پست مهمان چیست؟

?>

فعالیت در شبکه های مجازی نیازمند رعایت یک سری اصول و روش های حساب شده است تا بتواند فعالیت شما را در فضای مجازی به صورت هدفمند پیش ببرد لذا اگر به دنبال این هستید تا در فضای مجازی فعالیت هدفمند و سودنند داشته باشید باید با اصول و روش های مختلف آن نیز آشنا باشید تا بتوانید بازدهی مناسبی نیز به دست آورید.

تقریبا این روزها بسیاری از سایت ها و یا صفحات مختلف در شبکه های مجازی با استفاده از روش های مختلف سعی در بالا بردن بازدید از صفحه و یا وب سایت خود را دارند یکی از این روش های استفاده از پست مهمان است که میتواند به شکلی کاملا سودمند بازدید از وب سایت شما را افزایش دهد حالا سوال این است که پست مهمان چیست و یا به اصطلاحی تعریف پست مهمان چیست؟

در اینجا باید گفت که پست مهمان از سال 2013 یعنی زمانی که کیفیت لینک های ورودی مورد توجه گوگل قرار گرفت پست مهمان نیز مورد توجه قرار گرفت. در حقیقت پست مهمان نقش موثری در سئو سایت شما دارد و به توسعه وبلاگ نویسی کمک میکند. به این شکل که شما با استفاده از وب سایت هایی که دامنه و اعتبار گسترده ای دارند و به نوعی از بازدید زیادی نیز برخوردار هستند کمک میگیرید و با نمایش پست خود در وب سایت آنها و نمایش لینک وب سایت خود در پست مهمان بازدید کنندگان را ترغیب میکنید تا به وب سایت شما مراجعه نمایند. در حقیقت پست مهمان به این شکل است که وب سایت های پر بازدید به شما کمک میکنند تا از طریق مخاطبان آنها دیده شوید و فعالیت خود را نیز گسترش دهید.

بنابراین با توجه به میزان رضایت مخاطبان وب سایت میزبان از محتوای پست شما میزان کلیک بر روی لینک شما و به موازات آن به افزایش بازدید از وب سایت شما کمک خواهد شد و رشد هدفهمندی را به این شکل برای وب سایت شما به دنبال خواهد داشت.

بنابراین افرادی زیادی به دنبال این هستند تا روش های درست و حساب شده استفاده از پست مهمان را بیاموزند و از این طریق فعالیت خود را گسترش دهند لذا در ادامه به ویژگی های پست مهمان و راه های نوشتن یک پست مهمان خوب و نکات و مسائل پیرامون آن مطالبی را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

ویژگی ها و مزایای استفاده از پست مهمان

استفاده از پست مهمان یکی از روش هایی است که اغلب کسانی که به دنبال توسعه وب سایت خود هستند از آن استفاده میکنند لذا در این روش باید ویژگی ا و مزایای سودمندی باشد که موجب ترغیب افراد به استفاده از این روش شده است لذا از مهم ترین ویژگی هایی که موجب توجه زیاد به این روش شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

بالا رفتن میزان بازدید

همانطور که ذکر شد اساسا رسالت پست مهمان افزایش بازدید و مخاطب برای وب سایت شماست لذا اگر بتوانید در چارچوب درست و هدفمند تولید پست مهمان خوب و مفید عمل کنید به صورت صعودی با افزایش میزان بازید رو به رو خواهید بود و بازدهی خوبی را از این روش به دست آورید زیرا با توجه به اعتباری که وب سایت میزبان دارد و همچنین میزان مخاطبان و بازدید کنندگان آنها محتوای خوب و پست مهمان ارزشمند شما موجب جلب توجه آنها خواهد شد و آنها را به سمت لینک وب سایت شما ترغیب خواهد کرد و این روشی درست برای بالا بردن بازدید با استفاده از الگوریتم موتورهای جستجو خواهد بود.

مطالعه کنید
40 نوع تولید محتوا که می توانید برای وبلاگ خود انجام دهید!

افزایش ترافیک جستجو از طریق لینک شما

دقت داشته باشید که هر چه میزان خلاقیت و ایده پردازی شما در تولید محتوای پست مهمان بالا باشد و مهم تر از همه هر چه اصولی و سئو شده پیش بروید میزان کلیک افراد بر روی وب سایت شما نیز بیشتر خواهد بود و به دنبال آن نیز ترافیک بالایی را در موتورهای جستجو برای خود ایجاد کرده اید.

موتورهای جستجو به صورت خودکار محتواهای ارزشمند و سئو شده را به مخاطبان بیشتری ارائه میدهند لذا هر چه بیشتر در چارچوب، فعالیت داشته باشید شانس موفقیت و معرفی خود توسط موتور های جستجو را نیز افزایش خواهید داد و یک اعتبار تضمین شده را برای وب سایت خود ایجاد خواهید کرد. در خقیقت افزایش ترافیک جستجو برای شما یکی از ویژگی های مثبتی است که از طریق پست مهمان حاصل خواهد شد.

به دست آوردن اعتبار لازم برای وب سایت

یکی از نکات بسیار مهم و ویژگی هایی که پست مهمان برای شما ایجاد میکند افزایش اعتبار وب سایت شماست به این شکل که شما از طریق همکاری با وب سایت های معتبر میتوانید به اعتبار خود نیز بیافزایید. شما میتوانید با تکیه بر اعتباری که پست میزبان دارد بازدید خود را افزایش دهید زیرا افرادی که محتوای وب سایت میزبان را دنبال میکنند به فعالیت های ان وب سایت اعتماد دارند و لذا محتوای پست های مهمان را نیز مورد توجه قرار میدهند و لذا اگر شما بتوانید محتوایی متناسب و مخاطب پسند را برای انها ارائه دهید به خوبی میتوانید از اعتبار وب سایت میزبان نیز استفاده کنید.

در حقیقت اعتبار گرفتن پست های مهمان به این شکل از اصلی ترین پیامدهای مثبت در این روش است به این شرط که شما نیز بتوانید وب سایت های معتبر را در این زمینه شناسایی کنید و با جلب رضایت آنها امکان اشتراک پست مهمان را در وب سایت انها را به دست آورید و از طریق تداوم همکاری با اینگونه وب سایت ها به اعتبار مورد نظر خود برسید.

بهینه سازی وب سایت

شما میتوانید به راحتی از طریق پست مهمان وب سایت خود را نیز بهینه سازی کنید و به راحتی با درج لینک وب سایت خود بر روی پست مهمان بازدیدکنندگان وب سایت میزبان را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و از این طریق به بهینه سازی وب سایت خود نیز کمک کنید.

راه های نوشتن یک پست مهمان خوب و هدفمند

نوشتن پست مهمان کار ساده ای نیست و یا دست کم نباید آن را ساده انگاشت لذا یک سری راه و روش ها وجود دارد که شما با استفاده از آن میتوانید یک پست مهمان خوب و هدفمند را برای خود داشته باشید لذا در ادامه به راهکارهای نوشتن پست مهمان خوب و مفید اشاره خواهیم کرد:

انتخاب سایت میزبان پر بازدید

برای استفاده از پست مهمان در وهله اول شما باید به دنبال سایت هایی باشید که میزان بازدید زیادی دارند یا دست کم میزان بازدید آنها از سایت شما بیشتر باشد تا به این طریق بتواند محتوای خود را به تعداد بیشتری از بازدید کنندگان معرفی کنید.

برای پیدا کردن سایت های میزبان معتبر و پر بازدید شما میتوانید به راحتی از طریق جستجو در موتور های جستجو برترین و پر بازدید ترین وب سایت ها را که مرتبط با موضوع فعالیت شماست انتخاب کنید و از طریق ارتباط گرفتن با آنها در مورد تبادل پست مهمان با انها گفتگو کنید و در صورت پذیرش اقدام به تولید یک پست مهمان خوب و با کیفیت کنید.

مطالعه کنید
سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو خارجی [Off-Page SEO] + تمام تکنیک های سئو خارجی 2022

تولید محتوای مناسب و مرتبط با موضوع

در نظر داشته باشید که برای تولید یک پست مهمان حتما زمینه فعالیت خود و پست مهمان را در نظر بگیرید تا بتوانید از موضوعی مرتبط برای معرفی استفاده نمایید که بازدید خود را افزایش دهید در غیر این صورت محتوای شما توسط موتور های جستجو بی ارزش تلقی خواهد شد و نتیجه ای معکوس خواهید گرفت.

برای مثال اگر زمینه فعالیت شما آشپزی است استفاده از وب سایت های میزبان صنعتی و یا موضوعات متفاوت دیگر اصلا مناسب نخواهد بود و نتیجه ای متفاوت به دنبال خواهد داشت. پس سعی کنید در هنگام جستجو برای انتخاب وب سایت های میزبان پر مخاطب به ارتباط موضوعی با فعالیت خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید در راستای اهداف مشترک خود با سایت میزبان از نتیجه بخشی موثری نیز بهره مند شوید.

استفاده از روش های متفاوت برای ارائه محتوای به روز و مخاطب پسند

 برای تولید پست مهمان سعی کنید که از روش های مختلفی برای ایجاد تنوع و جذابیت در آن استفاده نمایید. به این شکل که سعی کنید در هر پستی از فونت ها، رنگ ها، محتواهای جذاب و مخاطب پسند و… استفاده کنید تا برای مخاطب خود جذابیت لازم را ایجاد نمایید و از طرفی مخاطب را کنجکاو کند که بر بروی لینک شما کلیک کند و وارد فضای وب سایت شما شود.

در حقیقت با افزایش کلیک بر روی وب سایت شما میزان ترافیک مفید و هدفمندی را برای سایت خود ایجاد خواهید کرد و به موازات آن نیز بازدید از وب سایت خود را نیز افزایش داده اید. در حقیقت محتوای خوب و متناسب در ایجاد یک پست مهمان موفق و فراگیر بخش کلیدی فعالیت شماست زیرا به دو طریق میتواند بازدید شما را افزایش دهد اول اینکه محتوای مناسب شما باعث میشود تا موتورهای جستجو نیز فعالیت شما را تایید کنند و لذا تناسب محتوای شما با الگوریتم موتورهای جستجو میزان معرفی فعالیت شما برای جستجوگران در موتورهای جستجو را نیز بیشتر خواهد کرد و به صورت خودکار معرفی و انتخاب میشوید.

دوم اینکه مخاطب های شما با علم به ارزشمندی محتواهای شما هر بار با استقبال بیشتری از پست شما دیدن میکنند و و هر بار بازدهی بیشتر و یا حداقل بازدید ثابتی را تجربه خواهید داشت و ریزش مخاطب را نخواهید داشت.

استفاده از پست مهمان کم اما با کیفیت

اینکه شما برای وب سایت های مختلفی پست مهمان تولید کنید اصلا روش مناسب و اصولی برای گرفتن بازید بیشتر نیست. اگر میخواهید به صورت هدفمند از این روش استفاده کنید بهتر است که چند مورد از وب سایت های معتبر و پر بازدید را انتخاب کنید و به صورت مداوم با آنها همکاری داشته باشید تا بتوانید به این شیوه هم در نزد مخاطبان انها از بازدید و اعتبار لازم برخوردار شوید و هم به صورت هدفمند پیش بروید و توسط موتورهای جستجو نیز نمایش داده شوید و از ترافیک مناسبی نیز بهره مند شوید.

بنابراین از ایجاد پست مهمان کم ارزش و برای تعداد زیادی از وب سایت ها بپرهیزید تا بتوانید با بازدهی مثبت پیش بروید و استراتژی خود را برای وب سایت های محدودی که  در آنها ایجاد پست مهمان میکنید حفظ کنید و یک روند ثابت و در عین حال خلاقانه را برای وب سایت های میزبان مشخصی ارائه دهید.

مطالعه کنید
پشتیبانی سئو سایت | هرآنچه که برای سایت خود نیاز دارید!

پست مهمان، روشی سودمند برای مهمان و میزبان وب سایت

حال جای این سوال است که چرا وب سایت های میزبان اجازه چنین فعالیتی را میدهند؟ آیا پست مهمان برای وب سایت های میزبان نیز فایده دارد؟ آیا به سراغ هر وب سایت معتبری که میرویم میتوانیم در وب سایت آن پست مهمان داشته باشیم؟ طبیعتا با وجود همه ویژگی های مثبتی که پست مهمان دارد این سوالات در ذهن ایجاد میشود لذا در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

همانطور که اشاره شد میدانیم که فضای مجازی و اینترنتی یک فضایی است که به شدت به همکاری و تبادل احتیاج دارد در حقیقت در سایة این تبادل و همکاری است که میتوان انتظار داشت که یک فعالیت مفید و سودمند را پیش برد. از طرفی در این  فضا ما با تکهه بر نظرات و حضور همه کاربران و وبلاگ نویسان مختلف میتوانیم حضوری گسترده داشته باشیم و به یک فضای پر بازدید برای خود ایجاد کنیم.

بنابراین وب سایت ها و وبلاگ نویسان نیز تمایل دارند تا محتواهای متفاوت و مختلفی را برای مخاطبان خود ارائه دهند و فضایی متفاوت و در عین حال جذاب تری را برای مخاطبان خود ایجاد نمایند لذا بسیاری از وبلاگ نویسان از پست های مهمان به خوبی استقبال میکنند و شما میتوانید به راحتی با آنها همکاری داشته باشید و این همکاری به صورت یک معامله دو سر برد خواهد بود و هم پست شما معرفی خواهد شد و هم مخاطبان وب سایت میزبان محتواهای متفاوتی را مشاهده خواهند کرد. بنابراین سعی کنید در همکاری با وب سایت های میزبان در چارچوب و متناسب با شرایط وب سایت میزبان پیش بروید.

از طرفی در نظر بگیرید که ممکن است هر وب سایتی را که شما انتخاب میکنید درخواست شما را برای پذیرش پست مهمان نپذیرند لذا سعی کنید برای شروع فعالیت خود چندین سایت معتبر را در لیست خود قرار دهید تا در صورت عدم پذیرش هر کدام از این وب سایت ها گزینه های بیشتری را پیش رو داشته باشید.

نکات لازم برای تولید محتوای پست مهمان

با توجه به مسائلی که در مورد پست مهمان گفته شد باید یک سری نکات لازم را در نظر گرفت تا بتوان به واسطه آن یک پست مهمان مناسب ارائه داد لذا در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد:

تولید یک پست مهمان با کیفیت

برای داشتن یک پست مهمان با کیفیت باید سعی کنید محتوای ارزشمندی را در پست خود ارائه دهید و از پست های تکراری و یا پست هایی که یک روند ثابت دارند استفاده نکنید لذا با ایجاد تنوع در ارائه پست مهمان میتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید و از طرفی ارزشمندی محتوای شما رتبه بندی شما را در موتور های جستجو افزایش میدهد و نتایج مطلوبی را برای شما ایجاد میکند.

لذا سعی کنید محتوایی را که برای پست خود تولید میکنید ارزشمند و مفید باشد و از ارائه مطالب بی ربط و پرت و پلا و محتواهای زرد خودداری کنید تا موتورهای جستجو نیز به افزایش معرفی و جذب مخاطب به شما کمک کنند.

استفاده از بک لینک و انکر تکست های مختلف

در هنگام انتشار پست مهمان سعی کنید از بک لینک و انکر تکست های مختلفی استفاده کنید تا به این شکل گوگل متوجه روند فعالیت شما نشود و برای شما تنبیه در نظر نگیرد.

مطالعه کنید
ترفند های جستجو در گوگل و آموزش جستجوی حرفه‌ای در گوگل

ایجاد ظاهر و محتوای هدفمند برای پست مهمان

همانطور که گفته شد سعی کنید در ایجاد پست مهمان خود از خلاقیت و ایده پردازی زیادی استفاده کنید و یک روند تکراری و خسته کننده در پست مهمان نداشته باشید. زیرا این پست قرار است در وب سایت های میزبان ارائه شود به طوری که معرف شما و جذب کننده مخاطب برای شماست لذا باید نهایت دقت را در کیفیت، خلاقیت، استفاده از تصاویر، تکست های متنوع و جذاب، رنگ بندی، فونت ها و… داشته باشید تا بتوانید به خوبی مخاطب را جذب کنید و به لینک خود هدایت نمایید.

پست مهمان؛ سخن آخر

پست مهمان یکی از روش هایی است که به خوبی میتواند برای ارائه فعالیت شما و جذب مخاطبان بیشتر کمک کند. لذا برای استفاده از پست مهمان باید به سراغ وب سایت هایی بروید که در چارچوب فعالیت و زمینه کاری شماست و از طرفی میزان بازدید و دامنه اعتبار آن از وب سایت خودتان بیشتر باشد تا بتواند مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت شما هدایت کند.

از طرفی سعی کنید در تولید پست مهمان خوب و هدفمند، خلاقیت و ایده پردازی مناسبی را در نظر بگیرید تا بتوانید مخاطبان زیادی را به سمت کلیک بر روی وب سایت خودتان هدایت کنید محتواهایی مخاطب پسند و ارزشمند که موتور های جستجو نیز آنها را ارزشمند تلقی کنند و به هدایت مخاطب به لینک شما کمک کند لذا برای داشتن یک پست مهمان خوب نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • استفاده از وب سایت میزبان معتبر و پر بازدید
  • ایجاد محتوای ارزشمند برای پست مهمان
  • افزایش خلاقیت و ایده پردازی در پست مهمان
  • رعایت اصول سئو برای افزایش ترافیک در موتور های جستجو
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *