چگونه بلاگر شویم؟ بلاگر کیست؟ اصول موفقیت در انواع بلاگری [صفر تا صد] در سال 2022

?>

چگونه بلاگر شویم؟ اصلا بلاگر کیست؟ انواع بلاگری کدامند؟ پاسخ سوالاتی که مطرح شد در این مقاله از سایت هادی عظیمی به صورت کامل نوشته شده است. همانطور که می دانید، امروزه بلاگرها به عنوان فعالان شبکه های مجازی مشغول بکار می باشند و در آمد خوبی دارند. این مقاله می کوشد تا شما را با پیچ و خم های این شغل نوظهور آشنا کند. امیدواریم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بلاگر کیست؟ و چگونه می توان بلاگر شد؟

این تصور که می توان در شبکه های مجازی فعال بوده و دنبال کننده های زیادی داشته باشیم، حمل بر موفقیت در این زمینه محسوب نمی شود. این فن نیاز به مجموعه نوآوری ها، دانش و مهارتی خاص است.

بلاگرها می بایست در یک زمینه خاص دارای تبحر و مهارت کافی باشند. به عنوان مثال یک بلاگر کتاب باید شناخت کافی درباره کتاب ها، مولفین و مترجمین داشته باشد. ویراستاران را به خوبی بشناسد و ناشران خوب و موفق را از ناشران سودطلب بازاری تشخیص دهد.

 بلاگر کتاب با چنین شناختی می تواند درباره کتابهای موجود در بازار ارایه اطلاعات داده و درباره آنها نقدهای خوبی بنویسد. این کار از عهده همه کسی ساخته نیست. نیازمند تلاش و پشتکار در این زمینه است. در واقع بلاگر کتاب می تواند با تکیه بر اطلاعاتی که طول سالیان متمادی در حوزه کتاب بدست آورده است، مانند یک راهنما  و هادی عمل کرده و افرادی را که نیاز به داشتن اطلاعات مفید در این زمینه هستند، کمک و راهنمایی کنند.

همانطور که گفته شد، یکی از شغل هایی که درآمد هنگفتی دارند، بلاگرها هستند. در شرایط فعلی، بلاگرها در بین جوانان علاقمندان بسیاری دارد و خیل عظیمی از جوانان جویای نام و شهرت به دنبال بلاگر شدن هستند.

باعث خوشحالی است که در سالهای کنونی، در زمینه بلاگر شدن قوانینی وضع شده است که دوست داران این صنعت را کمک می کند تا بهتر به هدف و خواسته خود برسند. این قوانین در کشور ما متاسفانه جایگاه خاصی ندارد اما خبرها حاکی از آن است که این گروه مشمول مالیات می شوند. 

پیشنهاد کارشناسان این صفحه این است که حتما قبل از بلاگر شدن، موضوعات مختلفی را که به آن علاقمند هستند، مورد بررسی قرار داده تا در آینده مجبور نباشند موضوع کاری خود را تغییر بدهند.

شایان ذکر است، بیشتر بلاگرهای ایرانی، در اینستاگرام مشغول به کار هستند . دلیل این کار محبوبیت بسیار ایسنتاگرام در بین کاربران ایرانی است. در حقیقت ایرانی ها جزو هفت کشوری هستند که از اینستاگرام استفاده می کنند.

خب تا این قمست از ماجرا فهمیدیم که بلاگر به چه کسی می گویند و در چه حوزه ای فعالیت می کنند. چنانچه علاقمند به دانستن موضوعات بیشتر در این زمینه هستید، در ادامه با مقاله چگونه بلاگر شویم؟ همراه باشید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت گام به گام!

بلاگرها را به چند دسته می توان تقسیم کرد؟

بلاگرها با نظر به این که به نوع و چگونه گی محتوا و میزان دنبال کننده هایی  که دارند، دسته بندی می کنند. گاهی ممکن است یک بلاگر در سایت یا صفحه ای که در اختیار دارد، بالغ بر میلیون ها نفر بازدیدکننده داشته باشد. برخی نیز در زیر شاخه های اینفلوئنسرها قرار می گیرند که کارشان تولید محتوای متنی یا عکسی است. این گروه از افراد حضورشان در شبکه هایی چون ایسنتاگرام و سایر فضا های مجازی ضروری و مفید ارزیابی شده است.

مطالعه کنید
کپی رایتینگ به چه معناست؟

   بیشتر این گروه، بر یک ایده متمرکز هستند و درباره همان موضوع خاص اظهار نظر می کنند که همان محتوایی است که تولید کرده و با قرارگیری در صفحات ایسنتاگرام و سایر شبکه های مجازی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. خوب است بدانید، این گروه از افراد در دسته بندی های متفاوتی قابل تقسیم بندی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

اگر سفارش تولید محتوا متنی دارید از خدمات سایت هادی عظیمی استفاده کنید.

ایده آل گرا

این گروه از بلاگرها افرادی هستند که بیشتر وقت خود را به تولید محتوای اصل و یونیک اختصاص می دهند. چنانچه محتوای سایت نیاز به عکس باشد، خود بلاگرها می بایست عکس ها را تهیه کرده یا یک عکاس حرفه ای را استخدام کنند. معمولا این گونه بلاگرها به تنهایی کار نمی کنند. همراهی یک تیم از پشتوانه های کاری آنان محسوب می شود. تک تک افراد تیم در پیشبرد اهداف بلاگر نقشی به عهده گرفته اند و در رسالت خود کوشا هستند. این افراد با برخورداری از هنر و مهارت هایی که دارند، بلاگرهای ایده آل گرا را کمک می کنند تا زودتر به جذب سرمایه گذار نایل آمده و به درآمدهای زیادی دست پیدا کنند.

این افراد کسانی هستند که وقت زیادی برای تولید عکس و فیلم صرف می کنند. بیشتر بلاگرها وسواس خاصی در زمینه تولید محتوای متنی و تصویری سایت خود دارند و آن را به درستی به مرحله اجرا در می آورند. البته باید اذعان کرد، ایده آل گراها در زمینه خاصی تاکید ویژه داشته و به شکل صحیحی آن را انجام می دهند. از همین رو می توان ادعا کرد، صفحه ای که بلاگرها تولید می کنند، بسیار اصل و از نظر محتوایی دست اول محسوب می شود. رنگ و زمینه عکس هایی که گرفته می شود، به خوبی چیدمان شده است. حتی میکاپ افرادی که در عکس ها حضور دارند، نیز باید با طرز لباس پوشیدن آنها هماهنگ باشد. رعایت همین نکات ظریف است که بلاگرها را از هر حیث نسبت به دیگران متمایز می کند.

دوست داران سفر و سیاحت

بلاگرهایی که موضوع کاری شان سفر و سیاحت است، سعی دارند تصاویر متنوعی از شهرها و مکان های بکر در دنیا قرار دهند . بلاگرها این حس را به خواننده القا می کنند که دایم در سفر هستند. این افراد در سایت های تاریخی و مکان هایی که طبیعت بکر دارند، عکس های مطلوبی گرفته و در اختیار علاقمندان قرار می دهند. این گروه سیاح که با شبکه های مجازی در پیوند تام هستند، این انگیزه را در مخاطب بیدار می کنند، که هر چه سریعتر از کنج انزوا بیرون آمده و به دل طبیعت و روستاهای دور افتاده  بروند و از زیبایی هایی دامن دشت و صحرا بهرمند شوند. بلاگرهای سیاح و توریست صاحب صفحات و سایت هایی جذاب هستند که کمتر فردی قادر است از کنار آن به راحتی عبور کند.

مطالعه کنید
جذب مشتری با تولید محتوا اینترنتی در سال 2022

بلاگرهای دوست داشتنی

این گروه از بلاگرها به خاطر برخورداری از زندگی متفاوت اما جذابی که دارند، مورد علاقه افرادی هستند که در شبکه های مجازی وقت گذرانی می کنند. این افراد بیشتر اوقات سبک زندگی خود را به تصویر می کشند و  نوع نگاه و سلیقه خاص خود را تبلیغ می کنند. معمولا این قسم از بلاگرها دنبال کننده های زیادی دارند، از همین رو چنین بلاگرهایی می توانند کالا، اجناس و خدمات متنوعی را تبلیغ نمایند.

چگونه بلاگر شویم؟ آنها به هر فروشگاه و بازاری سر می کشند و کالاهای متنوعی را به مشتاقان و علاقمندان صفحات خود به نمایش می گذارند. این افراد نیازی به دانش و تبحر در زمینه خاصی ندارند اما چیزی که بسیار مهم است این است که چنین بلاگرهایی می بایست از جذابیت بسیار بالایی برخوردار باشند. در واقع میزان محبوبیت آنهاست که افراد را به سمت صفحات مجازی می کشاند.

بلاگرهای زیرک

این دسته از بلاگرها، از توانایی هشتک های بارگذاری شده به نفع صفحات مجازی خود استفاده می کنند. این افراد، به طرز صحیحی قادرند تا افراد مناسب را به سمت صفحات خود کشانده و آن ها را در زمره دنبال کننده گان خود درآورند. چگونگی محتوای خلق شده آنها در حد متوسط ارزیابی می شود و تصاویری که بارگذاری می شود نیز چندان از اصالت و جذابیت زیادی برخوردار نیست.

علاوه براین باید متذکر شد، چنین بلاگرهایی نیازی نیست که روی یک موضوع ویژه ای تمرکز کنند. دست آنها برای تولید انواع محتواها باز است. این بلاگرها تنها کافی است که به صفحات مجازی خود وفادار بمانند  و بشکل مدیریت شده ای تولید محتوا داشته باشند.

بلاگرهای هوچی گرا

این گونه از بلاگرها به خاطر محتوایی که خلق می کنند، جنجال برانگیز دانسته می شوند. فمینیست ها، ستارگان دنیای سینما و تلوزیون، فعالان و دوستداران محیط زیست، حامیان کودکان کار و حیوانات و…. در این دسته بندی قرار می گیرند.

ابزار مورد نیاز برای بلاگری

در ادامه این مطلب، توجه شما را به این بخش جلب می کنیم که برای تبدیل به یک بلاگر خوب و حرفه ای به چه ابزاری نیازمندیم. آمار نشان می دهد، بلاگرهای حرفه ای کسانی بوده اند گه از همان شروع کار می دانستند که دقیقا در چه زمینه ای باید فعالیت داشته باشند. دانستن همین موضوع انها را کمک می کند تا نیمی از راه را به خوبی طی کنند.

این بلاگرها در گام های بعدی با رعایت نکاتی که در ادامه خدمت شما گفته می شود، می توانند به یک بلاگر خوبی وحرفه ای تبدیل شوند. بیشتر بلاگرها در اندک زمانی توانسته اند، در منطقه محل زندگی خود به محبوبیت زیادی دست پیدا کنند. در مراحل بعدی این محبوبیت به سطح بیشتری رسیده و خیلی سریع  تبدیل به یک بلاگر حرفه ای در سطح شناخته شده ای می شوند.

برای بلاگر شدن حتما نیاز است که یک تیم شما را همراهی کند. رهبری این تیم مسلما کار آسانی نخواهد بود. اداره کردن تیم نیاز به رهبری قدرتمند و هماهنگی های قوی است.

گام اول برای بلاگر شدن

برای تبدیل به یک بلاگر خوب و حرفه ای نیاز است که چند فاکتور را مد نظر داشته باشیم . در ادامه به برخی ازاین عوامل سازنده و مهم در موضوع چگونه بلاگر شویم؟ اشاره می شود:

  • طراحی وبلاگ
  • عکس مرغوب
  • ایجاد تشخص و برند
  • برنامه ریزی و داشتن یک هدف مدون
  • استفاه از شبکه های مجازی
  • برخورداری از تیم و افراد گوناگون
مطالعه کنید
تولید محتوا چیست؟ تمام روش های تولید محتوای هدفمند

طراحی وبلاگ

 چنانچه می خواهید یک بلاگر موفق شوید، نباید به راحتی از کنار این موضوع بگذرید. یکی از نکاتی که شما را به یک بلاگر خوب تبدیل می کند، اهمیت دادن به ظاهر وبلاگ، سایت یا صفحه ای است که در اختیار دارید. پیشنهاد ما این است که در ابتدای کار خودتان این قمست از ماجرا را به دست بگیرید. وقتی در کار خود بسیار کارکشته شدید، دیگر نیازی نیست خودتان رنج این کار را به عهده بگیرید. جون شناخت و معروفیت شما باعث می شود که به راحتی دیده شده و افراد زیادی به سمت و سوی شما متمایل شوند.

عکس مرغوب

چنانچه سری به اینستاگرام بزنید با یک مرور گذار متوجه خواهید شد که بیشتر بلاگرهای بزرگ شناخته شده خارجی یا ایرانی از عکس های بسیار با کیفیت استفاده می کنند. این عکس ها در یاد و خاطره افراد بیشتر می مانند و همین آنها را در زمره افرادی قرار می دهند که از علاقمندان صفحات مجازی شما باشند.

ایجاد تشخص و برند

در رابطه با پاسخ این سوال که چگونه بلاگر شویم، می بایست به این نکته توجه داشت که این امر حاصل نمی شود مگر به صبر. به عبارتی کم کم با معروف شدن صفحات مجازی باید به فکر این باشید، برای سایت ، صفحه یا وبلاگ خود یک برند معروف بسازید و این بدست نمی آید، مگر با پشتکار و مهارتی که به دست می آورید. این برند سازی و ایجاد تشخص، کمک می کند تا در بین مخاطبان خود یک فرد تاثیرگذار باشید.

با ساختن یک برند لوکس از وبلاگ خود می توانید در راستای کاری خود فردی مشهور و تاثیرگذاری شوید.

به عنوان مثال ، یکی از اشخاصی که در سالهای اخیر توانسته در حوزه عکاسی سرمایه گذار جذب کند، توانست پس از فعالیت در زمینه بلاگری به سرمایه هنگفتی برسد و از این راه در شمار وارد کنندگان دوربین های دیجیتال و فروشگاه های معتبر در فروش دوربین قرار بگیرد. حالا او دیگر تنها در زمینه محصولاتی که در فروشگاهش دارد به فعالیت مشغول است و اسپانسر اجناس خود می باشد. ایجاد تشخص و برند کمک می کند تا شما در بین هم قطاران خود زبانزد شده و افراد بسیاری را جذب خود نمایید و از این راه به درآمدهای هنگفتی برسید.

برنامه ریزی و داشتن هدف مدون

اگر از سوال شود چگونه بلاگرشویم، می توان به این پاسخ بسنده کرد، با داشتن یک برنامه ریزی مدون و جامع. چنانچه اهل سفر و سیاحت هستید، مسلما به این موضوع می رسید که چرا برخی از افراد با داشتن سعی و تلاش بسیار همچنان در کار خود درجا می زنند. ایراد کار این افراد نداشتن یک برنامه ریزی جامع است. در این کار بیش از هر چیزی باید پشتکار و استمرار داشت. هر چند که آمار و تجارب نشان می دهد که بسیاری نیز بوده اند که با دانستن پیچ و خم های این کار خیلی زود به موفقیت های چشگیر رسیده اند.

مطالعه کنید
بازاریابی محتوا چیست؟ (Content Marketing) مراحل و اصول کانتنت مارکتینگ در سال 2022

چنانچه بتوانید این فوت و فن ها را بیاموزید، برنامه ریزی خوبی داشته باشید و در کار خود استمرار و سماجت به خرج دهید، خیلی زود شاهد مقصود را در آغوش خواهید کشید.

استفاده از شبکه های مجازی

برای رسیدن به پاسخ سوال این که چگونه بلاگر شویم، استفاده از شبکه های مجازی بسیار حایز اهمیت است . بنابراین شناخت خوبی از شبکه های اجتماعی داشته باشید. تلگرام، لینکدین، یوتویوب و اپارات را بشناسید و ابزار استفاده از آنها را یاد بگیرید. این شبکه ها به شما کمک خواهند کرد تا فرصت دیده شدن بیشتری داشته باشید.

چگونه بلاگر شویم؟ از این مسیر شما به افراد بسیاری معرفی خواهید شد. این شناخت بیشتر مساوی است با جذب سرمایه گذار و تبلیغ کالا و خدمات بوسیله صفحات مجازی که در اختیار شماست. هر چه شما بیشتر دیده شوید، به همان اندازه کالا و خدمات بیشتری توسط شما معرفی شده و پورسانت بیشتری عایدتان می شود.

هر زمان که متوجه شدید، تعداد بازدیدکنندگان و فالوئرهایتان افزایش یافته است، می توانید مدیریت صفحات خود را به دست افراد مطمئن سپرده و از حجم کاری خود بکاهید.

برخورداری از تیم و افراد گوناگون

برای بلاگر شدن به طورحتم نیاز است که افرادی ما را در این کار کمک کنند. اگر سری به اینستاگرام افراد مشهور در زمینه های مختلف بزنید، خواهید دانست که آنها در زمینه کاری خود دست تنها نیستند. افراد مختلفی که در زمینه های مختلفی تبحر و مهارت دارند، به این افراد مشاوره و راهنمایی می دهند. به عنوان مثال کسی که بلاگر لباس کودک است برای این که صفحه اجتماعی خود را به خوبی معرفی کند، نیازمند این افراد است.

عکاس، ادیتور عکس، صحنه آرا، چند خردسال با جدابیت های کودکانه، نورپرداز و غیره. این بلاگر هیچ وقت به تنهایی قادر نیست در کار خطیر خود موفق و سربلند بیرون بیاید. از همین رو پیشنهاد ما این است که بعد از شناسایی موضوع خود در زمینه بلاگری ، افراد مورد نیاز خود را شناسایی کرده و فراخور نیاز خود از آنها استفاده نمایید. دیده شدن صفحه یا وبلاگ اجتماعی شما تنها در پرتو داشتن یک تیم موفق و کاربلد است.

کلام آخر

در این مقاله که با عنوان چگونه بلاگر شویم؟ ، تهیه و تنظیم شده بود، نکاتی را با خواننده این متن در میان گذاشتیم. این متن می تواند او را به سوی بلاگر شدن هدایت کند. اگر این مقاله را خوانده باشید، با ظرایف و پیچ و خم های نسبی این کار به خوبی آشنا شده اید. این حرفه نوظهور می تواند صاحبش را در کمترین زمان ممکن به موفقیت های چشمگیری برساند. شما با دانستن و رعایت این نکات باعث می شود تا با سرعت بیشتری به هدف خود که همان دیده شدن و جذب سرمایه گذار است، نایل آیید.

از این که این متن را خوانده و تا پایان این نوشتار با ما ماندید، از شما متشکریم. چنانچه هنوز متوجه پاسخ چگونه بلاگر شویم؟ نشدید، سوال یا انتقادی داشتید، کامنت کنید پاسخ خواهیم داد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *