ادغام محتواها با یکدیگر

در این شیوه شما میتوانید به راحتی از چند محتوا در مورد یک موضوع استفاده نمایید و با برداشت نکات کلیدی در هر کدام از انها یک محتوای جدید را تولید کنید که مجموعی از همه محتواهای گذشته باشد.

هزینه تولید محتوا متنی

در این شیوه شما به راحتی میتوانید یک شاکله جدید را با استفاده از محتواهای گذشته ایجاد کنید که برای مخاطب جذاب و دنبال کننده باشد. نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در این شیوه باید نکات مهم و کلیدی را برداشته و آن ها را در غالب جدید بسط و نشر دهید.

استفاده از مطالب موجود و در دسترس

زمانی که تنها یک محتوا دارید و قصد دارید این محتوا بازنویسی کنید لذا سعی کنید از ایده هایی که در دسترس می باشد استفاده کنید و همان ها را بسط دهید. به این منظور با خواندن متن ایده پردازی هایی که به ذهنتان میرسد را یاد داشت کنید و در نهایت از ترکیب آنها یک محتوای جذاب و خلاقانه را ایجاد نمایید.

کسب درآمد از تولید محتوا

استفاده از روش های مختلف در شیوه های تولید محتوا

همانطور که ذکر شد برای تولید محتوا روش های مختلفی وجود دارد مثل تولید محتوای متنی، تصویری صوتی و… لذا با توجه به این شیوه های مختلف شما میتوانید محتواهای مختلف را به جای هم استفاده کنید و شیوه ها را تغییر دهید برای مثال در نظر بگیرید که شما یک محتوای تصویری دارید حال با تبدیل این محتوا به یک ویدیو چقدر میتوانید شیوه جدیدی را ارائه دهید؟. و یا در نظر بگیرید که برخی از محتواهای متنی را که افراد زیادی به ان توجه نمیکنند و از رونق افتاده است را حالا به صورت یک پادکست و فایل صوتی در اختیار مخاطبان قرار دهید. قطعا دراین شیوه موفق خواهید بود زیرا به طور خاص ایده پردزای های ناب و متنوعی را به این شکل میتوانید ارائه دهید.

استفاده از محتواهای پر بازدید برای محتواهای جدید

سعی کنید محتواهایی که بازدید زیادی خورده اند را نیز برای بازنویسی استفاده کنید به این شیوه که شما میتوانید چند محتوای مرتبط باهم را ایجاد نمایید که در راستای محتوای پر بازدید شما باشد.

به این شکل شما میتوانید نوعی محتوای پشت سرهم را به صورت سریالی ایجاد نمایید و در این شیوه دقت داشته باشید که شما باید موضوعات مهم و کلیدی را برداشته و در محتوهای پشت سر هم انها را به صورت بسط داده شده ارائه دهید.

ساخت بازی اندروید بدون برنامه نویسی

آیا بازنویسی محتوا کاری درست است؟

                                                                                با در نظر گرفتن مسئله کپی کردن ممکن است اینطور به نظر برسد که کار بازنویسی فعالیت درست و قابل اطمینان نیست اما همناطور که ذکر شد بازنویسی فرایند کاملا متقاوت با کپی برداری است لذا اتفاقا زمانی که یک محتوا نویس میتواند یک متن را بازنویسی کند هنر او بیشتر به چشم می آیید زیرا توانسته از یک محتوای خاموش و بی اثر یک محتوای پویا و جذاب تولید کند بنابراین بازنویسی کاری به مراتب سخت تر از نوشتن یک محتوای بکر است زیرا یک محتوا نویس باید بدون کپی برداری با خواندن یک محتوا، محتوایی جدید را تولید کند که حرفی تازه برای گفتن داشته باشد.

مطالعه کنید
چک لیست انتشار محتوا در سال 2022

ویژگی های بازنویسی محتوا در مقایسه با تولید یک محتوای بکر چیست؟

در این زمینه میتوان گفت تولید محتوا صفر تا صد یعنی از زمان ایده پردازی تا زمان نوشتن و انتشار باید تماما به وسیله محتوا نویس و با استفاده از دانش و دانسته های خود محتوا نویس صورت بگیرد اما در بازنویسی کار محتوا نویس راحت تر است زیرا یک متن و اطلاعات آماده را در اختیار دارد و نیازی به داشتن و جمع اوری اطلاعات نیست بلکه هنر بازنویسی در این است که او بتواند از این اطلاعات مجددا ی محتوای بکر، تازه، نو، جذاب ارائه دهد.

معرفی بهترین ابزار های رایگان سئو

بنابراین میتوان گفت در بازنویسی یک سری سختی ها برای محتوا نویس پیش روست و یک سری مزیت ها که در ادامه به ان ها اشاره میکنیم:

مشکلات بازنویسی محتوا:

دقت در نوشتن متون بدون کپی برداری

یکی از سخت ترین مراحل کار بازنویسی نوشتن متن بدون کپی است. در حقیقت باید این توانایی را داشته باشید که بتوانید از متنی که حاضر و آماده برای شماست یک ایده جدید از دل آن بیرون بیاورید و یا در صورت استفاده از متن های داخل آن قدرت ایده پردازیتان تا حدی بالا باشد که متن حالت کپی نداشته باشد. بنابراین به صورت کلی برای پرهیز از کپی باید ایده پردازی قوی داشته باشید.

استفاده از ایده پردازی و خلاقیت بیشتر

در بازنویسی متون باید با خواندن هر متن شیوه ای متغایر را در نوشتن در پیش بگیرید تا بتوانید از تکرار همان متون فاصله بگیرید و لذا مدام در ذهن با چالش های زیادی رو به رو خواهید بود تا از ایده پردازی و خلاقیت خود استفاده نمایید و متنی جدید را بنویسید.

ارائه متنی تازه و جدید

شما باید از متنی که میخوانید فاصله بگیرید و یک متن جدید و کاملا نو را بنویسید و لذا در این زمینه نیز با چالش رو به رو خواهید بود که متنی را بنویسید که با متن پیشین تفاوت داشته باشد و از طرفی تازه و بدیع باشد.

بهترین دوره های ثروت سازی و درآمدزایی

مزیت های نوشتن محتوای بازنویسی شده:

نیاز به زمان کمتر برای جمع اوری اطلاعات

همانطور که ذکر شد بازنویسی متن برای شما مزیت های زیادی را نیز به همراه می آورد از جمله اینکه شما دیگر نیازی به جمع اوری اطلاعات ندارید و لذا به راحتی اطلاعات مورد نیاز شما در اختیار شماست و شما باید فقط در انها تغییر و تحول ایجاد نمایید و مطالب را در یک قالب جدید ارائه دهید.

افزایش قدرت بسط و تحلیل مطالب

یکی دیگر از مزیت های بازنویسی متون افزایش قدرت بسط و تحلیلی مطالب است به این طریق شما میتوانید با خواندن محتواهای پیشین ذهن خود را با چالش های جدیدی رو به رو کنید تا بتوانید قدرت بسط و تحلیل را در خود افزایش دهید و حتی در زمینه نوشتن متن جدید نیز ذهن خود را اماده نمایید. داشتن قدرت بسط و تحلیل مطالب یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که برای یک محتوا نویس ضروری است.

مطالعه کنید
موانع و مشکلات تولید محتوا در سال 2022

راه های کسب درآمد از اینترنت برای نوجوانان

صرفه جویی در زمان و میزان انرژی

با توجه به اینکه تمامی منابع و مواد اولیه برای نوشتن متن در اختیار شما قرار دارد لذا برای شما در زمان و میزان انرژی که باید برای نوشتن یک متن بگذارید بسیار صرفه جویی خواهد شد. بنابراین بازنویسی متن به لحاظ اماده بودن مطالب و اطلاعات صرفه جویی زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

کسب درآمد از روبیکا

افزایش سرعت عمل

با توجه به اینکه منابع و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار دارد لذا شما میتوانید به راحتی در مدت زمان کم و با سرعت عمل بیشتری پیش بروید و زمانی کمتر از زمان نوشتن یک متن از صفر تا صد برای نوشتن یک متن بازنویسی شده قرار دهید.

کلام آخر

با توجه به اهمیتی که تولید محتوا در همه زمینه ها دارد لذا نوشتن یک متن درست، مستند، بدون کپی و… از اهمیت زیادی نیز برخودار بوده است. برای نوشتن یک محتوای خوب شما با شیوه های مختلفی مثل تولید محتوای متنی، ویدیویی، تصویری و… رو به رو هستید که شما میتوانید بر اساس اهداف کاری خود از هر کدام از این شیوه ها به طرق مختلف استفاده نمایید.

از طرفی با توجه به اینکه در برخی موراد بعضی از محتواها از رونق می افتند و یا اطلاعات داخل انها نیاز به، به روز رسانی داشته باشید مجبور میشویم که یک محتوا را بازنویسی کنیم. در برخی موارد نیز ممکن است که محتوا نویس اطلاعات کافی را در مورد زمینه خاصی نداشه باشد  لذا نیاز دارد که برخی از محتواهای از پیش نوشته شده را بازنویسی کند.

بنابراین در حوزه تولید محتوا ما با بازنویسی برخی از متون از پیش نوشته شده نیز رو به رو هستیم که در زمینه بازنویسی نیز باید شرایط و نکات زیادی را در نظر گرفت زیرا بازنویسی متون مرز باریکی با کپی برداری دارد و لذا حساسیت کار محتوا نویس در اینجا مشخص میشود که بتواند متن را به گونه ای بازنویسی کند که از کپی به دور باشد و اطلاعاتی دقیق و درست را به صورت تازه، جدید و بدیع ارائه کند. در حقیقت قالب جدیدی که محتوا نویس به متن بازنویسی شده میدهد تاثیر زیادی بر روی مخاطب میگذارد به گونه ای که گویی محتوایی تازه و جدید را در اختیار دارد.

بنابراین کار محتوا نویس در متون بازنویسی شده از مزیت ها و مشکلات زیادی برخوردار است که یک محتوا نویس حرفه ای باید بتواند از قدرت تحلیل و بسط مطالب، خلاقیت و ایده پردازی بالا، دقت عمل بالا و… برخوردار باشد تا بتواند یک متن بازنویسی شده تازه و مستند را به مخاطب ارائه نماید.

خدمات سئو و طراحی سایت ما:

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *