سفارش ساخت بک لینک | سفارش لینک سازی خارجی [ تضمینی ]

?>

قبل از اینکه بخواهیم به چنین سوالی پاسخ دهیم می‌بایست به یک دیدگاه کلی در مورد بک لینک برسیم تا علاقه متخصصان سئو به (سفارش ساخت بک لینک) را درک کنیم. هرچقدر که دیدگاه جامع‌تری در مورد فعالیت موتورهای جستجوگر گوگل و بهینه‌سازی آن داشته باشید کسب و کار اینترنتی‌تان سریع‌تر پیشرفت خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید؛ تا تمام جزئیاتی بک لینک، سفارش تولید محتوا متنی سئو شده و فواید آن برای وب سایت دارد را بررسی کنیم.

بک لینک به چه معناست؟

اگر یک وب سایت را توسط لینک به وب سایت دیگری ارتباط دهید از بک لینک استفاده کرده‌اید. در نظر داشته باشید بک لینک با دو نام (inbound link) یا (لینک ورودی) نیز معروف شده است. دلیل این نام گذاری را می‌توان اینگونه بیان کرد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند وارد سایت شوند. معمولا از بک لینک‌ها برای شبکه‌سازی محتوایی استفاده خواهد شد. به همین دلیل اگر به عنوان مدیر سایت در حال فعالیت هستید لازم است چگونگی استفاده از بک لینک را به خوبی آموزش ببینید.

لینک سازی داخلی و خارجی چه تفاوت هایی با همدیگر دارند؟

تمامی لینک‌سازی‌ها برای بهینه سازی موتورهای جستجوگر گوگل انجام می‌شود. سئو خارجی یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین کارهایی است که باعث می‌شود ترافیک سایت افزایش یابد. هرچقدر که کیفیت لینک‌های داخلی و خارجی بالاتر باشد تعداد بازدیدکنندگان سایت بیشتر خواهد شد.

به همین علت متخصصان سئو بعد از چک کردن چک لیست سئو، سفارش ساخت بک لینک با کیفیت می‌خواهند به ترافیک بالایی دست یابند. فراموش نکنید که موتورهای جستجوگر گوگل مطابق با الگوریتم‌هایی که برای آن طراحی شده است می‌تواند صفحات سایت را رتبه‌بندی کند. یکی از این الگوریتم‌ها بررسی مقدار بک لینک‌های دریافتی یک سایت است.

توجه: لینک‌سازی‌های داخلی کاربر را به صفحه دیگری در همان دامنه هدایت خواهد کرد. به همین علت از چنین روشی برای منسجم‌سازی محتواها استفاده می‌کنند. پس اگر به عنوان یک مدیر نشر محتوا در حال فعالیت هستید تلاش کنید تا محتواهای سایت را به گونه‌ایی منتشر کنید که به یک دیگر متصل باشند. چنین کاری علاوه بر افزایش تعداد بک لینک سایت، باعث حفظ کاربر نیز خواهد شد. به علاوه کمک می‌کند تا ربات‌های گوگل به وب سایت شما، عنوان یک سایت معتبر را بدهند.

مطالعه کنید
ترفند های جستجو در گوگل و آموزش جستجوی حرفه‌ای در گوگل

نکته: لینک‌های خارجی از یک سایت دیگر با دامنه متفاوت دریافت خواهد شد. این کار باعث می‌شود تا اعتبار مقالات دوچندان شود؛ بنابراین باید به گونه‌ای فعالیت کنید که مقدار لینک‌های دریافتی سایت، از دامنه‌های دیگر نیز افزایش یابد.

بک لینک چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

اکنون متوجه شدید که اگر زمانی بخواهیم در صفحه خود از یک سایت دیگر نیز یاد کنیم و کاربر را به آن ارجاع دهیم از بک لینک استفاده کرده‌ایم. به طور کلی لینک‌های استفاده شده قابل کلیک هستند و کاربران به آسانی می‌توانند از آن استفاده کنند. ربات‌های گوگل بعد از شناسایی لینک مشغول به رتبه‌بندی خواهند شد. یعنی مطابق با برخی از قوانین جایگاه گیرنده لینک تغییر خواهد کرد.

دلیل تغییر رتبه سایت گیرنده را می‌توان اینگونه بیان کرد) محتوای صفحه ارزشمند، مفید و معتبر است پس دیگر صفحات نیز از آن استفاده می‌کنند.) بنابراین می‌توان گفت هرچقدر که لینک‌های ورودی یک سایت از وب‌سایت‌های مختلفی باشد ربات گوگل آن سایت را به عنوان یک سایت معتبر می‌شناسند و به آن رتبه بالاتری می‌دهد.

متخصصان سئو برای جابه جا کردن رتبه یک سایت با سفارش ساخت بک لینک از سایت‌های با کیفیت، معتبر و پربازدید روند تغییر رتبه آن صفحه را تسریع می‌کنند.

نکته: هرچقدر بک لینک با کیفیت‌تر باشد رتبه سایت سریع‌تر بالا خواهد رفت و در مدت زمان کوتاه‌تری به جایگاه اول می‌رسد.

بک لینک فالو و نو فالو چه تفاوتی با یک دیگر دارند؟

Follow  و nofollow واژه‌هایی هستند که اگر با یک متخصص سئو صحبت کنید به وفور از این دو کلمه استفاده می‌کند‌. اما معنی این دو چیست؟

مطالعه کنید
پشتیبانی سئو سایت | هرآنچه که برای سایت خود نیاز دارید!

به عنوان کاربران اینترنت احتمالا در هنگام جستجو در سایت لینک‌هایی را دیده‌اید که بدون هیچ تغییر خاصی در وب سایت قرار داده می‌شوند. در این لینک‌ها چون هیچ تغییر خاصی در کد داده نمی‌شود برای گوگل بسیار با ارزش هستند‌. یعنی با استفاده از آن رتبه سایت، شانس بیشتری برای تغییر دارد.

ساختار لینک‌های نوفالو به گونه‌ای است که ربات‌های گوگل هیچ ارزشی برای آن‌ها قائل نیستند و می‌توان گفت که تاثیری در جابه جا کردن رتبه گوگل ندارند. زمانی که مدیران وب‌سایت می‌خواهند دو صفحه را به همدیگر متصل کند اما نمی‌خواهند محتوای لینک داده شده را تایید یا رد کنند از نوفالو استفاده خواهند کرد.

معمولا از این لینک‌ها جهت جلوگیری از کاهش رتبه توسط گوگل استفاده می‌شود. جالب است بدانید لینکی که در شبکه‌های اجتماعی، نظرات وبلاگ و بک لینک ویکی پدیا وجود دارد همگی نوفالو هستند.

 به شما توصیه می‌کنیم هنگام سفارش ساخت بک لینک سعی کنید سایت‌های معتبر با محتوای با ارزش را پیدا کنید و از آن‌ها درخواست کنید بیشتر از لینک‌های فالو استفاده کنند. اما توجه داشته باشید اگر به طور مداوم لینک فالو دریافت کنید ممکن است گوگل شما را به عنوان یک سایت متقلب شناسایی کند. پس دریافت لینک نوفالو نیز می‌تواند با ارزش باشد.

Anchor text چه تاثیری در بک لینک و سئو سایت دارد؟

زمانی که مشغول به سرچ در مرورگرها هستید احتمالا anchor text  را دیده باشید. این لینک‌ها معمولا آبی رنگ و زیر خط دار هستند که یک متن یک خطی را از متن داخل سایت به نمایش می‌گذارند‌. معمولا از انکرتکست با نام متن لینک یا عنوان لینک یاد می‌کنند. کلماتی که در انکرتکست وجود دارند باعث می‌شود که موتورهای جستجوگر گوگل به آسانی موضوع و محتوای یک سایت را تشخیص داده و در هنگام جستجوی کاربر مشابه‌ترین نتیجه را به او نشان دهد.

مطالعه کنید
اشتباهات رایج در تولید محتوا مشکل ساز برای سئو سایت

در هنگام سفارش ساخت بک لینک به انکر تکست‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. یعنی هرچقدر که انکرتکست هدفمندتر باشد لینکی که از آن دریافت می‌شود با ارزش‌تر خواهد بود.

چه عواملی باعث افزایش کیفیت بک لینک می شود؟

هرچقدر که یک بک لینک با کیفیت‌تر باشد به همان تناسب رتبه سایت جابجا خواهد شد. یعنی اگر یک سایت لینک مفیدی دریافت کند رتبه سایت به جایگاه اول نزدیک‌تر می‌شود؛‌ اما اگر وب سایت یک لینک بد و مخربی را دریافت کند کفیت آن صفحه آسیب جدی خواهد دید.

با این تفاسیر لازم است که لینک‌های خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهید و بدانید چه عواملی باعث می‌شود تا یک لینک مفید واقع شود.

  • لینک متعدد مربوط به صفحه اصلی: زمانی که لینک‌ها صرفا خانه سایت شما را هدف قرار داده و مقاله خاصی از وب‌سایت شما را مد نظر قرار ندهند یک لینک مخرب محسوب خواهند شد.
  • دریافت لینک از صفحات ضعیف: دریافت لینک از وب‌سایت‌هایی که رتبه پایینی دارند یا اسپم هستند، موجب خواهد شد که رتبه سایتتان پایین بیاید‌. پس هنگام سفارش ساخت بک لینک به این موضوع دقت کنید.
  • لینک شدن پی در پی انکرتکست وب سایت: اگر یک انکرتکست به صورت مکرر لینک دریافت کند توسط موتورهای جستجوگر گوگل جریمه خواهد شد.
  • دریافت لینک از سایت نامرتبط: توجه داشته باشید دریافت بک لینک از سایتی که هیچ ارتباطی با حوزه فعالیت شما ندارد نیز مانند سه مورد بالا مخرب عمل می‌کند.

اگر می‌خواهید رتبه سایتتان را با بک لینک بالا ببرید بهتر است به تولید محتواهای مفید و باکیفیت بپردازید تا دیگر سایت‌ها خودشان مایل باشند  وب‌سایت شما را به عنوان منبع انتخاب کنند. یعنی بتوانند با محتوای شما ارتباط برقرار کرده و از لینک فالو برای معرفی وب‌سایتتان استفاده کنند.

مطالعه کنید
12 نکته برتر سئو (SEO) برای بهینه سازی در سال 2023

روش های دریافت بک لینک طبیعی

همان‌طور که اشاره کردیم دریافت لینک‌های نامرتبط و بی هدف نه تنها مفید نیستند بلکه ممکن است باعث اسپم شدن سایت نیز شوند. به همین علت اگر به عنوان یک مدیر سایت در حال اداره صفحه خود هستید بهتر است به دنبال روش‌های دریافت بک لینک طبیعی باشید.

  • رپورتاژ: استفاده از رپورتاژ اگهی یکی از موثرترین و معتبرترین روش‌هایی است که می‌توانید بدون نیاز به سفارش ساخت بک لینک، از سایت‌های پربازدید لینک و کاربر دریافت کنید. جالب است بدانید رپورتاژ آگهی به گونه‌ای عمل می‌کند که می‌توانید بدون نگرانی از اسپم شدن از اعتبار سایت نشر دهنده نیز استفاده کنید.
  • توجه به بازه زمانی انتشار آگهی و رپورتاژها: اگر می‌خواهید برای سفارش ساخت بک لینک از آگهی‌های تبلیغاتی یا رپورتاژها استفاده کنید بهتر است به بازه‌های زمانی نشر آن‌ها دقت کنید. زیرا اگر در یک فاصله زمانی  کوتاه چندین آگهی داشته باشید، بک لینک‌های متعددی دریافت خواهید کرد و همین امر ممکن است سبب شود تا از ربات‌ها و موتورهای جستجوگر گوگل رتبه منفی دریافت کنید.
  • بررسی کیفیت محتوا: در زمان خرید بک لینک به کیفیت محتوایی که خریداری می‌کنید توجه داشته باشید. هرچقدر که از یک محتوای باکیفیت لینک دریافت کنید با ارزش‌تر است.
  • تعداد کلمات لینک: اگر در یک محتوا بیش از پنج بار به سایت شما بک لینک ارسال سود ارزش چندانی نداشته و باعث می‌شود موتور جستجوگر به نوع فعالیت صفحه شما و نحوه لینک‌های دریافتی  مشکوک باشد.
  • اعتبار دامنه سایت منتشر کننده تبلیغات و رپورتاژها: اگر تصمیم دارید با سفارش ساخت بک لینک اعتبار سایتتان را افزایش دهید باید از اعتبار دامنه سایت منتشر کننده مطمئن باشید‌. زیرا هرچقدر که اعتبار آن سایت بیشتر باشد به همان تناسب گوگل بک لینک‌های شما را مفیدتر تلقی خواهد کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *