دانلود کتاب آموزش زبان برنامه نویسی پایتون [ صفر تا صد + pdf ] 2023

?>

با توجه به اینکه امروزه یادگیری برنامه نویسی یک مهارت کلیدی شناخته می شود و می‌ توان از آن کسب درآمد کرد، یادگیری برنامه نویسی اهمیت بسیار زیادی دارد. کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون یک کتابی حرفه ای و تخصصی است که برنامه نویسی را از سطح مقدماتی و مبتدی آموزش می دهد. در حقیقت کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون یکی از بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی است که در دو سناریو آشنایی با برنامه نویسی در سطح مقدماتی و مبتدی و علاقه مند کردن به یادگیری و تجربه کافی برای زبان برنامه نویسی پرداخته است.‌ همچنین کتاب های برنامه نویسی پایتون به گونه ای طراحی شده اند که برای افراد تازه کار مناسب بوده و برای برنامه نویسان حرفه ای هم مناسب است.

 در حقیقت این افراد برای یادگیری برنامه نویسی به صورت ابتدایی می‌ توانند این کتاب ها را مطالعه کنند، لذا نیازی به داشتن تجربه و مهارت پیشین نیست. در اوایل کتاب مبانی اولیه و پایه مربوط به برنامه نویسی چیست؟ مطرح شده و در قسمت های دیگر کتاب در مورد مفاهیم کلی بررسی شده است. علاقه مندان به برنامه نویسی می توانند این کتاب های کاربردی پایتون را مطالعه کنند و مفاهیم کلی و جامعه در مورد برنامه نویسی بیاموزند. کتاب پایتون علاوه بر این که در سطح پیشرفته و متوسط مطالب جامع و کلیدی ارائه داده است، برای کودکان هم مطالب مفیدی ارائه داده تا کودکان بتوانند کدنویسی را با پایتون یاد بگیرند.

معرفی زبان برنامه نویسی پایتون

دنیای کامیپوتر دنیای صفر و یک هاست ، دنیای که برای ورود و صحبت با آن نیاز است تا به زبان خودش با آن حرف بزنیم .

زبان های برنامه نویسی مختلفی در دهه ها و کشور ها و توسط افراد مختلفی ابداع شده است که یکی از آنها زبان برنامه نویسی پایتون است .زبان برنامه نویسی پایتون نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی از دشواری کمتری برخوردار است و برای یادگیری آن بهتر است از مرجع های معتبری که در ادامه به آن میپردازیم بهره بگیریم ..

معرفی کتاب های آموزش زبان برنامه نویسی پایتون سطح  مقدماتی و پیشرفته 

کتاب برنامه نویسی پایتون برای مبتدی مطلق یکی دیگر از کتاب های موفق در حوزه آموزش برنامه نویسی است که افرادی که در این زمینه مبتدی هستند می توانند از این کتاب برای یادگیری ساده و آسان برنامه نویسی استفاده کنند. این کتاب بر روی برنامه نویسی بازی های ویدیوی تمرکز کرده است، افراد بعد از خواندن و یادگیری و آموزش های کتاب می توانند بازی های متنوعی خلق کنند.

لذا افراد می‌توانند تواند با مفاهیمی که در کتاب به صورت ساده توضیح داده شده است ارتباط بگیرند و مجذوب مطالب مفید و کاربردی این کتاب شوند. بنابراین اگر شما یک مبتدی هستید و تمایل به یادگیری برنامه نویسی دارید می توانید از این کتاب بهره ببرید. در کتاب یادگیری پایتون موارد کاربردی و مفید درمورد برنامه نویسی مانند عملکرد ها و انواع داده ها ، ماژول، دستورات و… وجود دارد و مناسب افراد مبتدی طراحی شده است. 

  کتاب آموزش پایتون علاوه بر اینکه به زبان انگلیسی ارائه شده است، چندین کتاب هم به زبان فارسی طراحی و ارائه شده است. کتاب head first از دیگر کتاب های معروف پایتون است که طرفداران زیادی دارد و روش آموزش این کتاب بسیار منحصر به فرد و خارق العاده است، به طوری که با خواندن طولانی مدت این کتاب به هیچ عنوان خسته نمی‌ شوید بلکه تشویق می شوید. در کتاب های آموزش زبان برنامه نویسی تایپون مفاهیم مختلفی از جمله تست های منطقی و عبارات if مطرح شده است. افراد تازه کار و مبتدی می‌ توانند کتاب های آموزش زبان پایتون به زبان فارسی یا انگلیسی را مطالعه کنند و بدون ابهام مفاهیم و اصول کتاب را درک کنند. 

پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی را بخوانید تا شاید تغییراتی در انتخاب خود ایجاد کردید.

مطالعه کنید
آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان 2023

بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان انگلیسی 

با توجه به اینکه امروزه کتاب‌ های زیادی در مورد آموزش برنامه نویسی ارائه شده است اما بیشتر افراد هنوز هم نمی دانند که کدام کتاب برای آن ها مناسب است تا بتوانند برنامه نویسی را با زبانی ساده یاد بگیرند. کتاب پایتون یکی از بهترین منابع آموزش برنامه نویسی است که افراد می توانند بر اساس نیاز مندی های خود یکی از انواع کتاب پایتون را انتخاب کنند.  کتاب python crash course یکی از بهترین منابع در جهت یادگیری زبان برنامه نویسی بوده که در آن مطالب مفید و کاربردی ارائه شده است و به بررسی لیست ها و تاپل ها، متغیرها، اعداد و رشته ها پرداخته شده  و در این کتاب نحوه کار با این موضوعات را به طور مفصل و کامل توضیح داده است.  

همچنین در این کتاب پایتون به مفاهیم مختلف و  مباحثی مربوط به رسیدگی و مدیریت فایل ها، کلاس ها، حلقه های while و… پرداخته است. در بخش دیگر کتاب پروژه های مهمی وجود دارد که افراد باید بر روی این پروژه ها زمان بگذارند و بتواند اپلیکیشن های سرگرم کننده طراحی کنند. در کتاب پایتون پروژه‌ های سرگرم کننده وجود دارد که می‌ توان به پروژه اول اشاره کرد، در حقیقت این پروژه یک بازی است که به آن space invaders می گویند. این بازی در مورد آدم فضایی طراحی شده است که باید نحوه شلیک گلوله ها را برنامه ریزی کنید و در مرحله بعد باید بخش های دیگر بازی مانند آدم فضایی و ناوگان آن ها را طراحی کنید و در آخر برای تکمیل بازی باید یک فهرست و تابلوی امتیازی طراحی کنید تا بالاترین امتیازات را در آن اضافه کنید. 

کتاب های آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

بسیاری از افراد علاقه به خواندن کتاب های آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان انگلیسی را ندارند، زیرا برای آن ها سخت و دشوار است. خوشبختانه چندین کتاب به زبان فارسی از کتاب آموزش های زبان پایتون ارائه شده است که افراد  می توانند از کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی استفاده کنند تا کدنویسی و برنامه نویسی را بیاموزند. کتاب آموزش زبان پایتون به زبان فارسی یکی از منابع کاربردی است که در آن اصول و مفاهیم اولیه به زبان فارسی در ۷۳ صفحه ارائه شده است. این کتاب برای افراد مبتدی مناسب است که به تازگی قصد دارند برنامه نویسی را بیاموزند. 

همچنین لازم است بگویم که کتاب زبان برنامه نویسی پایتون به زبان فارسی نمونه کد های متعددی دارد افراد می توانند بدون هیچ ترسی کد نویسی را بیاموزند و آن را انجام دهند. کتاب حل مسائل پایتون یک کتاب کاربردی است که بیش از ۱۰۰۰ مثال در آن وجود دارد در حقیقت این کتاب یک کتاب مثال محور است که افراد با وسیله این کتاب می‌ توانند کد نویسی را فرا گیرند. این کتاب ۱۲۸ صفحه دارد و افراد با مطالعه کردن این کتاب می توانند مهارت برنامه‌ نویسی خود را تقویت بخشند. البته کتاب حل مسائل پایتون برای تمامی افراد مناسب بوده و افرادی که علاقمند هستند در کنار آموزش زبان برنامه نویسی از مثال ها برای یادگیری بیشتر استفاده کنند مناسب است. 

شروع برنامه نویسی مسیر خودش را برای هر شخص با اهداف مختلف متفاوت خواهد بود.

کتاب های برتر پایتون برای آموزش کودکان

بسیاری از والدین علاقه مند هستند تا کودکان خود را با  زبان برنامه نویسی و کد نویسی آشنا کنند اما نمی دانند که چه کتاب هایی برای کودکان آن ها مناسب است، زیرا بسیاری از کتاب‌ها به صورت حرفه ای و تخصصی زبان برنامه نویسی را آموزش می دهند که برای کودکان مناسب نیستند. اما کتاب آموزش زبان پایتون برای کودکان در رنج سنی ۹ تا ۱۰ سال مناسب بوده حتی کودکانه گروه سنی بالاتر هم می توانند از این کتاب پیشرفته استفاده کنند. همچنین توجه کنید که کودکان نمی‌ توانند به تنهایی این کتاب را بخوانند و برنامه نویسی و کد نویسی را آموزش ببیند، لذا والدین باید با استفاده از این کتاب زبان برنامه نویسی را به کودکان آموزش دهند. 

مطالعه کنید
برنامه نویسی چیست؟ برنامه نویس کیست؟

والدین می توانند با خرید این کتاب کودکان خود را به کد نویسی و برنامه نویسی علاقه مند کنند و به آن ها آموزش دهند. کتاب python for kids یکی از کتاب های جالب و سرگرم کننده برای آموزش زبان برنامه نویسی کودکان است که به صورت واضح و آسان مفاهیم و مقدمات برنامه نویسی را شرح داده است.  اگر به درون این کتاب نگاهی بیندازید متوجه تصاویر زیادی می شوید، لذا به دلیل تصاویر زیادی که در این کتاب وجود دارد کودکان به راحتی می‌ توانند با کتاب انس بگیرد و زبان برنامه نویسی را با مثال های شفاف و قابل درک بیاموزند. همچنین توجه کنید که این کتاب اصول اولیه و پایه برنامه نویسی را به صورت کاربردی آموزش می دهد. 

 دانلود کتاب مقدماتی پایتون

کتاب دوره مقدماتی پایتون یک کتاب کارآمد و حرفه ای برای افرادی است که در این حوزه مبتدی هستند و قصد دارند با استفاده از کتاب پایتون مهارت خود را افزایش دهند.  این کتاب مقدماتی پایتون به گونه ای طراحی شده است که افراد بدون داشتن مهارت و دانش پیشین می توانند برنامه نویسی را بیاموزند. کتاب های پایتون یکی از جامع‌ ترین و مفیدترین کتاب های برنامه نویسی به زبان فارسی هستد که در آن مفاهیم جامع و کاربردی در مورد برنامه نویسی شرح داده شده است در حقیقت این کتاب یک ابزار راهنما در جهت پیشرفت در برنامه نویسی است.  کتاب های پایتون به موضوعات پراهمیتی پرداخته اند که افراد با خواندن این منابع آموزشی حرفه ای می توانند در این زمینه به موفقیت برسند. 

کتاب حل مسائل پایه یکی از مفیدترین کتاب های آموزنده در جهت یادگیری آسان برنامه نویسی پایتون است که به عنوان یک مرجع کامل شناخته شده که در آن ۶۵۰ برنامه و مثال های حرفه ای و پیشرفته بررسی شده است. این کتاب هم یک نوع منبع آموزشی مثال محور است که برای افرادی که علاقمند هستند مثال های برنامه نویسی را در جهت تقویت مهارت های خود حل کنند مناسب است. همچنین این کتاب کاربردهای بسیار زیادی دارد، زیرا افراد را با  چالش‌ های این حرفه آشنا می کند و در طول حل مسائل این کتاب افراد می‌ توانند با مفاهیم پایه ای و کاربردی برنامه نویسی آشنا شوند و مفاهیم را به صورت جامع با جزئیات بیاموزند. 

 کتاب  آموزش برنامه نویسی Python Tricks: A Buffet of Awesome Python Features

این کتاب یک منبع قابل درک است که افراد با خواندن آن می‌توانند درک عمیقی از رویکردها داشته باشند. کتاب آموزش برنامه نویسی پایتون ۴۳ بخش فرعی دارد که در آن مفاهیم و اصول ترفند شرح  داده شده است و هر بخش مفاهیم متنوعی دارد. در این کتاب مسائلی وجود دارد که یادگیری مفاهیم برنامه نویسی را آسان کرده است. از بخش‌ های اصلی کتاب می‌ توان به الگوهای قابل درک، کلاس ها و شی گرایی، توابع موثر و حلقه و تکرار، ساختمان داده ها، ترفندهای دیکشنری و… اشاره کرد. مطمئنا اگر یک منبع آموزش زبان قابل اعتماد را بخوانید می‌ توانید سطح مهارت های خود را ارتقا دهید و در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یابید. 

 دقت کنید که بر روی جلد کتاب عنوان بوفه ثبت شده است و به این معنی است که در هر بخش کتاب یک موضوع مستقلی وجود دارد که در آن ها به مقدمه کوتاه، نکات کلیدی و مثال ها و بحث های فهرستی اختصاص داده شده است.  بنابراین با خواندن کتاب Python Tricks می توان به راحتی تمام مفاهیم و مباحث زبان برنامه نویسی را یاد گرفت.  همچنین نسخه الکترونیکی این کتاب دارای ۱۲ ویدئو است که مدت زمان مفیدی دارد و افراد می توانند برای یادگیری بیشتر این ویدیو آموزشی را مشاهده کنند. لذا در هر ویدیو مثال های مختصر و مفیدی پوشش داده شده است که افراد برای یادگیری بیشتر می توانند از مثال های مختصر و مفید این ویدئو استفاده کنند.  

مطالعه کنید
بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2023 و 1402 + 10 مورد بهترین زبان برنامه نویسی 2023 و 1402

اطلاعاتی جامع در مورد کتاب آموزش python for kids

اگر کتاب python for kids را مشاهده کرده باشید متوجه می شوید که این کتاب به گونه ای طراحی شده است که والدین بتوانند زبان برنامه نویسی را با زبانی شفاف و قابل درک به کودک بیاموزند. در این کتاب مخاطب یک بزرگسالی است که به کودک برنامه نویسی را می آموزد. این کتاب یک کتاب راهنما برای والدین است تا بتوانند زبان برنامه نویسی را با استفاده از مثال های قابل فهم به کودک بیاموزند. کتاب python for kids به دلیل داشتن رنگ ها و تصاویر زیاد نسبت به سایر کتاب های مقدماتی و مبتدی کودکان برتری دارد، همچنین به دلیل مفاهیم کاربردی و قوی که دارد کودکان می توانند کد نویسی را بیاموزند و بتواند مهارت حل مسئله را یاد بگیرند. 

کتاب پایتون مناسب کودکان به گونه ای طراحی شده است که کودک به سرعت می تواند مفاهیم مفید و کامل آن را درک کند. همچنین در مباحث این کتاب متغیرها و محاسبات به طور مفصل توضیح داده شده است. در بخش هایی از کتاب مفاهیم و اصول برنامه نویسی شرح داده شده است که می توان به عبارات شرطی و عملکرد ها اشاره کرد. در بخش دیگر مباحث سرگرم کننده مانند ایجاد گرافیک ها با استفاده از pygame و… اختصاص دارد. در این بخش از کتاب ابزارهای لازم در اختیار افراد قرار می گیرد تا بتوانند بازی های واقعی را بسازند. کودکان می توانند با چالش های برنامه نویسی مواجه شوند و با تمرین  کردن و آموزش پروژه ها بتوانند علاقه خود را افزایش دهند. 

کتاب آموزش برنامه نویسی Fluent Python: Clear, Concise, and Effective Programming  

کتاب Fluent Python برای افرادی مناسب است که تجربه و مهارت کافی از برنامه نویسی دارند. در حقیقت اگر شما با اصول اولیه کتاب پایتون آشنایی کافی دارید و قصد دارید دانش خود را در جهت حرفه ای شدن در این حرفه گسترش دهید می توانید از کتاب Fluent Python بهره ببرید. همچنین برنامه نویسان با تجربه با زبان دیگر هم می توانند از این کتاب استفاده کنند. این کتاب کاملا  مطابق با موضوعات متنوع سازماندهی شده است لذا افراد می‌ توانند در هر بخش مفاهیم مستقلی را مطالعه کنند. کتاب Fluent Python یک کتابی است که موضوعات متنوع و زیادی را پوشش داده که می توان به مطالب و موضوعات آموزش های مقدماتی اشاره کرد. 

در بخش های کتاب به طور مفیدی در مورد مقدمه و اصطلاحات شی گرایی، کنترل جریان، فرآور نامه نویسی و … اختصاص داده شده است که در هر صفحه مثال‌ های کد و… مرتبط شده و افراد می‌ توانند از این کتاب برای یادگیری در سطوح پیشرفته استفاده کنند. کتاب Fluent Python یک کتاب علمی برای یادگیری مفاهیم برنامه نویسی است و افراد می‌ توانند در اوقات فراغت خود این کتاب مفید را بخوانند و مطلب جدیدی بیاموزند. همچنین کتاب مفاهیم کتاب را به صورت جزئی آموزش می دهد، به طوری که افراد می توانند جزئیات ظریف و نکته های ریز را در این کتاب مطالعه کنند.

کتاب پایتون cookbook 

کتاب پایتون cookbook یک کتابی است که منابع مفید دارد و به دلیل داشتن جزئیات با دیگر کتاب ها متمایز است. در حقیقت مطالبی مفیدی در مورد حل مسئله در این کتاب وجود دارد. در کتاب cookbook پایتون راه حل های مطرح شده است که دارای الگو ها و کدها  و… است. لذا این کتاب به صورت تخصصی مسئله ها را حل می کند به طوری که در برخی از مسائل های آن ۴ تا ۵ صفحه به حل مسئله اختصاص داده شده است و راه حل های مسئله را می آموزد. در واقع در این کتاب پیشرفته پایتون مثال های پیچیده ای وجود دارد که موجب شده آن را یکی از بهترین منابع و پیشرفته ترین منابع در آموزش زبان برنامه نویسی بدانند. 

مطالعه کنید
عادت های یک برنامه نویس موفق [ 7 عادت اصلی ] در سال 2022

یکی از پیشرفته ترین کتاب هایی که در فهرست کتاب های پایتون قرار دارد، کتاب پایتون cookbook است که افراد در سطح متوسط تا پیشرفته می توانند از این کتاب استفاده کنند. کتاب به صورت واضح و قابل فهم توسط نویسندگان خبره نوشته شده است اما به تدریج وقتی کتاب را بخوانید متوجه می شوید که مباحث پیچیده تر و تخصصی تر می شوند. افرادی که این کتاب را نوشتند در حوزه برنامه نویسی متخصص هستند و از بهترین نویسندگان برنامه نویسی هستند. در بخش های دیگر کتاب به طرح های مانند  توابع فراخوانی، توابع دسترسی و الگوهای دکوراتور closure و..  اختصاص داده شده است. 

کتاب کار با پایتون با رسم شکل

سخت ترین بخش یادگیری هر مبحث ابتدای آن است اما وقتی با آن آشنا شویم ادامه مسیر را براحتی طی میکنیم .

در ابتدای برنامه نویسی با زبان پایتون بهتر است از کتبی استفاده کنیم که برنامه نویسی را بارسم شکل برایمان توضیح میدهند تا ملموس تر شود .

گرچه یادگیری با شکل بعنوان تیرخلاص و چاره پایانی مدنظر ما نیست اما کمک بزرگی است برای کودکان و مبتدیان که قصد دارند پیش زمینه ای قبل از کار عملی با برنامه نویسی داشته باشند .

از ترسیم شکل برای بخش های ساخت یک پروژه برنامه نویسی ، ذخیره سازی پروژه ، حذف پروژه ، ارتباط با دیگر پروژه های برنامه نویسی میتوان استفاده کرد و پیشنهاد میشود مواردی اعم از موارد گفته شده را بصورت تست انجام دهیم تا هنگام ایجاد اولین پروژه زبان برنامه نویسی پایتون دچار مشکل نشویم .

کتاب کار با پایتون مخصوص ناشنوایان

کار با زبان های برنامه نویسی در عصر حاضر مثل یادگیری زبان انگلیسی برای تمام افراد توصیه میشود زیرا بسیار بازار کار خوبی دارد و میتواند تضمین کننده آینده فرد شود .

بدین جهت بین افراد تفاوتی قائل نمیشود و اساتید بزرگ در این زمینه پیشنهاد کرده اند که حتی افرادی که بنا به دلایل مختلفی قادر به شنیدن ویدیو های آموزشی در این زمینه نیستند میتوانند از کتب مخصوص افراد ناشنوا استفاده کنند و به مرور این مهارت را در خود تقویت کنند .

همچنین میتوانند با پیشرفت خود افراد دیگری را نیز برای ورود به این حوزه تشویق کنند و سبب ساخت یک کامیونیتی از افراد برنامه نویس ناشنوا شوند .

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ها

تقویم محتوایی چیست؟ معرفی ابزار و نمونه تقویم محتوایی

[…] آموزش صفر تا صد پایتون pdf برای شما در موض آموزش پایتون بسیار مفید خواهد بود. […]

چگونه با گوشی برنامه ریزی کنیم؟ + معرفی نرم افزار گوشی موبایل

[…] اگر علاقمند حوزه برنامه نویسی باشید، پیشنهاد میشود آموزش پایتون از صفر را […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *