بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2023 و 1402 + 10 مورد بهترین زبان برنامه نویسی 2023 و 1402

?>

بهترین زبان های برنامه نویسی 1400 و 2022 را در این مقاله برایتان معرفی کردیم. 10 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی 2022 را معرفی خواهیم کرد. اگر میخواهید اطلاعات کاملی از زبان های برنامه نویسی 1400 و 2022 بیابید تا انتها در سایت مهندس هادی عظیمی همراه ما باشید. بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2022 کدام است؟ اگر می خواهید تک زبان منتخب برنامه نویسی امسال را بشناسید ادامه مقاله بهترین زبان برنامه نویسی 2022 را بخوانید.

ویدئو خلاصه مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2022 و 1400

فایل ویدئویی مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1400-2022

پادکست خلاصه مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1402 و 2023

فایل صوتی مقاله بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1400-2022

ویژگی های بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2023

زبان برنامه نویسی برتر سال 2022 باید پاسخگوی نیاز های متخصصین بوده باشد در نتیجه ابتدا نیاز های یک برنامه نویس را بررسی خواهیم کرد. برنامه ها امروزه سریعتر نوشته می شوند و دلیل آن آسان تر شدن برنامه نویسی است. در حقیقت بهترین زبان برنامه نویسی سال 2022 زبانی خواهد بود که آسان تر یادگرفته شود و کاربردی به اندازه یک زبان برنامه نویسی بسیار قوی را داشته باشد. زبان های برنامه نویسی برتر همه چنین ویژگی مطرح شده را دارند اما زبان برنامه نویسی برتر سال 2022 از میان صد ها زبان برنامه نویسی معرفی شده جهان کدام خواهد بود؟

ویژگی زبان های برنامه نویسی برتر چگونه است؟

سرعت زبان برنامه نویسی برتر سال می تواند یکی از کوارد دخیل برای رتبه دهی زبان برنامه نویسی باشد. اما چه کسی تعیین خواهد کرد کدام زبان برنامه نویسی بیشترین محبوبیت را دارد؟ زبان برنامه نویسی محبوب سال 2022 چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوال از برنامه نویس های حرفه ای سوال پرسیدیم؛ آنها مارا با جواب های خود شکه کردند. همچنان زبان های پر مصرف در صدر جدول هستند اما جابجایی هایی میان زبان های برنامه نویسی صورت گرفته که اطلاعات کاملی از آنها را در اینفوگرافی زیر منتشر خواهیم کرد. بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع کدام است؟ اگر در سال 2022 برنامه نویسی را آغاز می کنید، بهتر است از برترین زبان سال و یا حداقل یکی از چند زبان برنامه نویسی برتر سال 2022 شروع کنید.

بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1400-2022
بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 1400-2022

10 زبان منتخب برنامه نویسی در سال 1400

بهترین زبان های برنامه نویسی 1400-2022 را معرفی کردیم اما آیا تمام برنامه نویس ها به این ترتیب از زبان ها استفاده می کنند؟ خیر اینگونه نیست. برنامه نویسان بزرگی در ایران از زبان های سطح بالا استفاده نمیکنند بلکه آنها زبان هایی را در تخصص خود که گاه ممکن است رتبه خوبی نداشته باشند استفاده می کنند. بهترین زبان های برنامه نویسی سال 1400-2022 در زیر لیست شده است و هرکدام از آنها را به طور خلاصه معرفی کرده ایم.

  1. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript)
  2. زبان برنامه نویسی پایتون (Python)
  3. زبان برنامه نویسی گو (Go)
  4. زبان برنامه نویسی جاوا (Java)
  5. بان برنامه نویسی کاتلین (Kotlin)
  6. زبان برنامه نویسی پی اچ پی (PHP)
  7. زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)
  8. زبان برنامه نویسی سوئیفت (Swift)
  9. زبان برنامه نویسی روبی (R)
  10. زبان برنامه نویسی سی (C)

معرفی 10 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2023

قطعا میدانید برای دادن دستورات به کامپیوتر ها باید از زبان های برنامه نویسی استفاده کنید، تا کامپیوتر بتواند وظایف محول شده را به درستی را انجام دهد. اگر می خواهید در حرفه خود پیشرفت کنید یا حرفه خود را به طور کامل تغییر دهید و نیاز به تسلط بر یک زبان برنامه نویسی دارید، ممکن است سوال کنید که کدام یک را یاد بگیرید. به هر حال، یادگیری این زبان به زمان و هزینه نیاز دارد، بنابراین شما می خواهید انتخاب درستی از میان زبان های برنامه نویسی برتر داشته باشید.

مطالعه کنید
کدام گوشی ها مستقیم به اینترنت ماهواره ای استارلینک وصل میشوند؟

یک زبان برنامه نویسی عمدتاً برای توسعه برنامه های دسکتاپ، وب سایت ها و برنامه های کاربردی تلفن همراه استفاده می شود. از آنجایی که جهان اکنون بیشتر بر فناوری متمرکز شده است، در سطح پایه، برنامه نویسی چیزی است که فناوری ها و ابزارهای مختلف را قادر می سازد. در این مقاله 10 زبان برنامه نویسی برتر را که در سال 2022 برای رشد بهتر باید بلد باشید را معرفی می کنیم:

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کسب درآمد اینترنتی را نیز بخوانید.

معرفی 10 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2022
معرفی 10 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی سال 2022

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Javascript)

در این دوران مبتنی بر فناوری، که رایانه ها نقش بسیار مهمی دارند، تقریبا غیرممکن است که بگوییم توسعه دهنده ای وجود دارد که به نوعی از جاوا اسکریپت استفاده نمی کند. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که یکی از فناوری های اصلی شبکه جهانی وب و جز ده زبان برنامه نویسی برتر دنیا است. هدف اصلی جاوا اسکریپت توسعه front-end بود، اما اکنون می توان از آن برای توسعه back-end نیز استفاده کرد، به خصوص پس از اینکه NodeJS معرفی شد. جاوا اسکریپت مطمئنا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2022 می باشد. همانطور که دیدید جاوااسکریپت یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی 1400-2022 می باشد. اگر میخواهید این زبان برتر را یاد بگیرید، به انتها آموزش مراجعه کنید.

زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

Python یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی امسال است و از سال 2022 تا مدت زیادی این زبان برنامه نویسی همچنان محبوبیت خود را حفظ خواهد کرد. پایتون به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی 1400 می تواند انتخاب خوبی برای شروع باشد. پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و همه منظوره است که به دلیل خوانایی با پشتیبانی از بسیاری از کتابخانه ها، یادگیری آن برای مبتدیان آسان است. این زبان برنامه نویسی نسبت به موقعیت قبلی خود در سال 2021، 2.17 درصد افزایش نشان می دهد که با کاهش جاوا در مدت مشابه همراه است.

زبان برنامه نویسی گو (Go)

Go یک زبان برنامه نویسی تایپ شده و کامپایل شده است که در گوگل توسط Robert Griesemer، Rob Pike و Ken Thompson طراحی شده است. Go از نظر نحوی شبیه C است، اما با ایمنی حافظه، جمع‌آوری زباله، تایپ ساختاری و همزمانی به سبک CSP. این زبان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی امسال می باشد. به جدیت میتوانیم بگوییم زبان گو بهترین زبان برنامه نویسی 1400-2022 می باشد. مدرسین کمی و افراد مسلط کمی به این زبان وجود دارد در نتیجه یک شروع خاص در برنامه نویسی 2022 به شمار می‌رود.

مطالعه کنید
زبان برنامه نویسی ++C | اطلاعاتی کامل از زبان برنامه نویسی ++C

زبان برنامه نویسی جاوا (Java)

جاوا که در سال 1991 توسط جیمز گاسلینگ، مایک شریدان و پاتریک ناتون به عنوان زبان “Oak” ساخته شد، اولین زبانی بود که تأثیر جهانی زیادی داشت. یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی، جاوا به عنوان زبان سمت سرور برای اکثر پروژه های توسعه Back-end، از جمله آنهایی که شامل داده های بزرگ و توسعه اندروید هستند، استفاده می شود. جاوا همچنین معمولاً برای محاسبات دسکتاپ، سایر محاسبات تلفن همراه، بازی ها و محاسبات عددی استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی کاتلین (Kotlin)

کاتلین یک زبان برنامه نویسی چند پلتفرمی، تایپ ایستا و همه منظوره با استنتاج نوع است. Kotlin برای تعامل کامل با جاوا طراحی شده است، و نسخه JVM کتابخانه استاندارد Kotlin به کتابخانه کلاس جاوا بستگی دارد، اما استنتاج نوع اجازه می دهد تا نحو آن مختصرتر باشد.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی (php)

PHP یک زبان برنامه نویسی متن باز است که در سال 1990 ایجاد شد. توسعه دهندگان از سال 2014 نابودی قریب الوقوع PHP را پیش بینی کرده اند. بسیاری از توسعه دهندگان وب یادگیری PHP را ضروری می دانند، زیرا این زبان برای ساخت بیش از 80 درصد وب سایت ها در اینترنت از جمله وب سایت هایی مانند فیس بوک و یاهو استفاده می شود. از آن زمان به بعد، جایگاه قوی تری داشته است، اما به نظر می رسد اوج محبوبیت آن عقب مانده است.

زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)

سی شارپ با اختلاف اندکی توانسته جایگاه پیشرو خود را حفظ کند. به طور کلی، این زبان برنامه نویسی بر بسیاری از مناطق سبز امروزی تسلط دارد، از جمله برنامه های وب و موبایل، توسعه بازی، برنامه های کاربردی تجاری و غیره. سی شارپ نیز مانند سایر لهجه‌های تعیین‌شده با C، مانند C++، ساختار زبانی دارد، بنابراین با فرض اینکه شما در مورد خانواده C می‌دانید، سخت نیست که زبان C را تیز کنید.

زبان برنامه نویسی سوئیفت (Swift)

در قلمرو دنیای iOS، سوئیفت به عنوان یک فناوری پیشرو برای توسعه اپلیکیشن به بازار عرضه می شود. این زبان برنامه نویسی Objective-C را حذف کرده است و در سال 2021 به راحتی در بین 20 زبان برتر قرار دارد. سوئیفت در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی به مهارت های کدنویسی کمتری نیاز دارد و می توان از آن با IBM Swift Sandbox و IBM Bluemix استفاده کرد.

زبان برنامه نویسی روبی (R)

روبی (R) یکی از زبان های برنامه نویسی کامپیوتری است که در دنیای علم داده مورد استفاده قرار می گیرد. زبان معرفی شده یک زبان برنامه نویسی شناخته شده است که به ویژه در بین استارتاپ ها محبوبیت دارد. روبی در بین 10 زبان برتر برنامه نویسی قرار دارد. استخدام در این زبان برنامه نویسی به دلیل کم بودن برنامه نویس مسلط به آن در ایران و حتی خارج از کشور زیاد است.

زبان برنامه نویسی سی (C)

زبان برنامه نویسی C در این لیست رتبه دهم را دارد. اما تعجب آور است که چرا رتبه بهتری ندارد. از سال 1985 با چند ثانیه به دلیل محبوبیت جاوا در صدر بوده است. امروزه زبان C یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که عمدتاً به برنامه‌های IoT قدرت می‌دهد. بنابراین، تعداد فزاینده ای از دستگاه های هوشمند بر روی نرم افزار C-powered اجرا می شوند. دستگاه های متصل به عملکرد بالایی نیاز دارند و این دقیقاً همان چیزی است که زبان C ارائه می دهد. اگر میخواهید زبان برنامه نویسی سی را بیاموزید بهتر است بدانید که جز ده زبان برنامه نویسی برتر دنیا می‌باشد.

بهترین زبان های برنامه نویسی 1400-2022 در ایران چیست؟
بهترین زبان های برنامه نویسی 1400-2022 در ایران چیست؟

بهترین زبان های برنامه نویسی 1402 و 2023 در ایران چیست؟

شغل برنامه نویسی در ایران هر روز در حال گسترش است. بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد در ایران سی شارپ معرفی شده است. پر درآمد ترین زبان برنامه نویسی در ایران را می توانیم جاوا در نظر بگیریم. تنها حقوق برای یک برنامه نویس درآمد به حساب نمی‌آید. درآمد هایی از جمله فروش برنامه، فروش درون برنامه‌ای و انجام پروژه های برنامه نویسی نیز درآمد خوبی به حساب می آیند. بهترین زبان برنامه نویسی اندروید، جاوا و کاتلین است که امروز برنامه نویس هایی که در حوزه اندروید برنامه ساخته اند وضع مالی خوبی دارند. در ایران عده ای دنبال بهترین زبان برنامه نویسی برای هک هستند. برای این افراد باید بگوییم که هک در راستای قانونی و زیر نظر اساتید به صورت قانونی با هر کدام از زبان های مختلف نسبت به پروژه هدف شما می تواند متفاوت باشد.

مطالعه کنید
جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

زبان برنامه نویسی منتخب برای کسب درآمد در سال 2023

برای کسب درآمد اینترنتی از برنامه نویسی آن هم به دلار و حتی به تومان شما از سایت های فریلنسری استفاده خواهید کرد. با بررسی سایت هایی که برای افراد فریلنسر کار یابی می کنند به نتایجی رسیدیم که زبان برنامه نویسی برتری در این حوزه وجود ندارد. در واقع بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد صرفا زبانی است که پروژه سفارشی داشته باشد. امام کدام زبان های برنامه نویسی سفارش های بیشتری دارد. دقیقا در این سال زبان های برنامه نویسی اندروید و ios جز پردرآمد ترین ها هستند. در نتیجه اگر می خواهید تازه وارد برنامه نویسی شوید و قصد دارید هرچه سریعتر به درآمد برسید پیشنهاد میشود، وارد حوزه موبایل شوید اما به یاد داشته باشید انتخاب یک زبان برنامه نویسی صرفا به دلیل درآمد در یک بازه کوتاه اشتباه است برای همین ابتدا سعی کنید زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود را بیابید.

بهترین زبان های برنامه نویسی 1402 برای وب سایت

بهترین زبان برنامه نویسی در طراحی سایت امروزه php شناخته شده است. البته شما از پایتون و هر زبان برنامه نویسی دیگری می توانید سایت بسازید اما دقت کنید که مسئله ساخت یک سایت به دو قسمت طراحی سایت و داینامیک کردن سایت تقسیم می شود. طراحی سایت در صورتی که به صورت مستقل انجام شود نیازمند استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف می باشد. زبان های برنامه نویسی برتری که معرفی کردیم می تواند جز بهترین زبان های برنامه نویسی برای مهاجرت نیز قرارا بگیرند اما با توجه به کشور هدف ممکن است زبان های مختلفی مورد نیاز باشد برای مثال بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت پی اچ پی نیست.

دقت کنید که دیگر کمتر نیازی به برنامه نویس php وجود دارد و برای استخدام سریعتر شما باید با زبان های برتر سال 2022 آشنا باشید. برنامه نویسی سایت را با توجه به علاقه خود می توانید از زبان های پایتون، نود جی اس، پی اچ پی و… با استفاده از کتابخانه های خاص خود انجام دهید. در پاسخ نهایی به سوال بهترین زبان برنامه نویسی تحت وب چیست؟ باید بگوییم که بهترین روش برای برنامه نیسی سایت استفاده از react.js می باشد که امسال طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است.

مطالعه کنید
سفارش ساخت اپیلیکیشن اندروید | سفارش برنامه نویسی اندروید

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (javascript)

هادی عظیمی برای آموزش صحیح جاوا اسکریپت دوره ویدئویی و یک کتاب آماده کرده است تا با کاملترین روش و با هدف ورود به بازار کار آموزش جاوااسکریپت را دنبال کنید. بهترین کتاب برنامه نویسی به زبان جاوااسکریپت با توجه به لیست برترین زبان برنامه نیسی سال 2022 برای فروش در سایت عرضه شده است.

کاملترین آموزش زبان برنامه نویسی پایتون (python)

دوره ویدئویی آموزش پایتون برای تمام سنین از مهندس هادی عظیمی در فروشگاه دوره های آموزشی آماده خریداری است. در دوره آموزش پایتون آپدیت 2022 برای تمام سنین هر شخصی با هر سطح آشنایی از دنیای برنامه نویسی از صفر تا صد پایتون را گام به گام و پروژه محور از هادی عظیمی آموزش خواهد دید. پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی برتر سال 2022 می باشد. اگر میخواهید این زبان برنامه نویسی را از صفر تا صد بشناسید و با آن برنامه های مختلف بسازید این دوره را خریداری کنید.

آموزش زبان برنامه نویسی کاتلین (kotlin)

علاقمندان به حوزه موبایل و اندروید برای برنامه نویسی ممکن است چهارمین زبان برتر برنامه نویسی سال 2022 را انتخاب کرده باشند. به همین دلیل می توانیم برای این افراد کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان کاتلین را معرفی کنیم. دوره آموزش برنامه نویسی و بازی سازی اندروید در فروشگاه آماده خریداری میباشد.

نتیجه گیری مقاله

امسال زبان های برنامه نویسی پیشرفت های زیادی کرده اند و کتابخانه های حرفه ای بسیاری تولید شد. بهترین زبان برنامه نویسی سال 2022 را برای شما معرفی کردیم تا با استفاده از آگاهی ایجاد شده از پیشرفت های امسال عقب نمانید. در نهایت پیشنهاد می شود مقالات آموزشی و دوره های آموزشی سایت را از دست ندهید.

سوالات متدوال در بهترین زبان های برنامه نویسی 1401-2022

بهترین زبان های برنامه نویسی 2023 کدامند؟

زبان های برتر برنامه نویس در سال 1400-2022 عبارتند از: 1. جاوا اسکریپت 2. پایتون 3. گو 4. جاوا 5. کاتلین 6. پی اچ پی 7. سی شارپ 8. سوئیفت 9. روبی 10. سی

چرا باید بهترین زبان های برنامه نویسی 2023 را بشناسیم؟

دو دلیل وجود دارد: 1. شروع جدید برنامه نویسی با زبان مطرح سال 2. ارتقا سطح تسلط بر بهترین زبان های برنامه نویسی سال 1400-2022

دوره آموزشی هادی عظیمی برای بهترین زبان های برنامه نویسی 2023

دور های آموزشی ما برای تمام سنین در دسته بندی بهترین زبان های برنامه نویسی 1402-2023آماده خریداری می باشد؛ میتوانید پس از مشاهده سرفصل و قسمتی از دوره آن را خریداری کنید.

5/5 - (30 امتیاز)

دیدگاه‌ها

hadiazimi

در این مقاله برایتان برترین زبان های برنامه نویسی سال 2022 را معرفی کردیم امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید. سوالات شما در این حوزه در قسمت نظرات پاسخ داده خواهد شد.

علی ایمانی

ممنونم از محتوا خوب سایتتون تو حوزه بهترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۲ عالی بود

hadiazimi

با سلام ممنونیم از توجه شما دوست عزیز ♥

hadiazimi

خوشحالیم که رضایت شمارو همراهمون داریم در حوزه برنامه نویسی اخبار و آموز های خوبی در دسته‌بندی برنامه نویسی برای شما منتشر کرده‌ایم.

بهترین کتاب های انگیزشی [ خلاصه و نکات ]

[…] از خواندن کتاب های انگیزشی اقدام به شروع آموزش کنید، بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2022 را در همین جهت بخوانید. لذا در جهت اهمیت بسیار بالای […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *