معرفی بهترین ابزار های رایگان سئو و بهینه سازی سایت 2022

?>

بهترین ابزار های رایگان سئو سایت کدامند؟ ابزار های بهینه سازی سایت کدامند؟ پاسخ کاملی در جهت معرفی بهترین ابزار های رایگان سئو سایت در این مقاله برای شما ارائه خواهد شد. از جمله مبانی مهم مربوط به فعالیت در زمینه های تولید محتوا و یا اینکه افرادی که دارای سایت هستند این موضوع می باشد که می توانند از مبانی بسیار مختلفی استفاده ببرند در جهت اینکه به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کند. دقت داشته باشید برای این کار می توانید از سئو و یا بهینه کردن سایت خودتان استفاده ببرید که از جمله مبانی بسیار مهم برای این نوع فعالیت ها به شمار می رود و می توانند برای  شما بسیار کمک کننده باشد.

میتوانید برای درک برخی از مفاهیم سئو همچون سئو داخلی مقاله آموزش سئو داخلی را بخوانید.

برای اینکه بتوانید در این فعالیت به خوبی رشد پیدا کنید شما ناگزیر هستید از اینکه به سراغ این مفاهیم بروید و تا می توانید در مورد این موراد اطلاعات به دست آورید. این نوع مسائل مانند سئو می تواند به شما در زمینه دیده شدن سایت تان کمک بسیار زیادی را کند و چه چیزی می تواند از این عنوان برای شما مهم تر و کمک کننده تر باشد. در این مقاله نیز ما به دنبال این موضوع هستیم که به شما در این باره اطلاعاتی را نشان دهیم که می تواند برای شما از جنبه های بسیار مختلفی کمک کننده باشد. این موارد را می توان خلاصه ای از مبانی دیگر دانست که از جمله نکات مهم و کلیدی نیز در آنها استفاده شده است برای اینکه شما بتوانید به بهترین شکل ممکن در این زمینه فعالیت داشته باشید. در اینجا در رابطه با این مبانی کلیدی نیز بیشتر خواهیم خواند.

سفارش تولید محتوا سئو شده

 گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

از جمله مبانی ابتدایی در مورد استفاده از ابزار ها برای بهبود وضعیت سئو در سایت شما که می تواند از جنبه های مختلف نیز به شما کمک کند. استفاده از ابزاری می باشد که در عنوان برای شما نوشته شده است. این ابزار بسیار کاربردی است. شما از طریق این ابزار می تواند اطلاعات بسیار خوبی را برای خودتان جمع آوری کنید و از طریق آنها برای خود پایگاه داده ای بسازید. تا بتوانید در نهایت از طریق این پایگاه داده برای سایت خود مخاطبان بسیار بیشتری را جمع آوری کنید که ای موضوع می تواند از جمبه های بسیار مختلف برای شما، جز عوامل کمک کننده به شمار رود و این مسئله را می توانید به دقت مورد برسی قرار داد. اطلاعاتی که از این بازار می توانید به دست آورید به شرح زیر است:

 • برسی لحظه به لحظه سایت: در اینجا شما می توانید اطلاعات جامغی را از قیبل اطلاعات مربوط به نحوه ورود افراد در کنار صفحات فعالی و … را مشاهده کنید که این عامل می تواند از جمله موارد بسیار مهم و اثر بخش برای شما باشد که به شما در زمینه های سبیار مختلفی کمک می کند
 • مخاطبان: در اینجا شما می توانید در مورد مخاطبان خود و ویژگی های جمعیت شناختی آن ها اطلاعاتی را به دست آورید
 • جذب: نحوه جذب افراد به سایت شما
 • رفتار افراد: این به شما نشان می دهد که بازدید کنندگان در زمان ورود به سایت شما چه رفتار هایی را انجام می دهند
 • نرخ تبدیل: میزان کاربران شما که بدیل به مشتریان شما شده اند

 Google PageSpeed Insights

یکی دیگر از ابزار هایی که می تواند برای شما از جمله موارد بسیار جالب به شمار آید که البته می تواند در زمینه سئو و بهینه سازی کردن سایت به شما کمک بسیار زیادی را داشته باشد. این موارد است که شما می توانید برای اینکه میزان سرعت بارگزاری در درون سایت خودتان را متوجه شوید از این ابزار استفاده ببرید که می تواند برای شما از جمله مبانی بسیار مهم و کمک کننده به شمار آید. که د

ر زمینه های مختلف به شما کمک بسیار زیادی را داشته باشد. در ابتدا که صحبت از سئو سایت می شد کمتر کسی به این مبانی اهمیتی قائل بود. اما در حال حاظر طبق گفته خود گوگل این موارد یعنی سرعت بارگزاری صفحات در درون سایت شما رصد می شود و همین امر هم می تواند به عامل سئو سایت شما کمک بسیار زیادی را داشته باشد. یا اینکه می تواند سبب شود که شما از لحاظ سئو سایت ضربه بخورید و این عامل نیز می تواند از جمله موارد بسیار نگران کننده برای شما باشد. که می تواند
برای تان مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند. پس برای اینکه بتواند تحلیل های بسیار بیشتر و البته بهتری را برای خودتان ایجاد کنید و در این مسیر بتوانید به رشد خوبی نیز دست پیدا کنید، بهتر این است که به سراغ استفاه از این سایت بروید و در این زمینه شرایط خود را بهبود دهید. از این سایت برای مشاهده سراعت بارگذاری در گوشی همراه نیز می توان بهره برد.

مطالعه کنید
40 نوع تولید محتوا که می توانید برای وبلاگ خود انجام دهید!

Similar Web

از دیگر مواردی که می تواند برای شما بسیار مهم تلقی شود این موضوع است که دیگر رقیبان شما در این عرصه در چه مرحله ای هستند. و میزان فعالیت هایی که در حال انجام دادن هستند به چه میزان است. شاید شما نیز به این موارد در گذشته چندان اهمیتی
نمی دادید. اما باید به این نکته دقت کنید که برای اینکه بتوانید سئو سایت خودتان را بالا تر ببرید نیاز است تا به سراغ این موضوع بروید که افرادی که به عنوان رقیبب شما شناخته می شوند دارای چه وضعیتی هستند و میزان فعالیت هایی که در حال حاظر انجام می دهند به چه میزانی است. در اینجا خوب است که به این نکته اشاره شود که شما با دانستن مواردی هر چند اندک در مورد رقبای خود  می توانید به شکل بسیار کاربردی از آن ها پیشی بگیرید. یا اینکه برای آنها شرایطی را ایجاد کنید که نتوانند به این سادگی ها به شما برسند و این مبانی می تواند از جمله مبانی بسیار مهم و اثر بخش برای شما باشد. استفاده از این ابزار به دلیل اینکه استفاده از آن برای شما به صورت مجانی است می تواند نکته مهمی به شمار رود و شما را ترغیب کند تا برا یک بار هم که شده از این ابزار بسیار کاربردی استفاده ببرید. ار این دستگاه در جهت کسب آگاهی در مورد اینکه رتبه رقبای شما به چه میزان است و یا اینکه میزان ترافیک آنها چقدر است و… استفاده کرد.

SEO Site Checkup

یکی دیگر از ابزار های بسیار کاربردی در زمینه سئو سایت برای شما می تواند همین ابزار باشد که دراینجا قرار است تا مبانی مربوط به آن گفته شود. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که برای اینکه از این دستگاه استفاده ببرید شما کار سختی را در پیش نخواهید داشت. شما می توانید به سادگی هر چه تمام تر با وارد کردن نام سایت خود د قسمت باکس این سایت مبانی که باید را از آن برای خود دریافت کنید. حتما تا به الان برای شما این مسئله پیش آمده که شما با اینکه تمام فعالیت های مورد نظرتان در مورد سئو سایت را انجام داده اید اما همچنان سئو سایت شما در مورتور های جستجو بالا نمی آید در اینجا باید از خودتان سال کنید که مشکل کجاست؟ دقیقا این ابزار می تواند به شما در پاسخ دادن به این سوال کمک بسیار زیادی را کنید و در این امر می تواند برای شما بسیار کارآمد باشد. این سایت مشخصات زیر را به عنوان نمونه برای شما بازگو می کند:

 • تجزیه و تحلیل مشکلات مرتبط با سئو در درون سایت
 • مانیتورینگ سئو برای شما
 • بررسی رقبا از لحاظ عملکرد های مختلف
 • قابلیت ایجاد گزارش‌های مرتبط با سئو

در نهایت وقتی که شما موارد مختلف را مورد برسی قرار دادید می توانید به سادگی به قسمت How to Fix سایت بروید. از
راهنمایی هایی که در آنجا برای شما وجود دارد در جهت رفع هر گونه مشکل در جهت سئو سایت خود استفاده ببرید که بسیار امر کمک کننده ای برای شما می باشد.

مطالعه کنید
سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو خارجی [Off-Page SEO] + تمام تکنیک های سئو خارجی 2022

برای اطلاع از مفاهیم سئو همانند سئو خارجی مقاله آموزش سئو خارجی را بخوانید.

گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

از جمله مواردی که بسیاری از افراد از وجود آن بی خبرند و این می تواند برای شما به عنوان یک ابزار بسیار کمک کننده. جهت پیشی گرفتن از رقیب تان برای شما به شمار رود ،استفاده از همین ابزاری است که برای تان در این عنوان آورده شده است. و می تواند از جمله موارد بسیار زیادی را برای شما بازگو کند که این امر هم باید برای شما در اولویت قرار بگیرد. شما باید با سر زدن به این سایت به خوبی از این موضوع مطلع شودی که برای ایکه به سئو و بهینه سازی کردن سایت خودتان توجه بسیار بیشتری را ایجاد کنید. باید از چه نکاتی بهره ببرید که تا کنون از آن ها بهره ای نبرده اید. این ابزار می تواند در زمینه های بسیار مختلفی از جمله مواردی که در زیر برای شما آورده می شود به شما کمک کند و این موضوع می تواند برای تان جالب باشد:

 • تجزیه و تحلیل جستجو که می تواند در زمیه های متعددی برای شما کمک کننده باشد
 • لینک‌های داده شده به سایت شما که به بهود بازدید سایت شا کمک بسیاری کرده است
 • لینک‌های داخلی که می توانند عملکرد سایت شما را بهبود دهند
 • جریمه‌های دستی که از موارد مهم برای شما تلقی می شود و بهتر است به آن بی توجهی نشود
 • هدف‌گیری بین المللی که می تواند از مبانی باشد که با دقت به آن رشد خوبی را برای سایت خودتان شاهد باشید
 • قابلیت استفاده از سایت در موبایل که می تواند دامنه افرادی را که از شما بازدید را به شکل بسیار قابل توجهی بیشتر کنید

SpyFu

در یکی از موارد دیگری که در درون این مقله به آن اشاره شده بود به شما گفتیم که برای اینکه بتوانید در زمینه ای که در حال فعالیت در درون آن می باشید به رشد قابل قبولی دست پیدا کنید. لازم است تا به مواردی توجه داشته باشید. این موراد می تواند رقبای شما باشند. توجه به این موضوع که رقبای شما در حال انجام چه فعالیت هایی هستند و وضعیتی که دارند به چه شکلی است می تواند در روند حرکت شما برای شما کمک کننده باشد. و از جمله موارد بسیار مهم می باشد که می تواند گاه شما را به مبحث تجزیه و تحلیل سایت به کلی عوض کند. این ابزاری که در اینجا برای شما آورده شده است دارای توانایی بسیار زیادی در این زمینه ها است. همچنین می تواند اطلاعات بسیار گسترده ای را برای شما بیاورد که از جمله موارد مهمی که می تواند برای شما ایجاد کند این موضوعاتی است که در زیر به آن اشاره شده است:

 • کلمات کلیدی اشتراکی که در درون سایت آورده شده و می تواند در تجزیه و تحلیل برای شما بسیار کمک کننده باشد
 • کلمات کلیدی برتر که در درون سایت مورد استفاده قرار گرفته است
 • سابقه رتبه ‌بندی سایت که از جمله نکاتی است که می توانید از طریق ان روند سایت را مورد برسی قرار دهید
 • لینک‌های داخلی در درون سایت که می تواند در جهت درک هر چه بیشتر شما از سایت مورد نظر بسیار کمک کننده باشد

دانستن این موارد می تواند از جهت های گوناگون به شما کمک های بسیار زیادی را داشته باشند.

Dasheroo

اگر شما در حال حاظر در حال استفاده از چندین ابزار مختلف برای خودتان هستید تا بتوانید تحلیل های خوبی را در جهت بهبود روند سئو سایت خود داشته باشید. به شما پیشنهاد می شود که از این ابزار که در اینجا بنا بر معرفی آن داریم استفاده ببرید. معمولا استفاده کردن از چندین ابزار می تواند برای شما بسیار آزار دهنده باشد. این امر می تواند سبب این موضوع شود که شما با خستگی های زیادی در این کار رو به رو شوید. در اینجا می خواهیم به شما بگوییم که در صورتی که از این ابزار برای کار خودتان استفاده کنید دیگر نیاز به این موضوع نیست که به سراغ ابزار های متعدد در این مسیر بروید و می توانید با استفاده از یک ابزار به آنچه که مد نظرتان است برسید. و چه چیزی از این موضوع می تواند برای شما کمک کننده تر باشد. از جمله موارد بسیار خوب در مورد این ابزار این موضوع می باشد که به صورت رایگان به شما خدمات می دهد. این امر برای بسیاری از افرادی که در حوزه سئو سایت فعالیت می کنند می تواند بسیار کمک کننده و قابل قبول تلقی شود. این ابزار یکی از کاربرد های بسیار قابل قبولی که دارد این است که می تواند به ابزار های بسیار گوناگونی متصل شود و این خود می تواد در تحلیل ها به شما کمک های بسیار زیادی را داشته باشد. شبکه های اجتماعی قابل اتصال به شرح زیر می باشند:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • یوتیوب
 • گوگل آنالیز
 • اینستاگرام
 • HubSpot
 • Shopify
مطالعه کنید
سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی [On-page SEO] + تمام تکنیک های سئو داخلی 2022

آموزش اصول نوشتن رپورتاژ آگهی را بخوانید اگر میخواهید بعد از مطالعه ابزار های سئو محتوای تبلیغاتی درستی بنویسید.

Google Keyword Planner

شاید اگر بخواهیم به یکی از بهترین و البته مهم ترین ابزار های مورد استفاده در زمینه سئو را نام ببریم باید از این ابزار بگوییم. که برای استفاده کردن در زمینه کلمات کلیدی از جمله مهمترین ابزار ها برای استفاده شما عزیزان می باشد. که می توانید به خوبی از آن در جهت بهبود روند سئو سایت خود استفاده کنید و چه چیزی برای شما می تواند از این عنوان مهم تر و البته کمک کننده تر باشد. برای استفاده از این ابزارشما باید در ابتدا از یک اکانت گوگل ادز برخورد دار باشید. که این امر می تواند سبب شود تا شما بتوانید از این سایت بهره ای را که باید بگیرید. در این صورت شما امکان این را دارید تا از کیبورد پلنر استفاده ببرید و این عنوان از جمله مبانی بسیار مهم و کاربردی برای استفاده شما عزیزان می باشد. در غیر این صورت آن دسته اطلاعات کاربردی و مهمی که باید به شما نشان داده نمی شود و میتوان گفت که عملا دیگر استفاده شما از این ابزار می تواند کاربردی نباشد. و این مسئله را باید به دقت مورد توجه خودتان قرار دهید. مشخصاتی که در درون این ابزار برای شما آورده می شود به شرح زیر است:

 • میانگین جستجوی کلمات کلیدی در هر ماه در درون سایت
 • رقابت آن کلمه در گوگل در میان سایت های متعدد
 • روند جستجوی کلمه در بازه زمانی مشخص شده که می تواند روند تحلیل شما را متحول کند
 • کلمات کلیدی مرتبط با کلمه‌ای که جستجو کردید و تعداد جستجوهای ماهانه این کلمه‌ها

Google mobile friendly test

برای اینکه بتواید به شکل مطلوبی در زمینه بهبود وضعیت سئو سایت خود فعالیت داشته باشید بهتر این است که به ابزار های خوبی متکی باشید. هر چند که استفاده از بازار ها برای شما به میزان پایینی باشد و این امر می تواند برای شما از جمله نکاتی به شمار آید که در صورتی که به آن دقت نظر داشته باشید می توانید پیشرفت های بسیار خوبی را در این زمینه ها مشاهده کنید. و این عوامل می تواند در موارد متعددی برای شما کمک کننده به شمار رود. از جمله مواردی که خود گوگل آن را برای شما اعلام کرده است این مورد می باشد که اگر سایت شما دارای ریسپانسیو نباشد نمی توانید رتبه خوبی را در درون جستجو ها به دست آورد. و این مسئله می تواند از جمله مبانی بسیار مهم و اثر بخش برای شمایی باشد که تا به الان کمترین توجه را به این مسئله نداشته اید. گوگل از ابزار های بسیار پیشرفته ای برای رصد شما استفاده می کند و یکی از این ابزار ها مربوط به موبایل فرندلی می باشد. که می تواند از این طریق به این مسئله آگاهی پیدا کند که آیا کاربران شما از صفحات موبایل برای بازدید از شما استفاده می برد یا خیر. توجه به این مسئله از جمله مبانی است که می تواند کمک بسیار زیادی را به شما در زمینه های رشد و بهبود سایت کند. و چه خوب است که وارد این روند شوید و از آن در جهت بهتر کردن سایت خود استفاده ببرید.

مطالعه کنید
چک لیست سئو 2023 [ چک لیست جامع SEO 2022]

xml-sitemaps

یکی از ابزار های بسیار قابل قبول در زمینه سئو سایت این مبنا است که شما از این ابزار بسیار قابل قبول استفاده ببرید تا بتوانید از طریق آن روند بهبود شرایط بهینه سازی سایت خود را به شدت بهبود دهید. در واقع این ابزار می تواند با لیست کردن تمام سایت هایی که دارید سبب می شود تا ربات های متور های جستو جو شما را به سادگی هر چه بیشتر سایت شما را پیدا کند و از این روش می توانید به سادگی در روند بهبود وضعیت سایت شما کمک کننده باشد. استفاده از این ابزار می تواند برای شما بسیار ساده باشد و این امر در این روند می تواند بسیار کمک کننده باشد.

آموزش روش های افزایش ورودی گوگل به صورت تضمینی ارائه شده که پیشنهاد میشود آن را مطالعه کنید.

ahrefs

اگر بخواهیم از یکی از بهترین ابزار های مرتبط با سئو سایت برای شما صحبت کنیم. این ابزار قادر است  از جنبه های مختلف به شما در زمینه هایی از طریق مانیتور بک لینک‌ها  که در کل سطح وب را در اختیار دارد، به شما کمک های بسیار زیادی را داشته باشد. نکته مهمی که در مورد این دستگاه برای شما وجود دارد که در بعضی از این ابزار هایی که به شما در این مطلب معرفی شد نیز وجود داشت، این است که برای اینکه بتوانید از این ابزاراستفاده کنید لازم است تا مبلغی را بپردازید و این مسئله سبب می شود تا شما بتوانید از این ابزار بسیار قدرتمند با تمام امکاناتش استفاده ببرید. البته نکته مهم این است که سبب می شود تا شما از رقبایی که دارید پیشی بگیرد. البته نکته مهمی که در مورد این سایت وجود دارد این می باشد که شما می توانید از طریق این سایت اطلاعات مربوط به خودتان و یا رقیب تان را به صورت رایگان، به کمک ابزار back link checker اش به دست بیاورید. و این نکته از کیفیت بالای ارائه خدمات برای شما پرده بر می دارد که از جمله ویژگی های خوب برای آن به حساب می آید.

بهترین ابزار های رایگان سئو؛ جمع بندی

در این مقاله از ابزار های رایگان سئو بسیار متعددی صحبت شد که می تواند برای افرادی که به دنبال سئو سایت خود هستند بهترین اتفاقات را رقم بزند. کافی است تا شما از این ابزار ها به روش درست استفاده ببرید تا اثراتی که بر روی سایت شما می گذارد را به بهترین شکل ممکن مشاهده کنید. این ابزار ها توانایی این را دارند تا به شما در مدت زمان بسیار کوتاهی بیشترین بازخورد را بدهند و این امر سبب می شود تا شما با بالا تر رفتن میزان بازدید در درون سایت تان بتوانید به یک درآمد خوب دست پیدا کنید و این امر در روند موفقیت شما می تواند بسیار کمک کننده باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *