سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی [On-page SEO] + تمام تکنیک های سئو داخلی 2022

?>

در پاسخ به سوال سئو داخلی چیست؟ یک آموزش جامع و کامل مخصوص سال 2022 نوشتیم. اگر بارها اسم سئو داخلی را درمقاله های متفاوت شنیده اید اما منظور این کلمه را متوجه نشده اید. کافیست این مقاله را تا آخر دنبال کنید تا با مفاهیم سئو داخلی ، تکنیک ها و ترفند های آن آشنا شوید. همچنین اصول نوشتن رپورتاژ آگهی را نیز بخوایند.

با توجه به آنکه رقابت در بین کسب وکارها و بازار امروز بسیار شدید شده است، لازم است تا همیشه در رتبه های بالا و  صدر جدول باشید تا بتوانید در معرض دیده  ها و شنیده ها باشید و در ادامه بتوانید به هدف خود که می تواند فروش یا ارائه خدمات یا… باشد برسید. بهبود رتبه گوگل و دریافت رتبه های بالاتر در گوگل در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

اما رسیدن به جایگاه خوب در جستجو های گوگل به سادگی امکان پذیر نیست. همین امر باعث پیدایش علمی در عرصه دیجیتال به نام سئو شده اشت. سئو سایت از مهم ترین فعالیت هایی است که هر کسب و کاری باید به دنبال آن باشد.

نکات مهم در سئو سایت چیست؟

این سوال خیلی کلی می باشد. دانش سئو بزرگتر از آن است که بخواهیم آن را تنها در چند نکته خلاصه کنیم. سئو داخلی ، سئو خارجی ، بک لینک ها ، شبکه های اجتماعی ، کلمات کلیدی و… همگی جزوی از سئو سایت هستند. قرار دادن همه ی این مفاهیم در قالب چندین نکته کار حرفه ای به نظر نمیاد. در ادامه به بحث در رابطه به آموزش یک ترفند سئو  خواهیم پرداخت.

ترفند های سئو داخلی

یکی از ترفند های اساسی سئو سایت ، یا یک فریلنسر سئو ، استفاده از سئو داخلی و خارجی است. افزایش ورودی گوگل را برای یاد گرفتن یکی از دلایل انجام سئو داخلی بخوانید.

به این معنا که مفهوم سئو داخلی و خارجی را به درستی بداند و فعالیت های سئو را در راستای آنها انجام بداند. فعالیت های سئو باید در برگیرنده بخشی عمده ای سئو داخلی باشد. یک سئو کار باید بداند که در ابتدا باید به سئو داخلی بپردازد و پس از سئو داخلی سئو خارجی را هم بهبود ببخشد.

مطالعه کنید
سفارش ساخت بک لینک | سفارش لینک سازی خارجی [ تضمینی ]

اگر به دنبال این هستید که بتوانید سئو را با ترفند های خوب پیش ببرید و از بازار عقب نمانید، سئو داخلی را در ادامه این مقاله دنبال کنید.

شاید بار ها این سوال از شما پرسیده شود یا در خیلی ها جاها با آن مواجه شده باشید:

سئو داخلی چیست؟

به تمامی فعالیت هایی که در داخل سایت انجام می شود ، سئو داخلی گفته می شود. منظور از این فعالیت ها چیست؟ جایگزین الکسا چیست؟ این مقاله را نیز برای یافتن بهترین ابزار سئو سایت خود بخوانید.

قرار دادن بلاگ ها ، لینک های داخلی ، کامنت مارکتینگ و مانند این ها از فعالیت های سئو داخلی است. در واقع سئو داخلی تنها به داخل سایت محدود می شود. در سئو داخلی ردپایی از وجود لینک های خارجی یا رپورتاژ خارجی نیست.

آیا سئو on page، همان سئو داخلی است؟

بله، اگر در جایی با کلمه seo on page  مواجه شدید، منظور همان سئو داخلی است. همچنین seo off page  ، به سئو خارجی اشاره دارد.

تفاوت سئو داخلی و خارجی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد سئو داخلی به فعالیت هایی اطلاق می شود که شما در داخل سایت خود انجام می دهید. شما برای سایت خود تولید محتوا میکنید. تصاویر، ویدیو ها ، متن های زیادی در سایت خود بکار می گیرید. در این بین شما هیچ اشاره ای به سایت های دیگر نکرده اید. از شبکه های اجتماعی استفاده نکرده اید. مخاطب شما را به واسطه دامنه خود شما سایت را دیده است. اما مسئله در سئو خارجی متفاوت است.

سئو خارجی وابسته به سایت های دیگر است. در سئو خارجی شما سراغ شبکه های اجتماعی می روید. از جمله کارهایی که شاید بارها در سئو شنیده باشید رپورتاژ است. خرید رپورتاژ یکی از عناوین سئو خارجی است. در خرید رپورتاژ شما از سایت دیگری استفاده می کنید و به دنبال آن هستید که مخاطب با مطالعه متن و دیدن تصویر یا ویدیو در سایت های دیگر به وسیله لینک های قرار داده شده در آنها به سمت سایت شما هدایت شود.

مطالعه کنید
پست مهمان چیست؟

مخاطب به صورت مستقیم وارد سایت شما نشده ف مخاطب وارد سایت دیگری شده با استفاده از لینک های موجود در آن با شما آشنا گردیده است.

سئو خارجی به علت حساسیت های بالا و الگوریتم های بسیار هوشمند گوگل باید با دقت زیاد و وسواس بالایی انجام گیرد در غیر این صورت این سئو خارجی نه تنها نمی تواند باعث بهبود رتبه شما شود بلکه می تواند ضررهای غیر قابل جبرانی را برای شما به  همراه داشته باشد.

تکنیک های سئو داخلی چیست؟

برای داشتن سئو داخلی باید چه کار هایی انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید سئو داخلی را به درستی پیاده سازی کنید باید مفاهیم سئو را به درستی بدانید. آشنایی کامل به مفاهیم سئو و تکنیک های آن به شما کمک خواهد کرد تا در درجه اول فرق بین سئو داخلی  و خارجی و در درجه پیاده سازی آنها را به درستی درک کنید.

آموزش سئو داخلی یا seo on page

اگر با سئو آشنا هستید و به دنبال آموزش سئو داخلی چیست؟ هستید، با ما همراه باشید.

کاربردی ترین تکنیک های سئو داخلی چیست؟

سئو در مقالات ، بلاگ یا پست های شما

مهم ترین قسمت سئو چه در سئو داخلی و چه در سئو خارجی ، بلاگ های سایت خود شماست.

این بلاگ ها در تقسیم بندی سئو خارجی و داخلی جزو  سئو داخلی محسوب می شود. ایجاد جدول زمانی منظم برای قرار دادن بلاگ ها بسیار مهم است. برای مثال قرار دادن سه بلاگ با تاخیر یک روزه در یک هفته ، یا قرار دادن یک بلاگ در یک هفته.

توجه داشته باشید منظم بودن این فعالیت های شما بسیار موثر تر از کمیت فعالیت های شما می باشد. اگر فعالیت های زیادی داشته باشید اما این فعالیت ها به صورت منظم و پیوسته نباشند ، به میزان تلاشی که کرده اید ، پاداش دریافت نخواهید کرد اما اگر فعالیت های شما کمتر اما به صورت منظم و پیوسته باشد ، قطعا نتیجه های حیرت انگیزی را خواهد داشتید.

در نوشتن بلاگ های خود بسیار دقت به خرج دهید. کیفیت بلاگ های شما بسیار با اهمیت هستند. اگر مخاطب وارد بلاگ های شما شود و تا آخر آن را مطالعه کند ، شما بهترین عملکرد خود را داشته اید.

مطالعه کنید
ترفند های جستجو در گوگل و آموزش جستجوی حرفه‌ای در گوگل

اما اگر شما علی رغم همه ی تلاش هایی که انجام دادید تا بتوانید مخاطب را تا صفحه ی بلاگ بکشانید اما بلاگ شما برای مخاطب جذاب نباشد ، در عمل شما هیچ کاری را انجام نداده اید.

سئو لینک داخلی

استفاده از لینک های صفحات سایت خودتان در صفحه های مختلف آن از روش ها و تکنیک های سئو داخلی است. هنگامی که شما در صفحه ای سایت خود ، به صفحه ی دیگری از سایت خودتان ارجاع داده می شوید ، در حقیقت شما به ارزش بخشی سایت خود و مطالب متفاوت آن مشغول هستید. شما با این ترفند نشان می دهید که سایت شما دارای مطالب مهمی هستند و همچنین این مطالب همگی در یک راستا و هدف می باشد. با استفاده از لینک های داخلی شما نشان می دهید که در یکی زمینه خاص مشغول به فعالیت هستید و تمامی محتوای شما نیز در این مسیر منتشر می شود.

نکات مهم سئو داخلی چیست؟

 ما در سئو داخلی به دنبال آن هستیم که ارزش محتوایی سایت خود را بالاتر ببریم. صرفا استفاده بیهوده از لینک های داخلی ، دلیل بر اجرای سئو داخلی نیست.بنابراین در سئو داخلی به دنبال این هستیم که بتوانیم با یک مسیر درست و یک نقشه صحیح از سایت و خود و رابطه بین بخش های مختلف سایت خود ایجاد کنیم.

در سئو داخلی از لینک های درست استفاده کنید

ممکن است پس از مدتی برخی از مقالات یا صفحات سایت حذف شوند ، توجه داشته باشید لینک های ارجاع داده شده به آن را اصلاح نمایید. فرض کنید مخاطب وارد صفحه ای می شود و روی لینک داخلی که شما روی آن قرار دادید کلیک می کند ، اما شما صفحه ای برای ارائه به او را ندارید. شما قانون سئو داخلی را به درستی به اجرا در نیاورده اید.

استفاده زیاد از بک لینک ها ممنوع!

استفاده بیش از حد از لینک های داخلی نیز باعث آسیب به سایت شما می شود. هنگامی که شما لینک های بسیاری را در کی مقاله قرار می دهید در واقع نشان می دهید که در این صفحه چیزی برای ارائه ندارید و همه آنچه دارید را در صفحات دیگر قرار داده ید.

مطالعه کنید
نحوه نوشتن یک پست وبلاگ: راهنمای گام به گام [+ قالب های رایگان پست وبلاگ]

فقط سئو سایت داخلی

درست است که فواید سئو داخلی سایت از اهمیت بالای برخوردار است و هزینه پایین تری را هم شامل می شود اما به تنهایی کافی نیست. سئو داخلی در سئو خارجی است که معنا و مفهوم پیدا می کند. همانطور که سئو داخلی به شما ارزش می بخشد سئو خارجی هم می تواند در بهبود رتبه شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

داشتن هم سئو خارجی و هم سئو داخلی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سایتی درست و در راستای اهداق سئو خود داشته باشید.

تا حدودی به گوشه و کناره های سئو داخلی پرداختیم. سئو داخلی بسیار گسترده تر و وسیع تر از آنست که بتوان در چندین پاراگراف یا صفحه در مورد آن بحث کرد. مطالعه بسیار زیاد زیاد در سئو و همچنین آزمون و خطا رمز و کلید موفقیت در این زمینه خواهد بود.

سوالات متداول

سئو داخلی یک سایت یعنی چه؟

تمام عملیاتی که درون سایت شما و در صفحات آن انجام خواهد شد تا مخاطبین یک سایت لایق را برای آموختن از آن بدانند و گوگل نیز با توجه به قوانین خود آن را قبول داشته باشد را سئو داخلی سایت شما میگویند. اما این یک تعریف بسیار ساده است!

تکنیک های سئو داخلی چیست؟

تکنیک یا همان اصول سئو داخلی را در این مقاله برای شما معرفی کرده ایم. میتوانید مقاله را خوانده و اصول واقعی سئو داخلی را بیاموزید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *