چگونه وارد اکسپلور شویم؟

?>

امروزه افراد زیادی در فضای های مجازی و به ویژه در اینستاگرام فعالیت دارند و هر کدام یا دارای صفحه شحصی خود هستند و یا به صورت گسترده و بیزینسی از فضای اینستاگرام کسب درآمد میکنند. زیرا فضای ایسنتاگرام محیطی را ایجاد نموده است که بسیاری از افراد به راحتی میتوانند با افزایش تعداد مخاطبان خود درآمد بالایی را داشته باشند.

اما همانطور که میدانید هر کسب و کاری سختی خود را دارد و شما با ورود به هر کاری با یک سری سختی ها و مشقت ها رو به رو خواهید بود. در زمینه فعالیت و کسب درامد از اینستاگرام نیز شما با مشکلات و پیچیدگی های زیادی رو به رو هستید. زیرا فعالیت در ایسنتاگرام با توجه به الگوریتم های خاصی که این شبکه دارد باید در راستای این الگوریتم ها فعالیت کنید تا بتوانید به صورت نتییجه بخش از این شبکه نتایج مطلبوب دریافت نمایید.

اینکه میگوییم الگوریتم خاص به  این معنی است که این شبکه بر اساس چارچوب های خاصی که دارد موجب میشود تا پست ها و یا به طور کل فعالیت های های شما در اینستاگرام به صورت درست و هدفمند نشان داده شود و به موازات آن نیز بتوانید تعداد مخاطبان بالایی داشته باشید.

فعالیت در اینستاگرام در ابتدا بسته به نوع فعالیت شما دارد یعنی هر چه بر اساس این الگوریتم پیش بروید، اینستاگرام به دیده شدن پیج شما بیشتر کمک میکند و از این طریق به راحتی میتوانید ره صد ساله را یک شبه بروید و تعداد مخاطبان زیادی را داشته باشید.

یکی از جاهایی که میتواند فعالیت شما را بر اساس الگوریتم اینستاگرام پیش ببرد اکسپلور اینستاگرام است  که در قسمت ذره بین صفحه ایسنتاگرام در دسترس همه فعالان و کاربران است. در این قسمت پست های عمومی زیادی به نمایش گذاشته میشود که باعث شده است که اغلب فعالان وکاربران از این صفحه دیدن کنند و بخش زیادی از فعالیتشان را در این بخش منحصر کنند. لذا نشان داده شدن هر پست در اکسپلور میتواند برای بسیاری از پیج هایی که فعالیت بیزینسی دارند مفید باشد. لذا در ادامه راه کارهای حضور در اکسپلور را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مطالعه کنید
بهترین آنفالویاب اینستاگرام

دلایل اهمیت و تاثیر اکسپلور بر روند فعالیت در اینستاگرام

تا اینجا با اهمیت اکسپلور برای رفتن ره صد ساله در یک شب آشنا شدیم حال میخواهیم بدانیم دلایل اهمیت و تاثیر اکسپلور در دیده شدن پست ها چیست؟

در این زمینه باید گفت بخش اکسپلور یکی از اصلی ترین بخش ها در اینستاگرام است که افراد زیادی زمان زیادی را در این بخش میگذارند لذا با نشان داده شدن پست شما در این بخش، میتوانید به تعداد زیادی از افراد پست خود را نشان دهید. از طرفی اکسپلور پست هایی را به شما نشان میدهد که در راستای علاقه مندی افراد است به این معنی که اکسپلور بر اساس سرچ های شما، هشتگ های شما، پست های ذخیره سازی شما و… فعالیت های شما را آنالیز میکند و پی به موضوعات مورد پسند شما میبرد و لذا بیشتر این موضوعات را به شما نمایش میدهد.

نکته دیگری که در این زمینه اهمیت دارد منطقه جغرافیایی شما نیز میباشد به این معنی که پست هایی که در منطقه خاص شما منتشر میشود احتمال زیادی دارد که در اکسپلور شما نیز نمایش داده شود.

بنابراین با توجه به این الگوریتم خاص اینستاگرام به خوبی میتوان به اهمیت و تاثیر اکسپلور در روند فعالیت ها، پی برد به این معنی که هر چه شما بتوانید پست ها خود را بر اساس علاقه مندی و سرچ های مخاطبان پیش ببرید به خوبی میتوانید وارد اکسپلور افراد زیادی شوید.

نکات مهم برای ورود به اکسپلور

برای ورود به اکسپلور شما باید یک سری نکات و قوانین را رعایت کنید تا بتوانید به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید که در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد:

در نظر گرفتن نیاز مخاطب

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در این زمینه در نظر بگیرید نیاز مخاطبانتان است اینکه مخاطب شما به چه موضوعاتی علاقه مند است برای مثال صحبت کردن از لباس های گرم و زمستانی برای مخاطبانی که در منطقه ای گرم هستند کاری بیهوده است. بنابراین سعی کنید در وهله اول نیاز مخاطب را بشناسید و سپس در راستای نیاز او محتوای مناسب را ایجاد نمایید.

مطالعه کنید
آمار اینستاگرام ایران در سال 2023 | اینستاگرام بدون کاربر ایرانی!

اهمیت دادن به مخاطبان

هیچ نکته ای کلیدی تر از توجه و اهمیت دادن به مخاطبان نیست به این معنی که از نظرات انها استفاده نمایید با انها تعامل سازنده داشته باشید. قدر دان آنها و حمایت های آنها باشید و به کرات نشان دهید که از حمایت آنها چقدر خشنود هستید.

از رقبای خود غافل نشوید

سعی کنید روند فعالیت افردی که در زمینه کاری شما فعالیت میکنند را به خوبی بشناسید و فعالیت های آنها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید تا بتوانید روش های سازنده تری را برای خود در نظر بگیرید و ایده پردزای های درستی داشته باشید.

استفاده از هشتگ ها

شاید هیچ عنصری به اندازی هشتگ در معرفی پیج شما موثر تر نباشد. لذا سعی کنید از هشتگ ها درست و مفید که در راستای پست شماست استفاده نمایید. در این زمینه ممکن است بسیاری از افراد از هشتگ های وایرال شده استفاده نمایند تا پست خود را بیشتر نمایش دهند اما استفاده از این نوع هشتگ ها اغلب به لحاظ قانونی و اخلاقی درست نیست بنابراین بهتر است که در این زمینه از هشتگ های مناسب و در راستای کار خود استفاده نمایید و هر چه این هشتگ ها کلیدی تر باشند سریعتر در بخش اکسپلور بالا می آیند.

تولید محتوای درست

تولید محتوا یکی از اصلی ترین راه کار ها برای ورود به اکسپلور است به این شرط که این محتوا درست، هدفمند، بر اساس نیاز مخاطب و… باشد. بنابراین باید نهایت خلاقیت و هنرمندی و ایده پردازی را در این زمینه به کار ببرید تا بتوانید از طریق تولید محتوای درست پست های جالب توجهی را ارائه دهید.

در این زمینه سعی کنید بیشتر از محتواهای ویدیویی جذاب استفاده نمایید و یا کپشن ها جذب کننده بنویسید تا بتوانید افراد زیادی را برای مدت طولانی تری بر روی پست خود نگه دارید.

مطالعه کنید
بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ

از قابلیت لوکیشن و تگ کردن نیز استفاده نمایید

زدن لوکیشن برای پست و حتی تگ کردن بر روی پست نیز یکی از راه حل های بسیار مناسب برای فعالیت درست در اینستاگرام است تا به این طریق الگوریتم اینستاگرام را متوجه خود سازید.

پست خود را استوری کنید

همانطور که میدانید اغلب افراد استوری ها را به صورت مداوم دنبال میکنند و ممکن است کمتر متوجه پست ها باشند. از طرفی در اغلب موارد پیج هایی که تعداد مخاطب زیادی دارند ممکن است که پست های زیادی را نیز همزمان با پست شما ارائه دهند و در نتیجه پست شما از دید آنها پوشیده بماند لذا بهتر است پست خود را نیز در استوری نشان دهید تا بتوانید آنها را مطلع کنید و بازید از پست خود را افزایش دهید.

استوری های مداوم و حفظ تعامل با مخاطبان

استوری ها توسط افراد و مخاطبان بیشتری دنبال میشود لذا بهتر است که از این طریق تعامل خود را با مخاطبان خود بالا ببرید و بتوانید صمیمیت بیشتری را با افراد دنبال کننده خود داشته باشید. این صمیمیت میتواند فضای مناسبی را ایجاد کند و توجه افراد زیادی را به سمت شما جلب نماید.

ویژگی های مهم ورود در اکسپلور اینستاگرام

نکات زیادی برای حرکت در زمینه الگوریتم درست اینستاگرام برای ورود به اکسپلور معرفی شد حال به مهم ترین ویژگی های ورود پست ها به اکسپلور اشاره خواهیم کرد:

افزایش تعداد فالوور

محیط اکسپلور تعداد زیادی از مخاطبان را دارد و به نوعی یک فضای عمومی پر مخاطب است که شما میتوانید به راحتی از طریق ورود به این فضا تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید.

افزایش درآمد

دیده شدن در این بخش به ویژه برای افرادی که پیج های بیزینسی دارند درامد زایی بسیار بالایی را از طریق نشان دادن به افراد زیادی ایجاد میکند. ایجاد درآمد اصلی ترین نکته برای کسانی است که به دنبال کسب درآمد از این بخش هستند.

مطالعه کنید
شغل ادمینی اینستاگرام چیست؟

گسترش برند

اغلب پیج های بیزینسی میتوانند به راحتی از طریق گسترش کسب و کار خود به تعداد زیادی از مخاطبان به گسترش برند خود نیز کمک نمایند از این رو ورود به اکسپلور برای این افراد از اهمیت زیادی برخوردار است.

سخن آخر

اکسپلور یک محیط بسیار پر بازید توسط مخاطبان اینستاگرام است از طرفی با توجه به الگوریتم خاص اکسپلور که فقط موضوعات خاص و مورد علاقه هر فرد را نشان میدهد لذا ورود به این فضا به صورت گسترده امری مشکل به نظر میرسد اما میتوان به راحتی با رعایت الگوریتم های اینستاگرام به خوبی در این فضا دیده شد و به همان میزان از مزیت های این دیده شدن نیز استفاده نمود.

لذا باید سعی کرد تا پست هایی را منتشر کرد که در راستای این علاقه مندی افراد در اینستاگرام باشد تا بتوان مورد توجه افراد قرار گرفت زمانی که پست شما در راستای علاقه مندی افراد زیادی قرار بگیرد لذا افراد با لایک ها و کامنت ها و شیر کردن آن برای افراد مختلف خیلی زود به صورت خودکار موجب ورود پست شما در اکسپلور خواهند شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *