جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

?>

بهترین جایگزین الکسا چیست؟ پاسخ به این سوال در سال 2022 باید جامع باشد. تمام سایت های مشابه الکسا را در بستر وب را شناسایی کردیم، و در این مقاله تمام آنها را معرفی خواهیم کرد. چند ابزار به جای الکسا تحت وب را در ادامه مقاله خواهید شناخت. سایت جایگزین الکسا برای استفاده ضروری نمی باشد؛ اما شما می توانید از این دسته سایتهای مشابه الکسا برای مقایسه بازدید سایت ها استفاده کنید. ادامه مقاله معرفی جایگزین الکسا در مهندس هادی عظیمی را از دست ندهید.

جایگزین الکسا چیست؟ معرفی سایت مشابه الکسا

بهترین جایگزین های الکسا چیست؟ جواب این سوال بعد از شناخت کامل سایت الکسا ممکن می شود. سایت الکسا در تاریخ  ۱ آوریل ۱۹۹۶ رونمایی شد. در آن تاریخ شرکتی با هدف تجزیه و تحلیل اطلاعات سطح وب سایت الکسا را ایجاد کرد. پس از اینکه سه سال از رونمایی سایت الکسا گذشته بود، شرکت آمازون ابزار تحلیل و رتبه بندی سایت الکسا را خریداری کرد. مدیریت ابزار الکسا تا سال 2022 توسط آمازون انجام میشد. از این سایت به عنوان یکی از ابزار های مقایسه کننده رتبه در نتایج استفاده میشد که پس از گذشت سالها دیگر آمازون از ادامه فعالیت الکسا خسته شده است. زمان دقیق متوقف شدن سایت الکسا 1 می باشد.

جایگزین الکسا چه کاری انجام خواهد داد؟ ابزار هایی به جای الکسا در ادامه برایتان معرفی کردیم که آنها نیز خدمات رنکینگ سایت ها را انجام می دهند. قدرت چنین ابزار هایی وابسته به توانایی های کنترل کنندگان آنها می باشد. سایت الکسا از 8 دسامبر فروش اشتراک های خود را متوقف کرده است و مشتریان فعلی سایت الکسا نیازی به استفاده از ابزارهای جایگزین الکسا ندارند و می توانند تا 1 می از خدمات سایت الکسا بهرمند شوند.

دستیار خانگی الکسا و هوش مصنوعی الکسا هیچ ارتباطی به سایت الکسا نداشته و به صورت مستقل همانند Apple Siri و Google Assistant خدمات دستیاری صوتی را ارائه خواهد کرد.دستگاه های هوشمند صوتی که با اسم الکسا در امزون معرفی شدند همچنان با درصد قابل توجهی از طرفدار به فعالیت خود ادامه خواهند داد. سایت الکسا بازنشته شد و ابزار های مشابه الکسا (Alexa.com) امروز بیشترین تعداد جستجو را در تاریخچه جستجوی سئو کار ها دارد.

چند ابزار مقایسه رتبه سایت ها بعد از الکسا

جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

ابزار مشابه الکسا، Semrush

اگر می خواهید با سرعت بالایی سایت های رقبا و خودتان را بررسی کنید، سمراش (Semrush) بهترین انتخاب گران قیمت شما خواهد بود. از 140 منطقه مختلف دنیا بیش از 4چهار میلیون کاربر از این ابزار مشابه الکسا برای مقایسه بازدید سایت ها و همچنین آگاهی از رنکینگ سایت خود استفاده می کنند. این سایت مشابه الکسا بیش از ده میلیارد کلمه کلیدی را فهرست کرده و معرفی کرده است. تعداد دامنه هایی که در سمراش مورد بررسی قرار گرفته اند بیش از 570,000 دامنه می باشد.

مطالعه کنید
لیست کشور هایی که به استارلینک (Starlink) دسترسی دارند!

سایت Semrush در دسته بندی گران ترین سایت های ابزار جایگزین الکسا مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که میخواهید استفاده از این سایت و خدماتی که برای درک بهتری از مسیر سئو یک سایت ارائه میشود، کافیست ثبتنام موفقی در سمراش داشته باشید تا از این ابزار جایگزین الکسا به مدت یک هفته به صورت رایگان استفاده کنید و بعد از آن با پرداخت هزینه ماهانه می توانید از قوی ترین ابزار تحلیل سایت ها استفاده کنید. در ادامه تعداد بیشتری از ابزار ها و سایت های مشابه الکسا معرفی خواهیم کرد. اگر به ابزار های حرفه ای جایگزین الکسا و تحلیل سایت های ارزان قیمت علاقمندید معرفی دیگر سایت ها را از دست ندهید.

متاسفانه سمراش به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد و در صورتی که بخواهید از این ابزار استفاده کنید راه های مختلفی برای ساخت اکانت Semrush را برایتان معرفی کرده ایم. اما داشتن اکانت سمراش آنقدر ها هم کافی نیست! تحلیل سایت های ایرانی برای سمراش کار ساده ای نیست.

جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

SimilarWeb سایت مشابه الکسا

شرکت های آنالیز وبسایت ها بسیار زیاد شده است اما SimilarWeb در دسته بندی سایت های مقایسه رتبه بسیار قدیمی قرار میگیرد که حرفه ای بودن آن برای بسیاری از افراد استفاده کننده از ابزار جایگزین الکسا ثابت شده است. این سایت معرفی شده تنها سایتی است که اطلاعات افزونه های مرورگر های مختلف را تامین میکند. انتخاب این سایت به عنوان ابزار جایگزین الکسا یکی از انتخاب های درستی بوده است که در بین سئو کار های حرفه ای اتفاق افتاده است.

بهترین اتفاقی که در یک سایت مشابه الکسا می تواند رخ دهد ارائه خدمات به کشور ما است. SimilarWeb یک ابزار عالی به عنوان جایگزین الکسا است، که خدمات تحلیل سایت های ایرانی را نیز ارائه می کند. هرچند ممکن است عده ای آن را جایگزین اکسا رنکینگ نداند اما ابزار بسیار حرفه ای می باشد. اگر میخواهید اطلاعاتی درمورد این سایت به مقاله اضافه شود در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

جایگزین الکسا رنکینگ Ahrefs

ابزار Ahrefs به عنوان یک جایگزین کامل برای الکسا رنکینگ میتواند انتخاب خوبی باشد. Ahrefs به عنوان سایت تحلیل جستجو های گوگل خدمات قابل قبولی ارائه میکند که آن را لایق انتخاب شدن به عنوان جایگزین الکسا میکند. اگر میخواهید سایت رقیبان را با کیفیت مناسبی تحلیل کنید این ابزار می تواند این خواسته شما را برآورده کند.

Ahrefs به عنوان جایگزین الکسا می تواند مورد مناسبی باشد؛ زیرا قابلیت جستجوی کلمات کلیدی جستجو شده نیز در این سایت در دسترس می باشد. این سایت تحلیل وب با بررسی 4 میلیارد صفحه در وب توانسته به جای الکسا استفاده شود و اطلاعات کاملی در مورد بک لینک های یک دامنه نیز در اختیار شما قرار دهد.

مطالعه کنید
آیا تولید محتوا در یوتیوب جرم است؟ آخرین قوانین تولید محتوا در ایران

محتوا های منتشر شده از سایت آیا در این ابزار مشابه الکسا مورد بررسی قرار میگیرند؟ بله قابلیت مقایسه محتوا ها در بستر وب زیر ذره بین یک کلمه کلیدی خاص می تواند توسط Ahrefs انجام شود.

جایگزین الکسا چیست؟ سایت های مشابه الکسا کدامند؟ معرفی چند ابزار به جای الکسا

تحلیل سایت با ابزار بهتری از الکسا Moz Pro

بهتر از الکسا چیست؟ سایت ماز به عنوان یکی دیگر از سایت هایی با قابلیت های الکسا مدتهاست که فعالیت میکند و شهر خوبی را نیز ایجاد کرده است. برای بهینه سازی سایت های خودتون نیازمند یک ابزار هستید و این امر اجتناب ناپذیر است اما برای انتخاب ابزار باید به قدرت و زیر ساخت های سایت منتخبتون توجه کنید. ماز (Moz) قابلیت های زیادی داره همچون نمایش میزان جستجوی ماهانه یک کلمه کلیدی مشخصی دارد.

سایت ماز همانند الکسا رنکینگ قابلیت های حرفه ای یکسانی دارد که بسیاری از سئو کار ها از این ابزار استفاده می کنند. جستجوی دقیق کلمات کلیدی نیز یکی از این توانایی ها می باشد که در ماز به عنوان ابزار مشابه الکسا مورد استفاده قرار گرفته استزمان تاسیس شرکت تحلیل وب ماز به سال 2004 باز میگردد. در سال تاسیس رقبای ماز مشغول فعالیت بودند اما با توجه به کیفیت این ابزار در بین سئو کار ها محبوبیت خود را بدست آورد.

بیشتر بخوانید : بهترین زبان برنامه نویسی سال 2022 چیست؟

سایت های مشابه الکسا کاربردی هستند؟

بهترین جایگزین الکسا چیست؟ اگر پاسخ این سوال را یافته باشید، سایت های مشابه و خدماتی که آنها ارائه میکنند را شناخته اید. اما برای تکمیل این مفاهیم، باید بدانید سایت هایی که در حوزه تحلیل فعالیت وب و تمام سایتهای موجود در نتایج هستند، ابزار هایی با توجه به داده هایی که به دست می آورند که برای انجام سئو ک سایت بسیار کمک کننده خواهد یود.

میتوانیم تمام ابزار های جایگزین الکسا را برای افرادی که در حوزه سئو شاغل هستند کاربردی بدانیم زیرا بدون این سایت ها و سرور های قدرتمند آنها عملا سئو امکان پذیر نیست. در نتیجه کاربردی بودن سایت های مشابه الکسا نیز قطعی است؛ البته جامعیت و فراگیری سایت الکسا قابل انکار نبود اما دیگر شرکت های متفاوتی در سال 2022 خدمات تحلیل وب را به جای الکسا برای همیشه ارائه میکنند. در این مقاله با تعدادی از آنها آشنا شدید با توجه به تشخیص برتری ما به زودی لینک خرید اکانت Semrush را در سایت برایتان فعال خواهیم کرد.

بهترین ابزار های تحلیل سایت در سال 2022 کدامند؟ جایگزین الکسا چیست؟

بهترین ابزار جایگزین سایت الکسا در سال 2022 قطعا می تواند با توجه به خدماتی که ارائه میکند و دسترسی هایی که برای شما میدهد با سلیقه شخصی متفاوت باشد. به نظر ما و جمعی از سئو کار ها سمراش (semrush) می تواند برترین جایگزین الکسا در سال 2022 باشد. دلایل اصلی انتخاب این سایت به جای الکسا این است که ما می دانیم سمراش با کیفیت عالی و سرعت بی نظیر اطلاعات زیر را می تواند در اختیار سئو کار ها قرار دهد. قدرت سایت های مشابه به اندازه سمراش (semrush) خوب نیست.

  • میزان ترافیک از جستجوی تبلیغاتی و محتوایی
  • تغییرات میزان جستجو با دقت بالا در یک سال
  • استخراج کلمات کلیدی با رتبه خوب
  • شناخت رقبای اصلی در حوزه فعالیت شما
  • لینک‌های پشتیبانی نو فالو و فالو
مطالعه کنید
نتیجه لغو تحریم های فناوری محور آمریکا برای کسب و کار ایرانی

سرنوشت بهترین سایت در الکسا چه خواهد شد؟

سایت الکسا صرفا به ارزش سئو کار ها محبوب شده بود و در حقیقت بر روی روند پیشرفت یک سایت تاثیری ندارد. اگر میخواهید اطلاعاتی از وضعیت یک سایت و سئو کار در ادامه فعالیت خود بدون الکسا آگاه شوید حتما ویدئو منتشر شده در موضوع ناراحتی پس از حذف الکسا را تماشا کنید. متاسفانه عده ای در مدت زمانی که الکسا فعالیت میکرد با ایجاد تغییراتی دروغین رتبه های سایت ها را به دروغ جابجا میکردند و این ارزش گذاری دروغین برای رتبه بندی سایت در الکسا اتفاق خوبی نبود.

پس از حذف الکسا ابزار های جایگزین الکسا معرفی شدند که هر یک از آنها مزیت و معایب مختص خود را دارند که در این مقاله با آنها آشنا شدید. اگر ویدئو مقاله را مشاهده کنید چرایی استفاده از الکسا در زمان گذشته را نیز بهتر درک خواهید کرد.

کاربرد الکسا چه بود؟ چرا الکسا استفاده نشد؟

برای مقایسه سایت های مختلف باید اطلاعات جامعی از وضعیت هرکدام نسبت به سایت های دیگر در دست باشد. سایت الکسا، تا سال 2022 مرجع بزرگی برای تمام جهان وب بود. خبر ناگهانی قطع ارائه خدمات سایت الکسا شکه کننده بود. تا قبل از این خبر مرجعیت الکسا رسمی بود اما حالا قدرت دست سایت های دیگری است. سایت الکسا چه خدمتی میکرد؟ سایت الکسا تمام اطلاعات یک سایت و تمام نتایج زحمت های سئو کار را نشان میداد. تصور کنید دریافت اطلاعات مهم و حیاتی تنها با یک بررسی در الکسا ممکن میشد.

در دوران فعالیت الکسا، عده ای ادعا کردند که مشکلات زیادی در اطلاعات الکسا وجود دارد. اما این در حالی است که حقیقت کاملا مخالف این موضوع است. الکسا محاسبات بسیار دقیقی انجام میداد و اطلاعات دقیقی از مقدار ورودی هر سایت در دسترس قرار میداد.

در سال های گذشته سئو کار ها در زمان گرفتن یک پروژه رتبه آن را به کارفرما در الکسا مشخص میکردنند. سپس در انتها پروژه رتبه ای که قولش را داده بودند در صفحات جستجو و الکسا نشان میدادند.

مطالعه کنید
چرا امیر تتلو در کانال تلگرامی و اینستاگرام خودش استخدام کارشناس سئو انجام میدهد؟

زمانی که با اجرای ترفند هایی رتبه های الکسا بی ارزش شد، برای ارائه گزارش از روند سئو یک سایت کمتر کسی به الکسا اهمیت داد و صرفا از ابزار های الکسا استفاده میشد. حقیقت این است که ابزار های الکسا در روز های پایانی عمرش مرود استفاده قرار میگرفت که امروز دیگر بهتر است از سایت هایی که برایتان معرفی کردیم استفاده کنید.

سایت های فعال به جای الکسا کدامند؟

ابزار هایی در این مقاله معرفی شد که قطعا استفاده از آنها میتواند جای خالی ابزار الکسا را پر کند. دقت کنید این مقاله برای سیات توسط متخصصین نوشته شده است و مرجعیت آن را تضمین میکنیم. اگر شما نیز برای سایت خود محتوا میخواهید میتوانید از طریق سفارش تولید محتوا متنی تولید محتوا خود را به ما بسپارید.

نتیجه مقاله؛ جایگزین الکسا چیست؟

بهترین ابزار هایی که به جای الکسا در سال 2022 مورد استفاده قرارا میگیرند در این مقاله از سایت هادی عظیمی معرفی شد. مزایا و معایب نبودن الکسا در متن و ویدئو مقاله معرفی شد. مسائل مهم تری همچون کاربرد سایت های مشابه الکسا برای ما در ایران نیز بیان شد. امیدواریم از اطلاعات این مقاله استفاده کرده باشید. لطفا مقاله معرفی ابزار جایگزین الکسا را از طریق دکمه های انتهای مقاله به دوستان خود بفرستید.

سوالات متداول برای سایت جایگزین الکسا چیست؟

آیا ابزاری به‌جای الکسا ساخته شده است؟

مدت زمان زیادی است که ابزار های حرفه ای خوبی به جای الکسا در حال فعالیت هستند. ابزار های جایگزین الکسا معرفی و هرکدام از آنها در سایت تحلیل شده است.

چرا الکسا بعد از سال 2022 خدمت نمی‌کند؟

آمازون دلیلی برای ادامه دادن به فعالیت ابزار رتبه بندی بیهوده ای مثل الکسا نداشت و حوزه را برای دیگر شرکت های تحلیل جستجوی وب سایت خالی کرد.

مشکلات سئو کار ها بعد از الکسا چیست؟

نداشتن مرجع معروف شناخته شده برای عموم افراد مشکلی برای سئو کار ها خواهد شد که البته باید طرز تفکر صاحبان مشاغل را کمی تغییر داد.

5/5 - (22 امتیاز)

دیدگاه‌ها

بهترین کتاب های انگیزشی [ خلاصه و نکات ]

[…] کار خود را پس از خواندن کتاب های انگیزشی شروع کرده اید؟ جایگزین الکسا چیست؟ را نمیدانید؟ جای نگرانی نیست در جهت بهبود سئو خود […]

تقویم محتوایی چیست؟ معرفی ابزار و نمونه تقویم محتوایی

[…] از ابزار های قدیمی سئو الکسا بود که امروز جایگزین الکسا آن بسیار زیاد شده است مقاله آن را […]

پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در ایران و جهان سال 2022 و 1401

[…] های مشابه و جایگزین الکسا را میشناسید؟ ما آنها را کاملا معرفی کرده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *