روز جهانی طراح سایت چه زمانی است؟ تقویم شمسی و میلادی

?>

همانطور که میدانید این روزها مشاغل زیادی در دنیا وجود دارد که متناسب با نیازهای مختلف بشر و طی چند دهه اخیر ایجاد شده اند و هر کدام از آنها در جایگاه خاص خود اهمیت ویژه ای نیز دارند. در اغلب کشورها نیز برای پاسداشت زحمات هر کدام از این مشاغل نیز روز خاصی را در نظر گرفته اند تا به این منظور از خدمات و اهمیت مشاغل مختلف نیز قدر دانی لازم را به عمل بیاورند.

در این میان یکی از حرفه های بسیار مهم و حساس که این روزها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تقریبا اغلب کمپانی ها در سراسر دنیا به آن نیاز دارند، طراحان سایت هستند که به پاسداشت این حرفه مهم در تقویم میلادی روز اول ماه آگوست را روز جهانی طراح سایت نام گذاری کرده اند. در زمینه طراحی سایت تقریبا شما نمیتوانید هیچ کمپانی و شرکتی را پیدا کنید که در جهت افزایش نفوذ، معرفی، تبلیغات، فروش و… از ساخت و طراحی سایت بی نیاز باشد؛ لذا طراحی سایت جایگاه بسیار ویژه ای را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 زندگی امروزه ما به طوری است که تقریبا همه ما زمانی را به جستجو در سایت ها اختصاص میدهیم و در هر زمینه ای برای خرید، سرگرمی و… جستجوهایی را به سایت های مختلف داریم و همانطور که مشاهده کرده اید به محض ورود به سایت های مختلف با فضاها و گرافیک های مختلفی از سایت ها بر میخورید که اغلب متناسب با استراتژی همان سایت طراحی و در نظر گرفته شده است.

مطالعه کنید
شرکت طراحی سایت

دانلود برنامه طراحی سایت برای اندروید

روز جهانی طراحی سایت در تقویم شمسی

حال میخواهیم بدانیم طراحی وب و سایت چیست؟ در حقیقت طراحی وب زیبا سازی و جلوه بخشی روی صفحه وب است و به عواملی مثل نحوه نظم محتوا، نوع طراحی و عوامل اجرایی بستگی دارد و بر روی بخشی که در معرض دید کاربران است انجام میشود و یکی از مهم ترین شاخصه ها برای شرکت ها، سازمان ها و ارگانها و.. میباشد.

از طرفی باید در نظر داشته باشید بحث طراحی سایت با ساخت یک سایت متفاوت است؛ گرچه در مفهومی عام هر دوی این ها را یکی میدانند؛ اما باید بدانید که سازنده سایت باید از تولید محتوا، برنامه ریزی و برنامه نویسی، کدگذاری و… مطلع باشد و سپس اقدام به ساخت سایت نماید بعد از ساخت و ایجاد یک سایت حالا نوبت به طراح سایت میرسد که  وظیفه ای کاملا متفاوت و مجزا از سازنده سایت دارد، به این شکل که طراح سایت وظیفه خدمات بصری و ایجاد جلوه های زیبایی یک سایت را بر عهده دارد؛ یعنی بکارگیری و استفاده از تصاویر، عکس ها، فونت، شکل زبان، رنگ ها و… تا به این شکل جلوه های ظاهری سایت را ایجاد و افزایش دهد و اغلب نیز برای ارائه موضوعات متفاوتِ تصویری، از برنامه های فتوشاپ و اسکچ نیز بهره میگیرد.

طراحی سایت در سمنان | سئو سایت در سمنان

یکی دیگر از مهم ترین وظایفی که یک طراح سایت بر عهده دارد روزآمد بودن است؛ به این شکل که باید در نظر داشته باشد که با توجه به نیاز روز کاربران خود از طراحی ها و جلوه هایی استفاده نماید که بتواند در جهت تامین نیاز روز باشد و لذا اغلب طراحان سایت افرادی خلاق، هنرمند و با انگیزه هستند.

مطالعه کنید
دانلود برنامه طراحی سایت برای اندروید

طراحان سایت در حقیقت بعد از اینکه تولید محتوا، عکاسی، تهیه استراتژی سایت و… انجام شد کار خود را آغاز میکنند و در راستای اهدافی که برای ان سایت در نظر گرفته شده است کار خود را پیش میبرند بنابراین باید بدانید که از مهم ترین وظایف طراحان سایت فرمت بندی، صفحه آرایی، ویرایش عکس، طراحی برای موبایل و تبلت و.. است.

در اینجا لازم است که به روش کار طراحان سایت نیز اشاره ای داشته باشیم. طراح سایت بعد از اینکه از اهداف کلی سایت آگاه شد بر طبق تصویر کلی که در ذهن خود مجسم کرده است خط مشی طراحی خود را دنبال میکند و بر اساس چارچوب و استراتژی سایت محتوا را از طراحی گرافیک و کپی رایتر و طراح رابط کاربری میگیرد و برای ایجاد ماک آپ نهایی آنها را باهم تلفیق میکند. بعد از این مرحله است که سازندگان، این فایل طراحی شده ماکاپ را دریافت و جزئیات گرافیکی آن را به واسطه کدهای مناسب تبدیل به یک صفحه وب میکنند.

طراحی سایت در زنجان | سئو سایت در زنجان

روز جهانی طراحی سایت در تقویم میلادی

از طرفی باید در نظر داشت که جدا از حساسیت کار طراح سایت برخی از اعمال جز وظایف طراح سایت نیست و باید بدانید که انجام برخی کار ها از جمله مسئولیت کدگذاری، مسئولیت نوشتن، برند سازی، عکاسی، انیمشین و… جز وظایف طراح سایت نیست و شما باید قبل از استخدام یک طراح سایت کارآمد نسبت به وظایف و مسئولیت های او نیز آگاهی داشته باشید.

بنابراین فعالیت طراحان سایت از جزئیات و حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است و بر این اساس است که شرکت هایی که نیاز به طراحی و ساخت سایت را دارند باید قبل از استخدام یک طراح مناسب و کار بلد نسبت به دو موضع مهم آگاهی لازم را کسب نمایند: اول اینکه قبل از استخدام طراح سایت، ابتدا باید استراتژی و هدف خود را از طراحی و ساخت سایت را مشخص نمایند. به این منظور که هدف از ساختن این سایت چیست؟ مهم ترین کارایی که قرار است این سایت در جهت اهداف شرکت داشته باشد به چه شکل است و… پس قبل از اقدام به ساخت سایت، باید چارچوب و اهداف را مشخص کرد.

مطالعه کنید
طراحی سایت در کرمانشاه

در مرحله دوم خود شرکت ها تا میتوانند باید در زمینه طراحی سایت کسب اطلاع نمایند و از وظایف طراح سایت و مسئولیت های آن نیز آگاه شوند و سپس اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند تا بتوانند از مزایا و پیامدهای مثبت یک طراحی سایت زیبا و متناسب در جهت افزایش بهره وری خود استفاده لازم را ببرند.

بنابر آنچه که گذشت پیداست که حرفه طراحی سایت یکی از مهم ترین نیازهای روز در جوامع مدرن و پیشرفته است که در راستای صرفه جویی در هزینه و زمان با ارائه خدمات بصری و جلوه های زیبایی مناسب فضایی ایده آل و چشم نواز برای کاربران ایجاد میکنند و اینک پاسداشت روز جهانی طراح سایت زمینه  لازم برای قدر دانی از زحمات شایان آنها را فراهم کرده است.

طراحی سایت در بوشهر | سئو سایت در بوشهر

استوری و پست تبریک روز جهانی طراحی سایت

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *