درآمد طراحی سایت در ایران به چه شکل است؟

?>

درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟ سوال درست این است! همه چیز بستگی دارد که طراح سایت چه کسی باشد. طراحی سایت در اردبیل توسط ما ارائه میشود و بهترین نوع درآمدی ما نیز می‌باشد.

این روزها در سراسر جهان شاهد پیشرفت در همه زمینه های شغلی، تحصیلی، تکنولوژی و … هستیم. پیشرفت تکنولوژی از بدو ظهور خود در عرصه های مختلفی تغییرات و تحولات بسیاری را بوجود آورد به خصوص در چند دهه اخیر که بر اهمیت و تسلط آن بر همه شئون زندگی خود رسیده ایم و میبینم که در برخی حوزه ها شرایط مساعد بسیاری را ایجاد کرده است و اگر از زوایه خوشبینی و تاثیرات مثبت آن نگاه کنیم قطعا وجود و پیشرفت آن عامل اصلی رشد بشر بوده است.

پیشرفت هایی که برای بشر به صورت روز افزون اتفاق میفتد سبب شده است تا به صورت خیلی سریع برخی از حرفه ها و مشاغل بوجود بیایند و برخی نیز منسوخ و از دور خارج شوند. سفارش طراحی سایت در مجموعه ما با قیمت مناسب هم انجام می‌شود. مشاغلی که تحت تاثیر این پیشرفت از آنها با عنوان شغل های مدرن یاد میشود و روز به روز به تعداد آنها افزوده میشود. خوبی این شغل ها این است که میتواند عده زیادی را به درامد برساند و منبع خوبی برای به دست آوردن پول و ثروت باشند. بنابراین میتوان گفت پیشرفت تکنولوژی توانسته تاثیرات مثبتی را در زندگی بوجود بیاورد.

درآمد طراحی سایت در ایران

درآمد طراحی سایت در ایران
درآمد طراحی سایت در ایران

یکی از این مشاغل مدرن شغل طراحی سایت است که امروزه به صورت گسترده توسط بسیاری از شرکت ها و سازمان ها تقاضا دارد و حتی شاهد تاسیس شرکت هایی هستیم که به صورت تیمی به طور خاص به طراحی سایت برای شرکت های دیگر میپردازند. بنابراین طراحی سایت یکی از مشاغلی است که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و بسیاری از افراد که به این شغل علاقه مند هستند و یا به نوعی رشته تحصیلی شان مرتبط با طراحی سایت است نسبت به میزان درآمد از طراحی سایت کنجکاو هستند و به دنبال این هستند که درامد طراحی سایت به صورت ماهانه چه قدر است؟ آیا برای ورود به این حرفه نیاز به ابزار و شرایط خاصی هستیم؟ سوالات زیادی برای افرادی که به دنبال این کار هستند پیش می آید سوالاتی که در حقیقت برای ورود به هر حرفه و شغلی لازم به نظر می رسد.

در حقیقت شرایط اقتصادی یکی از اصلی ترین دلایل برای انتخاب شغل و فعالیت است که قبل از آن توجه به میزان درآمدهاست که افراد را ترغیب میکند که از برخی مشاغل استقبال کنند و یا در پی آموزش برای ورود به شغل های پول ساز و حرفه ای شوند  لذا با توجه به فراگیر شدن حرفه طراحی سایت میزان توجه  نسبت به حد نصاب درآمد ماهانه این حرفه نیز بالا رفته است  بنابراین در مقاله سعی داریم که در مورد شغل طراحی سایت توضیحاتی را ارائه دهیم تا در صورت علاقه مند بودن به ان چشم اندازی کلی نسبت به آن پیدا کنید.

همه چیز از درآمد طراحی سایت در ایران برای سال 2023

اگر برای سال 2023 اهداف شروع کار طراحی سایت رو دارید، بهتر است بدانید که میزان ارزش افزونی برای طراحی سایت هیچ ارتباطی به میزان هزینه ها ندارد. هاست، دامنه به شما ارتباطی ندارد و باید توسط شما پیشنهاد داده شده و توسط کارفرما خریداری و در اختیار شما قرار بگیرد. برای طراحی اختصاصی جدید وردپرسی میتوانید از 7 میلیون تومان برای سایت شرکتی و 9 میلیون تومان برای سایت فروشگاهی تعرفه های خود را شروع کنید. برای طراحی یک سایت جدید خارج از پلتفرم وردپرس میتوانید از 15 میلیون تومان تعرفه های خود را آغاز کنید.

درآمد خارج از ایران رو برای خودتون در داخل کشور الگو قرار ندید 65 هزار دلار درآمد سالانه طراحان سایت در خارج برآورد می‌شود. درآمد طراحی سایت در ایران برای افراد حرفه ای سالانه تا 500 میلیون تومان برآورد میشود.

برای ورود به کسب و کار طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای ورود به کسب و کار طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای ورود به هر شغلی شما نیاز دارید تا توانایی و مهارت های لازم در آن شغل را کسب نمایید و یا دست کم پیش زمینه ای مبسوط نسبت به آن داشته باشید تا بتوانید به ان شغل و حرفه ورود پیدا کنید طراحی سایت یکی از مشاغل بسیار حساس است به گونه ای که باید در آن به صورت خیلی حرفه ای پیش بروید تا بتوانید در ان موفق باشید باید در نظر داشته باشید که یکی از اصلی ترین محرکات شما برای حضور و ثبات در این حرفه داشتن علاقه زیاد است زیرا با توجه به درگیری ها و میزان صبوری که باید در این حرفه به خرج بدهید قطعا نیازمند علاقه زیاد است بنابراین اگر صرفا درآمدبالا در آن برای شما ملاک ورود به این حرفه باشد مطمئن باشید که خیلی زود نسبت به آن دلزده میشوید و نتیجه ای که باید برای شما حاصل نخواهد شد.

تخصص در درآمد طراحی سایت

تخصص در درآمد طراحی سایت

بنابراین قبل از ورود به این حرفه حتما این نکته را در نظر بگیرید. اما بعد از علاقه نوبت میرسد به کار تخصصی و حرفه ای در این زمینه که نخستین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است میزان تخصص شما در این رشته تا چه میزان باید بالا باشد و حد و حدود و شاخه های تخصصی مختلف در این رشته را به خوبی بدانید.  که طراحی سایت به طور کل دو شاخه مجزا دارد که ورود به هر کدام از این شاخه ها نیز تخصص لازم خود را نیاز دارد. این دو شاخه شامل برنامه نویسی وب سایت و طراحی وب سایت است. بنابراین قبل از شروع باید محدوده فعالیت خود را مشخص کنید تا بتوانید به صورت حرفه ای و تخصصی روی آن متمرکز شوید.

بررسی برنامه نویسی سایت و طراحی سایت

بررسی برنامه نویسی سایت و طراحی سایت

در اینجا لازم است تا اشاره ای به تفاوت دو شاخه برنامه نویسی وب سایت و طراحی سایت داشته باشیم. برنامه نویسی سایت نیازمند داشتن تخصص در زمینه تولید محتوا، برنامه ریزی، برنامه نویسی، کد گذاری و… است تا بتواند با استفاده از این تخصص ها یک سایت را بسازد اما طراح سایت وظیفه زیباسازی و جلوه های بصری سایت را بر عهده دارد و به این ترتیب فعالیت او در زمینه رنگ ها، فونت، تصاویر، شکل زبان و… است تا بتواند ظاهری متناسب برای یک سایت را ایجاد نماید. از طرفی یک طراح سایت باید نسبت به همه مسائل حرفه خود به صورت روز آمد فعالیت کند و با توجه به اهدافی که برای ان طراحی سایت صورت میگیرد بتواند استراتژی و هدفی که از او خواسته شده است  را پیاده کند و یک طراحی متناسب و ایده آل را ارائه کند.

پیشنهاد میشود کتاب آموزش پایتون را بخوانید.

از طرفی با وجود تفاوت و جدا بودن این شاخه ها یک طراح سایت حرفه ای برای داشتن درامد بالا میتواند در همه زمینه ها و شاخه های مختلف و کلی در زمینه طراحی سایت تخصص پیدا کند و با به دست آوردن آموزش های لازم در همه زمینه های آن به صورت یک طراح حرفه ای پیش برود و نتایج مطلوب تری را به این شکل داشته باشد.

مطالعه کنید
طراحی سایت در سمنان | سئو سایت در سمنان

صبر عامل موفقیت درآمد یک طراح سایت

صبر عامل موفقیت درآمد یک طراح سایت

نکته دیگر اینکه در نظر داشته باشید که شروع هر کاری نیازمند صبر و حوصله زیاد است بنابراین در ماه های اولیه شروع کار خود انتظار نداشته باشید که درامدی بالا و همسطح طراحان سایت حرفه ای داشته باشید. باید بدانید که در ابتدا با توقع و درآمد کم شروع کنید و سعی کنید فعالیت های حرفه ای را افزایش دهید و نمونه ای از کارهای خود را نیز در اختیار دیگران قرار دهید تا به این شکل بتوانید اعتماد افراد را نسبت به فعالیت خود جلب نمایید و به مرور به افزایش میزان درآمد خود فکر کنید.

هدف گذاری و برنامه ریزی درست در این زمینه نیز یکی از اصلی ترین نکات است لذا باید بتوانید در برنامه ریزی روزانه و زمانبندی خود مهارت لازم را کسب کنید جدای از اینکه برنامه ریزی روزانه تاثیرات مثبتی را در زندگی ایجاد میکند حرفه طراحی سایت به صورت خاص به برنامه ریزی احتیاج دارد و با توجه به اهمیتی که زمان در این زمینه دارد باید به خوبی از پس مدیریت زمان خود برآیید.

اصلی ترین عوامل موثر بر درآمد طراحی سایت

عواملی زیادی در میزان درآمد شما تاثیر گذار هستند که باز هم همه انها نیز بستگی به خودتان دارد برای مثال اولین نکته میزان مهارت و حرفه بودن شماست که تا چه میزان سایتی را که طراحی میکنید کارآمد، پیشرفته و دقیق بازدهی داشته باشد بنابراین نخستین عامل میزان حرفه ای بودن شماست که تعیین کننده میزان هزینه و سرمایگذاری که قرار است روی کار شما انجام بگیرد را مشخص میکند. در نظر بگیرید که برای هر کاری نقطه آغاز وجود دارد و شما باید از یک جا شروع کنید بنابراین در مرحله اول سعی کنید به خوبی آموزش ببنید و دوره های آموزشی خود را تکمیل نمایید تا چند و چون کار را به خوبی فرابگیرید و به این شکل با اطلاعات کافی وارد این حرفه شوید.

اصلی ترین عوامل موثر بر درآمد طراحی سایت

نکته دیگر زمان است. کار طراحی سایت بسته به میزان دقت و ظرافت کاری شما در طی زمان های مختلفی قابل انجام و بهره برداری است. به این شکل که شما میتوانید در طول یک ماه چندین سایت را  با استفاده از سیستم آماده و قالب هایی مثل ورد پرس طراحی کنید و درآمدی حدودا تا 5 میلیون را داشته باشید. از طرفی شما میتوانید برای یک کار چندین ماه زمان بگذارید و با توجه به خروجی دقیق و حرفه ای که ارائه داده اید درامدی حدود 100 تا 200 میلیون را برای خود داشته باشید.

اهمیت زمان در درآمد از طراحی سایت

بنابراین در حرفه طراحی سایت زمان اصلی ترین عنصر در پیشبرد فعالیت ها و میزان بازدهی مثبت در کسب درامد بالا را دارد در حقیقت زمان زیاد قطعا ریزه کاری ها و خروجی دقیق تری را در اختیار متقاضیان قرار میدهد. زمانی که شما برای پروژه های خود زمان زیادی را اختصاص بدهید و به موازات آن تمام لایه های کار را از طراحی، تولید محتوا، فونت ها، شکل زبان و… به صورت کاملا دقیق و حرفه ای پرداخت شوند و خروجی شما در سطحی بالاتر از انتظار متقاضیان باشد چه بسا که سبب تداوم همکاری با شما و معرفی فعالیت های شما به شرکت های دیگر شود لذا میزان زمان و وقتی که شما برای انجام یک پروژه میگذراید تاثیر مستقیمی بر میزان درامد شما دارد.

اهمیت زمان در درآمد از طراحی سایت

نکته دیگر که بر روی میزان درآمد شما تاثیر گذار است این است که طراحی شما برای چه سازمان و شرکتی است زیرا تعرفه هایی که مثلا برای طراحی وب سایت های آموزشی انجام میشود با تعرفه طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی متفاوت است لذا تعرفه اصلی هر کدام از انواع وب سایت ها با توجه به میزان دقیق بودن و خروجی کار شما متفاوت است و میزان درآمد متفاوتی را نیز برای شما به همراه دارد. بنابراین این شما هستید که با کسب اطلاعات کافی در این زمینه و تعرفه های مختلفی که شرکت های مختلف ارائه میدهند میتوانید یک شاخصه ثابتی را برای خود در نظر بگیرید و تاثیر آن بر میزان درآمد خود را تعیین نمایید.

مهارت های لازم برای ورود به شغل پردرآمد طراحی سایت

همانطور که ذکر شد میدانیم ورود به هر حرفه ای نیازمند یادگیری یک سری مهارت هاست. برخی از شغل ها را به صورت تئوری و یا از طریق تحصیلات دانشگاهی به خوبی میتوان فراگرفت.

البته زمینه های مختلف دیگری مثل سفارش تولید محتوا انگلیسی یا سفارش تولید محتوا متنی نیز برای ما پولساز بوده است. از طرفی برخی مشاغل نیز علاوه بر آموزش تئوری به صورت عملی نیز نیازمند آموزش هستند اما به هر صورت داشتن مهارت لازمه ورود به هر شغلی است.

مهارت های لازم برای ورود به شغل پردرآمد طراحی سایت

بنابراین برای اینکه بتوانید در شغل طراحی سایت مهارت لازم را داشته باشید نخستین گام کسب آموزش های تئوری و عملی در آن است. به این شکل که اگر میخواهید به صورت حرفه ای و به عنوان یک شغل برای آینده بر روی آن سرمایه گذاری کنید یادگیری ان در مدت زمان دو سه ماه امکان پذیر نیست بلکه شما باید زمان حدودا یک سال را برای یادگیری دقیق و عمیق آن در نظر بگیرید تا بتوانید تمامی مهارت های فنی لازم را در آن به دست آورید.

در این زمینه یکی از مهم ترین مسائلی که باید یاد بگیرد تسلط بر  چند زبان برنامه نویسی است که این روزها برای برنامه نویسی از  زبان های زیر برای برنامه نویسی استفاده میکنند:

php، html ،css

علاوه بر این اگر به صورت تازه کار وارد این حرفه شده اید به خوبی میتوانید از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده کنید که در این صورت شما نیاز به کد نویسی نخواهید داشت اما رفته رفته برای تخصص بیشتر و حضور حرفه ای در این شغل باید به مراحل پیشرفته و کد نویسی ها نیز آشنایی کامل پیدا کنید تا از حالت تازه کار بودن خارج شوید و بتوانید تمامی فعالیت های مربوط به ساخت و طراحی یک سایت را به صورت صفر تا صد انجام دهید.

مهارت لازم برای کسب درآمد طراحی سایت

یکی دیگر از مهارت های لازم برای ورود به این حرفه آشنایی با برنامه های گرافیکی مثل فتوشاپ است در نظر داشته باشید زمانی که کار و فعالیت شما مربوط به طراحی سایت است باید مهارت های گرافیکی بالای داشته باشید و برنامه های مرتبط با آن را نیز به خوبی بلد باشید تا بتوانید یک سایت جذاب و زیبا را طراحی کنید تا بتوانید در جهت نیاز روز متقاضی خروجی مناسبی را ارائه دهید و رزومه خوبی را نیز برای خود ایجاد نمایید.

مهارت لازم برای کسب درآمد طراحی سایت

از طرفی یادگیری اصول سئو و تولید محتوا در سایت نیز یکی دیگر از مهارت هایی است که در کنار فعالیت های گرافیکی میتواند به قوی شدن کار شما کمک نماید. به طور کل بهتر است که قبل از ورود به این شغل ابتدا لیستی از جزئیات آنچه که باید برای طراحی سایت بلد باشید را تهیه نمایید تا بتوانید بر اساس آن به مراتب تخصص خود را افزایش دهید. در نظر داشته باشید همانطور که ذکر شد برخی از تخصص ها را نیز میتوانید در حین کار و به مراتب یاد بگیرید به این شکل که ابتدا فعالیت خود را از طریق برنامه های آماده وردپرس شروع کنید و به مرور کدنویسی را نیز یاد بگیرید.

مطالعه کنید
طراحی سایت سفارش آنلاین غذا

مهارت دیگر خلاقیت: داشتن خلاقیت برای این شغل یکی از اصلی ترین مهارت هایی است که باید داشته باشد. با توجه به اینکه این روزها در عرصه اینترنت و طراحی سایت رقبای زیادی فعالیت میکنند لذا داشتن خلاقیت و ایجاد طراح هایی نوین و قابل رقابت، نخستین اصل برای حضور در این حرفه است. در این زمینه شما میتوانید برای افزایش خلاقیت خود از جزئی ترین مسائل نیز ایده بگیرید و با خلاقیت خود ایده های نوین تری را ارائه دهید و یا اینکه از طریق مراجعه به آثار و فعالیت های طراحان دیگر ایده های جدیدتری را کشف نمایید.

افزایش خلاقیت برای افزایش درآمد طراحی سایت

افزایش خلاقیت برای افزایش درآمد طراحی سایت

از آنجایی که طراحی سایت روز به روز درحال تغییر و به روز شدن است سعی کنید که شما نیز برای افزایش خلاقیت خود دانش و دانسته های خود را به روز نمایید و بتوانید به خوبی در بازار رقابت طراحان سایت حرفی برای گفتن داشته باشید تلفیق دانسته های پیشین شما با آنچه که به صورت به روز در این حرفه معرفی میشود به راحتی میتواند برای شما ایجاد فرصت های مناسبی برای کشف خلاقیت و طراح ها و ایده های جدید شود.

صبر و حوصله زیاد: همانطور که ذکر شد در طراحی یک سایت اصلی ترین عامل افزایش درآمد، زمان است و دانستیم که پروژه های حرفه ای نیازمند زمان طولانی تری هستند تا بتوانند یک خروجی متناسب و قابل قبول را داشته باشند. لذا سعی کنید در این حرفه صبر و حوصله زیادی را به خرج دهید تا بتوانید نتیجه خوبی را نیز از آن به دست آورید. برای مثال ممکن است که شما بتوانید در طول یک روز چندین سایت را طراحی کنید و ممکن است که فقط یک سایت را طراحی کنید که کم و کیف آن به مراتب بهتر از ارائه چندین کار در طول یک روز باشد. بنابراین سعی کنید با ورود به این شغل میزان حوصله و صبر بالایی را داشته باشید تا بتوانید در میزان درآمد و نتیجه بخشی آن گامی مثبتی را برداشته باشید و میزان رضایت از کار خود را افزایش دهید.

تمرین بسیار: یکی از مهارت های لازم برای طراحی سایت تمرین بسیار در این زمینه است زیرا هر چه فعالیت ها و کارهای شما در این زمینه بیشتر باشد مهارت و تخصص شما افزایش پیدا میکند و رزومه شما را در این حرفه قوی تر میکند بنابراین سعی کنید با تمرین بسیار تخصص خود را افزایش دهید. البته در نظر داشته باشید که تمرین هدفمند و در راستای ارتقای فعالیت های شما نتیجه بخش است بنابراین سعی کنید که در این زمینه تمرینی رو به جلو داشته باشید و مرحله به مرحله کار خود را پیش ببرید تا بتوانید به یک طراح سایت حرفه ای تبدیل شوید.

آیا درآمد طراحی سایت نیازمند ابزار و منابع اولیه خاصی است؟

آیا درآمد طراحی سایت نیازمند ابزار و منابع اولیه خاصی است؟

این روزها برای ورود به هر شغلی باید یک سری مقدمات فراهم باشد تا بتوان کار را به صورت دست کم حداقلی پیش برد اگر یک نگاهی کلی به برخی از مشاغل اطرافمان داشته باشیم متوجه میشویم که تقریبا هیچ کاری نیست که به منابع اولیه احتیاج نداشته باشد و فقط برخی منابع و سرمایه بیشتر احتیاج دارند و برخی منابع کمتر. برای مثال برای راه اندازی یک کافی نت شما نیاز دارید که یک مکان و مغازه برای خود اجاره کنید، نیاز دارید که برخی از وسایل از جمله دستگاه کپی، چند سیستم کامپیوتری و… را تهیه نمایید. بنابراین ایجاد کسب و کار نیازمند سرمایه و مواد اولیه است. اگر تخصص کمی دارید کسب درآمد از روبیکا را بخوانید.

 اما شغل طراحی سایت جز آن دسته از مشاغلی است که نیاز به سرمایه چندانی ندارد و شما میتوانید به راحتی و با صرف هزینه کم و فقط با داشتن یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت میتوانید از پس ان برآیید زیرا یکی از ویژگی های طراحی سایت این است که شما میتوانید به صورت دورکاری آن را انجام دهید بدون اینکه نیاز به دفتر کار و یا ابزارهای دیگری داشته باشید. برای آغاز کسب و کار اینترنتی خود حتما از مشاوره کسب و کار اینترنتی ما استفاده کنید حداقل 3 سال صرفه جویی در زمان خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که یکی از نکات مثبتی که این نوع فعالیت دارد امکان گسترش و توسعه در آن است به این شکل که در ابتدا شما میتوانید برای شروع از یک لپ تاپ و اینترنت و بدون هیچ ابزار دیگری کار خود را شروع کنید و بعد از معرفی کار خود برای توسعه ان میتوانید به صورت گروهی و تیمی فعالیت خود را گسترش دهید و شرکت های خاص خود را در این زمینه ایجاد نمایید و فعالیت و درامد خود را گسترش دهید.

میانگین درآمد طراحان سایت چقدر است؟

دانستن میزان درآمد یک حرفه به خصوص برای افرادی که میخواهند وارد شغل طراحی سایت شوند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است با توجه به این که در روز های اول و به صورت تازه کار وارد این حرفه میشوید لذا میزان درآمد شما پایین خواهد بود برای مثال درامدی حدود یک میلیون تومان از ابتدایی ترین فعالیت های شما شروع میشود و به مرور زمان و با افزایش میزان مهارت و حرفه ای بودن شما درآمد شما نیز افزایش خواهد داشت اما به طور کلی میتوان گفت درامد طراحی سایت در ایران چیزی حدود 10 تا 50 میلیون در ماه است که این رقم نیز با توجه به میزان فعالیت شما میتواند کمتر و یا بیشتر از این بازه درامدی باشد.

میانگین درآمد طراحان سایت چقدر است؟

اما به صورت کلی و میانگین در نظر گرفتن این درامد میتواند به شما کمک کند که چگونه وارد این حرفه شوید و همچنین امیدوار باشید که میتوانید درامدی رو به افزایش را در این زمینه داشته باشیدکه این امر نیز با تکیه بر تلاش و فعالیت های شما در جهت افزایش توانایی های شما ممکن خواهد بود.

مطالعه کنید
طراحی سایت در کرمانشاه

آیا میتوان به شغل طراحی سایت به عنوان یک شغل آینده دار تکیه کرد؟

آیا میتوان به شغل طراحی سایت به عنوان یک شغل آینده دار تکیه کرد؟

همانطور که میدانید این روزها شغل های زیادی در حال ایجاد و رشد هستند که ممکن است برخی از آنها در ادامه مسیر از دور خارج شوند و برخی نیز ممکن است به اشکال جدید به حیات خود ادامه دهند. در حال حاضر طراحی سایت یکی از فعالیت هایی است که در حوزه های مختلف توجه بسیاری به آن جلب شده است و تقریبا همه سازمان ها و ارگان ها و شرکت ها به سایت مخصوص فعالیت خود احتیاج دارند. از طرفی با توجه به،  به روز شدن همه مسائل، همه سایت ها نیاز دارند تا پا به پای پیشرفت های تکنولوژی روز آمد باشند و بتوانند به خوبی از پس نیاز علاقه مندان برآیند.

بنابراین میتوان خوش بین بود که همچنان طراحی سایت بتواند عمر خود را به عنوان یک منبع درآمد حفظ نماید اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر چقدر میزان تخصص شما در انجام فعالیت های خود در همه زمینه های طراحی سایت بیشتر و روزامد باشد میتوانید میزان درآمد خوبی نیز از آن به دست آورید و به عنوان یک منبع درآمد و یک شغل آینده دار به آن تکیه کنید و از نتایج مطلوب آن استفاده نمایید.

راه های پیشرفت در حرفه طراحی سایت

راه های پیشرفت در حرفه طراحی سایت

طراحی سایت یکی از شغل هایی است که به طور مستقیم با پیشرفت تکنولوژی همراه است و لذا همواره دستخوش تغییر و رو به رشد بودن است بنابراین افرادی که علاقه مند به فعالیت در این حوزه هستند نیز میتوانند از طریق روز امد کردن فعالیت ها و افزایش سطح خلاقیت خود در طراحی های مختلف راه های پیشرفت خوبی را پیش روی خود داشته باشند.

البته میتوانید ساخت بازی بدون کد نویسی را نیز بیاموزید.

شما میتوانید به خوبی کار خود را به تنهایی شروع کنید و پیشرفت های لازم را از طریق ارتقا سطح خود به دست اورید و فعالیت انفرادی و سود مناسب خود را داشته باشید. از طرفی در صورت تمایل به گسترش فعالیت خود میتوانید از یک تیم برای طراحی سایت استفاده نمایید و میزان کارها و پروژه هایی که میگیرید را نیز افزایش دهید و از این طریق میزان درآمد خود و دیگران را نیز افزایش دهید. لذا میتوان گفت یکی از ویژگی هایی که این فعالیت در اختیار شما قرار میدهد امکان ایجاد شغل برای افراد دیگر است به صورتی که هم در جهت منافع شما و کسب درامد بیشتر است و هم افراد بیشتری به درامد میرسند.

مزایای فعالیت طراحی سایت

با توجه به همه مطالبی که در مورد طراحی سایت و میزان درامد در آن بحث شد لذا لازم است که به صورت کلی بدانید که شغل طراحی سایت چه مزایایی برای شما دارد به این شکل که شما میتوانید با ورود به این شغل از مزایای آن که شامل موارد زیر است استفاده کنید:

مزایای فعالیت طراحی سایت
 • امکان دوری کار
 • عدم نیاز به منابع اولیه پر هزینه
 • بازار کار مناسب
 • تضمین آینده شغلی
 • امکان دستیابی به درامد بالا
 • امنیت شغلی
 • امکان فعالیت فردی و تیمی
 • گسترش خلاقیت

آیا با دانستن مهارت های طراحی سایت امکان استخدام نیز وجود دارد؟

زمانی که شما در یک فعالیت و حرفه ای مهارت های لازم را داشته باشید قطعا امکان یافتن شغل مناسب خود را نیز به دست خواهید آورد بنابراین قبل از همه چیز سعی کنید بر روی اهداف خود متمرکز باشید و بعد از تعیین اهداف، شاخه و حوزه فعالیتی خود را تعیین کنید و سپس با کسب مهارت های لازم سعی در ارتقا سطح خود داشته باشید تا به این شکل بتوانید به یک طراح سایت حرفه ای برسید. بعد از میتوانید فعالیت خود را به صورت انفرادی و دورکاری شروع کنید اما اگر علاقه مند به فعالیت به صورت کار گروهی هستید نیز باید بدانید که شما میتوانید از طریق شرکت هایی که به جذب طراح سایت میپردازند جذب شوید.

آیا با دانستن مهارت های طراحی سایت امکان استخدام نیز وجود دارد؟

برای مثال وب سایت هایی مثل جابینجا، جاب ویژن، ایران تلنت، کاران، ای استخدام و… جز وب سایت هایی هستند که در زمینه استخدام طراحان سایت فعالیت میکنند به این شکل که شما میتوانید به راحتی رزومه کاری خود را در پلتفرم انها به اشتراک بگذارید و از این طریق مراحل استخدام خود را مشاهده کنید و یا در صفحات و شغل های مختلف آن در زمینه های  طراحی سایت را مشاهده کنید و شغل مناسب خود را پیدا کنید.

بنابراین سعی کنید در هر کدام از شاخه هایی که مرتبط با طراحی سایت است تخصص لازم را داشته باشید تا بتوانید در رقابت با سایر رقیبان خود برای معرفی و گرفتن کار رزومه درخشان تری را داشته باشید.

آیا طراحی سایت به صورت فردی سودمند تر است یا  فعالیت تیمی و گروهی؟

آیا طراحی سایت به صورت فردی سودمند تر است یا فعالیت تیمی و گروهی؟

ممکن است این سوال نیز برای شما مطرح شود که آیا طراحی سایت به صورت تیمی درآمد بیشتری را برای شما ایجاد میکند یا فعالیت های انفرادی؟ طبیعتا برای شغلی که هم امکان فعالیت انفرادی داشته باشد و هم امکان فعالیت گروهی یکی از سوالاتی که در آن مطرح است میزان تفاوت درامد آنهاست که در این زمینه باید به چند نکته توجه کنید:

اول اینکه در صورتی که به صورت انفرادی به طراحی سایت میپردزاید و قصد گسترش فعالیت خود را دارید تا از این روش بتوانید کسب درامد بیشتری داشته باشید دقت کنید که اگر که خودتان موفق به ایجاد یک گروه و تیم بشوید نتیجتا درامدتان نسبت به فعالیت انفرادیتان بیشتر خواهد بود اما اگر قصد داشته باشید  که به صورت کارمندی و برای یک شرکت دیگر فعالیتی را داشته باشید نتیجتا درامد و سود اصلی متعلق به شرکت خواهد بود و موفقیت های شما نیز جز رزومه شرکت قرار خواهد گرفت.

به هر صورت فعالیت شما به هر شیوه ای که برای شما امکان پذیر باشد دارای معایب و محاسنی است به این شکل که فعالیت طراحی سایت به صورت کارمندی میتواند محاسنی داشته باشد مثل:

 • اینکه مسئولیت کمتری به دوش شما قرار دارد
 • دارای حق بیمه خواهید بود و نگران دوران بازنشستگی خود نخواهید بود
 • نگران پیدا کردن پروژه کاری نخواهید بود بلکه از طریق شرکت کار برای شما آماده خواهد بود
 • محیط امن کاری را نیز خواهید داشت
 • از طرفی با وجود این محاسن طراحی سایت به صورت کارمندی میتواند معایبی را نیز داشته باشد مثل:
 • باید مطابق قوانین و ساعات کاری شرکت پیش بروید و امکان کار به صورت فریلنسری و دورکاری را ندارید
 • درامد پایین تری را خواهید داشت
 • عملکرد و پیشرفتتان چندان به سوداوری برای شما نخواهد داشت

لذا با توجه به این موارد و در نظر گرفتن شرایط مختلف با انتخاب هر کدام از روش های فعالیت در زمینه طراحی سایت میتوانید درامدهای متفاوتی را داشته باشید و بسته به نوع فعالیت خودتان هم از فعالیت های گروهی درامد بیشتری داشته باشید یا از فعالیت و طراحی سایت به صورت انفرادی.

مطالعه کنید
آموزش طراحی سایت با وردپرس پی دی اف رایگان

شرایط طراحی سایت به روش فریلنسری به چه شکل است؟

همانطور که ذکر شد بسته به نوع تمایل افراد برای کار در زمینه طراحی سایت برخی تمایل دارند که کار و فعالیت خاص خود را داشته باشند و به صورت آزاد و خارج از محدوده زمانی و کاری فعالیت خود را پیش ببرند به این منظور طراحی سایت به روش فریلنسری یا آزاد کاری این امکان را به شما میدهد که خودتان تمامی فعالیت های خود را مدیریت نمایید و بتوانید تمامی پروژه ها را خودتان دریافت کنید برنامه ریزی کنید و به خروجی مناسب و دلخواه خود برسید. از طرفی در این شیوه توجه داشته باشید که علی رغم فعالیت آزاد باید بتوانید توان مدیریتی خوبی را داشته باشید و به خوبی برنامه ریزی نمایید تا بتوانید یک سازماندهی مناسبی را بر روی همه فعالیت ها و پروژه های کاری خود داشته باشید و طبق زمان قرار داد آمادگی تحویل پروژه های خود را داشته باشید.

شرایط طراحی سایت به روش فریلنسری به چه شکل است؟

توجه داشته باشید که برای شروع کار به این شکل شما نیاز دارید تا کار و روزمه خود را به دیگران معرفی کنید بنابراین سعی کنید در برخی از سایت هایی که به شما کمک میکند تا کار خود را معرفی کنید استفاده نمایید و یا خود به دنبال شرکت هایی باشید که نیاز به طراحی سایت دارند در این مرحله نیز باید سعی کنید که با توجه به تازه کار بودن خود علی رغم حرفه ای بودن خودتان قیمت های مناسب تری را ارائه دهید تا بتوانید یک روزمه موفق و درخشان را برای خود ایجاد نمایید در این صورت در سایت هایی مثل پونیشا، کارلنسر، پارس فریلنسر، انجام میدم و… با ایجاد یک پروفایل شخصی و ارائه رزومه خود با تخصصی ترین کارها فعالیت حرفه ای خود را میتوانید آغاز کنید.

بنابراین شما باید  شیوه کار به شکل فریلنسری به خوبی یاد بگیرید و آن را رعایت کنید داشتن روحیه مدیرتی و مهارت های ارتباطی قوی به شما کمک میکند تا هنگام ارتباط با کارفرما بتوانید به خوبی از پس قرار دادها و زمانبدی و تعیین زمان مناسب برای تحویل پروژه را اعلام کنید به گونه ای که در هنگام بستن قرار دادها ضرر مالی و زمانی به شما وارد نشود.

برای مطالعه بیشتر چگونه بلاگر شویم را نیز بخوانید.

روش های معرفی فعالیت خود برای کسب درآمد

روش های معرفی فعالیت خود برای کسب درآمد

زمانی که بتوانید به صورت کاملا حرفه ای در زمینه طراحی سایت فعالیت کنید روش های بیشتری برای کسب درامد در این زمینه پیش روی شما خواهد بود که بتوانید از این حرفه ای که به خوبی در آن متخصص شده اید استفاده کنید برای مثال در زیر به معرفی چند مورد از فعالیت هایی که در زمینه طراحی سایت میتواند برای شما ایجاد درامد کند را معرفی میکنیم:

آموزش طراحی سایت: یکی از روش هایی که میتواند برای شما در زمینه طراحی سایت ایجاد درآمد کند بحث آموزش دانسته ها و آموخته های خود به دیگران و یا افرادی که به ان علاقه مندند و قصد ورود به این  حرفه را دارند به این شکل که شما میتواند در صورت داشتن تخصص لازم و اصولی در این زمینه اموزش های لازم را به افرادی که به دنبال یادگیری اند بدهید. به این شکل به صورت کلی شما با یاد گرفتن طراحی سایت میتوانید در صورت نداشتن پروژه های لازم و یا در مواقعی که میزان پروژه های کاری شما کم است از طریق آموزش کار کسب درآمد داشته باشید.

یکی از درآمد های طراحی سایت

یکی از درآمد های طراحی سایت

تبیلغات: یکی دیگر از حوزه هایی که میتوانید با دانستن طراحی سایت از آن استفاده کنید تبلیغات است. شما میتوانید با طراحی وب سایت های جذاب و پر ببینده قسمتی را نیز برای تبلیغات در نظر بگیرید و از طریق همکاری با شرکت هایی که به این گونه تبلیغات نیاز دارند به درآمد مناسبی نیز برسید.

همکاری در فروش: در این زمینه شما میتوانید با شرکت های زیادی برای فروش محصولاتشان از طریق وب سایت همکاری داشته باشید و یا حتی خودتان به صورت اینترنتی به فروش محصول بپردازید به این شکل شما میتوانید از سایتی که خودتان طراحی کرده اید برای فروش و استفاده خودتان بهره برداری کنید. از طرفی میتوانید از طریق همکاری با شرکت های دیگر نیز محتوای اشتراکی داشته باشید و حق اشتراک نیز دریافت کنید.

فورش وب سایت آماده: شما میتوانید از قبل برای شرکت های مختلف و با کارایی های متفاوتی که نیاز روز برخی از شرکت ها و موسسات است یک سری وب سایت ها را از قبل طراحی کنید و برای نمونه به شرکت هایی که به آنها نیاز دارند بفروشید و از این راه درامد خوبی را نیز داشته باشید.

سخن آخر

سخن آخر برای درآمد طراحی سایت در ایران در سال 2023

درآمد طراحی سایت در ایران با توجه به زمینه ای که در آن فعالیت میکنید و یا میزان توانایی و حرفه ای بودن شما در این حوزه متفاوت خواهد بود و نمیتوان گفت درامد یک فرد تازه کار با طراح سایت خبره یکی است اما به دلیل فضای رو به رشدی که در این حرفه وجود دارد میتوان به قطع امیدوار بود که با تلاش و پشتکار بسیار به درامدهایی راضی کننده و مقبول دست پیدا خواهید کرد و به عنوان یک شغل آتیه ساز به ان امیدوار و خوش بین بود. بنابراین اگر قصد دارید که وارد حرفه طراحی سایت شوید در نظر داشته باشید که در این مسیر تلاش و پشتکار شما برای رسیدن به دارمدی مطلوب اصلی ترین دلیل موفقیت است.

بنابراین در یک جمع بندی کلی برای رسیدن به درآمدی مطلوب از طریق طراحی سایت میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

 • آموزش ببنید
 • تمرین و به دست آوردن تخصص لازم
 • آماده کردن نمونه کار
 • ایجاد یک روزمه قوی
 • افزایش خلاقیت

سوالات متداول

درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟ سال 2023

درآمد ماهانه یک طراح سایت با سطح متوسط در ایران 40 میلیون تومان برآورد می‌شود.

درآمد طراحی سایت در ایران چگونه به عدد اعلام شده خواهد رسید؟

هرکسی عدد گفته شده را کسب نمیکند و میزان بازاریابی تعداد همکاران آشنا و میزان حمایت ها از او کاملا دخیل است. اما با هزینه کردن 20% هر پروژه برای انواع تبلیغات یک طراح سایت عدد گفته شده را برای سال 2023 کسب خواهد کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *