بهترین کتاب های انگیزشی [ خلاصه و نکات ]

?>

بهترین کتاب های انگیزشی در سال 1401 و 2022 را در این مقاله از سایت هادی عظیمی معرفی کردیم. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و برداشتن قدم های خوب در مسیر توسعه فردی از این کتاب ها استفاده کنید. کتاب های انگیزشی معرفی شده توسط خودمان خوانده شده و نکات هر یک در ادامه شرح دادیم. خدمات سفارش تولید محتوا متنی سایت سئو شده و ارزان میتواند برای شما کارفرمایان عزیز در جهت تولید انواع کتابهای انگیزشی کمک کننده باشد.

کتاب های انگیزشی زندگی

زندگی امروز انسان مانند انسان های گذشته نیست چرا که به کلی دچار پیچیدگی ها و دغدغه های بسیاری است. که خواه ناخواه انسان را به ورطه بی انگیزگی میکشاند. فشارهای زندگی امروز انسان آن هم به صورت همه جانبه، پیشرفت های روز دنیا در همه زمینه های زندگی وجود دارد. راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق را بخوانید اگر نمیدانید چگونه افزایش فروش در بسیاری از کتابهای پرفروش جهان اتفاق افتاده است.

همچنین تغییر مسیر و خواسته های انسان ها، تحمیل شرایط اجتماعی و فرهنگی بر انسان، تاثیر شرایط اقتصادی بر روح و ذهن انسان و… همه از جمله مسائلی است. که انسان امروز بیش از اندازه با آنها سر و کار دارد. لذا بحث ایجاد انگیزه و توانایی برای انسان شاید یکی از اساسی ترین نیازهای انسان امروز باشد.

بهترین کتاب های انگیزشی و روانشناسی

در حقیقت داشتن روان سالم و با انگیزه برای زندگی در چنین دنیای پر از هیاهو، لازمه تداوم یک انسان برای بقا است. در سایه این انگیزه و هدفمندی است که انسان میتواند در طوفان مشکلات دوام بیاورد. ممکن است علاقمند به برنامه نویسی باشید و پس از خواندن کتاب های انگیزشی اقدام به شروع آموزش کنید، بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2022 را در همین جهت بخوانید. لذا در جهت اهمیت بسیار بالای بحث انگیزه روانشناسان و روانکاوان زیادی نتایج تحقیقات و پژوهش های خود را منتشر کرده اند. تا از این طریق بتوانند به انسان دغدغه مند امروز کمک کنند.

بنابراین ما به خوبی به اهمیت مسئله داشتن انگیزه برای زندگی واقف هستیم. با توجه به شرایط زندگی همه ما در شرایطی دچار این بی انگیزگی از نوع ضعیف یا مفرط آن شده ایم و به دنبال راه کار هایی بوده ایم که بتوانیم حتی الامکان شرایط خود را تغغیر دهیم.

کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

خواندن کتاب های انگیزشی قوی، برای انسان میتواند به صورت یک موتور محرک باشد و انسان را از ورطه نومیدی و یاس بیرون آورد و به سمت تغییراتی اساسی و چشمگیر هدایت کند. البته باید به یاد داشته باشید که صرف خواندن یک کتاب بدون عمل به آنچه دانسته اید خالی از اثر بخشی مطلوب است. کسب و کار خود را پس از خواندن کتاب های انگیزشی شروع کرده اید؟ جایگزین الکسا چیست؟ را نمیدانید؟ جای نگرانی نیست در جهت بهبود سئو خود مقاله جامع آن را بخوانید.

مطالعه کنید
30 جمله انگیزشی از زبان هوش مصنوعی برای مردم ایران

بنابراین سعی کنید قبل از اینکه به سراغ کتاب خاص انگیزشی بروید ابتدا نگاهی به نفس خویشتن بیاندازید و با خودشناسی کامل به سراغ کتاب های انگیزشی بروید و واقع بینانه و موثر در جهت کاربرد آن در زندگی شخصی خود کتاب مناسب را انتخاب و به درستی بخوانید و بکار ببندید.

کتاب های انگیزشی پرفروش دنیا

کتاب های انگیزشی با موضوعات و ژانرهای مختلفی نوشته میشوند که هر کدام اشاره ای به بخشی از زندگی انسان دارد و به نوعی راهنمای بخش های مختلف زندگی هستند. لذا به صورت کلی میتوان گفت کتاب های انگیزشی در سه دسته کلی قابل تقسیم هستند:

کتاب های معنا گرا: در این کتاب ها نویسنده معنای زندگی را برای انسان تبیین میکند تا بتواند مخاطب را برای زندگی بهتر آماده کند.

کتاب های انگیزشی برای موفقیت: این کتاب ها نیز رسالت اصلی شان پرداختن به راز و رمزها و روش های موثر برای کسب موفقیت در همه زمینه های مالی، تحصیلی، زندگی شخصی و… است.

کتاب های یاری دهنده به فرد و شخص: درحقیقت این نوع کتاب های تاکید بر خود شناسی دارد و به مخاطب کمک میکند تا شخصیت خود را بهتر بشناسد و از این طریق عادات خوب و بد و ویژگی های مثبت و منفی خود را به خوبی بشناسد و در جهت تقویت و اصلاح خود برآید.

البته در نظر داشته باشید که این تقسیم بندی نیز به صورت کلی است. میتواند به صورت گسترده تر و با پرداخت به موضوعات جزئی تر شاخ و برگ آن افزایش پیدا کند. در زمانی که حساب های کاربری بیهوده خود را در شبکه اجتماعی همچون اینستاگرام پاک میکنید و به جهت بهبود انگیزه خود در کار این کار را انجام داده اید دیلیت اکانت اینستاگرام را بخوانید.

بنابراین ابتدا باید موضوع و مسئله پیش روی خود را مشخص نماییم. سپس به سراغ بهترین کتاب های انگیزشی در زمینه مخصوص به خود برویم.

لیست کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

خواندن کتاب های انگیزشی به قطع یکی از اصلی ترین محرک های شما خواهد بود. به راحتی به شما برای رسیدن به مطلوب ترین شرایط زندگیتان کمک خواهد کرد. استراتژی تولید محتوا چیست؟ را بخوانید تا در زمان مطالعه کتاب های منتخب انگیزشی دنیا دچار تردید نشوید. در ادامه به معرفی بهترین کتاب های انگیزشی میپردازیم:

اثر مرکب

این کتاب نوشته دارن هاردی میباشد. وی در این کتاب با رویکردی کاملا واقع بینانه به مخاطب خود میگوید که مثبت اندیشی به تنهایی کلید حل مشکل نیست. و نمیشود با نشستن روی مبل بدون هیچ عمل و تلاشی به نتیجه مطلوب رسید. او توصیه میکند که خودتان را به خوبی بشناسید و برای زندگیتان برنامه ریزی داشته باشید و با تکیه بر واقعیت زندگی خود برنامه و اهداف خود را پیش ببرید. بهترین دوره های ثروت سازی را بخوانید تا ببینید که اساتید چگونه از اثر مرکب در آموزش استفاده میکنند.

مطالعه کنید
برنامه ریزی افراد موفق در زندگی

کتاب هنر ظریف بیخیالی

این کتاب اثر مارک منسون میباشد که یکی از پر فروش ترین کتاب های انگیزشی در جهان است. رویکردی که منسون در این کتاب دارد کاملا تفاوت است و برخلاف کتاب های انگیزشی دیگر قبل از اینکه شما را به سمت خلاق شدن، معروف شدن، ثروت مند شدن و… سوق دهد. از شما میخواهد که واقع بین باشید و در کمال واقعیت بینی اولویت های زندگی خودتان را مشخص کنید و از بندِ بهترین بودن خود را رها کنید.

لذا اصلی ترین پیام این کتاب این است که ” ما به اندازه کافی وقت نداریم که به همه چیز ها به یک اندازه اهمیت بدهیم. بنابراین مجبوریم که بی رحمانه الویت بندی کنیم و فقط روی موضوعات مهم تمرکز کنیم!”

در حقیقت بدون تعارف با انسان این واقعیت را به انسان یادآوری میکند که مسائل و پیچیدگی های زندگی، این اجازه را به ما نمیدهد.همه مسائل برای ما در درجه اول اهمیت قرار داشته باشند لذا این واقعیت را بپذیرید که با توجه به زمان کمی که دارید اهداف خود را الویت بندی کنید تا به نتیجه برسید.

دقت داشته باشید که نداشتن برنامه ریزی ممکن است در روند بیخیالی شما تاثیر گذار باشد همانطور که در این کتاب آمده است داشتن دفتر برنامه ریزی سالانه میتواند در روند بهبود آرامش ذهنی شما تاثیر گذار باشد.

کتاب چگونه کمال گرا باشیم

این کتاب اثر استفان گایز میباشد و توصیه های بسیار مفیدی را به افرادی که دچار کمال گرایی افراطی هستند ارائه میدهد. در حقیقت افراد کمال گرا اشخاصی هستند که بیشترین زمان خود را صرف اندیشیدن و فکر کردن به انجام کارهای بدون اشتباه هستند. با وسواس زیاد سعی در انجام همه کارها به صورت بی عیب و نقص هستند و لذا این کتاب یادآوری میکند که سعی به انجام کارها بدون عیب نقص انسان را از حرکت و رسیدن به اهداف دور میکند. لذا به شما کمک میکند که از قید و بند رها شوید و با پذیرش واقعیت خود به سمت اهداف پیش بروید.

کتاب هنر خوب زندگی کردن

این کتاب نوشته رولف دوبلی می باشد. در این کتاب دوبلی سعی میکند با تکیه بر واقعیت زندگی و پذیرش آن به ارائه 52 نکته طلایی از اصول مهم زندگی، به شما تکنیک ها و راه حل هایی را آموزش دهد. این عمل به این جهت انجام میشود که بتوانید از طریق آن نگرش و دید دیگرگون به دنیا داشته باشید و رنگ و بوی تازه ای به زندگی خودتان ببخشید. کتاب کسب درآمد از اینترنت را خوانده اید؟ ممکن است پس از کتاب هنر خوب زندگی کردن یکی از تاثیر گذار ترین کتاب های عمرتان باشد.

مطالعه کنید
بهترین روش برنامه ریزی روزانه

کتاب هفت عادت مردمان موثر

 این کتاب اثر استیون ریچارد کاوی است و یکی از پر فروش ترین کتاب های انگیزشی است. این کتاب به 38 زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده است. رویکرد و تکیه این کتاب بر خودشناسی استوار است و لذا تلاش میکند که به شما در شناخت شخصیت خود کمک کند. با شخصیت شناسی که برای شما ایجاد میکند به شما در شناخت نکات مثبت و منفی شخصیتان یاری میدهد و سپس در گام بعد آموزش میدهد که چگونه عادت های بد خود را ترک کنید. هفت عادت خوب و موثر را جایگزین آن کنید و بتوانید یک زندگی ایده آل و موثر را داشته باشید.

کتاب انسان در جستجوی معنی

نویسنده این کتاب ویکتور فرانکل میباشد.این کتاب را بر اساس تجربیات شخصی خود نوشته است و با تکیه بر تجربه ای که خود در زندگی پر تلاطمش داشته سعی کرده است معنای زندگی را برای مخاطب بیان کند. سفارش تولید محتوا انگلیسی را بررسی کنید اگر برای کسب و کار خود نیازمند خدمات تولید محتوا انگلیسی بودید ما با کیفیت بالا در کنار معرفی کتاب ای انگیزشی مطرح جهان در خدمت شما خواهیم بود.

این کتاب در دو بخش تنظیم شده است که بخش نخست آن مربوط به خاطرات نویسنده است. از زمانی که در اردوگاه اجباری رژیم نازی بوده و از دست دادن پدر و مادر و همسر و بردارش و شرایط سختی که زندگی به او تحمیل کرده است میگوید. در بخش دوم کتاب نیز به شیوه و مکتب خود یعنی معنا درمانی پرداخته است و به انسان یادآوری میکند که در عین اینکه زندگی مصائب و مشکلات خود را دارد هنوز میتوان ادامه داد.

کتاب قدرت مثبت اندیشی

این کتاب اثر رومن وینسنت پیل میباشد در این کتاب نویسنده شدیدا به قدرت ایمان تاکید و تکیه دارد. به این شیوه نیز نجات بخش بسیاری از انسان ها نیز بوده است. نویسنده تاکید دارد که این قدرت ایمان در انسان است که میتواند به انسان انرژی و انگیزه ادامه دادن را بدهد.

سفارش تولید محتوا رپورتاژ آگهی را استفاده کنید اگر به دنبال معرفی کتاب و فروش ویژه آن هستید نیازمند تبلیغات خواهید بود که محتوای آن را مجموعه ما برایتان واهد نوشت. تا بتواند بر مشکلات فائق آید و مهم ترین نکته این کتاب این است که نویسنده سعی کرده از سرگذشت زنان و مردانی که به او مراجعه کرده اند در جهت عبرت آموزی و بیان شاهد مثال برای مخاطب استفاده نماید.

کتاب طرز فکر

این کتاب اثر کارول دوک است که در حقیقت این کتاب حاصل تحقیقات و پژوهش های اوست و لذا در این کتاب بیان میکند. که طرز فکر انسان ها تاثیر زیادی بر روی موفقیت ها و اهداف در زندگی حال و آینده آنها دارد و لذا تاکید دارد که انسان ها همه با یکدیگر متفاوتند. و لذا طرز تفکر متفاوت نیز با یکدیگر دارند که همین موضوع سبب تفاوت نوع نگرششان به زندگی شده است. همچنین اشاره میکند که طرز فکر ها چه مثبت و چه منفی باشد با تلاش و سرسختی قابل تغییر است.

مطالعه کنید
راز موفقیت در زندگی برای انواع شخصیت ها + 15 تجربه بزرگان

کتاب کیمیاگر

این کتاب نوشته پائولو کوئلیو است که یکی از جذاب ترین کتاب های انگیزشی است. این کتاب در قالب رمان و داستانی پیش میرود که در ورای آن یک داستان انگیزشی نهفته است. تاکید انگیزشی این کتاب بر روی اهمیت افسانه شخصی برای هر فرد است. نویسنده معتقد است که انسان باید به دنبال افسانه شخصی خود باشد و این موضوع را با داستان یک جوان که با یک پیرمرد برخورد دارد دنبال میکند.

سفارش تولید محتوا سایت فروشگاهی برای فروشگاه هایی که به صورت اختصاصی کتاب کیمیاگر را به فروش میرسانند نیز محتوای اختصاصی تولید خواهیم کرد. به این شکل که پیرمرد از جوان میخواهد که به دنبال افسانه شخصی خود باشد. جوان بعد از تلاش و تکاپوی فراوان متوجه میشود که افسانه شخصی او همان مبدا است. لذا نویسنده به این شکل تلاش میکند که به انسان یادآوری کند که در ورای تلاش و جنگیدن با سختی ها و مصائب است که میتواند خود و افسانه شخصی خود را کشف نماید.

بهترین کتاب های انگیزشی ایرانی

آنچه که ذکر شد تعدادی از بهترین کتاب های انگیزشی در سراسر دنیا و ایران بود. البته بخش کوچکی از مجموعه عظیم در این نوع ژانر است. هر کدام از این کتاب ها مسائل مختلفی را با رویکردهای مختلف بیان میکند. خواندن و دانستن آنها به خوبی رهنمون کننده انسان به سمت رشد و تعالی خواهد بود. ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ و کتاب های هرکدام را بخوانید اینگونه مسیر موفقیت را درک خواهید کرد.

خواندن چنین کتاب هایی در جهت سلامت روح و روان انسان کمک شایانی خواهد کرد. باید پذیرفت که هر انسانی روحش نیاز به انگیزه برای ادامه مسیر را دارد.

سخن پایانی کتابهای انگیزشی

در پایان نیز به مهم ترین نکات مثبت خواندن کتاب های انگیزشی و نکات طلایی تولید محتوا کتاب های انگیزشی مختلف را معرفی میکنیم:

 خواندن این کتاب ها میتواند به تقویت روحیه خودباروی در انسان، تقویت روحیه عمل گرایی، تقویت نگرش مثبت در انسان و مثبت اندیشی باعث شود. مهم تر از همه به تغییر نگرش انسان کمک کند. در حقیقت انسانی که بتواند این چهار ویژگی را در خود ایجاد کند به خوبی میتواند در مسیر زندگی با چالش ها مقابله کند. همچنین میتواند با مخاطراتی که در پیش است مبارزه کند. به این ترتیب انسانی قدرتمند و موثر خواهد بود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ها

چگونه با گوشی برنامه ریزی کنیم؟ + معرفی نرم افزار گوشی موبایل

[…] بتوانیم یک روز پر از مشغله را به خوبی مدیریت کنیم حتی بهترین کتاب های انگیزشی سال 2022 را بخوانیم و در پایان، روز رضایت بخشی را نیز داشته […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *