آموزش طراحی سایت با پایتون رایگان

?>

این روزها طراحی سایت و برنامه نویسی توسط شرکت ها و آموزشگاه های مختلفی در سراسر دنیا در حال آموزش است و یا دست کم کتاب ها و یا فایل های مختلفی وجود دارد که به آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت پرداخته اند و افراد زیادی به صورت تخصصی در این رشته مشغول آموزش و یادگیری هستند. از طرفی تعداد افرادی که میخواهند برنامه نویسی و طراحی سایت را بیاموزند بسیار زیاد است و برنامه نویسی و طراحی سایت یکی از مهارت هایی است که نیاز به دقت عمل و تمرکز زیادی دارد و با توجه به پیچیدگی های زیادی که در ان دیده میشود مشکل به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: دانلود کتاب آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

هر کدام از راه هایی که به اموزش مهارت برنامه نویسی پرداخته اند دارای ویژگی های مثبت و منفی زیادی هستند و برخی از این روش ها نیز به سادگی میتوانند در مدت زمان کم و محدود به صورت حرفه ای افراد را تا سطح بالایی برسانند و انتظار افراد را در این زمینه برآورده سازند.

اما با وجود همه این ها این روزها آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد نسبت به آن ترغیب میشوند و به دنبال این هستند تا بتوانند این مهارت را به خوبی یاد بگیرند و از آن کسب درامد کنند. در حقیقت برنامه نویسی از آغاز تولدش فراز و فرود زیادی را پشت سر گذاشته است و زبان های مختلفی نیز در ان وجود دارد که با نقاط قوت و ضعف زیادی نیز رو به رو بوده هستند. اغلب کسانی که به صورت حرفه ای به برنامه نویسی و یا طراحی سایت مشغول هستند به خوبی از این پیچیدگی ها مطلع هستند و لذا در این راستا سعی شده است تا حتی الامکان روش های زیاد و ساده تری برای آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت ایجاد شود.

یکی از روش های یادگیری طراحی سایت از طریق پایتون است که در این مقاله سعی داریم ابتدا نگاهی به تعریف و تاریخچه ان و سپس نحوه آموزش و یادگیری آن داشته باشیم. با ما همراه باشید.

سفارش تولید محتوا سایت پزشکی

تعریف و نگاهی به تاریخچه پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی است که به صورت متن باز و رایگان است و بسیار ساده است. پایتون کاربردهای زیادی برای طراحی و ساخت وب، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و… دارد و یک زبان برنامه نویسی بسیار قدرتمند است که توسط بسیاری از شرکت ها از جمله اینستاگرام، یوتیوب، گوگل و… مورد استفاده قرار میگیرد.

در مورد تاریخچه این زبان برنامه نویسی باید گفت که علیرغم اینکه یک زبان برنامه نویسی ساده است دارای پیشینه ای بسیار پیچیده است به این شکل که در سال 1989 آقای روسوم که تقریبا به همه زبان های برنامه نویسی تسلط کامل داشت و تقریبا از همه زبان های برنامه نویسی نیز استفاده کرده بود متوجه شد که همه زبان های برنامه نویسی به نوعی نقاط قوت و ضعف خود را دارند و نقاط ضعف برخی از این زبان های برنامه نویسی چنان حوصله سر بود که آقای روسوم تصمیم گرفت که یک زبان برنامه نویسی طراحی و تولید کند که مجموعه از نقاط قوت همه زبان های برنامه نویسی باشد را داشته باشد و تا حد امکان میزان خطاها و یا نقاط ضعف در آن کمتر باشد.

مطالعه کنید
آموزش node js

به این ترتیب در تعطیلات کریسمس در ابتدا به عنوان یک سرگرمی بر روی این پروژه کار کرد و حاصل فعالیت های خود را که  به همکارانش نشان داد بازخورد های بسیار خوبی را از همکارانش دریافت کرد و لذا مصمم شد تا بر روی این پروژه به صورت جدی فعالیت کند و لذا این اتفاق منجر شد که در سال 1991 آقای روسوم زبان برنامه نویسی پایتون را طراحی و تولید نماید و این زبان برنامه نویسی در دو نسخه 2 و 3 که نسخه دو آن در سال 2000 و نسخه سه آن در سال 2008 منتشر و روانه بازار شد.

این زبان یکی از زبان های برنامه نویسی بسیار قوی است که به شدت مورد استقبال کاربران آن قرار گرفت و هنوز هم از جایگاه ویژه خود در بین طراحان سایت و برنامه نویسان برخوردار است. در حقیقت ابداع آقای روسوم یک زبان برنامه نویسی چند منظوره بود که توانست طی مدت کوتاهی نیاز بسیاری از شرکت ها و طراحان سایت را در حوزه های مختلف برآورده کند.

در حقیقت باید گفت برنامه نویسی پایتون حاصل پیشرفت در زبان برنامه نویسی بود که با تکیه بر ایرادات و نواقص در زبان های برنامه نویسی گذشته ابداع شد و لذا از همین جهت است که در این زبان برنامه نویسی تا حد امکان میزان خطاها و نواقص کاهش یافته است و با یک زبان برنامه نویسی خوب و قوی رو به رو هستیم که به صورت چند منظوره کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: دیلیت اکانت اینستاگرام

ویژگی ها و مزیت های طراحی سایت با پایتون رایگان

همانطور که ذکر شد این زبان برنامه نویسی به شدت مورد استقبال قرار گرفت و هنوز هم مورد استفاده قرار دارد لذا استقبال از پایتون متاثر از ویژگی های مثبت در آن بود و لذا از مهم ترین مزایا و ویژگی های این زبان برنامه نویسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سفارش تولید محتوا متنی

امکان یادگیری سریع و رایگان

پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی منجسم در دنیاست که شما میتوانید به راحتی با تمرکز بر روی آن خیلی سریع و در مدت زمان کم و به صورت رایگان آن را آموزش ببینید و به صورت حرفه آن را فرا بگیرید. در حقیقت با فراگیری زبان برنامه نویسی پایتون شما میتوانید به راحتی در زمینه های مختلف به طراحی سایت بپردازید و به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت داشته باشید. برای آموزش زبان برنامه نویسی پایتون شما میتوانید از طریق جزوات و یا کتاب ها، سایت ها و یا آموزشگاه های مختلفی که در این زمینه به آموزش پرداخته اند کمک بگیرید.

نکته مثبت در یادگیری پایتون این است که شما میتوانید در ابتدا به صورت مقدماتی یک اصول پایه ای را در آن آموزش ببینید که از این اصول پایه، مهارت های جداگانه بیشتری نیز انشعاب پیدا میکنند برای مثال شما میتوایند در آغاز فقط اصول اولیه پایتون را یادبگیرید و در مراحل بعدی وارد رشته های مختلفی شوید و در حوزه های مختلفی فعالیت کنید و از ویژگی چند منظوره بودن پایتون به خوبی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲

کاربرد فراوان در زمینه های مختلف

شما میتوانید ب یادگیری پایتون رایگان به خوبی در زمینه های مختلف فعالیت کنید به این طریق پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی است که شرکت های مختلفی از آن استفاده میکنند و لذا شما نیز میتوانید با یادگیری آن با شرکت های مختلفی همکاری داشته باشید و در زمینه های مخلتفی از این مهارت استفاده نمایید.زیرا همانطور که گفته شد پایتون به صورت پایه ای برنامه نویسی را برای زیربنای همه حوزه ها و فعالیت ها آموزش میدهد و بعدها شما میتوانید وارد حوزه های هوش مصنوعی یا صرفا طراحی و توسعه وب و… شوید و فعالیت خرفه ای خود را داشته باشید.

مطالعه کنید
پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در ایران و جهان سال 2023 و 1402

پیش نیاز آموزش همه زبان های برنامه نویسی است

در حقیقت زمانی که شما زبان برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرد گویی دروازه ورود به همه زبان های برنامه نویسی است و لذا بعد از یادگیری مقدمات زبان برنامه نویسی پایتون به راحتی میتوانید در مراحل بعدی در هر زمینه ای از زبان های برنامه نویسی فعالیت کنید و به طراحی سایت و برنامه نویسی برای شرکت ها و سازمان در حوزه های مختلف بپردازید. در حقیقت یادگیری پایتون این امکان را به شما میدهد که نگرانی دریافت کار و پروژه را نیز نداشته باشید و با یادگیری آن در حوزه های زیادی توانایی همکاری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: راه های کسب درآمد دلاری در منزل

فعالیت حرفه ای از طریق پایتون

یکی دیگر از مزیت هایی که طراحی سایت با پایتون دارد ارتقا سطح شما به صورت صعودی از مبتدی به حرفه ای را دارد زیرا از آنجایی که این زبان برنامه نویسی در حکم دروازه ورود به همه زبان های برنامه نویسی است میتوان به خوبی انتظار داشت که این زبان برنامه نویسی راه حلی بسیار سریع برای فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی سایت به حساب می آید.

نحوه آموزش طراحی سایت با پایتون رایگان به چه شکل است؟

بنابر آنچه که ذکر شد اکنون نوبت به آن رسیده است که نحوه آموزش طراحی سایت با پایتون را توضیح دهیم لذا در ادامه با ما همراه باشید.

برای یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون ما نیاز داریم تا دو مرحله را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به صورت حرفه ای این زبان را برای طراحی سایت فرا بگیریم لذا در یک تقسیم بندی کلی در مراحل یادگیری پایتون میتوان گفت که مرحله مقدماتی و مرحله پیشرفته از اصلی ترین مراحل یادیگری پایتون هستند و لذا مرحله مقدماتی در اصل پیش نیاز یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون به حساب می آید.

در حقیقت مرحله مقدماتی زبان برنامه نویسی پایتون است که به عنوان پیش نیاز و دروازه ورود به زبان های برنامه نویسی دیگر را فراهم میکنید به این معنی که شما برا ورود به دنیای برنامه نویسی باید یک سری اصول اولیه و تعاریف کلی را یاد بگیرید و با تکیه بر این اصول اولیه وارد مرحله پیشرفته برنامه نویسی و طراحی سایت شوید.

مرحله مقدماتی پایتون این امکان را به شما میدهد تا با هر میزان توانایی و سطحی که دارید وارد دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت شوید زیرا از مسائل ساده و پیش پا افتاده برنامه نویسی را برای شما شروع میکند و این برای کسانی که هیچ اطلاعی از پایتون و برنامه نویسی ندارند یکی از نکاتی بسیار مثبت به حساب می آید و با تکیه بر این نکته است که اغلب افرادی که با پایتون شروع به فعالیت برنامه نویسی و طراحی سایت میکنند انگیزه لازم برای ادامه را دارند و به خوبی میتوانند سطح خود را در آن افزایش دهند و به پیشرفت برسند.

مطالعه کنید
چطور یک برنامه نویس شویم؟

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از روبیکا رایگان

بنابراین در اینجا این سوال پیس می آید که در مرحله مقدماتی برنامه نویسی پایتون چه چیزهای را یاد میگیریم؟ لذا در پاسخ باید گفت در این مرحله شما با متغییر های مختلف آشنا میشوید اینکه بتوانید انواع مختلف متغیر ها را تعریف کنید و بتوانید انواع متغیر ها اعداد، لیست ها، رشته ها و .. به خوبی شناسایی و با آنها کار کنید.

بعد از مرحله مقدماتی حال نوبت به مرحله پیشرفته برنامه نویسی میرسیم در این مرحله است که ما  وارد حوزه تخصصی خود میشویم برای مثال برنامه نویس هوش مصنوعی از برنامه نویس توسعه و طراحی وب جدا میشود زیرا دستور عمل هایی که در هوش مصنوعی نیاز است با دستور العمل هایی که در طراحی و توسعه وب وجود دارد متفاوت است و لذا در این نقطه است که کار تخصصی هر فرد شروع میشود. و لذا این مرحله را با عنوان مرحله پیشرفته زبان برنامه نویسی پایتون میشناسند.

بنابر این برای آموزش زبان برنامه نویسی پایتون ما باید دو مرحله مقدماتی و پیشرفته را پشت سر بگذاریم. در مرحله اول که پیش نیاز همه زبان های برنامه نویسی است ما اصول اولیه را فرا میگیریم و در مرحله دوم که پیشرفته تر است راه برنامه نویسان از یکدیگر جدا مشود و هر برنامه نویسی متناسب با حوزه تخصصی خود اصول و دستورالعمل تخصصی خود را فرامیگیرد.

بیشتر بخوانید: چک لیست سئو 2022

مراحل یادگیری طراحی سایت با پایتون رایگان

مراحل یادگیری طراحی سایت با پایتون رایگان توسط آموزشگاه ها و سایت های مختلف  صورت میگیرد و این بسته به نوع تدریس و و شیوه نامه اموزشی انهاست که به اموزش سطح مقدماتی و پیشرفته پایتون میپردازند. از طرفی برخی بر اساس نسخه سه و برخی براساس نسخه دو پایتون فعالیت و آموزش خود را پیش میبرند لذا در این مقاله سعی داریم به صورت کلی نگاهی داشته باشیم بر مراحل یادگیری طراحی سایت با پایتون رایگان.

در مراحل اولیه سعی بر این است تا به دانشجو تعریف متغیر ها و یا به طور کل متغیر را آموزش دهند متغیر ها در حقیقت عضو جدانشدنی در برنامه نویسی هستند لذا سعی بر این است که ابتدا متغیر را آموزش دهند و سپس  لیست ها و عملگراها را آموزش میدهند.

لیست ها در حقیقت داده های اصلی ما هستند  لذا ابتدا انها را اموزش داده و سپس عملگراها که مربوط به ریاضی ضرب، تقسیم، جمع، باقی مانده، خارج قسمت و… است که اموزش داده میشود. و به همین ترتیب رشته ها عملگراهای مقایسه، دستورات شرطی، حلقه، تابع، دیکشنری و… جز مراحل کار در پایتون است که باید آن ها را  یاد بگیرید تا بتوانید به صورت حرفه ای پیش بروید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش برنامه ریزی روزانه

منظور از فریمورک برای طراحی سایت با پایتون چیست؟

در حقیقت انتخاب فریمورک و یا چهارچوب توسعه یکی از مراحل برای طراحی و توسعه وب است لذا در پایتون فریمورک های متعددی وجود دارد که در میان انها سه فریمورک برای توسعه وب و اپلیکیشن های تحت وب مناسب است:

  • جنگو
  • فلسک

در حقیقت این دو فریمورک بهترین فریمروک ها برای یادگیری توسعه وب هستند که افراد مبتدی به راحتی میتوانند از برنامه جنگو استفاده کنند و افرادی که حرفه ای تر هستند و نیاز دارند تا کد نویسی های سایت را خودشان انجام دهند میتوانند از فریمورک فلسک استفاده نمایند.

مطالعه کنید
آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان 2023

در حقیقت یکی از نکاتی که در زمینه برنامه نویسی پایتون وجود دارد این است که در این نوع زبان برنامه نویسی به راحتی برای همه افراد چه مبتدی و چه حرفه ای خدمات مناسبی را ارائه داده است و اغلب افرادی که با برنامه نویسی و یا زبان های برنامه نویسی سر و کار دارند به خوبی میتوانند از این زبان برنامه نویسی استفاده نمایند. در حقیقت محبوبیت پایتون در بین افراد علیرغم اینکه کاربردهای فراوانی که برای همه افراد دارد همین فضای مناسب آن برای افراد مختلف و پوشش سطوح مختلف از صفر تا صد است.

بیشتر بخوانید: کتاب های ثروتمند شدن در ایران

میزان کارامد بودن طراحی سایت با پایتون

در حقیقت همانطور که ذکر شد طراحی سایت با پایتون به این دلیل که پایتون دارای قابلیت های زیادی است و میتوان به راحتی بر اساس الگورتیم های مختلف برنامه نویسی کار کرد بسیار کارامد است و توسط بسیار از افراد در این حوزه مورد استفاده قرار میگیرد بنا براین میتوان اهداف مختلفی را در این برنامه پیاده سازی کرد و به برنامه نویسی در هر زمینه ای به صورت موفقیت آمیز دسترسی پیدا کرد لذا با قطعیت میتوان گفت که برنامه نویسی از طریق پایتون به راحتی میتواند ابزاری کارامد برای همه افراد در حوزه برنامه نویسی و طراحی وب و یا حوزه های گسترده تر باشد.

کلام آخر

طراحی سایت بوسیله پایتون رایگان یکی از  روش هایی است که به صورت کاملا رایگان و در سریع ترین زمان قابل یادگیری است. برنامه نویسی پایتون به صورت مقدماتی و پیشرفته قابل یادگیری است و در حقیقت مرحله مقدماتی ان در حکم دروازه ای برای ورود به یادگیری تمام زبان های برنامه نویسی است و در مرحله پیشرفته آن شما میتوانید در هر کدام از حوزه های برنامه نویسی و طراحی سایت و یا هوش مصنوعی به صورت تخصصی فعالیت کنید.

مراحل یادگیری پایتون به صورت تخصصی توسط بسیاری از آموزشگاه ها و سایت ها به صورت های مختلفی آموزش داده میشود و شما میتوانید برای یادگیری تخصصی طراحی سایت از طریق پایتون اقدام نمایید به یکی از این روش ها اقدام کنید زیرا همان طور که گفته شد پایتون یکی از روش های بسیار مناسب و در ضمن رایگان برای یادگیری همه زبان های برنامه نویسی است که میتواند انتخابی هوشمندانه برای افرادی باشد که قصد یادگیری حرفه ای برنامه نویسی و طراحی سایت را دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *