بهترین هکرهای دنیا [ از تولد تا مرگ ]

?>

در دنیای تکنولوژی بسیاری از پیشرفت ها شگرف و همچنین موضوعات بسیار پیچیده ای ایجاد شده است که به تنهایی میتواند بسیار بحث برانگیز باشد. در حقیقت تکنولوژی یک دنیای بسیار پیچیده است که با وجود همه ویژگی های مثبتی که دارد از طرفی ویژگی های منفی و یا به اصطلاح بار منفی نیز در آن وجود دارد.

از خدمات طراحی سایت در اردبیل ما با تخفیف استفاده کنید!

ایجاد و پیشرفت هر موضوعی در تکنولوژی به صورت طبیعی دارای دو بعد مثبت و منفی است و ممکن است در کنار مزایایی که ایجاد میکند معایبی را نیز به دنبال داشته باشد. برای مثال با توجه به گسترش برنامه نویسی و طراحی سایت عملا با مزایای انها کم و بیش آشنا هستیم و میدانیم که برنامه نویسی چه خدمت هایی را به بشر کرده است از طرفی با وجود همه مزایایی که دارد ممکن است با استفاده از همین راه و روش برنامه نویسی و کد نویسی افرادی بتوانند به سو استفاده از برنامه طراحی شده بپردازند و یا عملا بتوانند به برنامه ها و فعالیت های یک سایت دسترسی پیدا کنند، در حقیقت افرادی که از آنها با عنوان هکر ها یاد میکنیم.

البته در بحث هک شدن و هک کردن باید گفت همچنان ما با دو بعد مثبت و منفی رو به رو هستیم و عملا نمیتوان گفت که هک کردن بار منفی دارد قطعا ماهیت تکنولوژی به این شکل است که شما میتوانید از مزایا و معایب هر پیشرفتی استفاده نمایید و گاه بعد منفی  و گاه بعد مثبت آن را در نظر بگیرید. لذا در این مقاله نیز سعی داریم تا موضوع هک را توضیح داده و سپس بهترین هکر های دنیا را نیز معرفی نماییم با ما همراه باشید.

هک کردن و هکر چیست؟

در مورد تاریخچه هک باید گفت که این اصطلاح نخستین بار در سال 1950 به کار رفت و در حقیقت به فعالیت های خلاقانه ای که موجب بهبود عملکرد سیستم ها میشد گفته شد. اما رفته رفته با ساخت فیلم جنگ بازی ها این ذهینت به مردم القا شد که هک کردن عملا بار منفی دارد و به هر گونه عمل مخربی در زمینه نفوذ به سیستم های رایانه گفته شد.

در ابتدا بسیاری از افراد و هکر ها به این موضوع اعتراض کردند و معتقد بودند که هکر ها فقط به نفوذ در حفره های سیستم ها میپردازند و کار منفی را انجام نمیدهند و بار منفی و عمل منفی این فعالیت را کرکر ها انجام میدهند.

در حقیقت هکرهای واقعی کسانی هستند که با علاقه مندی به دنبال برنامه نویسی و کار با تکنولوژی و آشنایی با انواع سیستم های جدیدند که به دنبال رفع نقاط ضعف در سیستم ها هستند و سعی دارند تا به ارتقا سیستم ها کمک کنند لذا انها فعالیت مضری ندارند اما در این میان هستند افرادی که به دنبال آسیب رساندن به سیستم ها هستند و اعمال مخرب و مضر را نیز انجام میدهند.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از روبیکا

واژه هک

هک به لحاظ واژه ای به معنای رخنه کردن و نفوذ است. در دنیای کامپیوتری و رایانه ای هک کردن به معنای جستجو برای یافتن راه هایی که بتوان به یک سیستم نفوذ کرد گفته میشود به این معنی که دسترسی غیر مجاز به داده های یک سیستم را هک کردن میگویند و به کسی که این کار را نجام میدهد نیز هکر میگویند.

مطالعه کنید
سرعت اینترنت استارلینک و هرآنچه از آینده استارلینک باید بدانید!

هکر از طریق دانش رایانه ای که دارد به خوبی میتواند با استفاده از راه حل ها و روش های مختلفی به داده های یک سیستم دسترسی پیدا کند و در اطلاعات یک سیستم نفوذ پیدا کند. در حقیقت هکر یا نفوذگر با استفاده از روش های مختلف جزییات سیستم های مختلفی را که قابلیت برنامه ریزی را دارند بررسی میکند و به سیستم این برنامه را میدهد که چه کارهایی را باید انجام دهد و یا به اصطلاح آنها را هک میکند.

انواع هکرها به چه صورت هستند؟

در بحث از هکر ها و هک کردن ما با چند دسته هکر رو به رو هستیم زیرا همانطور که گفته شد برخی از هکرها فعالیت های سودمندی را ارائه میدهند و برخی از هکر ها به دنبال سودجویی و آسیب رساندن هستند لذا در این مبحث ما با انواع هکر های کلاه سفید، هکر های کلاه خاکستری، هکرهای کلاه سیاه و… رو به رو هستیم که در ادامه برای آشنایی بیشتر با مبحث هک نگاهی اجمالی به آنها خواهیم داشت:

هکرهای کلاه سفید

این گروه از هکر ها فعالیت هایشان به صورت کاملا قانونی و به صورت مثبت است. در حقیقت این گروه از هکرها در مقابله با هکرهای کلاه سیاه قرار دارند و فعالیت های مخرب آنها را خنثی میکنند و از متدهایی استفاده میکنند که هکرهای کلاه سیاه نیز استفاده میکنند.

این نوع هکر ها به شدت توسط سازمان های مختلف جذب میشوند و برای ایجاد امنیت سایبری و امنیت سایت های مختلفی به کار گرفته میشوند و فعالیت های سودمندی را برای سایت ها و سازمان های مختلف انجام میدهند در حقیقت این گروه سعی میکند تا قبل از هکر های کلاه سیاه وارد سیستم شود و حفره ها و نقاط ضعف سیستم را شناسایی کند و موانع را رفع کند تا بتواند امنیت اطلاعات را حفظ کند.

هکر های کلاه سیاه

این گروه تماما با استفاده از دانش خود به دنبال ضربه زدن به سیستم ها و سودجویی از سایت ها و سازمان های مختلف هستند در حقیقت این گروه با پخش بدافزارها و ویروس ها مخرب در سیستم ها مختلف سعی در تخریب دارند و برای جاسوسی، سرقت، باج گیری و… فعالیت خود را پیش میبرند و پاییند به هیچ پروتکل قانونی نیستند در حقیقت یان گروه بود که با فعالیت های مخرب خود موجب شد تا چهره همه هکرها را تخریب کند و عملا هکر ها را با بار منفی بشناسند.

هکر های کلاه خاکستری

این هکر ها تقریبا فعالیتی ما بین هکر های سیاه و سفید دارند به این معنی که از اصول و روش های مثبت هکرهای سفید استفاده میکنند اما در جایی ممکن است که اصول اخلاقی را کنار گذاشته و در جهت زیان رساندن نیز فعالیتی را انجام دهند لذا ممکن است با نفوذ به یک سیستم نقاط ضعف یک سیستم را گزارش کنند و یا در برخی موارد از این نقاط ضعف سو استفاده کنند.

بنابراین ما به صورت کلی با این سه دسته از هکر ها رو به رو هستیم که عملا همه انها بد و منفی نیستند و گروهی نیز در مقابله با هکر های منفی نیز به فعالیت میپردازند. در حقیقت عملیات هک کردن این امکان را ایجاد کرده است تا برخی بتوانند با استفاده از هوش رایانه بالای خود خدمتی را برای بشر انجام دهند و برخی نیز از این هوش در جهت تخریب استفاده نمایند. به هر روی میبینیم که در این زمینه هر دو بعد منفی و مثبت هک وجود دارد.

مطالعه کنید
نتیجه لغو تحریم های فناوری محور آمریکا برای کسب و کار ایرانی

سفارش تولید محتوا

ویژگی های هکر ها

در مورد اینکه به قطعیت بگوییم هکر ها چه ویژگی هایی دارند نمیتوان به صورت صد در صد نظر داد اما به صورت کلی میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

هکرها مدام به دنبال یادگیری هستند

یکی از اصلی ترین ستون های هکر بودن میل به یادگیری فراوان است در حقیقت هک کردن سیستم ها با توجه به پیشرفت های روز افزونی که در تکنولوژی دیده میشود نیازمند به روز بودن اطلاعات و به موازات ان یادگیری مداوم است. در حقیقت با وجود اینکه هکر ها تمام اصول برنامه نویسی را به صورت فوق حرفه ای یاد گرفته اند اما همچنان برای یادگیری بیشتر نیز تلاش میکنند تا بتوانند خلاقیت و راه های پیشرفت سریع تری را پیش رو داشته باشند. همانطور که گفته شد یکی از اصول هکر بودن داشتن خلاقیت بالاست و لذا هکرها برای افزایش خلاقیت خود نیازمند به یادگیری در سطوح بسیار بالا و حرفه ای تر هستند.

افرادی صبور و با حوصله اند

هکر ها برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود افرادی بسیار صبور هستند و سعی میکنند با صبر و حوصله کارهای خود را پیش ببرنند تا بتوانند به مطلوب ترین نتیجه دست پیدا کنند زیرا اساسا فعالیت هک نیازمند صبر و حوصله فراوان است تا بتواند نتیجه بخش باشد.

افرادی منظم و با دقت هستند

نظم و دقت یکی دیگر از اصول کار هکرهاست لذا در تمامی مراحل کار خود سعی میکنند نظم و دقت را در عملکرد خود حفظ نمایند. با توجه به جزییاتی که در برنامه نویسی وجود دارد هکرها را مجاب میکند تا افرادی با دقت عمل بسیار بالا باشند این درحالی است که از بیرون چنین به نظر می رسد که هکر ها دارای نظم خاصی نیستند و در بی نظمی چنین فعالیت های مخربی را انجام میدهند.

سفارش تولید محتوا رپورتاژ آگهی

افرادی سیری ناپذیرند

سیری ناپذیری در یادگیری، پیشرفت، ایجاد خلاقیت و… از مهم ترین مسائلی است که هکر ها نسبت به آن علاقه مندند و سیری ناپذیری زیادی نسبت به آن دارند. داشتن این ویژگی ها میتواند به خوبی یک هکر حرفه ای را نشان دهد.

آشنایی با معروف ترین هکر های دنیا

در دنیای رایانه ای با توجه به گستردگی که در حوزه های مختلف آن وجود دارد برای معرفی بهترین هکرها  در حوزه های مختلف آن نیز  نیازمند  این هستیم تا لیستی بلند بالا را برای معرفی بهترین های آن نیز تهیه نماییم که نیازمند صفحات طولانی خواهد بود لذا ما در ادامه قصد داریم تا برخی از معروف ترین این هکر ها را برای شما معرفی کنیم:

نختسین کسی که میتوان به عنوان بهترین هکر دنیا از آن یاد کرد کوین میتنیک است این شخص موفق به هک کردن بزرگترین سیستم ها مخابراتی دنیا از قبیل شرکت نوکیا، موتورولا، فوجیتسو شد و در حقیقت کوین به دلیل هک کردن این سازمان ها به مدت دو سال و نیم تحت آزادی مشروط بود اما بعد از فرار همچنان به فعالیت ها و سرقت اسناد از سازمان های مختلف ادامه داد تا در نهایت توسط پلیس فدرال آمریکا دستگیر شد و به مدت پنج سال نیز زندان بود تا در نهایت امروز به یکی از هکر های کلاه سفید تبدیل شده است و اکنون شرکت مشاوره امنیت را زیر نظر دارد.

مطالعه کنید
معرفی خودروهای تسلا [ تمام نسخه ها ]

دومین فردی که میتوان در این لیست معرفی کرد جاناتان جیمز است جاناتان فعالیت هک کردن را از سنین کودکی آغاز کرده بود و موفق شده بود چندین شرکت تجاری را نیز هک کند اما اصلی ترین فعالیت او هک کردن شبکه ناسا بود در حقیقت او سعی داشت تا با هک کردن سیستم ناسا یاد بگیرد که ایستگاه های فضایی چگونه کار میکند اما موفق نشد. در ادامه در سال 2007 بود که چندین شبکه جهانی بزرگ هک شد و لذا اولین مضنون پلیس جاناتان بود و به وی مشکوک شده بودند در این روند بارها جاناتان این عملیات را تکذیب کرد اما نهایتا در سال 2008 خودکشی میکند و دست داشتن او در این ماجرا نیز در ابهام باقی میماند.

هکر معروف دیگر چاد دیویس است که او نیز فعالیت هک سیستم های مختلف را از سنین پایین شروع کرد و به خرابکاری در وب سایت های کاخ سفید میپرداخت و به یکی از هکرهای افسانه ای تبدیل شده بود او نیز در نهایت به هیچ جرمی در این زمینه محکوم نشد و یکی از مشهورترین جنایتکاران سایبری در قرن بیستم بود.

نفر بعد آلبرت گونزالز است. او به عنوان رهبر گروهی از هکر ها فعالیت داشت به این شکل که به اتفاق چند هکر دیگر به هک کارت های اعتباری و یا در زمینه جعل و سرقت هویت فعالیت میکرد او در نهایت توانست 170 ملیون کارت اعتبار و شماره های خود پرداز را جمع کند در نهایت او نیز به مدت 20 سال به زندان محکوم شد.

سفارش تولید محتوا انگلیسی

نفر بعد کوین پولسن بود که او نیز توانست با هک سیستم های تلفنی در مدت 15 دقیقه معروف شود در حقیقت او توانست خطوط تلفنی یک ایستگاه رادیویی را هک کند و خودش را به عنوان برنده یک پورشه صفر معرفی کند اما فعالیت اصلی او که موجب دستگیری وی نیز شد هک کردن سیستم های فدرال بود و اطلاعاتی که از این سازمان سرقت میکرد لذا در نهایت او نیز توسط پلیس اف بی ای تحت تعقیب قرار گرفت و نهایتا دستگیر شد بعد از آزادی نیز رویه خود را به  طور کامل تغییر داد و اکنون به عنوان یک روزنامه نگار مشغول فعالیت است.

نفر بعد گری مک کینون است او نیز توانست در مدت بسیار کوتاهی اطلاعات سیسم ناسا و نیروهای مسلح آمریکا را هک کند و در این زمینه نیز گفته است که به دنبال کشف اثراتی از موجودات فضاییی بوده است او در این زمینه به بسیاری از سایت های ناسا نیز آسیب زد و بسیاری از سایت ها را در حالت غیر استفاده قرار داد و در این راه نیز خسارت های زیادی را وارد کرد اما از اینکه امروز او کجاست و چه کاری انجام میدهد اطلاعاتی در دست نیست.

نفر بعد رابرت تپن موریس است او نیز اطلاعات رایانه خود را از پدرش که یکی از دانشمندان رایانه ای بود فرا گرفت رابرت در حقیقت خالق ویروسی به نام کرم موریس است که او توانست با اختراع این ویروس به 6000 سیستم آسیب وارد کند او نیز در نهایت دستگیر شد و به مدت سه سال به زندان رفت و اکنون نیز در برخی موارد نیز به تدریس میپردازد.

هکر معروف دیگر با عنوان ناشناس شناخته میشود این ناشناس در حقیقت پیداست که توسط چندین نفر هدایت میشود و به صورت گروهی به فعالیت میپردازند این گروه نیز عملیات های خرابکاری زیادی را مرتکب شده اند و از سال 2003 به سیستم های آمازون، پی پال، سونی و… آسیب های زیادی را وارد کرده اند این گروه هم اکنون نیز مشغول هک و خرابکاری است و تا سال 2011 دو گروه از این ها را نیز شناسایی و دستگیر کرده اند.

مطالعه کنید
چگونه از طریق برنامه نویسی مهاجرت کنیم؟

بنابر آنچه گفته شد ما تعدادی از معروف ترین هکر ها را برای شما به صورت مختصر معرفی کردیم تا با نگاهی به فعالیت ها و سرگذشت آنها اطلاعاتی مناسب را در زمینه معروف ترین هکرهای دنیا به دست آورید.

کلام آخر

هک کردن و هکر بودن به معنای عام آن همیشه یک فعالیت مخرب در زمینه نفوذ به سیستم های مهم و از بین بردن اطلاعات سازمان های مهم تلقی شده است و به طور کلی دید مثبت نسبت به آن وجود ندارد اما دانستیم که هکر ها به صورت صد در صد افراد مخرب و آسیب رسان نیستند بلکه ما به طور کل دارای سه گروه از هکر ها هستیم که فعالیت انها در سه دسته هکرهای کلاه سفید، هکرهای کلاه سیاه و هکر های خاکستری قابل تقسیم است که در این تقسیم بندی دانستیم هکرهای سفید افرادی هستند که سیستم ها را در مقابل هکرهای سیاه که افرادی مخرب هستند حفاظت میکنند و عملا فعالیت های انها را خنثی میکنند و در این بین نیز هکر های خاکستری ما بین این گروه ها فعالیت میکنند و در صورت عدم رعایت خواسته هایشان ممکن است فعالیت های منفی نیز انجام دهند.

با توجه به این تقسیم بندی میتوان گفت همه هکر ها منفی نیستند کما اینکه با توجه به فعالیت هایی که برخی از هکرهای بزرگ دنیا انجام داده اند سرانجام در جهت فعالیت های مثبت و ایجاد امنیت برای سیستم های مختلف نیز مشغول به کار شده اند. لذا دانستن شرایط و فعالیت های بزرگترین هکر های دنیا میتواند زمینه سازی بسیار مناسبی برای داشتن دیدی وسیع تر نسبت به دنیای هک و هکرها را برای ما ایجاد کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *