ابزار جستجوی کلمات کلیدی

?>

فعالیت در عرصه های مختلف به صورت مجازی یکی از پر رونق ترین فعالیت ها در دنیای دیجیتالی امروز است. در حقیقت اغلب مردم امروز به صورت های مختلف از خدمات اینترنتی و دیجیتالی استفاده های زیادی را دارند. در این زمینه فعالیت ها و کسب وکار های زیادی راه اندازی شده است تا بتوان به راحتی به صورت مجازی و آنلاین خدماتی را به مردم ارائه کرد.

این توجه بیش به انجام امور به صورت آنلاین و اینترنتی موجب شده است تا اغلب افراد توجه ای خاص نسبت به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی داشته باشند و از طرفی برخی از فعالیت ها نیز هم به صورت مجازی و انلاین و هم به صورت حضوری امکان عمل پیدا کرده است.

با رونق کسب و کارهای اینترنتی یک سری چالش هایی نیز برای همه صاحبان کسب و کار ایجاد شده است چالش هایی نظیر: افزایش تعداد رقبا، توسعه و رونق کسب و کار، جذب مشتریان و مخاطبان بیشتر، تولید و ایجاد محتواهای به روز و خلاقانه برای گسترش فعالیت و… از مهم ترین این چالش ها هستند.

از طرفی حضور و فعالیت در فضای مجازی با توجه به الگوریتم هایی که این فضاها دارند باعث شده است تا فعالیت هایی رشد و توسعه پیدا کنند که در چارچوب ضوابط و الگوهای فضاهای مجازی و یا موتورهای جستجو باشند. به این معنی که هر فضای و موتور جستجو بر اساس یک سری الگوریتم ها و قوانین پیش میرود و تا زمانی که شما نتوانید بر اساس این الگوریتم ها پیش بروید نمیتوانید به صورت موفق، کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید.

یکی از این الگوریتم ها کلمات کلیدی هستند که توسط موتورهای جستجو شناسایی میشوند و در روند رشد و توسعه یک کسب و کار در فضای مجازی تاثیر گذار هستند. کلمات کلیدی در حقیقت واژه هایی هستند که تولید کنندگان محتوا برای سایت ها و کسب و کارهای مختلف در راستای معرفی کسب و کار ارائه میدهند و هر چه این کلمات کلیدی موثر تر و بر اساس چارچوب موتور جستجو باشد در میزان جستجوی مردم از ترافیک بسیار بالایی برخوردار خواهد شد و نتیجتا برای افراد زیادی فعالیت و کسب و کار شما نمایش داده خواهد شد که موجب افزایش مخاطبان و مشتریان شما نیز خواهد شد.

مطالعه کنید
پشتیبانی سئو سایت | هرآنچه که برای سایت خود نیاز دارید!

در این مقاله نیز ما قصد داریم تا در مورد کلمات کلیدی مطالبی را برای شما بیان نماییم لذا برای آشنایی بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل اهمیت استفاده از کلمات کلیدی

حال این سوال پیش می آید که این کلمات کلیدی چه اهمیت برای هر کسب و کار دارند؟ آیا کسب و کارهای کوچک نیز دغدغه استفاده از کلمات کلیدی موثر را دارند یا خیر؟

در این زمینه باید گفت با توجه به اینکه تعداد کسب و کارها و یا به اصطلاح رقبای کاری در هر زمینه ای افزایش پیدا کرده است لذا صاحبان کسب و کار به دنبال این هستند تا بتوانند در میان این حجم عظیم رقبا همچنان ثبات و پایداری خود را حفظ کنند. برای این کار شما باید به صورت خاص تر خدماتی را ارائه دهید که همیشه شما مورد انتخاب مخاطبان و مشتریان باشید. برای این کار استفاده از کلمات کلیدی خاص و موثر میتواند به شما کمک کننده باشد.

در گذشته اهمیت کلمات کلیدی برای بسیاری از سایت ها و صاحبان کسب و کارها چندان مورد توجه نبود. اما با به روز رسانی هایی که تمامی موتورهای جستجو داشته اند و اهمیت ایجاد مطالب سئو برای همه کسب و کارها شرایطی را ایجاد کرد تا صاحبان کسب و کار به اهمیت این موضوع پی ببرند و سعی کنند در تولید محتوا برای کسب و کار خود بر اساس اصول سئو مطالب پیش بروند.

در این زمینه کلمات کلیدی نقش موثری در مطابقت کسب و کارها با اصول سئو و به موازات آن گسترش کسب و کار دارد. از طرفی با توجه به الگوها و به رسانی های موتورهای جستجو ارائه کلمات کلیدی توسط صاحبان کسب و کار نیز کافی نمیباشد بلکه باید به صورت اصولی تر پیش رفت. به این معنی که باید از نیازهای مردم و علاقه مندی های انها با خبر بود. باید بدانید که مردم اغلب چه کلماتی را جستجو میکنند، ترافیک جستجو برای کدام کلمات بیشتر است و… دانستن همه این مطالب نیازمند دانستن اصول نوشتن کلمات کلیدی است تا بتوانید کلمات کلیدی موثری را ارائه دهید.

مطالعه کنید
اصول نوشتن رپورتاژ آگهی درست آموزش [8 اصل مهم] در نحوه رپورتاژ نویسی حرفه‌ای

از طرفی با توجه به اهمیت مسئله کلمات کلیدی امروزه تمامی کسب و کارها از برندهای بزرگ و معتبر گرفته تا کسب و کارهای کوچک همگی به اهمیت این موضوع  پی برده اند و سعی دارند تا اصول نوشتن کلمات کلیدی موثر برای رونق کسب و کار خود را بیابند.

چگونه میتوان در انتخاب کلمات کلیدی موفق عمل کرد؟

امروزه با توجه به اهمیت این مسئله، ابزارهای زیادی در دسترس افراد قرار گرفته است تا بتوانند به راحتی کلمات کلیدی موثری را در زمینه کسب کار خود پیدا کنند. ابزارهایی که برخی از انها به صورت رایگان نیز در اختیار افراد قرار گرفته است.

این ابزارها بر اساس الگوریتم خاص موتورهای جستجو شرایط مناسبی را ایجاد کرده اند تا با استفاده از انها بتوان کلمات کلیدی موثری را ارائه داد و در زمینه رونق کسب و کار از طریق افزایش ترافیک جستجوی کسب و کار خود موفق عمل کنند.

معرفی برخی از بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی

همانطور که گفته شد برای راحتی کار برخی از صاحبان کسب و کارها و وب سایت های مختلف ابزارهای مختلف ایجاد شده است تا به شما کمک کند تا بتوانید کلمات کلیدی موثری را بیابید و ترافیک جستجوی خود را بالا ببرید که در ادامه به چند مورد از این ابزارهای کارآمد و کاربردی اشاره خواهیم کرد:

ubersuggest

این ابزار یکی از ابزارهای کارامد برای جستجوی کلمات کلیدی موثر است که هم برای جستجوی محتوا و هم برای جستجوی کلمات کلیدی کارایی دارد. شما میتوانید به راحتی کلمه کلیدی مورد نظر خود را در این ابزار جستجو کنید تا به شما لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع شما را ارائه دهد، تعداد دفعات جستجو، نرخ رقابت و هزینه به ازای هر بار کلیک را برای شما نمایش میدهد تا بتوانید به راحتی کلمات کلیدی موثری را ارائه دهید.

مطالعه کنید
لیست بک لینک رایگان [ مجموعه کامل سایت ها ]

Googlecorrelate

این ابزار نیز میتواند کلمات کلیدی موثری را برای شما ارائه دهد به این شکل که این ابزار کلمه کلیدی مورد نظر برای شما را با اخبار داغ و موضوعات مطرح مرتبط میکند و کلمات و الگوهایی را در اختیار شما قرار میدهد که به هیچ وجه متوجه آنها نبوده اید و لذا کلمات کلیدی خاصی را برای شما معرفی میکند.

Keyword.guru

این ابزار نیز یکی از معروف ترین ابزارها برای جستجوی کلمات کلیدی است که با جستجویی که شما انجام میدهید به طور همزمان جستجوهایی که مردم در حال انجام آن هستند را نیز برای شما به نمایش میگذارد و شما میتوانید  گستره کلمات کلیدی زیادی را در اختیار داشته باشید زیرا این ابزار کلمات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که ممکن است فراتر از عبارات جستجوی شما باشد.

Serpstat

این ابزار یکی از ابزارهای رایگان در زمینه جستجوی کلمات کلیدی به شما میرود و یک ابزار کارامد در زمینه هک نیز به حساب می آید. در این ابزار شما میتوانید عبارت مورد نظر خود را جستجو نمایید و این ابزار نیز برای شما دامنه هایی که در شبکه های اجتماعی رنک گرفته اند را نشان میدهد و برای شما عبارات پیشنهادی را ارائه میدهد تا شما بتوانید کلمات پیشنهادی مناسب را در اختیار داشته باشید.

Semrush

این ابزار به طور کامل رایگان نیست اما شما میتوانید تا یک سقف مشخص شده ای از آن به صورت رایگان استفاده کنید و حداقل در روز به 10 جستجو میتوانید دسترسی داشته باشید. این ابزار اطلاعات سودمندی را در زمینه کلمات کلیدی در اختیار کابران آن قرار میدهد.

مطالعه کنید
ترفند های جستجو در گوگل و آموزش جستجوی حرفه‌ای در گوگل

سوالات متداول

بهترین ابزار برای جستجوی کلمات کلیدی موثر کدام است؟

ابزارهایی هستند که بتوانند با ارائه کلمات کلیدی درست و دقیق ترافیک جستجوی شما را نیز افزایش دهند.

چه چیزی اهمیت استفاده از کلمات کلیدی را بیش از پیش افزایش داده است؟

افزایش ترافیک جستجو و به موازات آن افزایش میزان بازدهی و رشد و توسعه کسب و کار اصلی ترین چیزی است که اهمیت کلمات کلیدی را افزایش داده است.

آیا استفاده از کلمات کلیدی موثر نتیجه بخش است؟

قطعا بله زیرا با اهمیت پیدا کردن سئو در محتوا استفاده از کلمات کلیدی یکی از نتیجه بخش ترین راه ها برای رسیدن به رشد و توسعه در کسب و کار است.

کلام آخر

ابزار جستجوی کلمات کلیدی این امکان را به شما میدهد تا بتوانید به راحتی و بدون داشتن دردسر برای یافتن کلمات کلیدی درست و کابردی با استفاده از این ابزارها راه حل ساده تری را برای یافتن این کلمات پیش رو داشته باشید.

در این مقاله تعدادی از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی معرفی شد تا شما بتوانید به راحتی با استفاده از انها در زمینه جستجوی کلمات کلیدی برای سایت و کسب و کار خود ابزار مناسب را در دست داشته باشید. این ابزارها هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که برخی رایگان و برخی نیز با پرداخت مبلغی به راحتی میتوانند در اختیار کاربران قرار بگیرند و در زمینه انتخاب بهترین کلمات کلیدی راه گشا باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *