راه های کسب درآمد در ایران چیست؟ روش های پولسازی اینترنتی و سنتی در ایران سال 2022

?>

راه های کسب درآمد در ایران چیست؟ روش های کسب درآمد اینترنتی در ایران برای سال 2022 کدامند؟. سال 1401 آیا میتوان کسب و کار پولسازی داشت که در بستر اینترنت نباشد؟. آموزش کامل کسب درآمد از اینترنت را از دست ندهید. شاید بارها به فکر کسب‌وکار و درآمد افتاده باشید، باتوجه‌به هزینه‌های بسیار بالا امروز، قطعاً نیاز به یک کار یا شغل دوم بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد.اما از طریق چه شغل هایی می توان به درآمد رسید؟

  • آیا می توان از اینترنت در ایران درآمد داشت؟
  • درآمد اینستاگرام چقدر است؟

پاسخ تمام سوالات بالا در مقاله راه های کسب درآمد در ایران پاسخ داده خواهد شد. در ادامه می‌خواهیم به راه‌های کسب درآمد در ایران بپردازیم. کسب‌وکارهای اینترنتی و غیر اینترنتی خانگی و غیر خانگی و خلاصه تمام کارهایی که می‌توان انجام داد.

شما در ایران از راه‌های گوناگون می‌توانید کسب درآمد کنید شاید در یک نگاه ساده بتوان کسب‌وکارها را به دودسته آنلاین و غیر آنلاین تقسیم‌بندی کرد.

کسب‌وکارهای آنلاین در ایران

منظور ما از کسب‌وکارهای آنلاین، فعالیت‌هایی که شما در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بکار می‌برید. عموماً این دسته از مشاغل و روش‌های کسب درآمد نیازمند هزینه پایین‌تر برای راه‌اندازی هستند.

کسب‌وکارهای پولساز در ایران

در کنار کسب‌وکارهای آنلاین، نوع غیر آنلاین آنها نیز وجود دارد. معمولاً هزینه این مشاغل به نسبت آنلاین بیشتر است اما حتماً این‌گونه نیست. شما در کسب‌وکارهای غیر آنلاین نیاز به فعالیت جسمی بیشتر و ابزارهای فیزیکی بیشتری دارید.

شما کدام یک از مشاغل را بیشتر می‌پسندید؟ آنلاین یا غیر آنلاین؟

در ادامه به معرفی چندین نمونه کسب‌وکار آنلاین می‌پردازیم.

اینستاگرام برای کسب درآمد در ایران

جذاب‌ترین زمینه کسب درآمد در دنیای آنلاین، اینستاگرام است. شما در این شبکه اجتماعی هر چیزی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توانید بخرید یا بفروشید. قطعا به همین دلیل اولین مورد از راه های کسب درآمد در ایران خواهد بود.

نکته خوب این است که هزینه زیادی هم قرار نیست بابت آن پرداخت کنید.

تنها لازم است یک صفحه اینستاگرام بسازید و در یک زمینه مشغول به تولید محتوا شوید. هر چه میزان کیفیت و کمیت فعالیت شما بیشتر باشد، بازخورد شما نیز بیشتر خواهد بود.

فعالیت تجاری در اینستاگرام تنها محدود به خرید و فروش نخواهد بود.

شما می‌توانید خدمات هم ارائه کنید. اگر خدماتی را ارائه می‌کنید، می‌توانید آن را به اینستاگرام منتقل کنید.

 خدمات و استعداد خود را در اینستاگرام معرفی کنید و کسب درآمد داشته باشید.

نکات اصلی در تجارت اینستاگرام ایران

برای اینکه بتوانید فروش خوبی را در اینستاگرام داشته باشید، تنها ساخت یک صفحه به شما کمک نخواهد کرد، شما باید طبق الگوریتم‌های اینستاگرام پیش بروید. در ادامه به برخی از این الگوریتم می‌پردازیم.

تولید محتوا

مهم‌ترین گزینه برای اینستاگرام، تولید محتوا است. اینستاگرام شما را به‌واسطه محتوایی که در صفحه خود منتشر می‌کنید، صفحه شما را به دیگران پیشنهاد می‌دهد. کاربران نیز بر اساس محتوای شما تصمیم می‌گردند که شما را دنبال کنند یا خیر. هنگامی که کاربر وارد صفحه شما می‌شود، استوری و پست‌های شما را مشاهده می‌کند. اگر محتوای موجود در صفحه شما برای مخاطب جذاب باشد، صفحه شما را فالو می‌کند.

مطالعه کنید
کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه روش های جدید پولسازی اینترنتی در سال 1401

بنابراین ساخت محتوای درست، بدون کپی، باکیفیت و درست شما را به کسب درآمد از اینستاگرام می‌رساند.

برنامه‌ریزی و تداوم مسیر تمام راه های کسب درآمد در ایران

پیوستگی در هر کاری موفقیت را در پیش دارد. اینستاگرام نیز همین‌طور است. شما باید به‌صورت مداوم و پیوسته استوری بگذارید، پست‌های مفید منتشر کنید و با کاربران خود در تعامل باشید.

سعی داشته باشید در ابتدای کار حداقل روزی یک پست و پنج استوری داشته باشید. در ساعات مشخصی از روز فعالیت داشته باشید. برای مثال هر شب ساعت نه یک پست منتشر کنید. شاید در آغاز راه بازخورد مثبتی نداشته باشید اما در صورت ادامه دادن روند به مدت یک ماه و بیشتر قطعاً نتایج خوبی خواهید گرفت.

میزان درآمد ماهانه از اینستاگرام چقدر است؟

برای درآمد از اینستاگرام هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید میلیون‌ها تومان از این شبکه اجتماعی درآمد داشته باشید بدون اینکه پولی بابت مالیات، اجاره و هزینه‌های دیگر بپردازید.

طراحی سایت برای کسب درآمد در ایران

باتوجه‌به گسترش دنیای وب و ورود کسب‌وکارهای مختلف به سمت سایت، رشته طراحی سایت از جمله زمینه‌های بسیار عالی برای کسب درآمد است. تمامی شرکت‌ها و فروشگاه‌ها بزرگ نیازمند سایت هستند. این سایت توسط طراحان به‌صورت پروژه طراحی می‌شود. همچنین برخی از شرکت‌ها و مؤسسات کارمندان طراحی سایت یا پشتیبان سایت را نیز استخدام می‌کنند.

شما می‌توانید به طراحی سایت با وردپرس مسلط شوید که امروز بازار کار بسیار مناسبی در ایران دارد. همچنین ساخت افزونه و قالب‌های افزونه وردپرس از زمینه‌های پر استقبال این رشته است.

علاوه بر وردپرس شما می‌توانید به زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی وب مسلط شوید و کسب درآمد کنید. دستمزد برنامه‌نویسان وب بسیار مناسب است و پیشنهادهای کاری بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد.

میزان درآمد طراحی سایت در ایران

اینکه چقدر می‌توانید در این حوزه درآمد داشته باشید کاملاً به خودتان برمی‌گردد. هر چه‌قدر توانایی‌های و قدرت‌های شما برنامه‌نویسی و طراحی بیشتر باشد قطعاً میزان درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود اما درآمدهای این حوزه از حداقل 2 میلیون تومان شروع می‌شود و تا مبالغ 30 میلیون تومان هم می‌رسد.

کسب درآمد در ایران با سئو

در کنار بازار پرمخاطب طراحی سایت، بهبود رتبه گوگل نیز بسیار پراهمیت است. چند سالی است که مبحث سئو بسیار در بازار پرنقش شده است و افرادی بسیاری در این حوزه مشغول به فعالیت و موفق به کسب درآمد شده‌اند.

اکثر کارهای سئو نیاز به حضور فیزیکی ندارد و به‌صورت دورکاری انجام می‌شود. در سئو شما باید سعی کنید تا برند، محصول یا سایت خاصی را به لینک‌های اول گوگل برسانید. شما می‌توانید به‌صورت اختصاصی روی یک کلمه خاص کار کنید، یا صورت پروژه‌ای کار سئو یک سایت را بر عهده بگیرید. مباحث سئو خیلی سخت و پیچیده نیستند، اما اگر می‌خواهید در این حوزه به درآمد خوب برسید، باید بتوانید متخصص شوید. برای کسب تخصص در این حوزه شما حداقل به دو سال تجربه نیاز دارید. در ابتدا شما می‌توانید به‌صورت کارآموزی کار را شروع کنید و پس از کسب تجربه به‌صورت سئوکار متخصص استخدام شوید.

مطالعه کنید
آموزش کسب درآمد اینترنتی آسان در منزل + ایده کسب و کار آنلاین

میزان درآمد سئو

درآمدهای شما به‌عنوان سئوکار از 4 میلیون تومان شروع شده و 15 میلیون تومان به‌ازای هر پروژه ادامه دارد. شما می‌توانید در یک ماه چندین پروژه را با هم انجام دهید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

همان گونه که استفاده از شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا افزایش‌یافته، شغل‌های جدیدی را هم به وجود آورده است. بسیاری از کارفرمایان و صاحبان کسب‌وکار زمان کافی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را ندارند.

 علاوه بر زمان تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی نیز نیازمند تخصص خاصی است که هرکسی به آن مجهز نیست.

از همین رو کارفرمایان، افرادی را به‌عنوان مدیر یا ادمین شبکه‌های اجتماعی استخدام می‌کنند و در ازای مدیریت آنها حقوق پرداخت می‌کنند. برای این شغل شما نیاز به دانش خاصی ندارید فقط کافی است بتوانید با نرم‌افزارهای ویرایش فیلم و عکس آشنا باشید و هم چنین توانایی کار با شبکه‌های اجتماعی را داشته باشید.

حداقل حقوق یک ادمین در شبکه‌های اجتماعی از 500 هزار تومان شروع شده و تا سقف 6 میلیون تومان ادامه می‌یابد.

بورس و ارزهای دیجیتال برای کسب درآمد در ایران

کمتر کسی است که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشد و نام ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین، اتریوم، شیبا و همچنین بورس و سهام پای بورسی را نشنیده باشد.

کسب درآمد از متاورس را بخوانید و این دنیای جدید را برای خلق درامد بالایی در ایران بشناسید.

شما برای فعالیت در این حوزه نیازمند مقداری سرمایه هستید (حداقل 500 هزار تومان). با سرمایه‌گذاری روی ارزهای متفاوت و سهام مختلف بازار بورس می‌توانید به سود برسید.

توجه داشته باشید برای سرمایه‌گذاری در این حوزه باید بسیار مطالعه کنید و تجربه‌های متفاوت بدست آورید. ارزهای تقلبی و کلاهبرداری زیادی در این حوزه رخ می‌دهد و افرادی زیادی که بدون دانش و مطالعه شروع بکار کرده‌اند، مبلغ‌های بالایی را ازدست‌داده‌اند.

درآمد شما در بازار ارزهای دیجیتال کاملاً بستگی به شما و میزان سرمایه‌ای که در گردش دارید، بستگی دارد. از همین رو محدودیتی در بخش درآمد وجود ندارد.

آموزش آنلاین تخصصی برای کسب درآمد در ایران

اگر در زمینه خاصی تبحر دارید، می‌توانید به‌صورت مجازی آموزش دهید. شما می‌توانید در زمینه‌ای که تخصص دارید، ویدئوهای آموزشی بسازید و به‌صورت دوره در سایت های مختلف بفروشید. سایت های بسیاری وجود دارند که محتوای شما را به صورت رایگان بر روی سایت قرار می دهند و در ازای فروش هر دوره مبلغی را بابت کمیسیون از آن کم کرده و مابقی را برای شما ارسال می کنند.

مطالعه کنید
کسب درآمد از بازی به تومان | معرفی چند بازی با درآمد ریالی

از مزایای فروش دوره این است که نیاز نیست زمان طولانی را برای فروش بگذارید شما یکبار برای محتوایی وقت می گذارید و آن را در سایت قرار می دهید. سایت دوره های شما را فروخته و سهم شما را واریز می کند. در همان زمان شما می توانید به ضبط دوره ی دیگری مشغول باشید.

تا اینجا به بحث در رابطه با کسب و کارهای آنلاین و نحوه درآمد زایی و میزان درآمدشان صحبت کردیم.

و متوجه شدیم که…

هیچ محدودیتی در درآمد آنلاین وجود ندارد

در ادامه می خواهیم به کسب و کار های غیر آنلاین یپردازیم

کسب و کارهای غیر آنلاین به نسبت کار های آنلاین دارای فعالیت فیزیکی بیشتری هستند. در اکثر مواقع نیز شما نیاز به سرمایه بیشتری برای شروع کار دارید.

پرورش گل و گیاه برای کسب درآمد در ایران

اگر باغچه کوچکی در خانه دارید،می توانید به پرورش گل مشغول شوید. بازار گل های آپارتمانی و زینتی بسیار داغ است. شما به راحتی می توانید مشغول به کسب درآمد شوید.

کسب درآمد در ایران با پرورش گیاهان داروئی

اگر فضای بزرگی در اختیار دارید می توانید به پرورش گیاه های داروئی بپردازید.

 یکی از این گیاهان آلوئه‌ورا است. این گیاه داروئی برای پوست بسیار مناسب بوده و در صنعت زیبایی بسیار پراستفاده است. آلوئه‌ورا را می‌توانید به روش پاجوش پرورش دهید و در عطاری‌ها سطح شهر به فروش برسانید.

هر برگ آلوئه‌ورا بین 4 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد.

گل‌های زینتی و درآمد عجیب در کشورمان!

گیاهان زینتی نیز از جمله حوزه‌هایی است که می‌توانید در آن درآمد داشته باشید. برای این کار شما نیاز به مواد معدنی اعم از خاک مناسب دارید. درنتیجه شما نیازمند فضا بیشتر هستید. همچنین برای عرضه گل‌های زینتی نیاز به گلدان‌های زیادی دارید.

شما می‌توانید به‌صورت گسترده با شهرداری‌ها، مجموعه‌های بزرگ و راهداری کار کنید  و سود خوبی بدست آورید. گل های زینتی در قیمت های متفاوتی به فروش می‌رسند. قیمت گلدان‌های زینتی از 20 هزار تومان شروع شده و گاهی تا بالای یک میلیون تومان هم می‌رسد.

گل‌های آپارتمانی پولسازی آسان سال 2022

این دسته از گل ها نیز بازار خوبی دارند. پرورش آنها به عنوان یکی از راه های کسب درآمد در ایران، سخت نیست اما نیاز به مراقبت‌های مرتب دارد. برای فروش گل‌های آپارتمانی شما می‌توانید با گل‌فروشی‌های سطح شهر همکاری کنید.

برای کسب درامد در ایران غذای خانگی بپزید!

بسیاری از کارمندان در شهرهای بزرگ، فرصت رفتن به خانه برای ناهار را ندارند. از طرفی به خوردن غذاها بیرون عادت ندارند. این یک فرصت شغلی خوب برای شماست.

شما می‌توانید به‌صورت روزانه غذاهای خانگی تهیه کرده و به فروش برسانید. همچنین برای عصرانه یا صبحانه از لقمه یا ساندویچ‌های متفاوت مختلف استفاده کنید. برخلاف تصور بسیاری از دوستان این روش بسیار درآمدزاست.

مطالعه کنید
راه های کسب درآمد دلاری در منزل [ تضمینی در ایران ] ویژه سال 2023 و 1402

میزان درآمد شما از این روش بستگی به فعالیت شما و میزان مشتری است که در روز دارید.

صنایع‌دستی از راه های کسب درآمد در ایران

اگر استعداد خاصی در ساخت صنایع‌دستی دارید آن را شکوفا کنید. بسیاری از افراد هستند که به‌واسطه شغل پدری یا تجارب کسب شده در جوانی و کودکی و یا به‌صورت ذاتی در ساخت صنایع‌دستی، کار با لوازم چوبی و فلزی، نقاشی و… بسیار ماهر هستند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید بتوانید از روش کسب درآمد کنید.

اگر در کار با لوازم چوبی تبحر دارید، برای خود یک کارگاه کوچک فراهم کرده و مشغول به ساخت صنایع‌دستی شوید. محصولات خود را می‌توانید در اینستاگرام یا بازارهای محلی بفروشید.

تجهیزات اجاره بدهید

به دلیل گران بودن برخی از تجهیزات، امکان خرید آنها برای خیلی از مردم وجود ندارد. به همین علت اجاره این گونه از تجهیزات بسیار باب شده است.

در خانه بسیاری از شما ، تجهیزات و ابزاری یافت می شود،که می توان آنها را اجاره داد. برای مثال انواع دریل، کف کش، میکسر بتن و …

شما به‌راحتی می‌توانید با اجاره دادن این‌ها کسب درآمد کنید.

سخن پایانی

در مقاله‌ای که خواندید با روش‌های کسب درآمد آنلاین نظیر اینستاگرام، طراحی سایت، سئو، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و فروش دوره‌ها آشنا شدیم. در مورد ساخت صنایع‌دستی، اجاره تجهیزات، پرورش گیاه و همچنین پخت‌وپز غذاهای خانگی صحبت کردیم.

تمامی روش‌های اشاره شده در بالا، آسان هستند که نیاز به سرمایه زیادی ندارند. قطعاً روش‌های کسب درآمد بسیاری وجود دارد که ما ذکر نکردیم.

توجه داشته باشید تداوم در هر کاری و تلاش مستمر است که منجر به کسب درآمد خواهد شد، و هیچ روش جادویی برای درآمد وجود ندارد، استعداد هر فرد در یک زمینه خاص، بهترین منبع او برای کسب درآمد خواهد بود، بنابراین استعداد خود را دست‌کم نگیرید و با سرمایه‌گذاری روی آن به درآمد عالی در زندگی خود برسید. راه ای کسب درآمد اینترنتی و سنتی در کشور ایران برای سال 2022 و 1401 معرفی شد که در واقع با رعایت آن ها قطعا امسال برای شما متفاوت خواهد بود.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ها

راز موفقیت در زندگی برای انواع شخصیت ها + 15 تجربه بزرگان

[…] مسیر موفقیت را هموار کنیم. و اما در مورد کشور خودمان راه های کسب درآمد در ایران نوشتیم آن را بخوانید تا نگرانی هایتان برطرف […]

راه های کسب درآمد دلاری در منزل [ تضمینی در ایران ] ویژه سال 2022

[…] حالت کلی راه های کسب درآمد در ایران چیست؟ را بخوانید تا متوجه شوید دقیقا منظور ما از کسب درآمد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *