کسب و کار شمع سازی

?>

این روزها کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از پر در آمد ترین مشاغل هستند تا جایی که اغلب افراد به دنبال این گونه مشاغل هستند تا بتوانند از این طریق به درآمد مناسب برسند. این گونه مشاغل به دلیل حذف هزینه های جانبی به خوبی میتوانند شرایط مساعدتری را به نسیت بقیه مشاغل ایجاد نمایند. پیشنهاد میشود برای فروش و کنترل کسب و کار از مشاوره کسب و کار اینترنتی ما بهره ببرید.

در این زمینه یکی از مشاغل سوداور خانگی، شمع سازی است که توانسته است توجه بسیاری از افراد جویای کار را به خود جلب نماید. این شغل به نسبت دیگر مشاغل به دلیل نیاز به سرمایه اولیه کم از بازخورد خوبی برخودار بوده است و با در نظر گرفته بازدهی های زود هنگام در آن توانسته رتبه خوبی را در بین انواع مشاغل خانگی کسب نماید.

در حقیقت سرمایه اولیه بری شروع هر کسب و کاری از اهمیت زیادی برخودار است از طرفی بازدهی سریع نیز یکی دیگر از خواسته های افراد جویای کار است که در این زمینه شغل شمع سازی توانسته است با ایجاد این شرایط درامد زایی مناسبی را ایجاد نماید.

آیا فروش بالا شمع در ایران امکان پذیر است؟

در این خصوص باید گفت ما ایرانیان جز کشورهایی بوده ایم که از دیرباز از شمع برای مراسمات گوناگون و در زمینه های مختلف استفاده میکرده ایم لذا این استفاده نیز همچنان به منظورهای مختلف نیز در ایران هنوز وجود دارد و حتی نیاز به آن نیز افزایش یافته است. از این رو میتوان گفت فروش شمع در ایران به خوبی توانسته بازار کار پر رونقی را ایجاد نماید و شما میتوانید به راحتی با تولید ان فروش مناسبی را داشته باشید فقط باید در نظر بگیرید که بازار فروش مناسب خود را پیدا کنید و تا بتوانید ان را به فروش برسانید.

تا چه میزان میتوان کسب و کار شمع سازی سودآور باشد؟

قبل از هر چیزی برای داشتن سود و درامد قابل قبول در هر حرفه ای، باید تلاش و پشتکار لازم را داشته باشید تا بتوانید در هر زمینه ای که فعالیت میکنید به سوداوری مناسبی برسید. در این زمنیه اصول و شرایط زیادی وجود دارد که شما میتوانید بر اساس انها شرایط سود آوری را در این زمینه برای خود ایجاد نمایید.

مطالعه کنید
کسب و کار با 100 میلیون تومان

از انجایی که اصلی ترین مواد اولیه در تولید شمع پارافین است به دلیل وجود منابع زیادی از پارافین در کشورمان ایران شما یکی از اصلی ترین دغدغه هایتان یعنی تامین مواد اولیه را ندارید و این مواد را به راحتی در دسترس دارید و میتوانید با قیمت مناسب آن را تهیه نمایید.

در حقیقت شمع یکی از کالاهایی است که از دیرباز در بین ملت های مختلفی مورد استفاده قرار میگرفته است. در گذشته از شمع برای تولی نور و گرما استفاده میشد اما امروزه علاوه بر استفاده از نور آن برای زیبایی و خواص درمانی از ان نیز استفاده میشود به طوری که به صورت میانگین در ایران 5میلیارد تومان مصرف شمع در نظر گرفته شده است. این میزان مصرف علاوه بر اینکه از کشورهای دیگر به ویژه چین تامین میشود در کشور خودمان نیز توسط افراد زیادی تولید میشود.

با در نظر گرفتن هزینه ای که برای مصرف شمع در ایران در نظر گرفته شده است میتوان گفت به راحتی میتوان با تلاش و پشت کار از این بازار مصرف سودآوری مناسبی را نیز داشته باشیم.

در نظر بگیرید که شما برای تولید شمع به صورت ماهانه میتوانید مقدار مشخصی را تعیین نمایید و با پیدا کردن بازار مناسب فروش به راحتی میتوانید سوداوری بالایی در مقابل تقاضای این محصول در ایران داشته باشید. از طرفی با در نظر گرفتن نیاز اغلب کشورها به شمع و هم این که ایران دارای منابع و ذخایر پارافین به صورت گسترده است به خوبی میتوان در مراتب بالا پیشرفت کار صادرات شمع را نیز در دست گرفت و از آن به یک تجارت سودآور نیز رسید. زیرا تولید شمع هم به صورت خانگی امکان پذیر است و هم به صورت تولیدات کارخانه ای که در این شرایط شما میتوانید از تولید شمع خانگی شروع کنید و به تولیدات گسترده تر دست یابید.

ما با توجه به تیم حرفه‌ای تولید محتوایی که داریم، خدمات سفارش تولید محتوا متنی سئو شده ارزان توسط ما ارائه میشود.

برای شروع کسب و کار شمع سازی چه نکاتی لازم است؟

تا اینجا با اهمیت کسب و کار شمع سازی آشنا شدیم و دانستیم که به نسبت بازار فروش آن در ایران به خوبی میتوان از آن کسب در آمد داشت حال اکنون برای شروع این کسب و کار بیشتر نیاز داریم تا یک سری اصول اولیه را بدانیم که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد:

مطالعه کنید
کسب و کار با 50 میلیون تومان

کسب درآمد از روبیکا آموزشی کامل از مجموعه ماست که برای دیگر پیامرسان ها نیز منتشر شده است.

کسب مهارت

اگر صرفا با دانستن اینکه این کسب و کار دارای سود مناسب است میخواهید وارد این بازار کار شوید باید بدانید که بدون مهارت نمیتوان این کار را شروع و ادامه داد بنابراین سعی کنید در ابتدا مهارت های لازم در این جهت را کسب نمایید و با توانایی و قدرت بالا وارد این حرفه شوید تا بتوانید خروجی مورد قبولی را در اختیار مشتریان قرار دهید تا بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید.

خلاقیت و ایده پردازی

همانطور که قبلا ذکر شد شمع سازی یکی از مشاغلی است که در زمنیه زیبایی نیز مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین در این زمینه باید خلاقیت و ایده پردازی داشته باشید تا بتوانید مشتری محصولات خود را راضی نگه دارید و بتوانید مشتریان دیگری را نیز جذب نمایید.

تهیه سرمایه لازم برای شروع

برای شروع شما میتوانید در ابتدا میزان مشخص شده ای از تولید شمع را در نظر بگیرید به این معنی که مشخص کنید که در مراحل اولیه و برای شروع چه میزان شمع را میخواهید تولید کنید و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید تا در این صورت امکان موفقیت خود را بالا ببرید. برای شروع تولید شما میتوانید با سرمایه دو میلیون تومان نیز شروع کنید و مواد اولیه مورد نیاز را تهیه نمایید. در اینجا بهتر است که ایده ها و خلاقیت های زیادی را به خرج بدهید تا بتوانید با این مقداری مشتری خوبی را نیز برای خود جذب نمایید..

تهیه مواد اولیه برای تولید شمع

برای تولید شمع شما نیاز به مواد اولیه دارید که این مواد شامل پارافین، فیتیله، قالب، عطر و اسانس، اسپری سیلیکون، اجاق گاز، قابلمه، ملاقه، میخ، قلاب، دماسنج و… است که این ابزار برای شروع کار لازم و ضروری است. در این زمینه شما میتوانید برای شروع مقدار کمتری را برای تولید در نظر بگیرید که تا بتوانید موفق تر پیش بروید.

مطالعه کنید
ایده کسب و کار : 8 ایده خلاقانه تضمینی!

انتخاب بازار کار مناسب

برای اینکه محصولات خود را به فروش برسانید بهتر است  بازار فروش پر رونقی را نیز برای خود ایجاد نمایید. در این زمینه شما میتوانید محصولات خود را در فروشگاه های بزرگ و یا مغازه های کوچک تر به فروش برسانید.

میتوانید سایت داشته باشید در کنار دیگر کانال های فروش خود! مجموعه مارکتینگ هادی عظیمی سفارش طراحی سایت ارزان را به مشتریان خود ارائه میکند که میتوانید از آن بهره ببرید.

هرچه کیفیت و ظاهر شمع های شما خاص و مورد پسند باشد به خودی خود بازار فروش بالایی را نیز برای خود ایجاد خواهید کرد. از طرفی شما نیز میتوانید به راحتی شمع های خود را به صورت اینترنتی نیز به فروش برسانید که این باعث میشود تا شما بتوانید برای طیف گسترده ای از افراد محصولاتتان را به نمایش بگذارید و مشتریان زیادی را جذب نمایید.

سوالات متداول

آیا کسب و کار شمع سازی نیاز به مجوز دارد؟

یکی از سوالاتی که اغلب برای افراد در زمینه شروع کسب و کار پیش می آید نیاز این کار به مجوز است که در اینباره باید گفت شمع سازی جز مشاغل جدید است و هنوز تحت نظر هیچ سازمان و ارگانی قرار ندارد و همچنین با در نظر گرفتن اینکه این فعالیت به صورت خانگی است لذا شما نیازی به هیچ مجوزی ندارید و به راحتی میتوانید کار خود را شروع کنید.

مهم ترین مراکزی که بتوان انواع شمع را در انجا به فروش رساند؟

از آنجایی که انواع شمع ها در مراسمات و مجالس مختلف به فروش میرسند لذا شما میتوانید آنها را در لوازم التحریرها، کادویی ها، سالن های عقد و عروسی، حتی مهد کودک ها و هر جایی که فکر میکنید بازار فروش دارد به فروش برسانید.

میانگین درآمد از شمع سازی چقدر است؟

همانطور که گفته شد هر چه تولید شما بیشتر درامد نیز بیشتر اما با سرمایه ای حدود دو میلیون تومان برای تهیه مواد اولیه شما میتوانید درامدی حدود دو و نیم تا سه میلیون را از آن داشته باشید.

کلام آخر

کسب و کار شمع سازی یکی از فعالیت های جدید در عرصه کسب و کارها به ویژه کسب و کار خانگی به شمار میرود در این زمینه شما به خوبی میتوانید با استفاده از تهیه مواد اولیه آن که عمده ان پارافین است یک کسب و کار پر رونق را ایجاد نمایید. از طرفی پارافین به دلیل اینکه یکی از منابع و ذخایر اصلی ما در ایران  است به خوبی میتوانید از این فرصت برای خرید منابع ارزان و فروش محصول با قیمت بالا استفاده نمایید.

مطالعه کنید
داستان سرایی برند: راهنمای قطعی 2023 (با مثال)

در این زمینه شما میتوانید با تولید شمع هایی مرغوب حتی زمینه ای را برای صادرات و رسیدن به سود دهی های بالا نیز فراهم نمایید. در این فعالیت شما نیاز به خلاقیت و ایده پردازی های بالایی نیز دارید که شما میتوانید با کسب مهارت در این زمینه شرایط ایده آلی را برای تولید ایجاد نمایید. بنابراین تولید شمع و کسب و کار شمع سازی با توجه و تکیه بر اصول ساده و اولیه ان میتواند یکی از مشاغل پر رونق برای شما باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *