کسب و کار برای دانشجویان + کار دانشجویی در منزل

?>

کسب درآمد یکی از مسائلی است که امروزه برای بسیاری از افراد به ویژه جوانان مورد توجه است. این موضوع یک بحث جهانی است که مورد توجه است تا جایی که اصلی ترین دلیل برای تحصیل در رشته های مختلف نهایتا با هدف رسیدن به درامد و داشتن یک شغل مناسب ختم میشود.

از خدمات تولید محتوا سئو شده، حرفه ای و ارزان ما از طریق سفارش تولید محتوا استفاده کنید.

بنابراین میتوان گفت داشتن شغل و کسب درامد دلیل بسیار مهمی است که امروزه خیلی از افراد جامعه و یا حتی سنینی که هنوز به سن کار و کسب درامد نرسیده اند مورد توجه قرار گرفته است. در این زمینه یکی از قشرهای جویای کار، دانشجویان هستند که سعی دارند تا در کنار تحصیل و رسیدگی به امور درس و دانشگاه شغل و درامد مناسبی را نیز برای خود داشته باشند.

درآمد کار دانشجویی در ایران

از طرفی برخی از دانشجویان با توجه به هزینه و مخارج دانشگاه نیاز دارند تا کسب درامد داشته باشند تا بتوانند کمک هزینه ای برای تحصیل خود داشته باشند. از این رو طبق آمار اغلب دانشجویان همزمان با تحصیل به دلایل مختلف به کسب درامد نیز میپردازند. از همین روست که در اغلب موارد مشاغل مناسب برای دانشجویان را تحت عنوان شغل پاره وقت و یا مشاغل دانشجویی میشناسیم.

مشاغلی که برای دانشجویان مناسب است دارای ویژگی های زیر است:

  • ساعات کاری منعطف دارد
  • مشغله و دغدغه فکری بالایی ندارد
  • اغلب درامدهای پایین دارد
  • سختی کار زیاد ندارد
  • در برخی موارد امکان دور کاری دارد

با وجود این ویژگی ها دانشجویان به راحتی میتوانند در کنار تحصیل کار پاره وقت خود را نیز داشته باشند و هم به کار بپردازند و هم تحصیل داشته باشند و از نظر مالی نیز راهی برای تامین نیز داشته باشند.

در اغلب مواقع برخی از دانشجویان مجبورند که به کارهای سخت بپردازند و این موضوع نیز مانع از رسیدگی درست به تحصیل و درس و دانشگاه میشود. لذا در این مقاله سعی داریم مشاغلی را برای شما معرفی نماییم که دارای ویژگی های فوق باشد و بتواند به خوبی منبعی برای تامین مالی شما باشد و از طرفی لطمه چندانی نیز به درس شما نزند. لذا در ادامه این مقاله برای آشنایی با مشاغل دانشجویی مناسب با ما همراه باشید.

چگونه میتوان با وجود درس و دانشگاه یک شغل با ساعت کاری منعطف داشت؟

بسیاری از دانشجویان بر اساس رشته های تحصیلی مختلفی که دارند در ساعات مختلفی از روز وقت خود را در دانشگاه صرف میکنند و به نوعی باید ساعات خاصی را در کلاس درس حاضر باشند. لذا این اجبار مانع از این میشود که بتوانند شغلی پایدار داشته باشند.

در چنین مواردی دانشجویان باید به سراغ مشاغلی بروند که امکان دور کاری و یا ساعات کاری منعطف داشته باشد و یا به طور کلی در روز های تعطیل نیز امکان کار داشته باشد. در این زمینه در نخسیتن گام دانشجویان باید ساعات کلاس خود را به درستی تنظیم نمایند و بعد از ان به برنامه ریزی برای انجام دو فعالیت همزمان یعنی کار و کسب درامد و تحصیل و دانشگاه بپردازند.

به این منظور در مرحله اول باید ساعات کلاس، ساعاتی که نیاز به درست خواندن و مرور مطالب درسی را دارید را مشخص نمایید. بعد از آن ساعات آزاد خود را مشخص نمایید تا بتوانید بر اساس بازه های زمانی خالی و مناسب، شغل مناسبی را پیدا کنید. در نظر بگیرید اگر شما در طول هفته چهار روز را در دانشگاه به سر میبرید لذا برای سه روز باقی مانده به خوبی میتوانید برنامه ریزی کنید و یک شغل مناسب را برای این بازه خالی پیدا کنید.

مطالعه کنید
کسب و کار با 50 میلیون تومان

صاحبین کسب و کار بزرگ و کوچک در اردبیل از خدمات سفارش طراحی سایت در اردبیل مجموعه هادی عظیمی استفاده کنید.

معرفی چند نمونه از مشاغل مناسب برای دانشجویان

مشاغلی که در ادامه برای دانشجویان معرفی میگردد نمونه ای کوچک از هزاران مشاغلی است که امروزه برای دانشجویان بسیار مناسب به نظر میرسند. لذا در ادامه تنها لیست کوتاهی برای معرفی و یا حتی ایده پردازی به شما معرفی میشود. لذا شما میتوانید با تکیه بر استعدادها و توانایی های خود شرایط بسیار ایده آلی را در هر حوزه و زمینه کاری برای خود ایجاد نمایید.

کار تایپ و ترجمه

یکی از مشاغلی که به خوبی میتواند زمینه مناسبی را برای کار دانشجویان فراهم کند تایپ و ترجمه است. لذا اگر در زمینه تایپ مهارت دارید و یا در زمینه ترجمه متون نیز مهارت دارید به خوبی میتوانید از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

تایپ و ترجمه از جمله مشاغلی است که کاملا به صورت دور کاری امکان فعالیت دارد و شما میتوانید در طول هفته و در هر ساعتی از روز فعالیت خود را انجام دهید و از این طریق کسب درامد داشته باشید.

اگر صاحب کسب و کار هستید و میخواهید مشاوره کسب و کار اینترنتی را از مهندس هادی عظیمی دریافت کنید، وارد صفحه مشخص شده شوید و زمان مشاوره را رزرو کنید.

تدریس خصوصی

اگر در زمینه ای خاص مهارت دارید و میتوانید ان را به دیگران تدریس کنید زمینه بسیار خوبی است تا بتوانید از این طریق کسب درامد کنید. تدریس خصوصی این امکان را به شما میدهد تا خودتان تعیین کننده وقت برای ساعات مخصوص در تدریس باشید. لذا نوعی آزاد کاری را در اختیار شما قرار میدهد تا در روزهایی که امکان دارید و وقتتان مناسب است به تدریس بپردازید و نوعی کسب درامد نیز از ان داشته باشید.

پرستاری از کودکان

نوعی دیگر از فعالیت های مناسب برای دانشجویان نگهداری از کودکان است . به این منظور اغلب افرادی که نیاز دارند تا برای فرزندان خود پرستار داشته باشند زمینه مناسبی را برای کسب درآمد دانشجویان فراهم میکنند و در اغلب موارد برای راحتی فرزندان خود اتاق و جای خواب مناسب را نیز در اختیار انها قرار میدهد که این شرایط برای دانشجویانی که نیاز به مکان و خانه دارند نیز شرایط بسیار ایده آلی است.

از طرفی پرستاری از کودکان با توجه به اینکه کودکان در اغلب موارد خواب هستند و باید استراحت  کنند زمان مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار میدهد تا در حین کار و کسب درامد از وقت خود برای مطالعه و انجام دروس خود بهر برداری نمایند.

فروشندگی و بازاریابی

یکی از مشاغلی که به صورت منعطف امکان فعالیت دارد بازاریابی و فروشندگی است که بسیاری از دانشجویان طالب این گونه شغل ها هستند. برای بازاریابی برای برندها و فروشگاه های مختلف شما میتوانید در زمان هایی که وقت آزاد دارید به خوبی فعالیت خود را انجام دهید و هر چه توانایی شما در این زمینه بالا باشد میتوانید حتی در زمان کوتاه و کم درامد مناسبی را نیز برای خود داشته باشید.

این گونه مشاغل اغلب به صورت پورسانتی نیز پیش میرود و همین موضوع باعث میشود که در صورت توانایی بالا در زمان کم درامدی بیشتر از پایه ثابت حقوق خود داشته باشید. از این جهت بسیار مورد توجه دانشجویان قرار دارد.

از پیام‌رسان های ایرانی نیز میتوانیم برای کسب و کار استفاده کنیم. آموزش کسب درآمد از روبیکا را به رایگان بخوانید.

فعالیت در شبکه های مجازی

این روزها یکی از مشاغلی که بسیار مورد توجه دانشجویان و حتی اغلب افراد در جامعه قرار گرفته است فعالیت در شبکه های مجازی مثل یوتیوب، اینستاگرام، وب سایت ها و… است. در این زمینه اگر توانایی خاصی دارید میتوانید با تمرکز بر روی استعداد و توانایی خود توجه بسیاری از مخاطبان را در فضای مجازی به خود جلب نمایید و از این طریق درامد مناسبی را برای خود داشته باشید.

مطالعه کنید
مشاوره کسب و کار اردبیل

از طرفی در برخی موارد شما میتوانید به عنوان مشاوره و یا دستیار در شبکه های مجازی فعالیت کنید. در این زمینه اگر خودتان تمایل به دیده شدن ندارید اما در تولید محتوا و مشاوره در شبکه های مجازی مهارت دارید میتوانید با افراد مختلف در این زمینه همکاری داشته باشید و مدیریت این صفحات را بر عهده بگیرید.

تولید محتوا

یکی دیگر از زمینه های شغلی مناسب برای دانشجویان تولید محتوا برای سایت ها، شبکه های مجازی و… است لذا در صورت داشتن توانایی برای تولید محتوا شما میتوانید برای افراد مختلفی و برای شبکه های مختلف تولید محتوا به صورت متنی، تصویری و یا ویدیویی داشته باشید و به صورت دورکاری نیز از مزایای آن استفاده نمایید.

انجام فعالیت هایی که درامد آنی و تسویه روزانه دارند

در این زمینه شما میتوانید به سراغ مشاغلی مثل انبار داری، تحویل بار، پیک و…. بپردازید تا بتوانید در پایان روز دستمزد خود را دریافت نمایید. لذا شما میتوانید در زمینه های مختلف اینگونه مشاغل را پیدا کنید و به صورت منغطف از مزایای آن نیز استفاده نمایید.

رانندگی

یکی دیگر از فعالیت هایی که به صورت 100 درصد میتواند ساعات کار شما را در اختیار خودتان قرار دهد رانندگی است. با توجه به اینکه این روزها رانندگی به صورت خیلی راحت تر با اپلیکیشن های اسنپ، تپسی و… در اختیار افراد قرار گرفته است لذا فرصت مناسبی است تا دانشجویان بتوانند با استفاده از این شیوه درامد مناسب خود را داشته باشند.

به این ترتیب شما میتوانید در تمام طول هفته و در هر ساعت از شبانه روز ساعت های آزاد خود را به رانندگی و کسب درامد از این طریق بپردازید و برای خود درامد زایی مناسبی را ایجاد نمایید درامد اینگونه مشاغل تا حدی بالاست که افرادی با عنوان راننده از این طریق شغل ثابت دارند.

برنامه نویسی و طراحی سایت

در این زمینه اگر توانایی و یا مهارت لازم را دارید به خوبی میتوانید درامدهای بالایی را نیز داشته باشید. یکی از خوبی هایی که این رشته دارد این است که شما با آشنایی اندک نیز میتوانید کار خود را در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی داشته باشید زیرا در این زمینه برنامه هایی کد نویسی شده و اماده در اختیار هست مانند ورد پرس، پایتون و… که میتوان به سادگی بخش مهم کار را جلو برد و با انجام جزییات بر روی ان برنامه مناسبی را نوشت و درامد مناسبی را نیز از آن داشت.

تخفیف های ویژه ای را برای حمایت از عزیزان صاحب کسب و کار آسیب دیده داریم که میتوانید در صفحه سفارش طراحی سایت ارزان و فوری از آنها بهره ببرید.

کارهای ساختمانی

در این زمینه اگر شما استعداد خاصی در زمینه نقاشی ساختمان، برق کشی و… داشته باشید به خوبی میتوانید حتی به صورت گروهی از این طریق درآمدهای مناسبی را داشته باشید و با تعداد از دوستان خود به صورت تیم در این زمینه فعالیت نمایید.

فعالیت در زمینه مهارت هایی که از قبل دارید

برخی از دانشجویان هستند که یک سری مهارت ها را به صورت شخصی به دست اورده اند و لذا میتوانید با تمرکز بر روی انها از طریق این مهارت کسب درامد کنید برای مثال در زمینه مربی تناسب اندام، نجات غریق، مترجمی و… که هر کدام از این فعالیت های به خوبی متیواند برای شما زمینه سازی درامد کند.

دستیاری

یکی دیگر از فعالیت هایی که به خوبی میتواند برای شما شرایط ایده آل و مناسبی را فراهم کند دستیار بودن است. دستیاری در همه زمینه ها یک شغل مناسب برای دانشجویان است و در این زمینه اغلب افرادی که دارای شغل های پر مشغله هستند نیاز دارند تا فردی را برای دستیار استخدام کنند که بخشی از فعالیت ها را دستیار برای انها انجام دهد لذا با توجه به اینکه دستیار اغلب کارهای فرعی را انجام میدهد لذا میتواند برای کار پاره وقت و مناسب برای دانشجویان نیز سودمند باشد.

مطالعه کنید
مجوز های مورد نیاز کسب و کار اینترنتی

ما در مجموعه دیجیتال مارکتینگ هادی عظیمی سفارش تولید محتوا انگلیسی را با کیفیت بالا تولید محتوا به زبان انگلیسی شما را انجام داده و در زمان مشخص شده تحویل خواهیم داد.

کارمند خدمات غذایی

در حقیقت اغلب دانشجویان به صورت گارسون، تصدی بار، شستن ظرف ها و… میتواند در رستوران ها و کافی شاپ ها فعالیت داشته باشند. در این مراکز در مواقعی که ساعات زیادی را بیکار هستید به خوبی میتوانید از طریق فعالیت در این مراکز درامد زایی مناسبی را داشته باشید. اگر دقت کرده باشید میبینید که اغلب دانشجویان در کافه ها و رستوران ها به خوبی میتوانند کسب درامد کنند و از ساعات کاری برخی از کافی شاپ ها نیز نهایت استفاده را ببرند.

خدمات گردشگری و تور

در اغلب مواقع شما میتوانید برای بسیاری از مراکز گردشگری به صورت لیدر برای نشان دادن مناطق گردشگری به توریست ها فعالیت داشته باشید و از این طریق کسب درامد کنید. در این زمینه شما میتوانید زمان کاری منعطف نیز داشته باشید.

دانشجویان برای داشتن یک شغل مناسب چگونه باید اقدام کنند؟

برای داشتن شغل مناسب دانشجویان باید مراخل زیرا پشت سر بگگذارند تا بتوانند شغل مناسب را برای کسب درامد برای خود اننتخاب نمایند:

ابتدا برنامه درسی و ساعات درس را در طول فهته مشخص کنید.

سپس بع سراغ زمان بندی برای مشخص کردن زمان های آزاد بروید.

در مرحله بعد توانایی هاو استعدادهای خود را در زمینه های مختلف در نظر بگیرید.

در گام اخر شما میتوانبد با در نظر گرفته مراحل بالا حالا شغل مناسب خود را انتخای نمایید.

در ادامه مناسب ترین شغل ها را برای دانشجویان معرفی نموده ایم و شما میتوانید با در نظر گرفن انچه که ذکر شد شغل مناسب خود را انتخاب نمایید تا یک منبع درامد مناسب در طول تخصیل برای خود داشته باشید.

اگر نیاز دارید محتوای تبلیغاتی نوشته شود و یا اینکه رپورتاژ آگهی مناسب برای سئو سایت شما نگارش شود میتوانید از خدمات سفارش تولید محتوا رپورتاژ آگهی مجموعه دیجیتال مارکتینگ هادی عظیمی بهرمند شوید.

بهترین شغل مناسب برای دانشجویان کدام است؟

برای یافتن بهترین شغل برای دانشجویان میتوانید اول بر روی توانایی های خود تکیه کنید و سپس با یک برنامه ریزی درست به خوبی میتوانید بهترین و مناسب ترین شغل را برای خود پیدا کنید. از طرفی نکته ای باید در نظر بگیرید این است که شما باید در برهه هایی از زمان انتظارات و توقع های خود را بر اساس توانایی ها و تلاش های خود کم در نظر بگیرید تا بتواند با هر شغلی که در چارچوب توانایی های شماست کنار بیایید و دچار ضعف و یا نارضایتی در کار خود نشوید زیرا داشتن کار نامناسب همراه با تحصیل به هر دو سوی فعالیت شما آسیب میرساند و شما را از تحصیل و درامد زایی مناسب عقب میگذارد.

چگونه هم درس بخوانیم هم سر کار برویم؟

ممکن است در نگاه نخست کمی مشکل به نظر برسد اما در اغلب موارد و در اغلب رشته های دانشگاهی دانشجویان زمان های آزاد زیادی دارند که میتوانند در صورت تمایل با یک برنامه ریزی درست هم به انجام امور تحصیلی بپردازند و هم کسب درامد داشته باشند.

مطالعه کنید
داستان سرایی برند: راهنمای قطعی 2023 (با مثال)

در این زمینه تنها چیزی که میتواند کمک کننده باشد برنامه ریزی درست و حساب شده است تا بتوانید بر اساس ان هم شغل مناسب داشته باشید و هم به کار تحصیل و دانشگاه خود بپردازید.

چگونه میتوان در حین تحصیل شغل مرتبط با رشته داشت؟

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان این است که به سراغ مشاغلی بروند که با رشته تحصیلی آنها مرتبط باشند که در این زمینه میتوان گفت تمامی رشته ها امکان ایجاد شغل مرتبط دارند و در این زمینه فقط این دانشجویان هستند که میتوانند با پایین آوردن سطح توقع خود شغل مناسب خود را داشته باشند.

برای مثال اگر شما در رشته مهندسی کشاورزی فعالیت میکنید در این زمینه به خوبی میتوانید از طریق فعالیت در روستاها و سازمان کشاورزی شغل مناسب داشته باشید هر چند که درامد اندکی داشته باشند.

در این زمینه شما میتوانید با دید یک تجربه کاری و به دست اوردن مهارت بیشتر برای داشتن شغل پر درامد در آینده به آن نگاه کنید. اغلب افرادی که امروزه در شغل های موفق فعالیت دارند نتیجه توقع پایین و کم کردن انتظارات خود در شروع کار هستند. بنابراین در اغلب موارد شغل های مرتبط با رشته دارای درآمد کم هستند اما شما میتوانید برای به دست آوردن تجربه کافی فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید.

سخن آخر

به دست اوردن شغل برای دانشجویان یکی از دغدغه های بسیاری از انهاست و لذا در اغلب موارد شغل هایی نیز برای دانشجویان ایجاد شده است که به صورت منعطف و پاره وقت امکان فعالیت دارند. در این زمینه دانشجویان میتوانند با تکیه بر توانایی های خود و یک برنامه ریزی درست برای کار و تحصیل، شغل و درامد مناسب خود را داشته باشند.

در این مقاله تعدادی از مشاغل مناسب برای دانشجویان معرفی گردید که شما میتوانید با ایده گرفتن از هر کدام از این مشاغل، کسب درامد مناسبی را داشته باشید و یا حتی یک شغل آینده دار نیز برای خود تدارک ببینید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *