چگونه از طریق برنامه نویسی مهاجرت کنیم؟

?>

امروزه تکنولوژی به سرعت پیشرفت می‌کند و هرروز بیشتر از روز قبل دنیا را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، تسلط بر زبان‌های برنامه‌نویسی می‌تواند راهی مناسب برای رشد در عصر امروزی باشد. شاید اگر سال‌ها پیش در مورد زبان برنامه‌نویسی چیزی می‌گفتید بجز تعداد محدودی از افراد کسی اطلاعات چندانی در این مورد نداشت اما رفته‌رفته مردم با آن آشنا شدند به‌طوری‌که الآن تعداد بسیار زیادی از مردم بر زبان‌های برنامه‌نویسی متفاوت مسلط هستند.

چگونه از طریق برنامه‌نویسی مهاجرت کنیم؟ شاید پیش‌آمده باشد که این سؤال را بارها از خود پرسیده باشید، برای یافتن جواب سؤالتان لطفاً تا آخر همراه ما باشید. در این عصر امکانات آموزشی مهاجرت در کشورهای مختلف بیشتر از گذشته است. بسیاری از مردم برای یافتن کار یا تحصیل به مکان دیگری مهاجرت می‌کنند. داشتن مهارت‌های مختلف برای کسب درامد ضروری است؛ برنامه‌نویسی یکی از این مهارت‌های جدید و پرسود است.

 زبان‌های برنامه‌نویسی در تمام دنیا یکسان است و از قواعدی یکسان پیروی می‌کند، این مزیت باعث شده است تا افرادی که بر زبان‌های برنامه‌نویسی تسلط دارند به‌سادگی مسیر مهاجرت به سمت کشورهای خارجی را طی کنند.

راه‌های مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی

برنامه‌نویسان همواره دوست دارند به کشورهایی مهاجرت کنند که ازنظر برنامه‌نویسی و کارهای مربوط به آن پیشرفت خوبی داشته‌اند و جزو برترین کشورهای دنیا در این زمینه هستند. ما کشورهایی که برای مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی مناسب هستند را به شما معرفی می‌کنیم همچنین شما را از راه‌های مهاجرت به آنجا مطلع می‌سازیم.

کانادا

کانادا همواره به‌عنوان بهترین کشور در جهان ازنظر کیفیت کلی زندگی شناخته می‌شود. این کشور چند فرهنگی عموماً بسیار امن است و خدمات درمانی عمومی را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که حقوق خوبی که برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در این کشور در نظر گرفته می‌شود یکی از دلایلی است که هر فرد برنامه‌نویس را به مهاجرت به این کشور مشتاق می‌کند. در این کشور تکنولوژی با سرعت بسیار رشد می‌کند و از طرف دیگر وجود شرکت‌هایی مانند Wuctsimple و Shopify که جزو برندهای برتر به‌حساب می‌آیند و میلیاردها دلار ارزش‌دارند باعث شده است که سالانه تعداد زیادی برنامه‌نویس حرفه‌ای به این کشور مهاجرت کنند.

در بیشتر موارد، انتقال به کانادا برای استعدادهای فنی ساده است و دولت در سال ۲۰۱۷ ویزای Global Talent Stream را معرفی کرد؛ متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند و کارهای مهاجرت خود به کشور کانادا را پیش ببرند.

بریتانیا

بریتانیا شامل انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. انگلستان که در تاریخ بسیار ریشه‌دار بوده است، به ساکنین خود فرهنگ پر جنب‌وجوش و مراقبت‌های بهداشتی بسیار عالی عمومی را ارائه می‌دهد. متوسط حقوق کارکنان بخش فناوری از جمله توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در این کشور قابل پیش‌بینی است.

مطالعه کنید
چگونه از سایت آمازون خرید کنیم؟

برای مهاجرت به این کشور از طریق برنامه‌نویسی باید نسبت به دریافت ویزاهای لازم اقدام کنید؛ چندین گزینه ویزا برای برنامه‌نویسانی وجود دارد که می‌خواهند به انگلستان منتقل شوند. آن‌ها عبارت‌اند از ویزای کارگر ماهر و ویزای راه‌اندازی کارآفرین. ممکن است برای مهاجرت به بریتانیا ارائه داده‌های بیومتریک برای پردازش درخواست ویزا و سپس ارائه مجوز کار لازم باشد. بریتانیا با یک ابتکار جدید و خیلی جالب به نام «Tech National» سعی دارد که راه‌های زیادی را برای آوردن استعدادهای شما به آنجا برجسته کند.

آلمان

آلمان یک کشور زیبا با مناظر متنوع، شهرهای مدرن و روستاهای جالب است. المان کشوری است با تاریخی غنی که بیش از دو هزار سال قدمت دارد. این کشور بسیار امن است، خدمات بهداشتی سطح بالا ارائه می‌دهد که یکی از بهترین بخش‌های فنی در هر کشوری بر روی زمین است. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در المان درامد خوب و تقاضای بالایی دارند. یادگیری زبان المانی تا حدی دشوار است و اگر به آن علاقه نداشته باشید به‌سادگی آن را یاد نمی‌گیرید، این عامل باعث شده است که کشور المان مهاجران مخصوص به خود را داشته باشد.

ویزای کار المان (استخدام) بهترین شرط برای برنامه‌نویسانی است که خواهان انتقال به المان هستند. ویزای کار آلمان به مدت دو سال اعتبار دارد و کارگران (برنامه‌نویسان) ماهر می‌تواند مدت اعتبار این ویزا را تمدید کرده و مدت بیشتری به کار در آلمان ادامه بدهند و درنهایت به اقامت دائم این کشور برسند.

هلند

هلند یکی از همسایگان کوچک‌تر در غرب المان است. هلند معماری ب نظیری دارد و شهرهای کمی در دنیای مدرن وجود دارند که حس جذابیت دنیای قدیمی را به همان شیوه آمستردام حفظ کرده باشند. در آلمان یک خیابان وجود دارد که به دلیل داشتن کانال‌ها و سنگفرش‌های زیاد در دنیا شناخته‌شده است. سیستم بهداشت جهانی و ذهنیت پیشرفته فناوری این کشور را به یک انتخاب عالی برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار تبدیل می‌کند که می‌خواهند مهاجرت کنند.

کسانی که می‌خواهند از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا به هلند مهاجرت کنند لازم نیست برای گرفتن مجوز کار اقدام کنند. اتباع خارجی برای مهاجرت به این کشور باید برای اخذ مجوز کار اقدام کنند. چند نوع مجوز کار برای کارگران ماهر از جمله مجوز GVVA و مجوز کارگران مهاجر بسیار ماهر وجود دارد. روند مهاجرت شامل پر کردن یک برنامه استاندارد برای اجازه کار و ارائه برخی اطلاعات پیش‌زمینه است.

ایرلند

جزیره کوچک ایرلند در ساحل غربی انگلستان قرار دارد اما درواقع بخشی از اروپا است. ایرلند زندگی باکیفیت بالا و استفاده از همه امکانات در دسترس دیگر کشورهای بزرگ و حقوق بسیار رقابتی را به همه ساکنان خودش ارائه می‌دهد. در این کشور مشاغل فنی بسیار زیاد هستند و تقاضای زیادی برای برنامه‌نویسان ماهر وجود دارد.

مطالعه کنید
وضعیت مجوز فعالیت استارلینک در ایران چیست؟

پیش از آنکه یک فرد خارجی بتواند اجازه کار در ایرلند را بگیرد، در ابتدا باید از مقامات اداره مهاجرت مجوز بگیرد. این روند شامل داشتن یک پرونده اداری برای کارفرما از طرف کارمند از جمله یک نسخه تائید شده از یک پیشنهاد کار است.

اسپانیا

اسپانیا کشوری زیبا در گستره دریای مدیترانه تا مرز فرانسه است که مقصد اصلی تعطیلات در اروپا به شمار می‌رود. با در نظر گرفتن تابش نور خورشید در تمام طول سال، برخی از بهترین سواحل دنیا در این کشور قرار دارد. هزینه‌ی نسبتاً کم برای داشتن کیفیت بالای زندگی باعث شده است که بسیاری از سازندگان نرم‌افزار اسپانیا را خانه خود بخوانند و در تلاش باشند که به آنجا مهاجرت کنند.

کارفرما باید روند صدور ویزای کار را برای کسانی که مایل به مهاجرت به اسپانیا هستند آغاز کند. پس‌ازاین که کارفرما مدارک خود را از طرف کارمند ارائه داد، گام بعدی پر کردن فرم درخواست خارج از کشور از یک سفارتخانه اسپانیایی است. توجه داشته باشید که در اسپانیا راهی برای فعالیت به‌صورت آزاد وجود دارد که شامل اثبات توانایی مالی است.

ایالات‌متحده امریکا

ایالات‌متحده آمریکا را می‌توان یا کلماتی همچون سرزمین آزاد، خانه شجاع، خانه سیلیکون توصیف کرد که البته ایالات‌متحده امریکا نیازی به معرفی ندارد زیرا این کشور قدرت برتر اقتصادی، اجتماعی و نظامی جهان است. همچنین ایالات‌متحده امریکا دومین کشور بزرگ در امریکای شمالی است و همواره در کانون پیشرفت تکنولوژی قرار دارد. به‌استثنای ژاپن، هیچ کشور دیگری مانند ایالات‌متحده با تعداد مشاغل پیشرفته و با درامد بالا برای برنامه‌نویسان وجود ندارد. مهاجرت به ایالات‌متحده آمریکا آرزوی هر فردی است که تشنه پیشرفت باشد.

روند مهاجرت به ایالات‌متحده برای کار خسته‌کننده و پیچیده است. در این کشور مسیرهای متعددی برای ورود، بسته به مهارت و صنعت خاص متقاضی، هرکدام با الزامات گسترده خود وجود دارد. به‌طورکلی، داشتن یک کارفرما در پرونده کار اداری مربوط به متقاضی، سریع‌ترین راه برای پیشرفت کار مهاجرت به این کشور است.

استرالیا

جزیره بزرگ استرالیا تنها کشور روی زمین است که بسیاری از مردم آن را یک قاره می‌دانند. استرالیا که کشوری مشترک با کشورهای انگلیسی است، برخی از بهترین سواحل و متنوع‌ترین اکوسیستم حیات‌وحش جهان را دارد. استرالیا برای برنامه‌نویسان باتجربه، یک سیستم بهداشت عمومی بزرگ، هوای پاک اسمان در طول سال و یک بخش نرم‌افزاری در حال رشد با مشاغل پر درامد را دارد که این عوامل باعث می‌شود که سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

مطالعه کنید
بهترین کسب و کار خانگی چیست؟

برای کار در استرالیا، متقاضیان باید ثابت کنند که در زبان انگلیسی مهارت دارند و شغل آن‌ها (برنامه‌نویسی) در این کشور موردنیاز است. الزامات مختلفی وجود دارد که بستگی به این دارد که آیا متقاضی برای یک ویزای کار موقت یا اجازه کار دائمی درخواست می‌کند. پس اگر درزمینه برنامه‌نویسی فعالیت دارید و قصد مهاجرت دارید می‌توانید بامطالعه ضوابط لازم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید.

نیوزیلند

نیوزیلند را می‌توان مانند برادر کوچک استرالیا توصیف کرد، بدون شک یکی از زیباترین کشورهای جهان است. نیوزیلند یک کشور کوچک جزیره‌ای است که به خاطر امنیت کلی، میزان کم جرم و جنایت، کیفیت بسیار بالا زندگی و مناظر طبیعی شگفت‌انگیز مشهور است. در این کشور صنعت تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و برنامه‌نویسان در جستجوی زندگی بهتر از سراسر دنیا در حال حرکت و مهاجرت به نیوزیلند هستند. روند مهاجرت به نیوزیلند کاملاً بستگی به این دارد که متقاضی از کدام کشور می‌آید. این در حالی است که چون برنامه‌نویسان مهاجر در این کشور موردنیاز هستند ممکن است این افراد بتوانند فرایند مهاجرت را آسان‌تر از سایر مهاجرین در حوزه‌های شغلی دیگر طی کنند.

پرتغال

پرتغال غربی‌ترین و یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین کشورهای اروپا برای مهاجرت است. پرتغال در طول سال آب‌وهوای زیبایی را دارد، زمستان‌های ملایم، غذای عالی و سواحل آن با کشورهای همسایه رقابت می‌کند. پرتغال یک کشور کوچک اما متنوع است که خدمات بهداشتی عالی دارد و همچنین کیفیت کلی زندگی در این کشور خوب است؛ حقوق عالی برنامه‌نویسان باعث شده است که این کشور متقاضی‌های زیادی برای مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی داشته باشد.

پرتغال شاید سخت‌گیرترین کشور برای نقل‌مکان به آنجا باشد. این امر به دلیل قانونی است که بر اساس آن شرکت‌ها فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کنند. آن‌ها باید ابتدا فرصت‌هایی را برای شهروندان واجد شرایط پرتغالی فراهم کنند و تنها در این صورت می‌توانند یک خارجی استخدام کنند. پس از برآورده شدن این الزامات کارفرما می‌تواند فرم تقاضانامه را از متقاضی پر کند.

عوامل مؤثر بر مقصد مهاجرت برنامه‌نویسان

عوامل زیادی در تعیین مقصد مهاجرت برنامه‌نویسان دخالت دارد، توانمندی و مهارت در برنامه‌نویسی می‌تواند مهم‌ترین عامل باشد؛ همچنین تسلط بر زبان‌های روز دنیا مانند زبان انگلیسی می‌تواند شما را در پیدا کردن شغلی مناسب در کشورهای خارجی یاری دهد، کشورهای مدرن، مانند روسیه، ژاپن، سنگاپور و غیره، به دلیل زبان سخت خود به‌ندرت از اولین گزینه‌های مهاجرت برنامه‌نویسان هستند.

فرض کنید شما تصمیم به مهاجرت گرفته‌اید و هنوز یک مقصد یا زبان مشخص نکرده‌اید. در این صورت، یک فرمان خوب انگلیسی می‌تواند یک عامل حیاتی برای انتخاب شما باشد. با داشتن اطلاعات خوب در مورد این زبان، شما یک شغل مناسب و امکانات دیگر را پیدا خواهید کرد.

مطالعه کنید
آیا تولید محتوا در یوتیوب جرم است؟ آخرین قوانین تولید محتوا در ایران

شرایط اقتصادی و درامد نیز مسائلی هستند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. نسبت هزینه زندگی به درامد در کشور هدف باید خوب سنجیده شود، به‌طوری‌که شرایط یک زندگی آرام و آسوده برای شما وجود داشته باشد، درامد یک فرد ممکن است برای مدت طولانی ثابت باشد اما مخارج اما ممکن است در زمان‌های مختلف به دلیل شرایط اقتصادی تغییر کند. در چنین شرایطی، داشتن شغل کمتر آسیب‌پذیر ازنظر تقاضا و درامد می‌تواند شرایط زندگی را به‌طور قابل‌توجهی برای برنامه‌نویسان مهاجر تغییر دهد. عوامل دیگری هم مانند مسائل سیاسی و قضایی، فرهنگ و مذهب حاکم، در تصمیم‌گیری درباره مهاجرت برنامه‌نویسان دخیل هستند، به‌ویژه اگر شما قصد اقامت طولانی داشته باشید.

مشاغل مرتبط با برنامه‌نویسی کامپیوتر

  • مهندس نرم‌افزار
  • مهندس نرم‌افزار، توسعه‌دهنده نرم‌افزار، برنامه‌نویس
  • تحلیلگر نرم‌افزار
  • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
  • معمار نرم‌افزار
  • مدیر توسعه نرم‌افزار

آیا کشور های آسیایی برای مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی مناسب هستند؟

برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت از طریق برنامه‌نویسی، باید بدانید که در کدام کشورها به مهارت‌های شما بیشتر نیاز دارند و چقدر شرایط یک زندگی مرفه را برای شما ایجاد می‌کنند؛ پس کشوری که شما قصد مهاجرت به آنجا را دارید لازم نیست در قاره خاصی باشد همین‌که شما بتوانید در آنجا پیشرفت داشته باشید و راحت زندگی کنید کافی است. هند و سایر کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند سنگاپور و اندونزی و همچنین کره جنوبی از دیگر کشورهای درحال‌توسعه فناوری اطلاعات هستند که آینده روشنی برای برنامه‌نویسان در این کشورها وجود دارد.

در کشورهای آسایی هزینه زندگی اغلب کمتر از کشورهای توسعه‌یافته اروپایی است این عامل باعث شده است که این کشورها نیز از اهداف مهاجرت بسیاری از برنامه‌نویسان باتجربه در سراسر دنیا باشد. بهترین کشور برای مهاجرت به ترجیحات هر فرد بستگی دارد و درواقع می‌توان گفت که هر فرد با توجه به سلیقه خود کشور هدف را انتخاب می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *