دنیا متاورس چیست؟ معرفی و آموزش متاورس

?>

دنیای متاورس چیست؟ آموزش متاورس و کسب درآمد از متاورس را در سایت هادی عظیمی دنبال کنید. جدیدترین مفهومی که امروزه در بین مردم بسیار محبوب شده است متاورس است. هم اکنون اگر بخواهیم به دنیای مجازی دسترسی داشته باشیم باید از اینترنت استفاده کنیم و محدود به صفحه نمایش گوشی موبایل یا کامپیوتر و لپ تاپ هستیم.

اما Metavars بر این محدودیت ها غلبه کرده و شما را با دنیایی فراتر از فضا آشنا می کند. مارک زاکربرگ نام شرکت فیس بوک را به “متا” تغییر داد. تا بتواند رویای متاورس را بهتر دنبال کند. اصطلاح متاورس جدید نیست، اما در حال حاضر مردم آن را جدی‌تر گرفته‌اند و سعی می‌کنند آن را با اینترنت فعلی جایگزین کنند که کمی خسته کننده است.

توضیح مفهوم متاورس دشوار است. زیرا این فناوری فیزیکی نیست و وجود خارجی ندارد. این مانند تلاش برای توصیف اینترنت برای شخصی است که در دهه 50 زندگی می کند. با این حال، ما اکنون ابزار Metavars را به طور گسترده در اختیار داریم و می‌توانیم از آن برای توصیف Metavars استفاده کنیم. در این مقاله به شرح متاورس می پردازیم و هر آنچه را که باید بدانید را به زبانی ساده بیان می کنیم.

متاورس چیست و به چه معناست؟

Metavers متشکل شده از دو کلمه متا ( Meta ) و ورس ( Verse ) می باشد. کلمه متا به معنای برتر و ورس برگرفته از کلمه Universe به معنی جهانی می باشد. به این ترتیب می توان اصطلاح متاورس را «جهان برتر» یا «برتر از جهان» دانست.

می توانیم بگوییم که متاورس به معنی فرا جهان نیز می باشد. متاورس به گونه ای فرضیه ای می باشد از نسل بعدی اینترنت که متشکل از محیط هایی مجازی، سه بعدی و آنلاین و همچنین غیر متمرکز و پایدار است. یکی از راه های دسترسی یه این دنیای مجازی هدست های واقعیت مجازی می باشد. این دنیای مجازی در حال حاضر در حالتی محدود در پلتفرم هایی مثل وی آ چت و یا بازی ویدیویی زندگی دوم در دسترس می باشد.

Metavars به ​​عنوان یک شبکه مجازی عمل می کند. که در آن کاربران قادر خواهند بود با یکدیگر و سایر اجزای محیط خود تعامل داشته باشند. به عبارت دیگر، در دنیای متا افراد، مردم به صورت آنلاین و مجازی نقشه می‌سازند. این دنیای مجازی جنبه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های ویدیویی، فناوری واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) و در نهایت بلاک چین را ادغام می‌کند. به همین دلیل، متاورس را نیز می توان به دنیایی نسبت داد که توسط واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد شده است.

با ظهور بلاک چین در دنیای فناوری، Metavars در را به روی بازی های بلاک چین باز کرد. بازی هایی که در آن افراد می توانند آیتم های بازی را به صورت توکن خریداری و مبادله کنند. البته توجه داشته باشید که نوع عملکرد بازی های متاورس در بلاک چین هیچ تفاوتی با بازی های غیر بلاک چینی ندارد. فقط دارایی های بازیکن در بازی تبدیل به توکن شده است.

به همان صورت که افراد در زندگی اقعی خود یک چهره مخصوص به خود را دارند، در این دنیای مجازی نیز معمولا هر فرد از یک آواتار مخصوص به خود برای شناسایی و معرفی کردن خود استفاده خواهد کرد و از این طریق می تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. افراد در این دنیا می توانند کار های خود را به سادگی انجام دهند. به عنوان مثال به راحتی می توانند از جایی به جای دیگر بروند و بازی های ویدیویی متنوعی انجام دهند و خیلی از کار های دیگر. در دنیای متاورس خریدو فروش و مبادله به سادگی صورت می گیردو رونق بسیاری دارد. این رونق به دلیل راحت بودن و امنیت بالا کار و جابجایی دارایی ها می باشد که از طریق ان اف تی و یا همان توکن های غیر قابل معاوضه انجام می گیرد.

تاریخچه حضور متاورس

اگرچه هنوز با نمونه‌های عملی متا فناوری فاصله داریم، اما این مفهوم دهه‌هاست که در داستان‌ها، بازی‌های رایانه‌ای و فناوری‌های دیجیتال وجود داشته است. در واقع، کلمه متاورس و ایجاد آن به دهه 1990 برمی گردد. که نیل استفنسون کتابی به نام تصادف برفی منتشر کرد. نویسنده برای اولین بار در این کتاب مفاهیمی مانند متاورس و آواتار را در قالب داستان پیش بینی کرده است. مفاهیمی که سال ها بعد با همین نام به دنیای دیجیتال راه پیدا کردند. این پایان ماجرا نیست. مدت ها بعد، ارنست کلین، نویسنده Ready Player One، زندگی انسان در سال 2044 را روایت می کند.

در این کتاب روایی انسان می تواند با زندگی در دنیای مجازی و دیجیتال به زندگی سختی که در دنیای واقعی دارد ادامه دهد. نگاهی به همه این روندها و در نهایت تغییر نام فیس بوک به متا نشان می دهد. که در گذشته برنامه های زیادی برای دسته Metavars وجود داشته است.

در مورد ریشه کلمه Metaverse باید بگوییم که این کلمه در واقع ترکیبی از کلمه یونانی Meta و کلمه انگلیسی Universe است. کلمه یونانی Meta در واقع به معنای پیشوندی به معنای «پس از …» یا فراتر است و کلمه انگلیسی Universe نیز به معنای جهان است. بنابراین، اگر بخواهیم واژه یونانی متاورس را به معنای واقعی کلمه به فارسی برگردانیم، باید آن را «فراتر از جهان» ترجمه کنیم.

باید توجه داشته باشید که فضای متاورس و اینترنت با یکدیگر در حال رقابت نمی باشند و حتی می توان گفت که متاورس بر پایه و اساس اینترنت درست شده است و پیشرفت اینترنت باعث ارتقا و کمک به دنیای متاورس می شود. تفاوت دنیای واقعی و متاورس در این است که هر اتفاق غیر ممکن در دنیای واقعی، می تواند در دنیای متاورس انجام گیرد و به حقیقت بپیوندد و این یک دلیل برای جذابیت بیشتر فضای متاورس نسبت به واقعیت می باشد.

آیا کسی می تواند در متاورس فعالیت داشته باشد؟

خوشبختانه حضور افراد مختلف در متاورس محدودیتی ندارد و هرکسی می تواند در هر زمان و مکان آزادانه در آن حضور یابد. جالب است بدانید که کاربران در متاورس با محتوا و تجربه ای که تولید و عرضه می کنند، این دنیای مجازی را تشکیل می دهند.  در نتیجه متاورس بین آنها به اشتراک ایجاد می کند.

حتی با گوشی هم می توان وارد این دنیای مجازی شد. برای بهره مندی از برخی از ویژگی های حضور در متاورس با استفاده از گوشی می توانید از اپلیکیشن موبایل Sensorium Galaxy استفاده کنید. توسعه دهندگان این اپلیکیشن آواتارهایی با سبک ها و شخصیت های مختلف ساخته اند که با استفاده از هوش مصنوعی کنترل می شوند. کاربران قادر بر این هستند تا، از طریق ویدیوهای تعاملی یا چت با یکدیگر ارتباط داشته باشند. با قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی، این آواتارها حتی می‌توانند درباره موضوعات پیچیده بحث کنند و در بحث‌های طولانی و بدون محدودیت با انسان‌ها شرکت کنند.

آواتارهای ساخته شده در این اپلیکیشن قابلیت انجام برخی حرکات را نیز دارند. می توانید با استفاده از فناوری واقعیت افزوده آن ها را به دنیای واقعی آورده و محتوای جالبی را با آن ها بسازید. البته، برای به دست آوردن و غوطه ور شدن در تجربه زندگی واقعی متاورس، باید ابزارهایی مانند هدست واقعیت مجازی و عینک هوشمند واقعیت افزوده نیز داشته باشید. با هدست های واقعیت افزوده می توانید بدون هیچ محدودیتی با آواتارها ارتباط برقرار کنید. به لطف استفاده از عینک واقعیت افزوده، می توانید آواتارهایی را در دنیای واقعی نیز همراه خود داشته باشید. تا بتوانید واقعیت افزوده را تجربه کنید.

کاربرد Metavars چیست؟

پزشکی و سلامتی

به عنوان مثال، با Metavars، آناتومی داخل بدن انسان می تواند برای اهداف آموزشی از طریق یک پیراهن یا هدست واقعیت مجازی افزوده به دانش آموزان نمایش داده شود. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده یا ترکیبی از هر دو نیز می‌توانند برای شبیه‌سازی جراحی‌ها و نشان دادن آن‌ها به بیماران قبل از جراحی واقعی استفاده شوند.

علمی و آموزشی

افراد در متاورس می توانند به برگزاری جلسات مجازی خود بپردازند. این فناوری محیطی را برای آنها تشکیل می دهند، که برای دقایقی تصور کنند. که واقعا در کنار هم قرار  دارند. همچنین می توانند بدون هیچ مشکلی با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین با کمک واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می توان هر مکان و فضایی را شبیه سازی کرد. تا دانش آموزان حضور خود را در آن مکان احساس کنند و حتی امکان ارتباط مستقیم با شخصیت های علمی و گفتگو با آنها فراهم شود.

بازی و سرگرمی

اگر به دنیای بازی علاقه دارید. حتما می دانید که غول های بزرگ دنیای بازی، مایکروسافت و سونی، در حال ساخت و توسعه نسخه های واقعیت مجازی از نسخه های مختلف بازی های محبوب و هیجان انگیز در سبک های مختلف مانند Call of Duty، Resident هستند. آنها چیزهای مختلفی را برای گیمرها به ارمغان می آورند. واقعیت افزوده نیز وارد دنیای بازی شده است و PokemonGo بدون شک یکی از نمادین ترین و بحث برانگیزترین بازی های واقعیت افزوده است. در بعضی از بازی های واقعیت مجازی همانند؛ Audica، Beat Saber و Dead & Buried پیاده سازی شده است. یکی از کاربرد های جالب در حوزه متاورس ساخت آواتار های دیجیتالی به همراه افراد واقعی در بازی ها است.

گردشگری

البته همه افراد علاقه مند به سفر و جهانگردی فرصت مالی، فیزیکی و یا فرصت بازدید از همه مکان های مورد علاقه خود را ندارند. اما به کمک هدست های واقعیت مجازی می توانند سفری مجازی به مقاصد مختلف داشته باشند. یا با کمک واقعیت افزوده قسمت هایی از مکان های مورد علاقه خود را در دنیای واقعی ببینند.

نظامی

از دیگر کاربردهای Metavars می توان به استفاده از آن در ارتش برای شناسایی موقعیت سربازان محلی و نیروهای دشمن با استفاده از فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی از طریق فناوری واقعیت افزوده تاکتیکی اشاره کرد.

فروش املاک و مستغلات

شبیه سازی مجازی خانه یا ملک با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای نشان دادن چنین مکان هایی توسط مشاورین املاک به مشتریان خود نیز می تواند یکی از کاربردهای متاورس باشد. به این ترتیب می توان یک ماکت مجازی از یک مکان ایجاد کرد و بازدید کننده جزئیات را به طور کامل و با وضوح بالا مشاهده کرد.

تربیت نیروی انسانی ماهر

از واقعیت مجازی می توان برای آموزش افرادی که قرار است در محیط های کاری پرخطر در محیطی شبیه سازی شده مشابه محل کار آینده خود کار کنند، استفاده کرد. تا احتمال آسیب های جبران ناپذیر را به صفر یا حداقل تا حد امکان کاهش دهد.

متاورس و واقعیت مجازی “VR

واقعیت مجازی یا به اختصار “VR” یک دنیای دیجیتال است. که در آن افراد با استفاده از عینک واقعیت مجازی با اشیا و تمام اشیاء موجود در آن تعامل دارند. به این ترتیب کاربر با زدن این عینک وارد دنیای مجازی می شود و در این دنیا می تواند تجربیات مختلفی داشته باشد.

متاورس و واقعیت افزوده “AR

واقعیت افزوده، همچنین به عنوان AR شناخته می شود. یک ابزار دگردیسی در کنار واقعیت افزوده یا VR است. به عبارت دیگر، اصطلاح واقعیت افزوده، همانطور که از نامش پیداست، ماهیت افزودنی دارد. یعنی یک شی یا شخصیت دیجیتالی را به یک فضا اضافه می کند. اگر Garfild، Dumbo، Sonic the Hedgehog، Alice in Wonderland، Malfeasant و مواردی از این دست را دیده اید که شخصیت های واقعی با شخصیت های غیر واقعی را نشان می دهند. حیوانات یا حتی شخصیت های کارتونی بازی می کنند، شما بیشتر به مفهوم واقعیت افزوده پی می برید.

اگرچه مفهوم اکشن زنده با مفهوم واقعیت افزوده متفاوت است. اما می تواند برای درک بهتر واقعیت افزوده بسیار مفید باشد. در واقع در واقعیت افزوده تجربیات دیجیتال مانند این فیلم ها بدون هیچ واسطه ای به دنیای فیزیکی ما اضافه می شود. ما با آنها در تعامل هستیم.

فیس بوک و نقش آن در متاورس

فیس بوک، غول فناوری، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه متاورس است. همانطور که در اخبار شنیده ایم، فیس بوک اخیرا نام این شرکت را به “متا” تغییر داده است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک در یک کنفرانس مجازی این گونه گفت؛

“امیدوارم در آینده ای نه چندان دور به عنوان یک شرکت Metavars دیده شوم، و می خواهم  کار و هویت خود را بر اساس آنچه در حال ساخت هستیم، به ثبت برسانم. ما اکنون به تجارت خود به عنوان دو بخش مجزا نگاه می کنیم و گزارش می دهیم؛ یکی برای خانواده برنامه های ما و دیگر برای تلاش هایی که در پلتفرم های آینده انجام می شود. اکنون، به‌عنوان بخشی از پروژه، زمان آن فرا رسیده است که برند جدیدی را بپذیریم که همه کارهای ما را در بر می‌گیرد.

از آنجایی که شرکت فناوری فیس بوک دارای پتانسیل بالا و منابع مالی گسترده است، به نظر می رسد ورود آن به حوزه متاورس تحول بزرگی در این بخش ایجاد کند. از سوی دیگر، همکاری مشترک فیسبوک با شرکت های بزرگ برای توسعه متاورس یکی دیگر از دلایل قوی برای گسترش این پروژه است. مارک زاکربرگ در توصیف دنیای متاورس گفت: “در دنیای مجازی متاورس، هر کسی می تواند هر کاری که فکر می کند انجام دهد. با دوستان یا خانواده دور هم جمع شوید، کار کنید، در کلاس ها شرکت کنید، با یکدیگر بازی کنید. به خرید بروید و به طور کلی همه چیز را تجربه کنید. نمی توان با موبایل یا کامپیوتر تصور کرد.

نقش (NFT) در دنیای متاورس

همانطور که قبلا توضیح دادیم، Metavars مکانی است که ما بر همه چیز کنترل داریم. نکته ای که باید در نظر داشت این است که دنیای متا به ارزهای دیجیتال وابسته است. در واقع در دنیای متاورس، امکان خرید و فروش و معامله در دنیای واقعی برای کاربران فراهم شده است. بنابراین برای انجام مبادلات به ارز نیاز خواهید داشت. به همین دلیل ارزهای دیجیتال می توانند بهترین انتخاب باشند. علاوه بر ارزهای دیجیتال، اصطلاحی که این روزها بیشتر با آن مواجه می‌شویم، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هستند. این توکن ها یکی از سریع ترین پدیده های فناوری بلاک چین هستند که در حال رشد هستند. یکی از ویژگی های اصلی توکن های بی نظیر در دنیای متاورس، مالکیت کامل شخصیت ها، آیتم های جمع آوری شده در بازی و حتی زمین های مجازی به افراد است.

مزایا دنیا Metavars

حضور

حضور را می توان به عنوان اولین و مهم ترین ویژگی متاورس نام برد. کلمه حضور در متاورس به این معنی است که کاربران در این دنیای مجازی در کنار سایر کاربران احساس حضور می کنند. تحقیقات نشان می دهد که این حس حضور به افزایش کیفیت تعاملات در این دنیای مجازی کمک می کند. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که این احساس حضور و نزدیکی به دیگران از طریق هدست و صفحه نمایش های روبروی شما منتقل می شود.

شراکت

قابلیت همکاری یکی دیگر از جنبه های مهم در دنیای متاورس است. با کمک این قابلیت کاربران می توانند به هر نقطه از این دنیای مجازی سفر کرده و با یکدیگر همکاری کنند. به عبارت دیگر، ادغام در متاورس به کاربران این امکان را داده است.  که آواتار یکسانی داشته باشند تا بتوانند در تمامی بخش های آن حضور داشته باشند و از امکانات آن لذت ببرند.

استاندارد سازی

استاندارد سازی یکی از ویژگی ها و جنبه های اصلی متوارس است که بر اهمیت آن می افزاید. همانطور که هر سیستم و سازمانی برای استاندارد شدن نیاز به یک سیستم استانداردسازی دارد، متاورس نیز از این قاعده مستثنی نیست. جالب است بدانید که ایجاد این قابلیت در دنیای مجازی MetaVers به ​​قدری مهم بوده. که حتی یک سازمان بین المللی نیز برای تایید پروتکل های استاندارد MetaVers برای آن در نظر گرفته شده است.

دنیای بی پایان

متاورس مفهوم و تعریف گسترده تری نسبت به دنیای واقعی که در آن زندگی می کنیم دارد. با توجه به اینکه دنیای متاورس محدود به موارد فیزیکی نیست. امکان گسترش آن بی نهایت وجود دارد و محدودیتی برای آن وجود ندارد. به طور خلاصه، متاورس یک دنیای بی پایان است.

همزمانی

همزمانی یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین ویژگی های متاورس است. به این معنی که در دنیای فرا، امکان ارتباط و تعامل بین کاربران در سراسر جهان به طور همزمان وجود دارد. به عبارت دیگر، دامنه Metavers توانایی تعامل و ارتباط با میلیاردها کاربر را در زمان واقعی فراهم می کند.

سرعت بالا

این ویژگی نیز یکی از مهم ترین ویژگی های متاورس است. زیرا در آن نیازی به جستجوی هیچ موضوعی نیست. در متاورس، همه چیز، حتی هر اطلاعاتی بلافاصله در دسترس کاربران متاورس قرار می گیرد.

ثبات و پایداری

ویژگی پایداری در متوارس امکان دسترسی دائمی است. شما می توانید ساختمان های مجازی جدید یا اشیاء دیگر را در دنیای متا خود ایجاد و اضافه کنید. همچنین می توانید آن ها را به دلخواه تغییر دهید و جالب اینکه این تغییرات در بازدید بعدی اعمال و ذخیره می شود.

حذف هزینه های زیاد

یکی از مزیت های بارز و پرطرفدار در دنیای متاورس حذف هزینه های دنیای فیزیکی مانند هزینه های سفر، تحصیل، خرید سخت افزار و نرم افزار و موارد دیگر است. زیرا نیازی به مسافرت و خرید سخت افزار و نرم افزار نیست. چیزی که در برخی موارد می تواند وضعیت زندگی انسان را بهبود بخشد.

بهترین پروژه های موجود در متاورس

Metavars پروژه های زیادی دارد که به کاربران امکان کسب درآمد در طول بازی را می دهد. این پروژه ها و پلتفرم ها در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار محبوب هستند و طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در زیر برخی از مهمترین پروژه های خارق العاده  آورده شده است.

Disentraland

Disentraland یکی از شناخته شده ترین نمونه ها در دنیای متاتارها است. جالب است دانید که پلتفرم Dissentland مبتنی بر فناوری بلاک چین می باشد. که در آن گیمرها می توانند از ارزهای دیجیتال برای ساخت و حتی ساخت ساختمان هایی مانند پارک های تفریحی استفاده کنند. در Disentland می توانید زمین بخرید یا بفروشید و از پول آن برای خرید اسلحه در Fortnite استفاده کنید.

سند باکس

سندباکس یکی از بهترین پروژه های دگرگونی است که طرفداران زیادی دارد. این پروژه بلاک چین از قابلیت ها و مزایای خاص و زیادی برخوردار می باشد. که در آن کاربران می توانند خرید، فروش و ادعای مالکیت اموال مختلف خود را داشته باشند. این پلتفرم علاوه بر امنیت و قابلیت اطمینان دارای معایبی نیز می باشد. که از مهمترین آنها می توان به هزینه بالای شبکه اتریوم برای خرید بلاک چین اشاره کرد.

ناکاموتو

ناکاموتو یکی دیگر از پروژه های دگرگونی است که در آن، کاربران می توانند مانند بازی Disentland، زمینه های مجازی را خریداری کرده، بسازند. در نهایت به فروش برسانند. خرید و فروش زمین مجازی سرمایه گذاری در متاورس است. لازم به ذکر است که در بازی ناکاموتو توکن های قابل مبادله با نام ناکا شناخته می شوند. که یک ارز دیجیتال بسیار مناسب و رو به رشد است. این بازی واقعیت مجازی یکی از جدیدترین بازی های دگرگونی است که ارزش توکن آن در حال حاضر 3 دلار است.

Axie Infinity

Axieinfinity یک پروژه آشنا میان کاربران می باشد. محبوبیت این بازی آنلاین به این دلیل است. که به کاربران خود امکان کسب درآمد در حین بازی را نیز می دهد. در Oxyinfinity، کاربران می توانند حیوانات مورد علاقه خود را به صورت مجازی پرورش دهند و با استفاده از آنها درآمد کسب کنند.

محدودیت های دنیای متاورس چیست؟

ناسازگاری برخی افراد

در عصر حاضر که عصر تکنولوژی و تکنولوژی است و همه چیز به سمت ماشینی شدن پیش می رود. هنوز افرادی هستند که حاضر نیستند شیوه ها و شیوه های سنتی زندگی خود را رها کرده و به زندگی مدرن روی بیاورند. به عنوان مثال، کسانی که ترجیح می دهند به جای کتاب های الکترونیکی، نسخه های چاپی و کاغذی کتاب های الکترونیکی را مطالعه کنند. افرادی که ترجیح می دهند به جای موبایل بانک از پول نقد استفاده کنند. آنها ترجیح می دهند به جای خرید اینترنتی، به داخل فروشگاه بروند و خرید خود را از نزدیک انجام دهند. چگونه می توان از این افراد انتظار داشت که با Metaverse سازگار شوند.

حذف لذت های فیزیکی

یکی دیگر از محدودیت ها و در واقع ضعفی که متاورس برای انسان به ارمغان می آورد. از بین بردن لذت های جسمانی است. همانطور که گفتیم در متاورس در کمترین زمان ممکن به هر آنچه که بخواهید و هر کجا که بخواهید دسترسی خواهید داشت. یعنی تجربه نکردن بسیاری از لذت هایی که تا به حال تجربه کرده اید. مثلاً در زندگی واقعی شما، شاید یکی از لذت های سفر دیدن مناظر و مسیر سفر باشد. که دیگر در متاورس نمی توان به آن دست یافت، زیرا در عرض چند ثانیه به دورترین جاهایی که می خواهید سفر خواهید کرد. یا مثلا لذت تعمیر یک وسیله قدیمی، آموزش و بازی با بچه ها، نظافت محیط زندگی، ورزش صبحگاهی، پیاده روی شبانه با دوستان و بسیاری لذت های دیگر که در متاورس از قلم افتاده است.

برای کسانی که از پیشرفت تکنولوژی لذت می برند، این محدودیت ها ممکن است چیز مهمی نباشد و حتی ممکن است. برای آنها خنده دار باشد، اما به خاطر داشته باشید که یک زندگی رقابتی و کاملاً هدفمند نیز معایبی دارد. می تواند به روحیه انسان آسیب برساند.

برندهای مطرح و شناخته شده در دنیا متاورس

موضوع متاورس و دنیای مجازی تنها به شرکت های مطرحی مانند فیسبوک و مایکروسافت و امثال آن منتهی نمی شود. بلکه بسیاری از برندهای مطرح دنیا نیز از این موضوع عقب نمانده و تلاش می کنند یکی پس از دیگری وارد این عرصه شوند. حوزه مد و لباس در این زمینه نسبت به سایر رشته ها پیشرو بوده است. برند ژاپنی Uniqlo یکی از برندهای فعال در این زمینه است که در بازی Minecraft چند لباس دیجیتالی را معرفی کرده است. یا شرکت فرانسوی کالاهای لوکس Balenciaga لباس یا کفش ورزشی خود را برای بازی Fortnite ارائه کرده است.

هنرمندانی مانند طراحان و نقاشان نیز در حال ورود به حوزه جدید NFT ها یا توکن های منحصر به فرد هستند. اقلام دیجیتالی منحصر به فردی مانند نقاشی یا انیمیشن را می فروشند. کریستینا ووتن، نایب رئیس Roblox Metawares، آن را فرصتی عالی برای برندها خواند و گفت که برندهایی که زودتر وارد این عرصه شوند. می توانند حضور دائمی در مقیاس جهانی داشته باشند.

فست فود زنجیره ای مکزیکی Chipotelli نمونه ای از یک رستوران فعال در متاورس است.  که در تعطیلات هالووین یک رستوران مجازی در Roblox افتتاح کرد که اولین در نوع خود بود. این برند کوپن هایی را برای دریافت یک بوریتو رایگان در یک رستوران واقعی و همچنین لباس های مجازی برای پوشش آواتار ارائه می دهد.

برند بزرگ و معروف نایک که پیش از این نمایشگاه مجازی به نام «نیکلند» را در روبلوکس افتتاح کرده بود، اعلام کرد. که تولیدکننده کتانی دیجیتال RTFKT را نیز خریداری کرده است. در همین حال، شرکت‌های معروفی مانند لویی ویتون، نسخه‌ای از Metarus را با نام Louis the Game برای نظارت و کنترل محیطی که برندشان در آن حضور دارد، ایجاد کرده‌اند.

سخن پایانی

به طور کلی می توان گفت متاورس دنیای جدیدی فارغ از محدودیت های فعلی اینترنت است. که در آن هر آنچه که بخواهید در دسترس شماست. متاورس در دنیای دیجیتال وعده ای است که بسیار نزدیک به تحقق است. در این دنیای مجازی خارق العاده، می توانید شخصیت مورد علاقه خود را بسازید و دنیای واقعی را با آن شخصیت تجربه کنید. در دنیای متا می توانید شغل داشته باشید، تجارت کنید، دوستان خود را ملاقات کنید و در کسری از ثانیه سفر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و 1 ماه سئو فقط 6 میلیون

طراحی سایت حرفه ای با 3 ماه هاست و پشتیبانی رایگان + 1 ماه سئو فقط 6 میلیون تومان این پیشنهاد تا پایان آذر معتبر خواهد بود. لازم به ذکر است که این پیشنهاد برای حمایت از کسب و کار ها ارائه شده است.