بهترین کسب و کار در عمان

?>

فرصت های شغلی در کشورهای دیگر همیشه یکی از دلایلی است که افراد زیادی تمایل دارند تا از انها استفاده نمایند و شرایط مناسب تری را ایجاد نمایند. پیشنهاد میشود از خدمات مشاوره کسب و کار اینترنتی مهندس هادی عظیمی استفاده کنید. در حقیقیت فرصت های شغلی در کشورهای دیگر در صورتی که ارز کشورهای مقصد دارای ارزش بالاتری باشد تمایل افراد نیز برای استفاده از این فرصت های نیز بیشتر خواهد بود البته نمیتوان فقط ارزش ارز را از مهم ترین دلایل دانست زیرا هزینه ها و شرایط زندگی در این کشورها نیز میتواند از عوامل تاثیر گذار باشد.

در هر صورت امروزه یکی از مسائلی که تقریبا در همه کشور های دنیا به ویژه در کشورهایی که فرصت های شغلی کمتری دارند و یا افراد متخصصی هستند که نمیتوانند از تخصص خود در کشورشان استفاده نمایند به دنبال راه هایی برای مهاجرت و به کارگیری تخصص خود در کشورهای دیگر هستند و این موضوع به صورت عام در همه کشورهای جهان وجود دارد و این تبادلات در همه جای دنیا دیده میشود.

در چند ساله اخیر با توجه به بالا و پایین شدن شرایط اقتصادی در داخل و یا حتی در برخی از کشورهای خارجی شرایطی ایجاد شده است که اغلب افراد به دنبال این هستند تا در صورت امکان از فرصت های شغلی در کشورهایی که فرصت شغلی مناسبی را دارند استفاده نمایند و بتوانند شرایط متفاوت تری را تجربه نمایند.

برخی از کشورها از جمله عمان دارای نیروی کار متخصص در همه زمینه ها نیست و یا دست کم میزان نیرروهای متخصص در این کشور چندان پاسخ گو نیست لذا برای تامین نیروی انسانی متخصص خود در برخی از زمینه ها نیازمند افراد متخصص و مهاجر است. از این رو سالانه توسط برخی از کارفرماها و شرکت ها فراخوان هایی زده میشود تا بتوانند نیروهای متخصص را از طریق کشورهای مختلف جذب نمایند. بنابراین بسته به نیاز برخی از کشورها با ایجاد فرصت شغلی در زمینه های مختلف شرایط را برای افراد متخصص در کشورهای دیگر فراهم میکنند تا به این شکل بتوانند با تامین نیروی لازم هم شرایط مناسب را برای خود و هم برای نیروهای مهاجر خود ایجاد نمایند.

کشور عمان یکی از کشورهایی است که تعداد زیادی از شهروندان آن مهاجر هستند و لذا یکی از کشورهایی است که توسط ایرانیان برای مهاجرت و کسب درامد انتخاب میشود میباشد. این کشور بر اساس نیاز خود در زمینه ها و حوزه های مختلف نیرو پذیر است. درصد بیشتر تخصصاتی که کشور عمان به آنها نیاز دارد مربوط به رشته های مهندسی، قناوری اطلاعات و پزشکی که در ادامه این مقاله با فرصت های شغلی و شرایط و امکانات لازم برای مهاجرت به این کشور بیشتر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

آیا کسب درآمد بالا در کشور عمان امکان پذیر است؟

همانطور که ذکر شد کشور عمان به طور کل با کمبود نیروی انسانی متخصص رو به روست و از این رو در زمینه های مختلف به جذب نیرو انسانی متخصص میپردازد. طبعیتا بر اساس نیاز خود و میزان تخصص شما پرداخت های مناسبی را نیز در نظر خواهند گرفت و میتوان گفت به نسبت میزان تخصص درامدهای بالایی را نیز برای افراد در نظر گرفته است.

مطالعه کنید
برای شروع کسب خود کار در اینستاگرام چه باید کرد؟

این که میگوییم درآمد بالا به این معنی نیست که قطعا هر فردی با هر سطح تخصصی به صورت صد در صد درامد بالایی دارد. بلکه همانطور که ذکر شد مانند تمام کشورهای دنیا درامد و دست مزد شما بسته به میزان تخصص و کارایی شما در حوزه مورد نظرتان است و چیزی که قبل از مهاجرت شما دارای اهمیت است میزان تخصص و مهارت های شماست که میتواند در میزان درآمد شما تاثیر گذار است.

بنابراین قبل از مهاجرت برای یافتن فرصت شغلی مناسب ابتدا باید بر روی تخصص خود کار کنید و از میزان و سطح تخصص خود اطمینان حاصل کنید و سپس به دنبال ایجاد فرصت شغلی مناسب برای خود در کشور عمان باشید. از طرفی کشور عمان با توجه به این که در شاخه های مختلفی نیازمند افراد متخصص است لذا شما میتوانید با بررسی نیازمندی های کشور عمان در زمینه فرصت های شغلی متنوعی که ایجاد کرده است شرایط مناسبی برای مهاجرت پیش رو داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از روبیکا

شرایط لازم برای مهاجرت به عمان برای به دست آوردن فرصت شغلی مناسب

اگر به دنبال مهاجرت به کشور عمان هستید و میخواهید از فرصت های شغلی این کشور استفاده نمایید بهتر است که از طریق ویزای کار برای مهاجرت اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که مهاجرت به کشور عمان برای یافتن شغل مناسب به سادگی امکان پذیر نیست و نمیتوان انتظار داشت که شما بتوانید یک شبه تصمیم به مهاجرت بگیرید و شرایط نیز به سادگی برای شما مهیا باشد. از این رو یکی از راه هایی که میتوان مسیر مهاجرتی شما را هموار کند مهاجرت از طریق ویزای کار است به این منظور ابتدا شما باید تخصص مورد نظر خود را در نظر بگیرید و سپس به دنبال کارفرماهای عمانی باشید که نیازمند تخصص شما هستند برای مثال اگر شما در زمینه فناوری اطلاعات متخصص هستید باید به دنبال کار فرماهایی باشید که نیاز دارند تا از افراد متخصص این زمینه استخدام داشته باشند.

شما میتوانید مدارک و رزومه تخصصی خود را برای کارفرمای ارسال نمایید و در صورت تایید کارفرما میتوانید با در دست داشتن فرم پذیرش کارفرمای خود به راحتی مراحل گرفتن ویزای کار برای رفتن به عمان را پشت سر بگذارید. گرفتن ویزای کار در عمان از سن 21 سال تا 60 سال قابل دریافت است و به مدت دو سال نیز دارای اعتبار است که شما میتوانید بعد از دو سال نیز ویزای خود را تمدید نمایید.

یکی دیگر از نکاتی که شما باید در هنگام مهاجرت در نظر بگیرید این است که شرایط مهاجرت به خودی خود دارای مسائل و مشملاتی هست و نمیتوان انتظار داشت با وجود فراهم بودن همه شرایط همه چیز خوب پیش برود و لذا همیشه یک سری مسائل پیرامون مهاجرت است که باید قبل از همه چیز خود را برای ان اماده نمایید تا بتوانید با همه شرایط و مشکلات پیش آمده کنار بیایید.

فرصت های شغلی مناسب و قابل توجه در کشور عمان کدامند؟

کشور عمان یکی از کشورهایی است که به شدت دارای فرصت شغلی مناسب در زمینه های مختلف است از کارگر ساده ساختمانی تا مهندسین حرفه ای و متخصص، لذا توجه اغلب کارجویان به کشور عمان از این جهت است بنابراین در ادامه به برخی از مهم ترین فرصت های شغلی در عمان اشاره ای خواهیم داشت البته در نظر داشته باشید که شغل هایی که در ادامه معرفی میشوند محدود به موارد ذکر شده نیست بلکه به صورت کلی معرفی میشوند و هر کدام میتواند به صورت گسترده تر نیز انشعاب پیدا کند.

مطالعه کنید
برای رونق کسب و کار چه باید کرد؟ + جملات تاکیدی برای رونق کسب و کار

در زمینه مهندسی که تقریبا بیشترین میزان فرصت شغلی را به خود اختصاص داده است مشاغل زیر بهترین شرایط را خواهند داشت.

مهندس فنی، مهندس هواپیما، مدیریت مهندسی، مهندس شبکه، مهندس نرم افزار، مهندس صنایع، مهندس برق و تاسیسات، مهندس پروژه، مهندس ساخت و تولید، مهندس کنترل کیفیت، مهندس مکانیک، مهندس داده و…

این مشاغل تقریبا بیشتر میزان درخواست را از سمت کارفرماهای عمانی دارد و سالانه میزان زیادی از مهاجرین در این دسته از مشاغل فعالیت میکنند.

در زمینه فناوری اطلاعات نیز ما شاهد شاخه های مختلفی هستیم که بر خی از آنها توسط کشور عمان جذب میشود برای مثال:

توسعه دهنده وب، برنامه نویس، مدیریت امنیت اطلاعات، طراح گرافیک، تکنیسین تعمییرات کامپیوتر، تحلیل گر داده، مهندس داده، وب مستر، آنالیزور برنامه، متصدی امور اطلاعات و…

در زمینه مشاغل ساختمانی نیز میتوان به شغل های زیر اشاره کرد:

جوشکار، نجار، کارگر ساختمانی، مدیر پروژه، نقاش ساختمان، تکنیسین برق، مهندس عمران، ارزیاب هزینه پروژه، مدیر پروژه،  لوله کش، مدیریت ساخت و ساز، سرپرست پروژه ساختمانی و…

مشاغل پزشکی نیز یکی دیگر از زمینه های جذب متخصص در کشور عمان است و سالانه میزان زیادی از پزشکان به این کشور مهاجرت میکنند لذا از مهم ترین مشاغل در این زمینه به موارد زیر اشاره میکنیم:

دندان پزشک، داروساز، بینایی سنجی، جراح عمومی، دکتر اطفال، متخصص پوست، دکتر داخلی، متخصص زنان و زایمان، روانشناس بالینی، دکتر اطفال، جراح پلاستیک و زیبایی، تکنیسین و دستیار ماما، شنوایی سنجی، دندان پزشک ترمیمی، متخصص روماتولوژی، مراقبت های ویژه، جراح فک و دندان، کمک پرستار، جراح قلب، متخصص کلیه و مجاری ادراری، متخصص ارتودنسی و…

در زمینه مشاغل مربوط به مهمانداری و گردشگری

در این زمینه نیز کشور عمان فرصت های مناسبی را برای افراد متخصص در این زمینه ایجاد کرده است لذا به برخی از مهم ترین این مشاغل اشاره ای خواهیم داشت:

آشپز، سر آشپز، باریستا، مدیر رستوران و بار، پیشخدمت رستوران، برنامه ریز تشریفات، مدیر تشریفات، هماهنگ کننده رویداد، مدیر هتل و اقامتگاه و…

این مشاغل تقریبا از مهم ترین تخصص هایی است که کشور عمان برای آنها فراخوان دارد و تقریبا به همه آنها نیز نیاز دارد و شرایط مناسبی را نیز برای افراد متقاضی ایجاد کرده است لذا شما میتوانید با در نظر گرفتن حرفه خود و میزان تخصص در مودر هر کدام از این مشاغل تصمیم گیری های درستی داشته باشید. این مشاغل هر کدام بر اساس سطح تخصص افراد میزان پذیرش های متفاوتی دارند و شما در برخورد با کارفرماهایی که قصد فرستادن رزومه برای آنها دارید باید از پیشینه بسیار قدرتمندی نیز برخودار باشید زیرا کارفرماها اغلب به دنبال افرادی هستند که از قبل تخصص لازم را در حوزه مورد نظر خود داشته باشند و با سابقه کار میتوانید رزومه خود را تقویت کنید و میزان قبولی خود را نیز افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: جملات انگیزشی فوق العاده تاثیر گذار

آیا برای داشتن شغل در کشور عمان شرایط خاصی لازم است؟

در این زمینه باید گفت هر کشور دارای قوانین خاص خود در همه زمینه هاست و لذا هر شغلی و هر سمت دارای شرایط و ضوابط خاص خود است و کشور عمان نیز از این امر مستثنی نیست و لذا در کنار فرصت های شغلی مناسبی که در نظر گرفته است شرایط و ضوابط خاص خود را نیز لحاظ کرده است برای مثال شما برای داشتن یک شغل مناسب در عمان باید حتما گواهینامه مربوط به تخصص مورد نظر خود را داشته باشید تا کارفرما بتواند از طریق آن وضعیت مهارتی شما را استعلام نماید.

مطالعه کنید
کسب و کار با 200 میلیون تومان

از طرفی باید حداقل دو سال تجربه لازم در مورد شغل و تخصص مورد نظر خود را داشته باشید تا بتوانید در مصاحبه های انجام شده توسط کارفرما مقبولیت لازم را به دست آورید. شرایط دیگر اینکه شما باید در مورد مشاغلی که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارد حتما حداقل مدرک مورد نیاز برای آن باید حتما لیسانس را در رشته مورد داشته باشید. از طرفی تمامی این شرایط نیز در مورد شغل های مختلف نیز متفاوت است و ممکن است در برخی از مشاغل حساس سختگیری های زیادی نسبت به شما اعمال شود و یا برعکس در برخی از مشاغل شما بتوانید به راحتی وارد کار خود شوید. بنابراین با داشتن این شرایط و همچنین تقاضای درخواست کارفرما از شما به منظور همکاری میتوانید به راحتی برای گرفتن ویزای کار اقدام نمایید.

نکته دیگری که نیز باید در نظر بگیرید این است که اگر نیاز دارید تا فرزندان و یا برای همسر خود ویزا بگیرید باید بتواند ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های ان ها در کشور عمان دارید تا بتوانید برای این افراد نیز ویزا بگیرید.

بر چه اساسی میتوان گفت میزان درآمد در کشور عمان زیاد است؟

بالا بودن میزان درآمد بر اساس معیار های زیادی سنجیده و در نظر گرفته میشود به این شکل که در نظر بگیرید در یک کشور درآمدها به نسبت کشور دیگر بالاست اما زمانی میتوان گفت که این درآمد بالا خوب و مفید فایده است که میزان هزینه ها در ان کشور نیز مناسب باشد به گونه ای که میزان هزینه ها در مقایسه با درآمد در یک حالت متعادل باشد بنابراین در نظر بگیرید که صرف درآمد بالا در کنار هزینه های هنگفتنمیتواند شرایط مناسبی را برای شما ایجاد نمایدو از این روست که اغلب توصیه میشود قبل از مهاجرت همه چیز را باید در نظر گرفت.

البته چنین شرایطی در کشور عمان برقرار نیست زیرا این کشور با توجه به نیاز خود به افراد متخصص سعی دارد تا میزان درآمد مهاجران و افراد جویای کار را در یک حالت تعادلی با میزان هزینه ها در کشور عمان در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانید: پولدار ترین فرد جهان 2022

سوالات متداول

میزان درآمد خالص در کشور عمان چقدر است؟
مطالعه کنید
ایده کسب و کار : 8 ایده خلاقانه تضمینی!

همانطور که میدانید شغل های متفاوت بنا بر میزان حساسیت و تخصصی بودن آنها طبیعتا دارای درامدهای بالایی هستند و بالعکس مشاغلی که نیاز چندانی به تخصص و حساسیت ندارند درآمد کمتر، و این قانون در کشور عمان نیز پا برجاست. از طرفی با در نظر گرفتن ارز کشور عمان که دارای ارزش بسیار بالایی است میتوان گفت میزان درامد در این کشور در هر حوزه ای که بخواهید فعالیت کنید قابل قبول است.

شرایط مهاجرینی که برای کار به عمان میروند به چه شکل است؟

در نظر داشته باشید که کشور عمان در برخودر با مهاجرینی که به این کشور برای یافتن شغل سفر میکند خدمات مناسبی را در نظر گرفته است و برخودار دوستانه و مناسبی نیز با افراد مهاجر میشود زیرا تقریبا 45 درصد از جمعیت کشور عمان را مهاجرین تشکیل میدهند.

بهترین و راحت ترین راه برای مهاجرت به کشور عمان چیست؟

برای اینکه بتوانید به کشور عمان برای یافتن شغل مناسب مهاجرت کنید بهتر است از طریق دریافت ویزای کار این اقدام را انجام دهید تا مهاجرت شما سریع تر و راحت تر پیش برود.

سخن آخر

ما در این مقاله دانستیم که اغلب کشورها به ویژه انهایی که دارای نیروی کار متخصص کمتری به نسبت بقیه کشورها هستند فرصت های شغلی مناسبی را برای مهاجرین فراهم میکنند و با گرفتن و استخدام نیرو کار از کشورهای دیگر نیاز خود را به  افراد متخصص در حوزه های مختلف جبران میکنند که در این میان کشور عمان نیز یکی از این کشورهاست که سالانه افراد زیادی را برای کار در حوزه های مختلف جذب میکند. جذب افراد با تخصص های مختلف تقریبا شرایط بسیار مناسبی برای افرادی است که در حوزه های مختلف تخصص دارند و میخواهند به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند تا بتوانند شرایط زندگی خود را در کشورهای دیگر از جمله عمان ایجاد نمایند

کشور عمان با توجه به نزدیکی به کشور ایران و همچنین بازارهای شغلی متفاوتی که در زمینه های مختلف ایجاد کرده است موجب توجه بسیاری از افراد و متخصصین ایرانی قرار گرفته است و لذا اغلب افراد برای یافتن شغل مناسب در کشور عمان جویای کارند بنابراین دانستن لیست مشاغلی که کشور عمان نسبت به آنها پذیرش دارد میتواند برای افراد جویای کار در ایران مناسب باشد تا بتواند از طریق کار و فعالیت در کشور عمان درامد زایی کناسبی را برای خود داشته باشند و از مزایای فعالیت در این کشور نیز بهره مند شود.

لذا از مهم ترین و پر درامد ترین این مشاغل میتوان به شغل های مهندسی، پزشکی، گردشگری، فناوری اطلاعات و… اشاره کرد که هر کدام از این مشاغل نیز دارای زیر مجموعه های زیادی هستند که میتواند افراد متخصص زیادی را پوشش دهد و امکان مهاجرت را برای این افراد فراهم نماید. لذا اگر به دنبال استفاده از تخصص خود در کشور های دیگر و مهاجرت به کشوری مثل عمان هستید میتوانید از طریق گرفتن ویزای کار در کشور عمان و همچنین دو سال سابقه کار در رشته و تخصص مورد نظر خود و داشتن گواهینامه در مورد حوزه تخصصی خود شرایط لازم را برای مهاجرت فراهم نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *