آیا تولید محتوا در یوتیوب جرم است؟ آخرین قوانین تولید محتوا در ایران

?>

پاسخ کاملی به سوال آیا تولید محتوا در یوتیوب جرم است؟ سفارش تولید محتوا متنی سایت سئو شده ببینید اگر نیاز به درک اصول بهتر تولید محتوا دارید. به همراه شرح قوانین تولید محتوا در ایران در این مقاله آورده شده است. جرم تولید محتوا در یوتیوب (YouTube) چیست؟ و چه کسانی به عنوان مجرم تولید محتوای یوتیوب معرفی شده اند؟

امروزه تقریبا تمامی فعالیت های بشر تحت تاثیر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی قرار گرفته است. به طوری که این تاثیر نیز انکار ناپذیر شده است و همه کاربران آن نیز به این موضوع اذعان دارند. با پیشرفت ها و گستردگی که در شبکه های مجازی ایجاد شده است. کارایی های متفاوتی نیز در استفاده از آن بوجود آمده است. همچنین جدای از بحث سرگرمی، تبدیل به محلی برای کسب درآمد بسیاری از کاربران آن شده است.

قانونمندی تولید محتوا در ایران

یکی از مهم ترین مسائلی که در بحث استفاده از فضاها و شبکه های مجازی مطرح است. بحث تولید محتوا و چگونگی قانون مندی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی است. میدانیم که گستردگی شبکه های مجازی به صورت روز افزون درحال رشد است و در حال حاضر نیز شبکه های اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و… نیز جز پر استفاده ترین شبکه های حال حاضر دنیاست. از طرفی محلی برای کسب درآمد نیز شده است و روزانه میلیون ها کاربر در ساعات مختلف شبانه روز در حال استفاده از این شبکه ها هستند.

نقض قوانین تولید محتوا در یوتیوب

تولید محتوا و درستی و قانونمند بودن آن تاثیر به سزایی در روند فعالیت ما در شبکه های مجازی خواهد گذاشت. کمااینکه این روزها فعالیت های زیادی در جهت نقض قوانین و عدالتمندی تولید محتوا صورت میگیرد و لذا قوانین زیادی نیز در این زمینه طرح و به مجلس ارائه میشود. از طرفی باید در نظر داشته باشید. نظارت بر کار شبکه های مجازی موضوع بسیار مهمی است و اهمیت آن زمانی برای ما آشکار خواهد شد که خود ما نیز به به هنگام استفاده از این فضاها، به مشکل جدی در زمینه عدم وجود قانون و ناظر بر شبکه های مجازی بر بخوریم و نتوانیم از طریق مرجعی خاص مشکل خود را پیگیری نماییم.

مطالعه کنید
بهترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای فروشگاه

به هر روی باید در نظر داشت که با وجود همه اختیاراتی که در استفاده از شبکه ها و فضاهای اینترنتی وجود دارد، اما یک سری قوانین و نظارت هایی بر فعالیت های کاربران نیز وجود خواهد داشت. برای سفارش طراحی سایت میتوانید از صفحه طراحی سایت در اردبیل استفاده کنید.

یوتیوب و طرح ممنوعیت تولید محتوا

یکی از شبکه هایی که این روزها همپای اینستاگرام در حال رشد و مخاطب پذیری است. پلتفرم یوتیوب است که یکی از شبکه های پر مخاطبی است که این روزها مجالی را برای کسب درآمد بسیاری از اشخاص در زمینه تبلیغات و تولید محتوا و فعالیت های دیگر را ایجاد کرده است. اما نکته ای که باید در نظر داشت این است در استفاده از این برنامه ها باید نسبت به نحوه تولید محتوا و زمینه ای که در آن فعالیت میکنید آگاه باشید و به قانونمندی فعالیت های خود مطمئن باشید.

تقریبا بعد از ارائه طرح صیانت از فضای مجازی لایحه ای به صورت تبصره به مجلس ارائه شد که این طور به نظر می آمد که تولید محتوا برای پلتفرم های یوتیوب و توییتر هم میتواند جرم محسوب شود. بنابراین این سوال پیش می آید که اصلا آیا تولید محتوا در یوتیوب جرم است؟ سفارش تولید محتوا انگلیسی کاری که افراد بسیاری برای سایت های خود میکنند و راه ایمنی نسبت به یوتیوب میباشد.

باید در نظر داشته باشید که با توجه به روند رو به رشد تمام مسائل یک جامعه اعم از زمینه های اجتماعی و فرهنگی و… طرح های زیادی نیز برای قانونمند کردن فعالیت های اجتماعی افراد نیز به مجلس ارائه میشود تا به این شکل بتوان نظارت و کنترل بر اوضاع را برای جلوگیری از تخلفات و تعدی ها در دست داشت.

مطالعه کنید
نوشتن رزومه کاری حرفه ای برای استخدام و فریلنسری + فایل نمونه رزومه

لذا بعد از مطرح شدن طرح صیانت در گوشه و کنار لوایح مطرح شده در مجلس، طرحی نیز با موضوع ممنوع کردن به کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره در مجلس اعلام شد. که به موجب این طرح، به نظر می آمد که تولید محتوا در پلتفرم یوتیوب و توییتر نیز جرم محسوب میشود.

نتایج طرح جدید مجلس برای ممنوعیت تولید محتوا

بعد از مطرح شدن این طرح باب مسائل زیادی باز شد و نگرانی هایی را بویژه برای افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و با تولید محتوا در یوتیوب کسب درآمد میکردند را ایجاد کرد که در این میان سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رییسه مجلس بیان کرد: که اولا این طرح در کنار صدها طرحی که در مجلس ارائه میشود. با اینکه 27 امضا برای آن ثبت شده است.

فقط در مرحله ارائه لایحه قرار دارد و هنوز به صورت جدی اعلام و مورد بررسی قرار نگرفته است. ثانیا در صورت تصویب این طرح، این موضوع به هیچ وجه شامل تولید محتوا در توتیوب و توییتر نمیشود. بلکه این طرح مربوط به ماهواره ها و شبکه های ماهواره ای است که در زمینه تولید محتوا و تبلیغات هر گونه کالا و خدمات آثار هنری ایرانی از طریق ماهواره و شبکه های ماهواره ای غیر مجاز و غیر قانونی فعالیت میکنند.

برخورد با متخلفین تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

لذا در صورت مشاهده و انجام این تخلف طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد. مجازات این افراد با استناد به قانون مجازات‌ اسلامی و مواد ۱۹ و ۲۰ این قانون انجام میشود. بنابراین بر طبق قانون تمامی تولید کنندگان، صاحبان کالا، واردکنندگان کالاهای مختلف در مقابل قانون وظیفه دارند. در صورت همکاری با شعب مختلف و اشخاص حقیقی و حقوقی که به ارائه خدمات میپردازند.

مطالعه کنید
اشتباهات رایج در تولید محتوا مشکل ساز برای سئو سایت

ممنوعیت تبلیغات آنها را در شبکه های غیر مجاز یادآوری کنند تا بتوانند از انجام تخلف جلوگیری نمایند. در صورت مشاهده بتوانند از طریق مراجع قانونی اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که حتی اگر این تبلیغ نیز بدون رضایت اشخاص نیز صورت گیرد. با پیگیری قانون همچنان به پرداخت جریمه نقدی نیز محکوم خواهند شد.

برای مطالعه بیشتر بخوانید:

سخن پایانی

به یاد داشته باشید محدودیت هایی که برای شبکه های غیر مجاز در نظر گرفته میشود. فهرست آن نیز توسط نمایندگان سازمان صدا و سیما، وزارت اطلاعات، نیرو انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی و… ارائه خواهد شد و به صورت روزآمد اعلام میشود.

بنابراین تولید محتوا فقط برای شبکه های ماهواره ای وغیر مجاز چه به صورت متنی یا دیداری و یا شنیداری ممنوع میباشد. و هر گونه همکاری با این شبکه های غیر مجاز نیز مطابق قانون برخورد خواهد داشت و لذا مسئله جرم بودن تولید محتوا در یوتیوب نیز رد خواهد شد.

برای جلوگیری از وقوع جرم تولید محتوا در یوتیوب شما میتوانید مطابق قانون و با رعایت قوانین تولید محتوا فعالیت خاص خود را در زمینه تولید محتوا به اشکال مختلف آن برای صفحه یوتیوب را داشته باشید. با حفظ حریم خود و دیگران فعالیت سودمندی را ادامه دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ها

نیما اسماعیلی

سلام خیلی خوب بود میشه اموزش درآمد از راه یوتویوب بگید؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *