مشاوره سئو سایت فروشگاهی، شرکتی و مجله‌ای ارزان

?>

جهت پاسخ به سوال اهمیت بهره‌گیری از مشاوره سئو سایت ابتدا باید بدانیم که سئو به چه معناست و مشاور سئو به چه شخصی گفته می‌شود؟ این فرد چه وظایفی را بر عهده دارد و چگونه موجب پیشرفت صفحات سایت خواهد شد.

بنابراین اگر با وظایف یک مشاور آشنا شوید می‌توانید به خوبی مزایای کمک گرفتن از مشاور را در تیم شرح دهید. برای مثال در برخی از قرارداد های سئو ممکن است سفارش تولید محتوا متنی سایت به عهده سئو کار باشد ما در مشاوره ها نکات قرارداد ها را نیز ارائه میکنیم اگر لازم باشد. بررسی فواید سئو برای کسب و کار، مهارت‌های تیم پیاده سازی سئو و نحوه بررسی تیم برای عقد قرار داد از مهم‌ترین مواردی است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

به کارگیری سئو سایت چه اهمیتی دارد؟

در نظر داشته باشید زمانی که یک کسب و کار تصمیم می‌گیرد از طریق سوشال میدیا و وب‌سایت، خدمات و محصولات خود را معرفی کند صفحه سایت معرف او خواهد بود؛ اما اعتبار سایت را عملیات سئو تامین می‌کند.

فراموش نکنید که جلب اعتماد کاربران در فضای مجازی بسیار سخت‌تر از دنیای واقعی است؛ لذا مشاوره سئو سایت با تمام مهارت خود تلاش خواهد کرد تا کاربر را به مشتری تبدیل کند.

به طور کلی می‌توان گفت که سئو فرایندی است که می‌تواند ترافیک ارگانیک سایت را به حداکثر برساند. اگر یک تیم تصمیم بگیرد که سئو کردن سایت شما را انجام دهد باید به طور مداوم مشکلات گوگل سرچ کنسول را بررسی کند. سرعت سایت را بسنجد و تمام تلاش خود را به کار بگیرد که تمام صفحات سایت به رتبه اول گوگل برسند.

مشاور سئو چه شخصی است و باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

بررسی جایگاه صفحات وب سایت و بهبود آن‌ها از مهم‌ترین وظایفی است که یک فرد به عنوان مشاور سئو بر عهده دارد. بررسی موتورهای جستجو و لینک‌های دریافتی، شبکه‌سازی  گسترده و لینک‌دهی متعدد از کارهای مهمی است که یک تیم سئو به طور روزمره آن را انجام می‌دهد. پس به شخصی که تمامی این وظایف را بر عهده دارد مشاوره سئو سایت گفته می‌شود.

مطالعه کنید
اصول نوشتن رپورتاژ آگهی درست آموزش [8 اصل مهم] در نحوه رپورتاژ نویسی حرفه‌ای

برجسته‌ترین مهارتی که یک مشاور باید آز ان برخوردار باشد استراتژی تولید محتوا و داشتن پلن‌های متفاوت برای لینک سازی است. اگر محتوا به طور دقیق تولید نشود و یا به شکل اشتباهی لینک‌دهی گردد، کسب و کار نوپا از هدف خود دور خواهد شد.

توجه کنید که یک مشاور ماهر می‌تواند کلمات کلیدی مناسبی را برای تولید محتوا استخراج کند و از آن‌ها به طور دقیقی برای شبکه سازی بین صفحات سایت استفاده کند. این روزها با پیشرفت تکنولوژی و ربات‌های جستجو تیم سئو می‌تواند صفحات وب سایت را به شبکه‌های مجازی نیز لینک‌دهی کند.

انجام چنین کاری به قدری حائز اهمیت است که کسب و کارها در هنگام انتخاب مشاوره سئو سایت حتما از او در این باره سوال خواهند پرسید. از دیگر مهارت‌های مشاور سئو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بررسی محتوای تولید شده برای صفحات سایت
 • بررسی عملکرد کاربران در صفحات سایت و نوع جستجوی آن‌ها
 • داشتن ایده‌های جذاب برای حلب مشتری
 • کمک به افزایش ترافیک سایت
 • بررسی رفتار و عملکرد رقبای سایت
 • پیدا کردن نقاط ضعف و قوت رقبای کسب و کار
 • داشتن تفکر استراتژیک
 • اطلاع کامل از الگوریتم‌ها و قوانین گوگل
 • بررسی مدت زمان باقی ماندن کاربران در سایت

مهم ترین وظیفه مشاور سئو سایت چیست؟

در متن بالا به طور مختصر برخی از مهارت‌هایی که یک مشاور باید از آن بهره‌مند باشد را بررسی کردیم. اما نباید فراموش کرد که مهارت‌های مشاور سئو به این موارد محدود نخواهد شد.

 • دغدغه اصلی مشاوره سئو سایت به دست آوردن جایگاه مناسب برای صفحه کسب و کار است. زمانی که یک صفحه از وب سایت در رتبه اول گوگل قرار می‌گیرد بازاریابی به خوبی صورت خواهد گرفت.
 • بهینه سازی صفحات سایت از دیگر وظایف تیم پیاده سازی سئو سایت است. این اشخاص تحت نظر متخصص سئو سایت می‌توانند کلمات کلیدی را بیابند. ادغام این کلمات و برجسته کردن آن‌ها  جهت کمک به ربات‌های خزنده گوگل از کارهای اصلی این تیم است.
 • بررسی تگ‌ها و هدینگ‌ها از دیگر وظایف مشاوره سایت است.
 • لینک‌سازی‌های هدفمند و با برنامه ریزی
 • داشتن اطلاعات جامع و کامل در مورد سیستم‌‌های مدیریت، cms محتوا
مطالعه کنید
لیست بک لینک رایگان [ مجموعه کامل سایت ها ]

مشاور سئو سایت چگونه کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل می کند؟

در متن بالا به دفعات به اهمیت یافتن کلمات کلیدی اشاره کردیم. این کلمات به قدری برای وب سایت حائز اهمیت هستند که در صورت اشتباه در استخراج آن‌ها و به کارگیری برنامه‌های نادرست برای تولید محتوا می‌تواند آسیب شدیدی به کسب و کار وارد کند.

یک مشاور ماهر می‌تواند به خوبی کلماتی که رقیب کمتری دارند را بیابد و سپس با تولید محتوای مناسب و برنامه‌ریزی درست آن‌ها را به رتبه اول گوگل برساند. اختصاص هر کلمه به یک صفحه و سازماندهی آن علاوه بر کمک به رشد کسب و کار از بروز مشکلات ثانویه نیز جلوگیری خواهد کرد.

مشکلات ظاهری سایت و ایندکس شدن کدها، تگ‌ها و مدیریت HTML  از دیگر کارهایی است که تیم پیاده سازی سئو انجام می‌دهد. جالب است بدانید با تغییر الگوریتم‌های گوگل و رشد و پیشرفت ربات‌های آن، روش‌های متفاوتی برای رسیدن به صفحه اول گوگل وجود دارد. پس اگر یک شخص می‌خواهد به عنوان مشاوره سئو سایت در یک تیم پیاده ساری سئو استخدام شود می‌بایست به صورت روزمره و مداوم در حال رصد این تغییرات و یادگیری آن‌ها باشد.

به کارگیری سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه از مهم‌ترین عملیات‌هایی است که یک سایت را در صفحات اول گوگل قرار می‌دهد. زمانی که صفحه سایت جزو ده لینک ابتدایی باشد  می‌توان گفت که متخصص سئو کار خود را به خوبی انجام داده و کسب و کار رشد چشمگیری داشته است.

جالب است بدانید ترافیک سایت و مدت حضور باقی ماندن کاربر در سایت به طور لحظه‌ایی توسط ربات‌های گوگل رصد می‌شود. زمانی که این ترافیک به شکل ارگانیک به دست بیاید ارزش زیادی برای تغییر رتبه سایت خواهد داشت.

مطالعه کنید
معرفی بهترین ابزار های رایگان سئو و بهینه سازی سایت 2022

شناسایی خطاها و رفع مشکلات سایت از مهم‌ترین وظایف مشاوره سئو سایت است. اگر یک مشاور نتواند به موقع خطاهایی مانند خطای 404, 301, 302 و … را شناسایی کند، سایت با ریزش کاربر مواجه خواهد شد. به علاوه یافتن لینک‌های شکسته، خطای crawl  نشدن سرور، حذف محتوای تکراری و … از دیگر کارهای تیم سئو است.

فایده حضور مشاور سئو سایت در کسب و کار چیست؟

 • بازاریابی هدفمند و پیشگیری از صرف هزینه‌های گزاف برای تبلیغات
 • یافتن رقبا و رصد عملکرد آن‌ها
 • فروش خدمات و محصولات به کاربران اینترنتی
 • پشتیبانی از صفحات سایت
 • رفع خطاها
 • ارائه چک لیست سئو

صاحبان وب سایت چگونه به جلسات مشاوره نگاه می کنند؟

زمانی که یک شخص تصمیم می‌گیرد از وب سایت برای تبلیغ کسب و وار خود استفاده کند باید تمامی روش‌های کسب درآمد از ابن راه را بلد باشد. قطعا یک شخص مبتدی نمی‌تواند در مدت زمان کوتاهی به تجربه و مهارت کافی در مورد صفحات سایت و سوشال میدیا دست یابد. از این رو با برگزاری جلسات متعدد میان صاحبان کسب و کار و مشاور رشد  کسب و کار در فضای مجازی می‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت.

مدیر کسب و کار در این جلسه باید بتواند هدف خود را از راه اندازی وب سایت توضیح دهد. اشاره‌ای به رقبای خود داشته باشد و مقدار بودجه‌ای که برای سئو هزینه می‌کند را معین کند.

 در این جلسه مدیر مجموعه به مشاوره سئو سایت توضیح می‌دهد که آیا می‌خواهد تمام فرایند سئو را برون سپاری کند یا می‌خواهد بخشی از آن را به تیم دیگری واگذار نماید.

نکته: مدیر یک مجموعه می‌بایست قبل از شروع جلسه با مشاوران سئو برخی از اصطلاحات مربوط به سئو را یاد بگیرد تا در هنگام مکالمه با متخصصان سئو با مشکل مواجه نشود.

مطالعه کنید
چک لیست سئو 2023 [ چک لیست جامع SEO 2022]

چگونه بهترین مشاوره سئو سایت را انتخاب کنیم؟

با در نظر گرفتن اینکه در بالا به طور مفصل وظایف یک مشاور را توضیح داده‌ایم، اکنون می‌خواهیم نحوه انتخاب یک فرد با تجربه را برای برنامه ریزی هدفمند جهت پیشرفت کسب و کار را شرح دهیم. فراموش نکنید رسیدن به موفقیت در شبکه‌های مجازی و صفحات سایت در گرو این انتخاب خواهد بود.

اولین نکته‌ای که در زمان عقد قرار داد بایستی به آن توجه کنید تجربه فرد مقابل است. یک شخص با تجربه در برخورد با چالش‌های متعددی که ممکن است رخ دهد به خوبی عمل خواهد کرد.

دومین مورد مهمی که باید در نظر داشته باشید نمونه کارهای موفق و آنلاین است.

نکته: یک تیم مجرب همواره دارای نمونه کار آنلاین است.

سومین خصیصه‌ای که برای بستن قرار داد با تیم پیاده سازی سئو معیار مهمی محسوب می‌شود توانایی تیم در تجزیه و تحلیل اطلاعات است. اگر اطلاعات و داده‌ها به صورت صحیح تحلیل شود پلن‌های درستی برای رسیدن به موفقیت چیده خواهد شد.

مسئولیت‌پذیری، مورد چهارم در ارزیابی یک تیم است. مشاوره سئو سایت باید به تمام وظایفی که دارد و به شما قول داده است عمل کند و در صورت اشتباه مسئولیت کار خود را بپذیرد.

با وجود اینکه ارتباط موثر در جایگاه پنجم دسته بندی ما قرار دارد؛ اما از اهمیت بالایی برخوردار است. وجود تعامل میان کارفرما و تیم سئو مخصوصا مشاور سئو سایت موجب پیشرفت مداوم کسب و کار خواهد شد.

اگر در یک تیم تمامی این پنج ویژگی وجود داشته باشد می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها در انجام پروژه شما کوتاهی نخواهند کرد و به شکل درستی تمام مراحل به موفقیت رسیدنتان را برنامه‌ریزی خواهند کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *