سئو سایت چه مقدار زمان می برد؟

?>

از سوالات پرتکراری که صاحبان وب سایت ها از سئو کاران این است که سئو سایت چه مقدار زمان می برد؟ برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید باید عوامل های مختلفی را درنظر داشته باشید و نمی توانید یه زمان خاصی را برای آن مطرح کنید. ما در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که سئو سایت چه مقدار طول می کشد و چه عواملی بر روی آن تاثیر می گذارد. با ما همراه باشید. چک لیست سئو سایت را بخوانید تا بدانید چگونه باید سایت خود را در 1402 سئو کنید!

زمان سئو کردن یک سایت چقدر است؟

هنگامی که پروژه سئو یک سایت را بر عهده می گیرید، صاحبان سایت از شما می پرسند که سئو سایت چه مقدار زمان می برد؟ پاسخ دقیقی نمی توان به این سوال داد.

زیرا؛ سئو سایت مجموعه ای از یک سری اقداماتی می باشد که انجام دادن آن باعث می شود تا رتبه سایت را بهبود ببخشد و آن را ارتقا دهد. بعضی اوقات، برخی تکنیک هایی بر روی برخی از وب سایت ها قرار دارد که با توجه به سابقه آن ، نتایج متفاوتی را در گوگل به همراه خواهد داشت.

بنابراین نمی توان به طور مشخص و دقیقی یک زمان را به صاحبان سایت ارائه داد ، ولی با فهمیدن عواملی که تاثیر می گذارد بر روی سئو سایت، می توان زمان تقریبی آن را متوجه شد. بنابراین می خواهیم عواملی که بر روی سئوی سایت تاثیر می گذارد را برای شما مطرح کنیم. سفارش سئو سایت تضمینی دارید؟ آن را به ما بسپارید.

چه عوامل موثری بر روی سئو سایت تاثیر می گذارد؟

اعتبار دامنه

تاثیر سن دامنه ، عواملی است که گوگل تاثیر آن را بر روی سئو سایت اعلام کرده است. تحقیقات نشان داده که سئو سایت بر روی دامنه هایی که دارای قدمت طولانی هستند ، تاثیر بیشتری خواهد گذاشت. مت کاتس ، اعلام کرده سئو بر روی سایت هایی که فقط ۶ تا یکسال فعال است ، تاثیر چندانی ندارد ، ولیکن اگر بتوانید به صورت دائمی و همیشگی فعال باشید ، مطمئن باشید که می توانید در گوکل دارای یک رتبه بسیار عالی شوید.

مطالعه کنید
مشاوره سئو سایت فروشگاهی، شرکتی و مجله‌ای ارزان

دامنه هایی که دارای قدمت طولانی هستند ، دارای لینک و بک لینک های بسیار زیاد و قدیمی هستند ، که گوگل می تواند خیلی راحت تر به آنها اعتماد کند و رتبه بهتری به آنها بدهد ، ولی برای سایت های جدید به علت فعالیت کمتری که دارند ، اعتبار بسیار زیادی نزد گوگول ندارند. بنابراین قدمت دامنه بسیار بر روی سئو سایت تاثیر گذار است.

برخی از سایت های جدید برای اینکه بتوانند اعتبار خود را در نزد گوگل بالا ببرند ، دست به اقداماتی مانند خرید بک لینک می زنند تا بتوانند اعتبار خود را افزایش دهند. اما این روش کلاه سیاه محسوب می شود و ممکن است گوگل شما را بن کند و جریمه تان کند و حتی اگر داشتید در رتبه گوگل بالا می آمدید ممکن است سایت شما را تا مدتی از رنکینگ خود حذف کند و به مخاطب نمایش ندهد. پس برای اینکه بتوانید نتایج سئو خود را ملاحظه کنید باید مقداری صبر کنید تا سئو سایت شما ارتقا یابد.

درخواست صاحب سایت

هنگامی که که یک فرد می خواهد برای سئو سایت خود اقدامی انجام دهد، در مرحله اول باید بررسی کند که چه خواسته و نیازی دارد. به عنوان مثال اگر فرد می خواهد با کلمه خرید موبایل در صفحه اول گوگل باشد، باید اقداماتی داشته باشد از جمله اینکه چه کلماتی تاثیر می گذارد تا بعد از سرچ کلمه کلیدی خود ، آن سایت بتواند در صفحه اول گوگل به مخاطب به نمایش در بیاید. سفارش تولید محتوای متنی دارید؟ آن را نیز با قیمت مناسب برای شما انجام خواهیم داد. هرچه فرد کلمات بیشتری برای رتبه گرفتن در گوگل انتخاب نماید ، مدت زمان سئو سایت هم افزایش خواهد داشت.

مطالعه کنید
چک لیست سئو 2023 [ چک لیست جامع SEO 2022]

رفع کردن خطاها و مشکلات هاست

از دیگر مسائلی که برای سئو سایت می توان به آن پرداخت این است که باید مشکلات داخلی را حل کرد. مشکلاتی که می تواتد بر روی سئو سایت تاثیر منفی بگذارد. این مشکلات شامل خطاهای ۴۰۴ و ریدایرکت ۳۰۱ است که بعد از رفع کردن این نوع مشکلات و بهینه سازی آن ، در مدت زمان دو تا سه هفته رتبه سایت شما را ارتقا دهد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که گوگل تمامی صفحات شما را در لحظه ایندکس نمی کند و تغییراتی که اعمال شده شامل صفحاتی خواهد بود که در گوگل برای ایندکس از الویت بالاتری برخوردار است.

از دیگر مشکلات سایت می توان به فایل robots.txt ، فایل نقشه سایت ، Web.config اشاره کرد. این نوع مشکلات پتانسیل این را دارند که مشکلات بسیار زیادی را بر روی سئو سایت بگذارد. بنابراین بعد از رفع کردن این نوع مشکلات ، نتایج آن به صورت خیلی سریع دیده می شود ولی در خاطر داشته باشید که همیشه این اتفاق نمی افتد.

ساختار و طراحی سایت مطابق با استاندارد های سئو

از دیگر بخش هایی که بر روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است ، طراحی سایت و ساختار url آن می باشد. این موارد بر روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است و از مواردی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. شما باید در مرحله اول از ساختار صحیح و درست در وب سایت مطمئن شوید. این مورد شامل محتوای مناسب و مطابق با استانداردهای گوگل می باشد.

فعال بودن سایت از مواردی است که بسیار در سئو سایت تاثیر می گذارد ، چرا که بیشتر از جستجوهای گوگل توسط موبایل انجام می شود. پس باید برای فعال بودن سایت وقت بگذارید.  اکثر کاربران اعلام کرده اند که از دستگاه های دیگر برای مرور صفحات استفاده می کنند. همچنین دیگر عواملی مانند فایل های جاوا اسکریپت و css در سئو سایت تاثیر گذار می باشد. به شما این پیشنهاد داده می شود که حجم این فایل ها کم باشد و تا حتی الامکان آن را از منابع داخلی سایت بارگذاری کرد.

مطالعه کنید
ابزار جستجوی کلمات کلیدی

تولید محتوا می تواند باعث افزایش ۸ درصدی ترافیک سایت شود. در اکثر موارد مشاهده شده که این درصد در برخی موارد نیز بیشتر می شود. محتوای با کیفیت باعث می شود که در جستجوهای گوگل بسیار تاثیر گذار باشد. اگر سایت شما دارای محتوای باکیفیتی نباشد تاثیری در سئو سایت شما نخواهد گذاشت. تولید محتوا کافی در سایت ممکن است مدت ها طول بکشد تا به مقدار نسبی برسد.

سئو داخلی و خارجی

با توجه به سئو داخلی  به نتایج خیلی سریع تری خواهید رسید. با تصحیح و ویرایش کردن متا و تگ ها، انکر تکست ها و عنوان های صفحات و متای توضیحات می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت بگذارد. با رعایت کردن استاندارد ها می توان این تغییرات را دید.

سئو خارجی ولی زمان بیشتری می برد. زیرا که نیاز به بک لینک از دیگر سایت ها می باشد. بخش کامنت وبلاگ ها، پست مهمان و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی از جمله عواملی هستند که می توان برای بالا بردن سئو به آن پرداخت.

رقابت در حوزه کاری

تکنیک های مختلفی بر روی سئو سایت تاثیر می گذارد که هر کدام از این نوع تکنیک ها نتایج متفاوتی خواهد داشت. از دلایلی که باعث می شود تفاوت نتایج تکنیک های سئو باشد ، رقابت در حوزه کاری است که شما دارید فعالیت می کنید. در اکثر حوزه رقابت  بسیار زیاد است و به همین دلیل سئو آن نیاز به زمان بیشتری دارد. به عنوان مثال خرید موبایل رقابت به قدری بالاست که تنها با کلمات کلیدی کوتاه نمی توان در گوگل دارای رتبه شد.

مطالعه کنید
سفارش ساخت بک لینک | سفارش لینک سازی خارجی [ تضمینی ]

ولی در برخی از حوزه ها رقابت آنچنان نیسا و می توان به فرد این اطمینان را داد که در مدت کوتاهی در گوگل دارای رتبه شد. بنابراین هرچه رقابت در یک حوزه کمتر باشد زودتر به نتیجه خواهید رسید و اگر رقابت در یک حوزه بیشتر باشد دیرتر به نتیجه خواهید رسید.

ساخت لینک

لینک سازی یکی از عوامل بسیار زمان بر می باشدو از جمله عوامل مهمی می باشد که در الگوریتم گوگل بسیار مهم است. از تکنیک های کلاه سیاه دوری کنید تا شامل جریمه گوگل نشوید چرا که هنگامی که دچار جریمه گوگل شوید مدت زمان زیادی طول می کشد تا از جریمه گوگل رهایی یابید. بهترین راهکار برای ساخت لینک و بک لینک، تولید محتوای با کیفیت است که به واسطه آن به اشتراک گذاشته شود. هیچگاه قدرت شبکه اجتماعی را دست کم نگیرید و صفحات سایت خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا سئو سایت شما ارتقا یابد.

سخن آخر

نکات مهم و کلیدی برای ارتقای سئو سایت شما عنوان شد. سعی کنید که تمامی موارد را رعایت کنید تا گوگل زودتر صفحات سایت شما را به رسمیت بشناسد و آن را در رتبه های خود قرار دهد.  سعی کنید از راهکار هایی که گوگل را می توان فریب داد مانند کلاه سیاه دوری کنید زیرا گوگل حتما سایت شما را جریمه می کند و تلاش های شما را بی نتیجه می گذارد. برای بالا رفتن سئو سایت باید کمی صبر به خرج دهید تا در گوگل دارای یک رتبه خوب شوید و جزو سایت های صفحه اول گوگل نیز شناخته شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *