چگونه با گوشی برنامه ریزی کنیم؟ + معرفی نرم افزار گوشی موبایل

?>

داشتن یک برنامه ریزی درست و سازماندهی شده با گوشی به خوبی میتواند ما را در پیشبرد اهدافمان یاری کند و به ما کمک کند تا بتوانیم یک روز پر از مشغله را به خوبی مدیریت کنیم حتی بهترین کتاب های انگیزشی سال 2022 را بخوانیم و در پایان، روز رضایت بخشی را نیز داشته باشیم. از طرفی یکی از پر کارترین ابزارهایی که در طول روز به صورت مداوم مورد استفاده ما قرار میگیرد تلفن همراه است که تقریبا بخش اعظمی از فعالیت های ما را در طول روز سازماندهی میکند. لذا با توجه به استفاده های متفاوتی که از تلفن همراه داریم استفاده از آن به عنوان یک ابزار برای برنامه ریزی روزانه به شکل کارآمد، میتواند استفاده سازنده تری از آن برای ما به همراه داشته باشد.

نحوه برنامه ریزی با گوشی!

با توجه به توسعه و رشد تکنولوژی برنامه ها و اپلیکیشن های بسیاری به منظور فعالیت های مختلف ساخته میشوند و نیز با توجه به کارایی هایی که دارند میزان استفاده از آنها نیز متفاوت خواهد بود. از آنجایی که امروزه تلفن همراه اصلی ترین و پر مصرف ترین ابزار پیشرفته در جهان است لذا بسیاری از اپلیکیشن ها نیز برای دسترسی راحت و آسان توسط گوشی موبایل قابلیت اجرا را دارند. لیست ثروتمندان جهان 2022 را برایتان منتشر کردیم، آنرا بخوانید تا نرم افزار هایی که آنها برای برنامه ریزی استفاده کردند را بهتر بشناسید.

با توجه به گستردگی فعالیت افراد، نیاز به یک برنامه ریزی روزانه مناسب، لازم به نظر میرسد. که در این راستا نیز ما شاهد طراحی برنامه ها و اپلیکیشن های کاربردی زیادی هستیم که صرفا برای برنامه روزانه افراد طراحی و مورد استفاده قرار میگیرند به این شکل که شما میتوانید با استفاده از این برنامه ها آنهم بوسیله موبایل،  برنامه روزانه خود را پیش ببرید و استفاده مفیدی را نیز از آن داشته باشید.

افرادی که فعالیت ههای پر مشغله ای دارند جز کسانی هستند که شدیدا نیاز دارند که از این برنامه های کاربردی استفاده نمایند و مرتب به انها  یادآوری شود که چه کاری را باید در چه زمانی انجام دهند و بتوانند در طول روز به همه کار های لازم رسیدگی مطلوبی را داشته باشند.

مطالعه کنید
کتاب های ثروتمند شدن در ایران + لینک دانلود کتاب های کسب ثروت

آیا استفاده از ابزارهایی که برنامه ریزی روزانه را انجام می دهند کارآمد است؟

با توجه به پیچیدگی هایی که فعالیت های امروز دارند و مهم تر اینکه برخی مشاغل لزوما احتیاج به یک برنامه ریزی روزانه با گوشی موبایل و دقیق دارند، لذا برنامه ها و اپلیکیشن های زیادی تولید و در سطح گسترده ای نیز مورد استفاده قرار میگیرند تا بتوانند پوشش مناسبی را برای تقاضای آن ایجاد نمایند. از طرفی با توجه به اینکه توجه به این گونه برنامه ها بسیار بالا رفته است لذا بسیاری از برنامه ها و اپلیکشین های غیر استاندارد نیز روانه بازار شده است که باید در خرید و نصب آنها دقت کافی را داشته باشید لذا یک برنامه استاندارد و درست ویژگی های زیر را داراست:

  • برنامه باید به صورت دقیق و با جزئیات کارهای روزانه شما را ارائه دهد
  • استفاده آسان و راحتی داشته باشد و شما بتوانید به خوبی و سازنده از آن استفاده کنید
  • قابلیت تنظیم داشته باشد تا شما بتوانید به راحتی و طبق برنامه و الویت خود تنظیمات درستی را برای آن در نظر بگیرید
  • قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد. قطعا برای برنامه ریزی های روزانه گروهی داشتن قابلیت اشتراک برای این برنامه یکی از نکات ضرروی است تا بتوانید آنچه که باید در طول روز انجام داده شود را در اختیار همه اعضای گروه قرار دهید
  • قابلیت اجرا در دستگاه های مختلف را داشته باشد به این شکل که شما بتوانید آن را در سیسم های اندروید، ای یو اس، دسکتاپ و… به خوبی اجرا کنید.

داشتن این ویژگی ها به شما کمک میکند تا بتوانید از از برنامه هایی که در زمینه برنامه ریزی روزانه طراحی شده اند استفاده مفیدی را داشته باشید.

معرفی برخی از اپلیکیشن های مناسب برنامه ریزی روزانه برای موبایل

Friday

این اپلیکیشن یکی از برنامه های بسیار مفید برای برنامه ریزی روزانه شماست و به این شکل طراحی شده که تمامی برنامه ها و ملاقات هایی که قرار است در طول روز انجام دهید را کنار هم قرار میدهد تا شما بتوانید به صورت واضح و با دید کامل به لیست فعالیت ها نسبت به برنامه های خود مطلع شوید.

مطالعه کنید
جملات انگیزشی فوق العاده تاثیر گذار

این اپلیکیشن بسیار مناسب برای مجلات و مشاغل مربوط به روزنامه نگاری است از طرفی به خوبی میتواند برنامه های کاری و شخصی شما را به صورت مجزا یاداوری کند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این برنامه این است که به خوبی میتواند سایت ها و برنامه هایی که حواس شما را پرت میکند را بلاک کند و وقت شما را به خوبی تنظیم نماید.

Todoist

یکی دیگر از برنامه های کاربردی در زمینه برنامه ریزی با گوشی است که به خوبی برنامه های شما را در طول روز یادآوری میکند. در این برنامه  فعالیت های شما به ترتیب الویت بندی و لیست میشوند و شما میتوانید برنامه های خود را نیز به اشتراک بگذارید. از قابلیت های دیگری که این برنامه دارد این است که فعالیت های شما را به صورت ریز و با جزئیات و حتی برنامه های فرعی شما را نیز یادآوری میکند.

گوگل کلندر

این برنامه نیز یکی از پر کاربرد ترین برنامه ها جهت برنامه روزانه است از ویژگی های این برنامه قابلیت اتصال آن بر روی اندروید، آی یو اس و وب سایت است و شما به راحتی میتوانید قرار های شخصی و برنامه های مربوط به کسب و کار خود را بر روی آن قرار دهید.

این برنامه ریزی ها به صورت رنگی در تقویم شما نشانه گذاری میشود تا شما بتوانید به راحتی به لیست کارهای خود دسترسی داشته باشید نکته دیگر اینکه این برنامه دارای سیسم جستجو است و به راحتی میتوانید برنامه های خود را جستجو کنید و از این جهت نیز راحت باشید.

Notion

این اپلیکیشن نیز دارای فضای بسیار مناسبی برای برنامه ریزی در جهت سازماندهی فعالیت ها، نت برداری، مدیریت پروژه و… دارد یکی از ویزگی های این برنامه نیز این است که میتوانید هم برای برنامه ریزی های شخصی از آن استفاده کنید و هم برای برنامه ریزی های تیمی و گروهی. بنابر این به راحتی میتوانید همه پروژه های خود را زیر نظر بگیرید و یک فضای همکاری چند منظوره داشته باشید.

مطالعه کنید
برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

Zenday

این برنامه به شما کمک میکند تا با بررسی برنامه روزانه خود بر روی یک برنامه خاص نیز تمرکز داشته باشید و با قابلیت کدگذاری رنگی که دارد به شما کمک میکند تا برنامه های خود را الویت بندی کنید و همچنین امکان همگام سازی با سایر تقویم های شمار را نیز دارد. این برنامه به شما این امکان را میدهد تا بتوانید برنامه های هفته گذشته خود را نیز مرور نمایید و بتوانید میزان پیشرفت خود را مورد بررسی و سنجش قرار دهید.

این برنامه ها تقریبا بخشی از برنامه هایی هاست که توسط شرکت های مختلف برای برنامه ریزی روزانه با موبایل طراحی و تولید شده است و شما میتوانید با در نظر گرفتن نوع کار و فعالیت خود و نوع کارایی هر کدام از برنامه ها یک اپلیکیشن مناسب را برای گوشی موبایل خود نصب و راه اندازی نمایید.

بعضی از نرم افزار های برنامه ریزی با پایتون ساخته میشوند! اگر علاقمند حوزه برنامه نویسی باشید، پیشنهاد میشود آموزش پایتون از صفر را بخوانید.

نحوه انتخاب مناسب ترین اپلیکیشن برای برنامه ریزی روزانه با موبایل

همانطور که ذکر شد برنامه های زیادی طراحی و تولید شده است که هر کدام برای هدف خاصی کارایی بیشتر و مناسب تری دارند لذا قبل از اینکه شما به سراغ برنامه خاصی بروید بهتر است نوع کار و فعالیت خود را مشخص کنید و سپس با توجه به نوع فعالیت خود برنامه ای متناسب را برای برنامه ریزی دقیق فعالیت خود در نظر بگیرید. برای مثال اگر بیزنس و کار شما به صورت گروهی و تیمی است بهتر است از برنامه هایی استفاده نمایید که قابلیت اشتراک گذاری برنامه و یا ابزارهای مهم برای فعالیت های گروهی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید یک فعالیت گروهی منظمی را پیش ببرید.

از طرفی اگر فعالیت شما به صورت فردی است و نیاز به اشتراک گذاری و همگام سازی با سایرین را ندارد از برنامه ها و تقویم های متناسب آن استفاده نمایید.

نکته دیگر اینکه برنامه هایی را انتخاب نمایید که بتوانید به راحتی با فعالیت های خود همگام کنید و توان مدیریتی بالایی جهت یاداوری فعالیت های شما داشته باشند بنابراین برای داشتن یک برنامه ریزی درست تمامی برنامه های لازم را به خوبی بررسی نمایید تا بتوانید مناسب ترین ابزار را برای فعالیت خود انتخاب نمایید.

مطالعه کنید
بهترین روش برنامه ریزی روزانه

در پایان برنامه ریزی با گوشی

داشتن یک ابزار مناسب برای برنامه ریزی روزانه با موبایل یکی از مهم ترین مسائلی است که به پیشبرد درست برنامه ریزی شما کمک خواهد کرد. از طرفی با توجه به پیچیدگی فعالیت های برخی از افراد، نیاز به استفاده از یک ابزار مناسب برای برنامه ریزی کاملا احساس میشود. زیرا امروزه با ایجاد مشاغل و فعالیت های گسترده، ذهن انسان و نوشتن برنامه ها بر روی یک لیست کافی نیست و شما نیاز دارید که از برنامه ها و اپلیکیشن های پیشرفته تری استفاده نمایید.

لذا در این راستا شما میتوانید از برنامه هایی استفاده نمایید که به صورت دقیق لیستی از فعالیت های شما مثل راه اندازی کمپین تبلیغاتی که نیازمند توجه و برنامه ریزی سختگیرانه ای است، را با ارائه دقیق انجام دهد و  به راحتی شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنند و بتوانید با اشتراک گذاری برنامه های خود یک فعالیت تیمی سازماندهی شده و منظمی را انجام دهید و از مزایای مفید آن نیز بهره مند شوید.

مشابه مقاله ای که خواندید در صفحه تولید محتوا ما سفارش خود را ثبت کنید تا برای سایت شما نیز محتوای متنی سئو شده نگارش شود.

هادی عظیمی
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *