راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم چگونه انجام می‌شود؟

?>

داشتن شغل و کسب درآمد یکی از نیازهای اساسی افراد جامعه امروز است به طوری که یکی از اصلی ترین دغدغه های قشر جوان در همه جوامع است. از طرفی با توجه به شرایط اقتصادی هر کشوری میزان مشخص بودن آینده شغلی برای همه تحصیل کنندگان وجود ندارد و علاوه بر قشر تحصیل کرده افراد دیگر جامعه نیز داشتن شغل برایشان یکی از موضوعات بسیار مهم تلقی میشود.

طراحی سایت در اردبیل

کسب درآمد جدای از بحث مالی به نوعی میتواند نیاز روحی افراد نیز باشد داشتن یک دغدغه برای ادامه زندگی و همچنین تلاش و تکاپو برای انسان ها جز ضروریات زندگی به حساب می آید. از این رو بسیاری از افراد در جستجوی کار، یا برای شخص و  یک موسسه و ارگان خاصی کار میکنند و یا برخی نیز به صورت مجزا کسب و کار خود را دارند.

کار کردن در هر دو شیوه میتواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد برای مثال زمانی که شما دارای کارفرما باشید و یا در ادراه خاصی مشغول باشید باید طبق قوانین محل کار خود، انجام وظیفه نمایید. اما در صورتی که کسب و کار خود را داشته باشید این قوانین کاملا مطابق با سلیقه و برنامه ریزی خودتان پیش خواهد رفت. از طرفی در شغلی که خودتان راه اندازی کرده اید تمام سود و زیان بر عهده شخص شماست، اما در مشاغلی که به صورت کارمندی هستید ممکن است خطر شکست ها تا حدودی متوجه شما نباشد.به طور کل معایب و محاسن زیادی پیرامون همه شغل ها وجود دارد و این بسته به نوع دیدگاه شماست.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، هستند برخی از افراد که دوست دارند کسب و کار خود را داشته باشند و همچنین روحیه کارآفرینی بالایی دارند؛ اما سرمایه چندانی برای ایجاد کار مناسب خود را ندارند و یکی از اصلی ترین دغدغه هایی که دارند این است که آیا این امکان برایشان وجود دارد که با سرمایه کم برای خود شغل مناسبی را داشته باشند؟

مطالعه کنید
بهترین کسب و کار در عمان

سفارش طراحی سایت فوری

ره اندازی کسب و کار هایی که نیاز به سرمایه زیادی ندارند

در ادامه به شما کسب و کارهایی معرفی خواهد شد که برای شروع نیاز به سرمایه چندانی ندارند و شما میتوانید به راحتی و با هزینه کم با تیکه بر توانایی های خود کارآفرینی مناسبی را نیز داشته باشید. از طرفی باید در نظر داشته باشید که اگر برای اولین بار است که میخواهید برای ایجاد کسب و کار خود گام بردارید، حتی اگر سرمایه کلانی را در اختیار دارید، بهتر است از کسب و کارهای کوچک شروع کنید تا در صورت عدم موفقیتتان دچار رکود و زیان بیشتری نشوید؛ چرا که باید این موضوع را پذیرفت که ورود به هر کسب و کاری ضرر و زیان و شکست را نیز خواهد داشت.

البته قبل از شروع کار خود ابتدا باید برای خود مشخص کنید که در چه زمینه ای توانایی سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار را دارید برای مثال کسب و کار های خدماتی، کامپیوتری، فناوری اطلاعات، تولیدی، خانگی روستایی و.. لذا بعد از مشخص کردن نوع کسب و کار خود میتوانید برای شروع اقدام نمایید. در ادامه بحث به صورت کلی چند مورد از کسب و کارها را در زمینه های مختلف معرفی خواهیم کرد.

 یکی از کارهایی که شما میتوانید انجام دهید ” سرمایه گذاری در بورس” است. بورس یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری است لذا اگر سرمایه چندان زیادی ندارید تا بتوانید در کارهای کلان تر شرکت کنید بهتر است به جای سپرده کردن به سرمایه گذاری بر روی آن بپردازید. به این شکل که بازار بورس سرمایه زیادی احتیاج ندارد و شما میتوانید با سرمایه حداقلی 500 هزارتومان نیز فعالیت خود را آغاز کنید.

مطالعه کنید
کسب و کار با 50 میلیون تومان

یکی دیگر از مشاغلی که بسیار درآمد زا و مناسب است ” بسته بندی حبوبات” برای راه اندازی این شغل شما احتیاج دارید که ابتدا دستگاه مناسب برای بسته بندی را خریداری نمایید و سپس با خرید حبوبات فله و بسته بندی آن کار خود را آغاز نمایید. این شغل برای زنان خانه دار یکی از مناسب ترین راه های کسب درآمد میباشد.

در همین زمینه ” جوراب بافی” و یا به طور کل بافتنی ها یکی از شغل های پر درآمد به حساب می آیند لذا شما میتوانید با خرید دستگاه جوراب بافی و تهیه نخ های مناسب برای دوخت جوراب در فضای حتی محدود کسب و کار خود را داشته باشید و درآمد مناسبی را نیز از آن به دست آورید.

” چاپ روی ماگ یا تی شرت” این روزها با توجه به متنوع شدن و ایده پردازی های زیادی که در زمینه فروش محصولات ایجاد شده است شما میتواند با خرید یک دستگاه چاپ مناسب، به راه اندازی این نوع کسب و کار بپردازید و با استفاده از خلاقیت و هنرمندی خود بازار رقابتی بسیار مناسبی را نیز برای خود داشته باشید.

“صادرات” در نگاه نخست ممکن است این طور به نظر آید که این شغل نیازمند سرمایه بسیار زیاد و هنگفتی باشد تا بتوانید این کار را انجام دهید اما در نظر داشته باشید که با توجه به سرمایه هایی که در کشور ما به وفور دیده میشود مانند پسته، زعفران، صنایع دستی، خرما و هزاران محصول دیگر که طرفداران زیادی در کشورهای دیگر دارد شما میتوانید به راحتی با توجه به محصولی که در دست دارید کشور مناسب را مشخص کنید و بعد از انجام کارهای گمرکی و آمادگی محصول برای صادرات کار خود را شروع کنید. البته قبل از شروع بهتر کشوری که قرار است محصول را به آنجا صادر کنید به خوبی مورد بررسی قرار دهید و مطابق با نیاز کشور مقصد صادرات را انجام دهید.

مطالعه کنید
چطور کسب و کار خود را تبلیغ کنیم؟

چک لیست سئو 2022

کسب و کاری که با سرمایه کم به سودهی میرسند

یکی دیگر از شغل هایی که این روزها به صورت روز افزون مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. کسب درامد از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، اینستاگرام، توییتر و… است به این شکل که شما با توجه به موضوعی که قرار است آن را به اشتراک بگذارید زمینه و محل ارائه ان را تعیین میکنید و به عرضه ان میپردازید و به عنوان مثال به صورت یک یوتیوبر حرفه ای از این شبکه کسب درآمد خواهید داشت بنابراین فعالیت شما میتواند هنری، خلاقیتی، آموزشی، تبلیغاتی و.. باشد.

“تدریس خصوصی” یکی از راه های کسب درآمد میتواند تدریس خصوصی به افراد باشد؛ زیرا هستند کسانی که نیاز دارند تا آموزش های لازم را به صورت خصوصی دریافت نمایند لذا برای افرادی که توانایی لازم در این زمینه دارند بسیار مناسب خواهد بود.

توجه به شغل های سیار شغل های سیار نیز یکی دیگر از منابع کسب درامد خواهند بود به این شکل که شما ابتدا شغلی که را میخواهید به صورت سیار انجام دهید را انتخاب میکنید مثل جوشکاری سیار، قالی شویی و مبل شویی سیار، برق کاری و… بعد از انتخاب شغل مورد نظر خود شما میتوانید با خرید دستگاه ها وسایل مورد نیاز آن شغل، کار خود را شروع کنید و درآمد مناسبی را نیز برای خود داشته باشید.

سفارش تولید محتوا

“خیاطی و طراحی لباس” این شغل یکی از مشاغل بسیار پر درامد میباشد که از دیرباز مورد توجه بسیاری از خانم های خانه دار نیز بوده است. برای شروع این کار شما احتیاج دارید که ابتدا آموزش های لازم را دریافت نمایید و سپس با خرید لوازم مورد نیاز خود کسب و کار خود را شروع کنید و درامد مناسب خود را به دست آورید.

مطالعه کنید
شغل پر درآمد برای زنان روستایی

“پرورش و فروش گل و گیاه” برای این کار نیازی نیست که شما به صورت انبوه و گسترده فعالیت خود را شروع کنید بلکه با سرمایه کم و شروع پرورش گیاهان زینتی به صورت محدود نیز میتوانید کار خود را آغاز کنید ورفته رفته کار خود را توسعه دهید.

آنچه ذکر شده تعدادی از کسب و کارهایی بود که شما میتوانید با توجه به میزان سرمایه و علاقه خود در آنها فعالیت های سودمندی را داشته باشید و حتی به توسعه و پیشرفت نیز برسید، البته در نظر داشته باشید که قبل از شروع کار ابتدا همه جوانب کار و میزان توانایی های خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به سرمایه گذاری و شروع به کار نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *