ترید ارز دیجیتال چیست؟ تریدر کیست؟ | فیلم آموزش ترید صفر تا صد رایگان + روش ترید 2022

?>

ترید ارز دیجیتال چیست؟ تریدر به چه کسی میگویند؟ معامله ارز دیجیتال در چه بستری انجام میشود؟ بهترین سایت ترید (معاملات) ارز دیجیتال کدام است؟ در این مقاله آموزش ترید ارز دیجیتال و بهترین روش های ترید به صورت رایگان ارائه شده است. آموزش ترید ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) که گاهی اوقات به آن کریپتو نیز گفته می‌شود، به هر شکل ارزی گفته می‌شود که به‌صورت دیجیتال یا مجازی وجود داشته باشد و از رمزنگاری برای ایمن‌سازی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. در این مقاله از سایت هادی عظیمی معامله ارز دیجیتال آموزش داده خواهد شد. ارزهای دیجیتال مرجع صادرکننده یا تنظیم‌کننده مرکزی ندارند، در عوض از یک سیستم غیرمتمرکز برای ثبت تراکنش‌ها و صدور واحدهای جدید استفاده می‌کنند.

رمز ارز (cryptocurrency) چیست؟

رمز ارز چیست؟
رمز ارز چیست؟

ارز دیجیتال یک سیستم پرداخت دیجیتالی است که برای تأیید تراکنش‌ها به بانک‌ها متکی نیست. این یک سیستم همتا به همتا است که می‌تواند هرکسی را در هرجایی قادر به ارسال و دریافت پرداخت کند. به‌جای انتقال و مبادله پول فیزیکی در دنیای واقعی، پرداخت‌های ارز دیجیتال صرفاً به‌عنوان ورودی‌های دیجیتالی به یک پایگاه‌داده آنلاین که تراکنش‌های خاص را توصیف می‌کند، وجود دارد. هنگامی که وجوه ارز دیجیتال را انتقال می‌دهید، تراکنش‌ها در دفتر کل ثبت می‌شوند. ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های دیجیتال ذخیره می‌شوند. برای معامله ارز های دیجیتال به صرافی ها نیاز دارید که در این زمان نیاز به یافتن پاسخ آموزش کامل ترید ارز دیجیتال چیست؟ خواهید بود.

رمز ارزهای دیجیتالی، نام خود را به دلیل دریافت کردند که از رمزگذاری برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این بدان معناست که کدنویسی پیشرفته در ذخیره و انتقال داده‌های ارزهای دیجیتال بین کیف پول‌ها و به شبکه عمومی نقش دارد. هدف از رمزگذاری ایجاد امنیت و ایمنی است.

اولین ارز رمزنگاری شده بیت‌کوین (bitcoin) بود که در سال 2009 تأسیس شد و تا به امروز شناخته‌شده‌ترین آن باقی‌مانده است. بیشتر علاقه به ارزهای رمزنگاری شده، تجارت برای کسب سود است.

بیشتر بخوانید: راه‌های کسب درآمد از متاورس

ترید (Trade) چیست؟

ترید چیست؟
ترید چیست؟

معنای اصطلاح ترید (Trade) ارز دیجیتال، معامله و یا خریدوفروش ارز دیجیتال است و فردی که با معامله یا همان ترید برای کسب سود از بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال تلاش می‌کند، تریدر می‌گویند. رمزارزهای دیجیتال ماهیت خود را در فضای اینترنت به دست آورده‌اند بنابراین با نرم‌افزارهای ارز دیجیتال به ترید و انجام معاملات ارزهای دیجیتال می‌پردازیم. نرم‌افزارهای این امر شامل صرافی‌های ارز دیجیتال و کیف پول‌های دیجیتال هستند، که به جهت انجام ترید ارز های دیجیتال استفاده می شوند.

در پلتفرم ترید با پرداخت ارزهای مشخص شده، رمز ارزهای دیجیتال دیگر را خریداری می‌کنید؛ اصطلاحاً این مبادله را ترید جفت ارز می‌نامند.

تریدر ارز دیجیتال (Digital Currency Trader) کیست؟

تریدر ارز دیجیتال کیست؟
تریدر ارز دیجیتال کیست؟

تریدرها یا معامله‌گران، با رویدادهایی که باعث حرکت‌های کوتاه‌مدت بازار می‌شوند هماهنگ هستند. تجارت بر اساس اخبار یک تکنیک محبوب و فوق‌العاده است. اعلامیه‌های برنامه‌ریزی‌شده مانند آمارهای اقتصادی، درآمد شرکت‌ها یا نرخ بهره تابع انتظارات بازار و روان‌شناسی بازار است.

بااین‌حال، مانند تجارت در سهام و کالاها، معاملات ارز دیجیتال (کریپتو) مملو از خطرات و مشکلات است. برای به‌دست‌آوردن مزایای بلندمدت از تجارت ارز دیجیتال، علاقه‌مندان به بازار باید استراتژی‌هایی را توسعه دهند که بتواند تجارت را جذاب و سودآور و درعین‌حال ایمن کند. در این قسمت با مرور استراتژی که می‌تواند به شما کمک کند تا بازدهی مطلوبی داشته باشید را آورده‌ایم.

معاملات روزانه بازار ارز دیجیتال

این استراتژی معاملاتی شامل گرفتن موقعیت و خروج در همان روز است. هدف یک معامله‌گر هنگام اتخاذ چنین معامله‌ای این است که در میان حرکت‌های قیمت درون روز در ارز دیجیتال موردنظر خود، سود کسب کند. برای یک تجارت موفق، سرمایه‌گذاران اغلب به شاخص‌های فنی برای تعیین نقاط ورود و خروج برای ارزهای دیجیتال خاص تکیه می‌کنند.

تجارت محدوده

بازیگران بازار همچنین به تحلیلگران باتجربه تکیه می‌کنند که هر روز سطوح حمایت و مقاومت را ارائه می‌دهند. “مقاومت” به نقطه‌ای اشاره دارد که ممکن است قیمت تا آن زمان افزایش یابد و بنابراین سطح مقاومت قیمتی بالاتر از قیمت فعلی است. در مقابل، «پشتیبانی» سطحی است که قرار نیست قیمت کریپتو از آن پایین بیاید، بنابراین سطح پشتیبانی همیشه زیر قیمت فعلی است.

اسکالپینگ در ترید چیست؟

این استراتژی معاملاتی شامل استفاده از افزایش حجم معاملات برای ثبت سود است. اگرچه ریسک وجود دارد، اما یک معامله‌گر باهوش از مارجین موردنیاز و سایر قوانین مهم مراقبت می‌کند تا از تجربه بد معاملاتی جلوگیری کند. اسکالپرها دارایی ارز دیجیتال، روندهای گذشته، حجم را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و یک نقطه ورود و خروج را در یک روز انتخاب می‌کنند.

تجارت با فرکانس بالا (HFT) یعنی چه؟

HFT نوعی استراتژی معاملاتی الگوریتمی است که توسط معامله‌گران کوانت استفاده می‌شود. این شامل توسعه الگوریتم‌ها و ربات‌های تجاری است که به ورود و خروج سریع یک دارایی رمزنگاری کمک می‌کند. توسعه چنین ربات‌هایی نیاز به درک مفاهیم پیچیده بازار و دانش قوی از ریاضیات و علوم کامپیوتر دارد؛ بنابراین، برای معامله‌گران پیشرفته بیشتر از مبتدیان مناسب است.

به این نکته توجه داشته باشید که:

بسیاری از مدیران حرفه‌ای پول و مشاوران مالی از معاملات روزانه اجتناب می‌کنند. آنها بر این باورند که در بیشتر موارد، این اقدام ریسک‌پذیری را توجیه نمی‌کند. اما، کسانی که تجارت روزانه انجام می‌دهند اصرار دارند که سودهای بزرگی به دست می‌آید. قطعاً معامله روزانه سودآور امکان‌پذیر است، اما نرخ موفقیت ذاتاً پایین‌تر است زیرا ریسک این اقدام مخاطره‌آمیز است و به مهارت قابل‌توجهی نیاز دارد.

معاملات روزانه برای همه مناسب نیست و خطرات قابل‌توجهی را در بر دارد. علاوه بر این، نیاز به درک عمیقی از نحوه عملکرد بازارها و استراتژی‌های مختلف برای کسب سود در کوتاه‌مدت دارد. اگرچه داستان‌های موفقیت کسانی که به‌عنوان یک معامله‌گر روزانه ثروتمند شدند، اغلب توجه رسانه‌ها را به خود جلب می‌کنند، به یاد داشته باشید که این مورد برای اکثر معامله‌گران روزانه صدق نمی‌کند، در درازمدت سرمایه بسیاری از آنها از بین می‌رود و بسیاری از آنها به‌سختی سرپا می‌مانند. بااین‌حال نقش شانس و زمان‌بندی خوب را دست‌کم نگیرید اگرچه مهارت قطعاً یک عنصر است، بااین‌وجود یک اشتباه می‌تواند حتی باتجربه‌ترین معامله‌گر روزانه را نیز در خود غرق کند.

آموزش ترید ارز دیجیتال رایگان

آموزش ترید ارز دیجیتال رایگان
آموزش ترید ارز دیجیتال رایگان

جالب است بدانید که برای ترید ارزهای دیجیتال نیازی به سیستم‌های پیچیده ندارید و حتی با ترید با گوشی نیز می‌شود به سطح قابل قبولی در بازارهای معاملاتی دست‌یافت اما بدانید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیاز به تحقیق و ارزیابی دقیق همه معیارهای موجود دارد. اکثر پروژه‌های ارزهای دیجیتال، اطلاعات کافی در مورد هدف توکن، اقتصاد توکن، تیم پشت ارز و توسعه آن تا به فعالین ارائه می‌دهند. با ترکیبی از عوامل کمی و کیفی و با استفاده از تحلیل بنیادی می‌توانید دیدگاه مناسبی در مورد ارزهای دیجیتال به دست آورید.

مسئله‌ای که در میان تازه‌واردها وجود دارد این است که به دلیل نوسانات زیاد بازار، ارزهای دیجیتال نمی‌توانند بر اساس تحلیل بنیادی ارزش‌گذاری شوند. حتی اگر دارایی ارزشمند و در معرض طمع‌های معامله‌گران جهانی باشد، هنوز هم می‌توانیم به نظری آگاهانه در مورد ارزش آن‌ها ایجاد کنیم.

درک تحلیل بنیادی به شما کمک می‌کند دقیق‌تر ارزیابی کنید که آیا یک ارز دیجیتال ارزش خرید یا فروش دارد یا خیر. ما شما را با نحوه تجزیه‌وتحلیل ارزهای دیجیتال با استفاده از تجزیه‌وتحلیل بنیادی آشنا خواهیم کرد، از جمله عوامل کلیدی برای درنظرگرفتن و بررسی تفاوت آنالیز ارز دیجیتال با تحلیل دارایی‌های سنتی، اشاره می‌کنیم.

تحلیل بنیادی چیست؟

تحلیل بنیادی ارزش ذاتی یک دارایی را تعیین می‌کند که به معنای معیاری عینی برای ارزش آن است. ارزیابی اطلاعات زیربنایی در مورد پروژه‌های رمزنگاری راهنمایی در مورد اینکه آیا توکن به‌عنوان یک دارایی کم‌ارزش است یا با ارزش‌افزوده بیشتر است.

بازارهای ارزهای دیجیتال به طرز چشمگیری بی‌ثبات هستند. آغاز سال 2022 نشان داد که حتی ارزهای معتبر مانند بیت‌کوین و اتریوم نیز در معرض نوسانات ناگهانی هستند. سرمایه‌گذاری در سکه‌ها و توکن‌های جدیدتر با ریسک قابل‌توجهی همراه است، مگر اینکه بدانید پول خود را بروی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنید.

انجام تحلیل‌های بنیادی به سرمایه‌گذاران غیرفنی و معامله‌گران باتجربه این امکان را می‌دهد که با اطمینان حرکات بازار را شناسایی کنند. با استفاده از تحلیل بنیادی، معامله‌گران می‌توانند استراتژی‌های آگاهانه با شانس سودآوری بهتر ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین جایگزین الکسا چیست؟

ویژگی خاص تجزیه‌وتحلیل بنیادی رمز ارزها

امروزه، سرمایه‌گذاران دارایی‌های مالی را با استفاده از معیارهای توضیح داده شده در کتاب کلاسیک خودآزمایش می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، هنگام ارزیابی کمیت سهام، می‌توانید از سود هر سهم (EPS) یا نسبت قیمت به سود (نسبت P/E) برای تعیین ارزش ذاتی یک سهم استفاده کنید.

در مورد الزامات گزارش‌دهی لزوماً ارزهای دیجیتال مشمول مقررات بین‌المللی نمی‌شوند، بر خلاف شرکت‌های سهامی عام که اغلب باید گزارش‌های فصلی را با استفاده از استانداردهای حسابداری شناخته‌شده تهیه کنند. معیارهای سنتی کسب‌وکار، مانند نسبت‌های نقدینگی که به پرداخت بدهی شرکت‌های معمولی نگاه می‌کنند، از این تحلیل‌ها کنار می‌روند. در کل این است که هیچ شرکت یا نهاد واحدی قرار نیست مالک یا مسئول پروژه باشد و جریان اطلاعات ماهیت متفاوتی به خود می‌گیرد.

در بازارهای ارز دیجیتال، همه تراکنش‌ها می‌توانند به‌صورت عمومی در بلاک‌چین «ممیزی» شوند و تیم مؤسس باید جامعه را از نقشه راه خود مطلع کند.

از نظر مفهومی، سرمایه‌گذاران هنوز باید بینش‌هایی را در مورد پروژه اساسی ایجاد کنند، اما معیارها کاملاً متفاوت از معیارهایی هستند که برای تجزیه‌وتحلیل بازارهای سنتی استفاده می‌شوند.

معیارهای بلاک‌چین کدامند؟

معیار های بلاک چین کدامند؟
معیار های بلاک چین کدامند؟

بلاک‌چین یک منبع ارزشمند است، اما استخراج اطلاعات به‌صورت دستی از داده‌های خام می‌تواند زمان و منابع را کاهش دهد. خوشبختانه، طیف وسیعی از رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) ابزارهایی را برای توانمندسازی تصمیمات سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند. صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال ابزارهای گزارشگری را توسعه داده‌اند که اطلاعات عملی فراوانی مانند تعداد کاربران فعال، کل تراکنش‌ها و ارزش تراکنش را ارائه می‌دهند.

سه معیار اساسی برای تجزیه‌وتحلیل بنیادی یک ارز دیجیتال عبارت‌اند از نرخ، وضعیت، آدرس‌های فعال و همچنین ارزش و کارمزد تراکنش‌ها است.

بیایید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم که چگونه این داده‌ها بینش تجاری را ارائه می‌کنند.

نرخ

بلاک‌چین نقش مهمی در ایمن‌سازی شبکه ایفا می‌کند و جست‌وجو درداده را برای تجزیه‌وتحلیل بنیادی در ترید ارز دیجیتال ارزشمند است.

بیت‌کوین و اتریوم دو نمونه از ارزهای دیجیتالی هستند که بر روی بلاک‌چین اثبات کار (PoW) اجرا می‌شوند. PoW ماینرهای کریپتو را ملزم می‌کند تا یک پازل محاسباتی را حل کنند که هر تراکنش را تأیید می‌کند و درعین‌حال مانع از به‌دست‌آوردن 51 درصد کنترل اکثریت بلاک‌چین توسط مهاجمان مخرب می‌شود. انجام این کار به نهاد کنترل‌کننده اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های دیگری را که به آنها تعلق ندارد تغییر دهد یا متوقف کند، یا پول خود را دوبرابر هزینه کند.

نرخ قدرت محاسباتی ترکیبی است که در استخراج برای انجام محاسبات روی بلاک‌چین PoW استفاده می‌شود. این مورد، بر اساس داده‌های در دسترس عموم تخمین زده می‌شود، اما نرخ واقعی هرگز مشخص نیست.

نرخ توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو به‌عنوان دلیلی بر سلامت ارز دیجیتال موردنظر تلقی می‌شود. هرچه نرخ هش بالاتر باشد، ماینرها انگیزه بیشتری برای ماینینگ برای کسب سود دارند و امنیت شبکه بیشتر می‌شود. محاسبه نرخ شخصی نیز می‌تواند به استخراج‌کنندگان کمک کند تا سودآوری خود را تعیین کنند.

بااین‌حال، هنگامی که نرخ شروع به کاهش می‌کند، ماینرها ممکن است ارز دیجیتال را بی سود بدانند و منجر به تسلیم‌شدن ماینرها شود. تسلیم‌شدن اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که بازارها به سمت پایین‌تر می‌آیند و برای استخراج‌کنندگان فشار ایجاد می‌کند تا سخت‌افزار خود را بفروشند. نرخ پایین‌تر نشان‌دهنده ازدست‌دادن علاقه سرمایه‌گذاران است.

وضعیت و آدرس‌های فعال

آدرس‌های فعال تعداد آدرس‌های بلاک‌چین فعال را در یک دوره زمانی اندازه‌گیری می‌کنند. یکی از ساده‌ترین رویکردها جمع‌آوری تعداد آدرس‌های ارسال و دریافت در دوره‌های مختلف است. آدرس‌های فعال را در طی چند روز، هفته یا ماه حساب کنید و رشد یا کاهش را با اندازه‌گیری فعالیت و علاقه به سکه یا توکن مقایسه کنید.

روش دیگر جمع‌آوری تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در دوره‌های از پیش تعریف شده و سپس مقایسه نتایج است.

ارزش معامله و کارمزد

در مقایسه با تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی نیز ارزیابی ارزش معاملات را در اولویت قرار می‌دهد.

ارزش مبادلاتی به طور مداوم بالا یک ارز را در گردش ثابت نشان می‌دهد، درحالی‌که مقایسه‌ها داده‌های مربوط به حرکات بالقوه بازار آتی را نشان می‌دهد.

کارمزدها منعکس‌کننده تقاضای بلاک‌چین یا تعداد تراکنش‌هایی است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن به بلاک‌چین اضافه شوند. گاز اتریوم نمونه‌ای از کارمزدهای پرداخت شده است، اما هر ارز دیجیتال می‌تواند کارمزد تراکنش‌های خاص خود را داشته باشد.

ارزیابی هزینه‌های پرداخت شده در دوره‌های مختلف به شما ایده می‌دهد که سکه یا توکن چقدر امن است. کارمزدهای تراکنش به طور طبیعی می‌تواند در طول زمان افزایش یابد، با کاهش یارانه بلوک یا پاداش بلوک نسبت به‌دشواری استخراج. بدون تعدیل پاداش، ماینرهای کریپتو با ضرر شروع به کار می‌کنند و شروع به کنارگذاشتن بلاک‌چین می‌کنند.

معیارهای مالی

هدف تحلیل بنیادی تولید یک ارزش کمی برای سرمایه‌گذار برای تجزیه‌وتحلیل چشم‌انداز یک دارایی است. ارزیابی مالی کریپتو شامل درک شرایط معاملاتی دارایی‌ها از جمله نقدینگی، عوامل پیرامونی و واکنش بازار است.

همه اینها نشان می‌دهد که تجزیه‌وتحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال ارزشمند است، به‌ویژه هنگام ارزیابی چشم‌انداز قبل از تدوین یک برنامه سرمایه‌گذاری.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی چیست؟

ارزش بازار (Market Cap)

ارزش سرمایه بازار نشان‌دهنده ارزش یک شبکه است. می‌توان آن را با ضرب قیمت فعلی در عرضه سکه‌های در گردش محاسبه کرد. ارزش بازار سرمایه بازار (ارزش بازار) یک ارز دیجیتال اندازه‌گیری ارزش بازار آن است. به‌عبارت‌دیگر، اگر نتوانید معیارهای دیگر مانند نقدینگی را در نظر بگیرید، می‌تواند ارزش‌گذاری‌های گمراه‌کننده‌ای ارائه دهد. به‌هرحال، یک آلت‌کوین با گردش ضعیف باعرضه کل 50 میلیون و تعداد انگشت شماری از تراکنش‌های ردوبدل شده با 1 دلار به این معنی نیست که هر یک از آن توکن‌ها 1 دلار ارزش دارند.

به‌طورکلی، سرمایه‌گذاران ممکن است بر این باور باشند که رمزارزهای باارزش بازار پایین پتانسیل رشد بالاتری دارند، اگرچه ارزش بازار بالا نیز می‌تواند به این موضوع اشاره کند اما قرارگیری در این راه قطعاً مستلزم آموزش و مهارت است.

نقدینگی و حجم معاملات

نقدینگی معیاری است که نشان می‌دهد خریدوفروش یک دارایی چقدر آسان است. اگر بتوان یک دارایی ارز دیجیتال را بدون تغییر شدید ارزش بازار به‌سرعت خرید یا فروخت، نقدینگی قوی است. یک سکه یا توکن ارز دیجیتال مایع، خریداران و فروشندگان زیادی را در یک دفترچه سفارش در انتظار پرشدن خواهد داشت. این به نوبه خود، اختلاف قیمت پیشنهادی خرید را که معیار محکمی برای نقدینگی است، کاهش می‌دهد.

حجم معاملات یک شاخص مفید از توانایی یک سکه یا توکن برای حفظ حرکت است. اندازه‌گیری نشان می‌دهد که چند واحد از یک دارایی در یک دوره خاص تغییر کرده است. اگر یک‌روند صعودی در ارزش با حجم معاملات بالا حمایت شود، احتمالاً سود بیشتر خواهد بود. بالعکس، نوسانات قیمت بدون حجم معاملات قابل‌توجه ممکن است فقط در رادار باشد.

عرضه در گردش

عرضه در گردش عرضه در گردش تعداد ارزهای رمزنگاری شده یا توکن‌هایی است که به‌صورت عمومی در دسترس هستند و در کریپتو … یک ارز دیجیتال در گردش هستند به تعداد کل سکه‌های موجود در عرضه فعال که در دسترس عموم است، اطلاق می‌شود. متفاوت از کل عرضه یا حداکثر عرضه بالقوه، عرضه در گردش ثابت نیست و می‌تواند در طول زمان تغییر کند زیرا توکن‌ها می‌توانند سوزانده شوند.

توسعه‌دهندگان ممکن است تعداد سکه‌ها یا توکن‌های در گردش در یک عرضه متمرکز را افزایش دهند. با یک ارز دیجیتال قابل استخراج، فعالیت‌های ماینینگ می‌تواند عرضه در گردش را افزایش دهد. معیارهای پروژه معیارهای پروژه یک رویکرد کیفی برای ارزیابی عملکرد یک ارز دیجیتال دارند. آنها بر روی عوامل داخلی و خارجی تمرکز می‌کنند، مانند هدف ارز دیجیتال و نحوه عملکرد پروژه ارز دیجیتال. تمامی این موارد شما را برای رسیدن به بررسی عمیق‌تر و سرمایه‌گذاری بهتر یاری می‌دهد.

دوره آموزش ترید ارز دیجیتال رایگان

آموزش ترید ارز دیجیتال از صفر تا صد در فضای مجازی و باتکیه‌بر پلتفرم‌های تلگرام، اینستاگرام و یوتیوب امکان‌پذیر است و حتی بدون صرف هزینه می‌توانید از تجربیات دیگران در این زمینه بهره‌مند شوید و با مطالعه کتاب‌های مربوط به بازار سرمایه به تریدری حرفه‌ای تبدیل شوید.

ازآنجایی‌که فیلم آموزش ترید ارز دیجیتال در یوتیوب و بسته‌های آموزشی مؤسسات فعال وجود دار و در دوره‌های آموزشی رایگان و غیر رایگان استفاده می‌شود؛ دیگر نیازی به ازدست‌دادن سرمایه خود برای کسب تجربه ندارید و می‌توانید با این اقدام به‌صورت هدفمند و پله‌پله پیشرفت کنید.

بهترین نرم‌افزار خرید ارز دیجیتال

بهترین نرم افزار خرید ارز دیجیتال
بهترین نرم افزار خرید ارز دیجیتال

سه مورد از برترین نرم‌افزارهای ترید ارز دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم:

Binance

بایننس بزرگ‌ترین پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال در جهان و یکی از بهترین تریدرهای ارز دیجیتال است. ازآنجایی‌که گزینش گسترده‌ای از گزینه‌ها و ویژگی‌های معاملاتی را ارائه می‌دهد. سرمایه‌گذاران ممکن است بسته به تجربه و دانش خود، منحنی یادگیری شیب‌دار را با بایننس تجربه کنند. بایننس از طریق داشبوردهای دسکتاپ یا تلفن همراه خود، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های معاملاتی را ارائه می‌دهد، از جمله مجموعه‌ای چشمگیر از نمودارهای بازار و صدها ارز دیجیتال. کاربران همچنین می‌توانند به انواع گزینه‌های معاملاتی از جمله معاملات آتی و اختیار معامله و همچنین چندین نوع سفارش دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، بسیاری از گزینه‌ها و ویژگی‌ها در ایالات متحده در دسترس نیستند و تنها بیش از 65 ارز دیجیتال برای مشتریان ایالات متحده قابل‌دسترسی هستند.

 بایننس علاوه بر ابزارها و ویژگی‌های خود، یک پلتفرم یادگیری جامع، یک پلتفرم NFT و موارد دیگر را نیز ارائه می‌دهد. به نظر نمی‌رسد بازار NFT هنوز در دسترس مشتریان ایالات متحده باشد. سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری شده، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سایر پیشنهادها اولیه سکه (ICO) بسیار پرخطر و سوداگرانه است و بازارها می‌توانند به‌شدت نوسان داشته باشند. قبل از هرگونه تصمیم‌گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

eToro

eToro یک شرکت سرمایه‌گذاری اجتماعی و کارگزاری چند دارایی است که دارای 10 دفتر در سراسر جهان است، از جمله مراکزی در ایالات متحده، بریتانیا، اسرائیل، قبرس و استرالیا.

پلتفرم eToro سرمایه‌گذاری دستی و اجتماعی را امکان‌پذیر می‌کند و هم در www.eToro.com و هم در اپلیکیشن موبایل eToro در دسترس است.

برای سرمایه‌گذاری دستی، eToro مجموعه گسترده‌ای از سهام، ارزها، کالاها، دارایی‌های رمزنگاری شده، ETFها و شاخص‌ها را از طریق پلت فرم سرمایه‌گذاری نوآورانه خود ارائه می‌دهد. با استفاده از ابزارها و تجزیه‌وتحلیل‌های حرفه‌ای در eToro، مشتریان ما می‌توانند انواع ابزارهای مالی را ردیابی و سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری اجتماعی به مشتریان ما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مالی سایر مشتریان را دنبال کنند و از سیستم CopyTrader™ ما برای تکرار هر کاری که در زمان واقعی انجام می‌دهند استفاده کنند. برای پشتیبانی از این فرایند، پلتفرم eToro با شفافیت کامل عمل می‌کند و داده‌های مربوط به هر مشتری، مانند درصد سود، امتیاز ریسک و ترکیب پورتفولیو را نمایش می‌دهد.

برنامه Popular Investor که در بالای ویژگی CopyTrader™ توسعه‌یافته است، منحصربه‌فرد eToro است. سرمایه‌گذاران موفق را قادر می‌سازد تا با به اشتراک گذاشتن تخصص خود کسب‌وکار خود را ایجاد کنند و در ازای کپی شدن توسط ما پول دریافت کنند.

eToro همچنین یک ابزار سرمایه‌گذاری بلندمدت نوآورانه به نام Smart Portfolios توسعه داده است. پورتفولیوهای هوشمند سبدهای سرمایه‌گذاری آماده‌ای هستند که شامل سرمایه‌گذاران برتر پلتفرم یا چندین دارایی مالی به دنبال یک استراتژی بازار از پیش تعیین شده است.

خدمات جدید eToro چیست؟

eToro مفتخر است که برنامه eToro Money را راه‌اندازی کرده است. این شامل یک حساب نقدی و کارت نقدی است که می‌تواند برای انجام و دریافت حواله‌های بانکی، واریز و برداشت فوری از پلت فرم سرمایه‌گذاری eToro و خرید در هر نقطه از جهان استفاده شود. در حال حاضر حساب نقدی و کارت نقدی فقط برای اعضای باشگاه eToro در بریتانیا در دسترس است.

ما معتقدیم که تمام دارایی‌ها در آینده توکن می‌شوند و رمزارز اولین گام در این سفر است. برنامه eToro Money حاوی کیف پول رمزنگاری eToro Money است که برای این دیدگاه طراحی شده است: یک کیف پول رمزنگاری دیجیتال با کاربری آسان، چند رمزنگاری و ایمن که به مشتریان ما امکان ارسال و دریافت، تبدیل و خرید دارایی‌های رمزنگاری را می‌دهد.

پیشنهاد خدمت : طراحی سایت، سئو و تولید محتوا در اردبیل

Coinbase

Coinbase در جولای 2011 توسط مهندس سابق Airbnb برایان آرمسترانگ تأسیس شد و اولین‌بار توسط Y Combinator تأمین مالی شد. در سال 2012، فرد ارسام، یکی از بنیان‌گذاران، تاجر سابق گلدمن ساکس، به این شرکت پیوست و پس از آن کوین بیس خدماتی را برای خرید، فروش و ذخیره بیت‌کوین راه‌اندازی کرد.

امروزه Coinbase در بیش از 100 کشور جهان فعالیت می‌کند و 21 محصول آن را می‌توان به 3 خط اصلی تجارت تقسیم کرد:

 • افراد: Coinbase، Wallet، USD Coin
 • مشاغل: Prime، Commerce، Exchange
 • توسعه دهندگان: Cloud، Connect، WalletLink

کوین بیس هم یک صرافی دفتر سفارش به نام صرافی جهانی دارایی دیجیتال (GDAX) و هم یک کارگزاری به نام کوین بیس را اداره می‌کند.

معامله‌گران پیشرفته‌تر (از جمله بازیگران نهادی کوچک، مانند صندوق‌های تأمینی دارایی‌های رمزنگاری شده و دفاتر خانوادگی) دارایی‌های رمزنگاری شده را در GDAX می‌خرند و می‌فروشند و قیمت متوسط ​​​​بازار را تعیین می‌کنند. سپس کوین بیس (کارگزاری) به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش اجازه می‌دهد تا دارایی‌های رمزنگاری شده را با این قیمت‌های متوسط ​​بازار بخرند و بفروشند و هزینه‌ای را نیز از آن دریافت می‌کنند.

در عمل، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش می‌توانند مستقیماً از کارگزاری کوین بیس خریدوفروش کنند، مانند خرید سهام از Scottrade یا Charles Schwab. هزینه‌های کارگزاری کوین بیس بسته به روش پرداخت کاربر از حدود 1.5٪ تا 4.0٪ متغیر است. به دلیل افزایش ریسک، کارت‌های اعتباری کارمزد بیشتری نسبت به انتقال بانکی دارند. معامله‌گران در GDAX هزینه‌های قابل‌توجهی کمتری می‌پردازند.

شایان‌ذکر است، کارگزاری کوین بیس به‌جای خرید از یک صرافی خارجی، دارایی‌های رمزنگاری شده را از GDAX خریداری می‌کند. این به شرکت یک منبع امن نقدینگی داخلی می‌دهد. باتوجه‌به تعداد دفعاتی که صرافی‌ها هک می‌شوند یا در معرض خطر قرار می‌گیرند، این بسیار مهم است. کارگزاری کوین بیس مجبور نیست برای نقدینگی به شخص دیگری متکی باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین زبان برنامه نویسی سال 2022

تمرین ترید ارز دیجیتال

اگر به دنبال حرفه‌ای شدن و کسب مهارت در معاملات ارزهای دیجیتالی را دارید بهترین روش تمرین در یک پلتفرم واقعی است، شما می‌توانید از طریق ترید دمو که نسخة نمایشی معاملات است و به آن “معاملات کاغذی” نیز گفته می‌شود تمرین کنید.

ترید دمو نوعی شبیه‌سازی معاملات ارزهای دیجیتال است که به‌موجب آن کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را بدون ریسک مالی خریداری و بفروشند. این ویژگی در برخی صرافی‌ها و پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال است که به کاربران این فرصت را می‌دهد تا بدون خرید واقعی دارایی‌های دیجیتال، بازار ارزهای دیجیتال را درک کرده و تجربه کنند.

بهترین تریدرهای ارز دیجیتال در ترید دمو عبارت‌اند از:

 • تریدینگ ویو (TradingView)
 • CryptoParrot
 • صرافی بایننس
 • CryptoSpaniards

ترید ارز دیجیتال در ایران

پس از سال 96 و بلاک شدن ایرانی‌ها در صرافی بیترکس، شاهد پیدایش صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال بوده‌ایم. در حال حاضر شما امکان ترید ارز دیجیتال را با استفاده از صرافی‌های داخلی و خارجی که بستر معاملاتی را فراهم می‌کنند دارید.

ترید ارز دیجیتال در ایران امکان‌پذیر است و می‌توانید ترید با گوشی را به‌راحتی انجام دهید. برای انجام معاملات نیاز به پردازنده‌ها قوی ندارید، برای انتخاب صرافی مناسب، باید عملکرد و قوانین هر صرافی را به‌خوبی بدانید تا در صورت بروز مشکل غافلگیر نشوید. همان‌طور که می‌دانید بیشتر ایرانیان فعال در این حوزه با ترید ارز دیجیتال با گوشی فعالیت خود را آغاز و به سطح قابل قبولی رسانده‌اند.

معیارهای انتخاب صرافی مناسب

زبان

زبان صرافی، مهم‌ترین معیار انتخاب صرافی ارز دیجیتال است، زیرا در مواقع بروز مشکل و پیغام‌های پیاپی فرصت چندانی برای ترجمه ندارید و باید فوری به اخطارها و درخواست‌های صرافی عمل کنید، آشنایی با زبان معیار صرافی شما را از دردسرهای احتمالی حفظ می‌کند.

تجربه

طول عمر هر صرافی، عملکرد و امنیت خاطر را به تریدرها می‌دهد که خیالشان از سرعت معاملات و انجام صحیح آن راحت باشد.

میزان کارمزد

هر صرافی بعد از ثبت و انجام هر معامله درصدی کارمزد می‌گیرد که تعیین این کارمزد به‌صورت رقابتی است و بین صرافی‌ها یکسان نیست.

قابلیت پشتیبانی

از اهمیت پشتیبانی غافل نشوید! پشتیبانی مناسب سرمایه شما را در برزو مشکلات مقطعی حفظ می‌کند و یا شما در ایرادات مربوط به اطلاعات فردی‌تان راهنمایی می‌کند. پشتیبانی مناسب، بیانگر یک صرافی معتبر و ایمن است.

ترید ارز دیجیتال در فارکس چیست؟

فارکس یا ارز خارجی را می‌توان به‌عنوان شبکه‌ای از خریداران و فروشندگان توضیح داد که ارز را با قیمت توافقی بین یکدیگر انتقال می‌دهند. این پلتفرم، وسیله‌ای است که افراد، شرکت‌ها و بانک‌های مرکزی یک ارز را به ارز دیگر تبدیل می‌کنند.

درحالی‌که بسیاری از مبادلات ارزی برای اهداف عملی انجام می‌شود، اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق تبدیل ارز باهدف کسب سود انجام می‌شود. مقدار ارز تبدیل شده در هر روز می‌تواند حرکت قیمت برخی ارزها را به‌شدت نوسان کند. همین نوسانات است که می‌تواند فارکس را برای معامله‌گران جذاب کند؛ زیرا شانس بیشتری برای سودهای بالاتر به همراه می‌آورد و درعین‌حال ریسک را نیز افزایش می‌دهد.

برخلاف سهام یا کالاها، معاملات فارکس در بورس‌ها انجام نمی‌شود، بلکه مستقیماً بین دو طرف، در بازار خارج از بورس (OTC) انجام می‌شود. بازار فارکس توسط شبکه‌ای جهانی از بانک‌ها اداره می‌شود که در چهار مرکز عمده تجارت فارکس در مناطق زمانی مختلف پخش شده است: لندن، نیویورک، سیدنی و توکیو. ازآنجایی‌که مکان مرکزی وجود ندارد، می‌توانید 24 ساعت شبانه‌روز با فارکس معامله کنید.

سه نوع مختلف بازار فارکس وجود دارد:

اولین مورد بازار فارکس نقطه‌ای: مبادله فیزیکی یک جفت ارز که دقیقاً در نقطه‌ای که معامله انجام می‌شود یعنی “در محل” یا در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌شود.

دومین مورد بازار فارکس فوروارد: قراردادی برای خرید یا فروش مقدار معینی از یک ارز با قیمتی مشخص، برای تسویه در تاریخ معینی در آینده یا در محدوده‌ای از تاریخ‌های آتی توافق می‌شود.

سومین مورد بازار آتی فارکس: قراردادی برای خرید یا فروش مقدار مشخصی از یک ارز معین به قیمت و تاریخ تعیین شده در آینده توافق می‌شود. برخلاف قراردادهای آتی، قرارداد آتی از نظر قانونی الزام‌آور است

اکثر معامله‌گرانی که در مورد قیمت‌های فارکس گمانه‌زنی می‌کنند، قصد ندارند ارز خود را تحویل بگیرند. در عوض آنها پیش‌بینی نرخ ارز را انجام می‌دهند تا از تغییرات قیمت در بازار استفاده کنند.

ارز مبنا و مظنه چیست؟

ارز پایه اولین ارزی است که در یک جفت فارکس فهرست شده است، درحالی‌که ارز دوم، ارز مظنه نامیده می‌شود. معاملات فارکس همیشه شامل فروش یک ارز به‌منظور خرید ارز دیگر است، به همین دلیل است که آن را به‌صورت جفتی نقل می‌کنند – قیمت یک جفت ارز به ارزش یک واحد ارز پایه در ارز مظنه‌ای است.

هر ارز در این جفت به‌عنوان یک کد سه حرفی فهرست شده است، که تمایل دارد از دو حرف که مخفف منطقه و یکی برای خود ارز است، تشکیل شود. به‌عنوان مثال، GBP/USD یک جفت ارز است که شامل خرید پوند بریتانیا و فروش دلار آمریکا می‌شود.

آموزش ترید در کوینکس (Coinex)

آموزش ترید در کوینکس
آموزش ترید در کوینکس

کوینیکس از سال 2017 با مدیریت یانگ هایپو شروع به کارکرد و تا الان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

ترید در کوینکس، رابط کاربری بسیار آسانی دارد. مرکز اصلی کمپانی صرافی coinex در هنگ‌کنگ است و بخشی از viaBTC  محسوب می‌شود. بخش رمزنگاری این صرافی با block chair و bitcoin cash ارتباط دارد و بسیاری از مردم دنیا می‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند.

معمولاً به کاربران ایرانی توصیه می‌شود با آی پی غیرایرانی از خدمات این صرافی استفاده کنند تا سرمایه آنان حفظ شود. به دلیل خدمات و پلتفرم کوینکس، این صرافی نزد ایرانیان بسیار محبوب است و این شهرت، افراد زیادی را به فراگیری آموزش ترید در این صرافی ترغیب می‌کند.

نکته مثبت coinex  این است که با در اختیار قراردادن سیستم معامله اختصاصی به کاربران در انجام معاملات پایدار و ایمن کمک می‌کند.

مزایای ترید ارز دیجیتال در کوینکس چیست؟

بررسی مزایای این تبادل تأثیر مستقیمی بر تصمیم نهایی شما برای انتخاب آن خواهد داشت. در میان به قابلیت‌های کوینکس اشاره می‌کنیم:

 • صرافی کوینکس دارای یک رابط کاربری آسان است که معامله‌گران تازه‌کار می‌توانند به‌راحتی از عهده آن برآیند.
 • این صرافی سیستم‌های معاملاتی اختصاصی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • معاملات در این بورس باثبات و امن است.
 • کاربران ایرانی می‌توانند بدون محدودیت و تحریم از خدمات این صرافی استفاده کنند.
 • هزینه‌های تراکنش در این صرافی شفاف است.
 • اپلیکیشن این صرافی نیز وجود دارد که کار را برای معامله‌گران راحت کرده است.
 • در کوینکس می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را از طریق کارت‌های بانکی بین‌المللی معامله کنید.
 • معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند معاملات حاشیه‌ای را در صرافی‌های Quinx انجام دهند.
 • اگر احراز هویت را انجام دهید، می‌توانید تا 1 میلیون دلار در روز برداشت کنید.
 • صرافی کوینکس به کاربران این امکان را می‌دهد که از کیف پول ایمن Viawallet استفاده کنند.
 • و…

معایب Coinex Exchange در این نرم افزار ترید

 • هزینه برداشت کمی بالاتر است
 • محدودیتی در حداقل مبلغ سپرده وجود دارد
 • ارزهای فیات به‌تنهایی در کوینکس پشتیبانی نمی‌شوند

چگونه در صرافی کوینکس ثبت‌نام کنیم؟ + فیلم آموزش ثبت نام در صرافی

اگر می‌خواهید آموزش مراحل ثبت نام در صرافی کوینکس (Coinex) را یاد بگیرید، میتوانید ویدئو زیر را مشاهده کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید برای توضیحات کامل‌تر میتوانید گام های ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال را در ادامه بخوانید.

ویدئو آموزش ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال برای ترید (اولین قدم در ترید)

کارمزد تعویض ارز دیجیتال در کوینکس (صرافی ارز دیجیتال)

کارمزد تعویض ارز دیجیتال
کارمزد تعویض ارز دیجیتال

کوینکس برای هر دو طرف معامله کارمزد متفاوتی دریافت نمی‌کند. مدل دریافت کارمزد در این بورس، مدل «کارمزد ثابت» است و هزینه تراکنش در این مدل معادل 0.20 درصد است. در زمان ترید ارز دیجیتال بسیار مهم است که صرافی منتخب شما با کمترین میزان کارمزد انتقال و خرید و فروش را انجام دهد. در صورتی که از صرافی معرفی سده توسط ما ترید ارز ها را انجام دهید، قطعا هزینه به صرفه تری نسبت به دیگر صرافی ها را خواهید داشت. کوینکس صرافی ارز دیجیتال معرفی شده توسط ما است که پیشنهاد می شود حتما از آن برای ورود به بازار ارز های دیجیتال استفاده کنید. برای دانلود کوینکس روی موبایل و ثبت نام سریعتر از لینک قرارا گرفته استفاده کنید.

ازآنجایی‌که میانگین هزینه‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال در بازه 0.20% تا 0.25% است، می‌توان گفت که هزینه‌ها در Quinx در محدوده میانگین جهانی است.

هزینه‌های برداشت در صرافی ارز دیجیتال کوینکس

هزینه برداشت در این صرافی معادل 0.00021 بیت‌کوین به‌ازای هر بیت‌کوین است و از میانگین سایر صرافی‌های صنعت ارزهای دیجیتال کمتر است زیرا میانگین هزینه برداشت بیت‌کوین در این صنعت برابر با 0.0006 بیت‌کوین است.

آموزش معاملات آتی کوینکس

در بخش معاملات آتی کوینکس، می‌توانید از شخصی پول قرض کنید و با اضافه‌کردن دارایی‌های خود به پولی که قرض گرفته‌اید، تراکنش‌های موردنظر خود را انجام دهید.

معاملات آتی کوینکس تاریخ انقضا ندارند و تا زمانی که بخواهید قابل معامله هستند. معاملات آتی کوینکس نیز دارای دو ضریب اهرمی ایزوله و متقاطع است که در مقاله مربوط به آموزش ترید ارز دیجیتال در کوینکس به طور کامل مطالعه، آموزش و تفاوت آنها بررسی شده است.

دو نکته کلیدی در مورد معاملات آتی در کوینکس وجود دارد:

 • در معاملات آتی سود حاصل از معاملات به شما تعلق می‌گیرد، اما کمیسیون معاملات از شما کسر می‌شود.
 • در صورت ضرر، مبلغ زیان از دارایی اصلی شما کسر خواهد شد.

آنچه در این بخش گفتیم آموزش ابتدایی این صرافی بود و برای کسب آموزش‌های بیشتر نیاز به شرکت در دوره‌های پیشرفته دارید.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد اینترنتی در منزل

بهترین دوره ترید ارز دیجیتال کدام است؟

امروزه مؤسسات و مراکز متنوعی برای آموزش و ارائه اصول ارز دیجیتال در دسترس عموم است اما برای شناخت بهترین دوره ارز دیجیتال باید به مؤلفه‌های اصلی یک دوره آموزشی توجه کنید که عبارت‌اند از:

 • آموزش تکمیلی تحلیل بازار
 • آموزش کامل‌ترید در صرافی‌های متنوع + نکات کلیدی
 • اصول سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال
 • معرفی بهترین روش‌های کسب درآمد در ارزهای دیجیتال
 • آموزش و روش کار با اندیکاتورهای مختلف

برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای باید دوره آموزش ترید ارز دیجیتال شما موارد ذکر شده در لیست بالا را داشته باشد.

سوالات متداول در آموزش ترید ارز دیجیتال

ترید چیست؟

ترید کردن یا به عبارتی معامله ارز دیجیتال رفتاری حرفه ای در بازار کوین های مختلف می باشد که به جهت افزایش دارایی دیجیتالی یاد گرفته میشود.

چگونه ترید را واقعا یاد بگیریم؟

ویدئو های آموزشی بهترین مسیر! برای یاد گرفتن ترید کافیست وارد صفحه آموزش ترید شده و اطلاعات خود را از صفر تا صد در زمینه معاملات ارز دیجیتال افزایش دهید.

جمع‌بندی مقاله

بی‌تردید ارز دیجیتال یک بازار سودآور است و جهان با سرعت به سمت آن در حرکت است، برای ورود به این عرصه باید به‌دور از طمع و هیجانات زودگذر با صبری هوشمندانه اقدام به دریافت آموزش و کسب مهارت کافی در این زمینه کنید. زیرا این بازار جذاب بسیار پرنوسان است و دانستن اصول و فن ترید نقش مهمی در سودآوری شما ایفا می‌کند. امیدوارم از مقاله آموزش ترید ارز دیجیتال و آشنایی با شغل تریدری در وبلاگ هادی عظیمی برای شما مفید بوده باشد.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *