دیلیت اکانت اینستاگرام آموزش [گام به گام] روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام سال 2022

?>

 آموزش حذف اکانت اینستاگرام یکی از ویژگی های جذاب و البته بسیار کاربردی اپلیکیشن اینستاگرام است. قبل از آغاز شرح حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام در سایت هادی عظیمی بهتر است، یادآوری کنیم که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ارتقاء سطح آن دیگر کمتر کسی با واژه اینستاگرام و روش کار با آن ناآشنا است. همینطور بسیاری بارها به دنبال حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام بوده اند، شاید هدف آنها بازسازی حساب کاربری خود است.

اینستاگرام و یا همان instagram یک شبکه اجتماعی برای اشتراک گزاشتن عکس و فیلم می باشد. این شبکه اجتماعی را کوین سیستروم و مایک کرایگر تشکیل داده اند و همچنین در حال حاضر شرکت متا و یا همان شرکت فیسبوک قدیم، مالک این شبکه اجتماعی است. کاربران این شبکه اجتماعی می توانند از امکاناتی مانند فیلتر های دیجیتال برای عکس های خود استفاده کنند. این نرم افزار هم اکنون برای اندروید، آی او اس، ویندور و مایکروسافت در دسترس می باشد. این نرم افزار در دهه 2010 در رده چهارم نرم افزار های پرطرفدار قرار داشت.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

ویژگی‌هایی که این نرم‌افزار اجتماعی از اول پیدایش خود تا به امروز ارائه داده است و آیتم‌های بسیار جذاب دیگری که طی این سالها در آپدیت‌های مختلف به کاربران در سراسر جهان عرضه کرده، این شبکه اجتماعی را به اوج محبوبیت در بین مردم رسانده است، به‌طوری که برای عده‌ای این شبکه اجتماعی تبدیل به فضایی اعتیادآور شده! همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی های اینستاگرام ساخت بیش از یک اکانت و حساب کاربری در این مجموعه است.

همین امر موجب می‌شود که شما گاهاً مایل به حذف یکی از حساب های خود به طور دائم یا موقت شوید. اگر از روش‌های حذف اکانت اینستاگرام اطلاع کافی ندارید با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با راه‌های آسان و اصولی حذف حساب کاربری به طورکامل آشنا کنیم.

حذف اکانت اینستاگرام، دائم یا موقت؟

باورغلطی که شاید دربین برخی از کاربران اینستاگرام وجود داشته باشد این است که حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام فقط به معنای دائمی و برای همیشه بودن آن است، درصورتی که شما اگر بخواهید فقط برای مدتی اکانت خود را غیرفعال(دی اکتیو) کنید و مدتی بعد دوباره وارد آن شده و به اطاعاتتان دسترسی داشته باشید و فعالیتتان را دوباره آغاز کنید، می توانید از آیتم حذف اکانت به طور موقت بهره ببرید.

حذف حساب کاربری اینستاگرام به‌صورت موقت

حذف موقت حساب کاربری شما به این معنی است که شما صفحه اینستاگرام خود را غیرفعال یا اصطلاحاً دی‌اکتیو کرده‌اید. دی‌اکتیو کردن اکانت که همان حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام است، این امکان را به شما می‌دهد که تنها پس از گذشت یک هفته تا هرزمانی که بخواهید می‌توانید دوباره حساب خود را با همان نام کاربری و رمز قبلی بازگردانید(تا یک هفته بعد از غیرفعال کردن حساب کاربریتان نمی‌توانید مجدد وارد آن شوید) و نام کاربری شما به نام شما و حسابتان باقی خواهد ماند و کس دیگری با نام کاربری شما نمی‌تواند در اینستاگرام ثبت نام کند.

در این نرم افزار شما می توانید اکانت خود را حفظ تمام اطلاعات خود برای مدتی غیر فعال کنید و هر موقع که خواستید دوباره اکانت خود و اطلاعاتتان را بازگردانید و به آن ها دسترسی داشته باشید.

مراحل غیرفعال کردن و حذف موقت اکانت اینستاگرام

 برای حذف موقتی اکانت خود بر روی لینک زیر کلیک کرده تا وارد سایت اینستاگرام شوید. (بهتر است از سیستم رایانه برای انجام این کار استفاده کنید) حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام در رایانه کمی سریعتر از موبایل خواهد بود و دلیلی آن میتواند قدرت پردازنده و مرورگر های کامپیوتر باشد.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

1-در صفحه بازشده مطابق شکل زیر شما باید نام کاربری (Username) و رمز (password) خود را وارد کنید.

 اگر رمز اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید بر روی نوشته آبی رنگ (هایپرلینک) Forgot password یا «رمز خود را فراموش کرده‌ام» در نسخه‌های فارسی نرم‌افزار کلیک کنید تا به بخش بازیابی و تغییر رمز حساب خود منتقل شوید. اگر درمورد بازیابی رمز خود به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به بخش حذف اکانت اینستاگرام بدون رمز در قسمت پایین مقاله مراجعه کنید.

حذف اکانت اینستاگرام

پس از وارد کردن اطلاعات حسابتان روی آیکون Log in کلیک کنید تا وارد قسمت بعد شوید.

2-در صفحه بازشده جدید دو کادر(فیلد) وجود دارد. در اولین کادر روی گزینه Select کلیک کنید. لیستی به شما نمایش داده می‌شود که از شما دلیل حذف حسابتان را می‌پرسد که در ادامه و در بخش حذف دائم اکانت اینستاگرام این بخش را به طور کامل معرفی کرده‌ایم. می توانید از بین لیست بازشده، گزینه Something else را انتخاب کرده و در کادر پایینی بایستی پسورد اکانت خود را وارد کنید.

حذف اکانت اینستاگرام

3-در مرحله آخر فقط کافیست روی آیکون Temporarily Disable Account که به‌ معنای غیرقعال کردن موقت اکانت شما می‌باشد کلیک کنید تا فرایند حذف اکانت به طور موقت تکمیل شود.

حذف اکانت اینستاگرام

چگونه می‌توانیم حساب اینستاگرام خود را مجدد فعال کنیم؟

 طبق نکته‌ای که در قسمت بالا ذکر کردیم شما برای فعالسازی مجدد اکانت اینستاگرام خود باید یک هفته صبر کنید سپس کافیست اپلیکیشن اینستا را روی موبایل یا وبسایت اینستا را درون رایانه خود باز کرده و با واردکردن مجدد نام کاربری و پسورد خود به‌راحتی وارد حساب خود شوید.

آموزش حذف اکانت اینستاگرام به‌طور دائم

 اگر مایل به حذف دائم هرکدام از حساب‌های کاربری اینستاگرام خود در این شبکه اجتماعی و برای همیشه هستید، باید اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود کنید. به انگلیسی (Delete Instagram account) که در ادامه روش این کار به‌طور کامل و آسان به شما آموزش داده می‌شود.

توجه داشته باشید که در صورتی که شما اکانت اینستاگرام خود را به صورت دائمی حذف کنید، تمام اطلاعات، فیلم و عکس هایی که در اکانت خود داشتید را از دست خواهید داد و دیگر نمیتوانید آن ها را بازیابی کنید. پس قبل از حذف دائمی اکانت خود به موارد پایین توجه داشته باشید.

 مهم‌ترین نکاتی که قبل از حذف همیشگی اکانت اینستاگرام خود باید بدانید

 شما این اختیار رو دارید به هردلیلی که مد نظرتان هست حساب کاربری خود در اینستاگرام را پاک کنید. ولی بهتراست قبل از اینکه دست به حذف اکانت خود بزنید به موارد زیر که دراثر حذف دائمی حساب شما به‌ وجود می‌آید توجه کنید.

زمانی که شما اکانت اینستاگرام خود را پاک می‌‌کنید، پست‌ها، استوری ها و کلاً همه اطلاعات حساب شما مثل لایک ها، کامنت‌ها،پیام‌های دایرکت، هایلایت‌ها، تاریخچه استوری ها و پست ها و عکس‌های ذخیره شده از بین ‌می‌روند.

به گونه ای می توانیم بگویی که شما هر نوع اطلاعاتی که در این نرم افزار ذخیره کرده بودید و داشتید را از دست خواهید داد و این اطلاعات به صورت غیر قابل بازگشتی حذف خواهند شد.

اگر حساب کاربری خود را حذف کنید و شخص دیگری با نام کاربری سابق شما حساب جدیدی در اینستاگرام ایجاد کند، شما دیگر نمی‌توانید با آن نام کاربری حساب جدیدی را ثبت کنید.( به خاطر قانون و اصل اینستاگرام که هر نام کاربری می‌تواند تنها به یک شخص و حساب‌کاربری متعلق باشد.

توجه : اگر حسابتان به‌دلیل نقص دستورالعمل‌های انجمن حذف شود، ممکن است دیگر نتوانید با همان نام کاربری ثبت‌نام کنید. برای اطلاع از دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام می‌توانید مطلبی که در ادامهمقاله آورده شده است مراجعه کنید.

پس از حذف همیشگی اکانت اینستاگرام خود دیگر توانایی بازیابی آن را نخواهید داشت.

روش های حذف اکانت اینستاگرام

 در آپدیت‌های قبلی نرم افزار اینستاگرام، پاک کردن اکانت فقط از طریق وبسایت اینستاگرام میسر بود ولی در نسخه های جدیدتر برنامه، این محدودیت برطرف شده و امکان حذف اکانت از طریق اپلیکیشن و تلفن همراه نیز اضافه شده است. این به این معنی است که شما می توانید اکانت خود را بدون مراجعه به سایت اینستگرام و فقط از طریق نرم افزار اینستاگرامی که روی گوشی شما نصب است حذف کنید. در نتیجه آموزش حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام را در بستر خود اپلیکیشن نیز ارائه خواهیم کرد.

حذف اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن و تلفن همراه

در ابتدا وارد نرم افزار و اکانتی که می‌خواهید آن را حذف کنید شوید. سپس به بخش مشخصات خود یا همان profile شوید و سپس مطابق عکس زیر روی آیکن تنظیمات کلیک کرده و وارد این قسمت شوید.

آیکون تنظیمات در نسخه‌ها و آپدیت‌های مختلف اپلیکیشن همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، ممکن است در قسمت‌های مختلفی قرار داشته باشند.

حذف اکانت اینستاگرام

خوب، ما وارد تنظیمات شدیم و از میان گزینه های موجود در این لیست قسمت راهنمایی یا Help بخش مورد نظر ماست، پس وارد آن می‌شویم.

دیلیت اکانت اینستاگرام

 هنگامی که وارد بخش Help می‌شویم لیستی از این سه گزینه مختلف برای ما نمایش داده می‌شود (در برخی نسخه‌ها دو گزینه) که از میان آنها ما با قسمت مرکز راهنمایی یا Help Center سروکار داریم، پس روی آن کلیک کرده و بقیه مراحل حذف اکانت اینستاگرام را ادامه می‌دهیم.

دیلیت اکانت اینستاگرام

خوب ما با کلیک بر روی Help Center از طریق اپلیکیشن وارد یک صفحه مرورگر مشابه تصویر مبشویم که البته این مرورگر متعلق به خود اینستاگرام می‌باشد.

توجه : اگر بخش Help center برایتان اجرا نشد یا مدت زیادی منتظر لود شدن و بارگذاری صفحه بودید، از نرم‌افزار خارج شوید. فیلترشکن خود را فعال کنید و مراحل گفته شده را دوباره انجام دهید.

 سپس وارد بخش managing Your Account یا بخش «مدیریت حسابتان» شوید و در گام دوم مطابق تصویر زیر بر روی Delete Account یا حذف حساب کلیک نمائید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

در این قسمت دو گزینه برای انتخاب وجود دارد که ما با بخش How do I delete my account یا بخش «چگونه حساب instagram خودم را حذف کنم؟» کار داریم و با انتخاب این بخش وارد صفحه ای می‌شویم که شامل اطلاعات مهم و کاربردی درمورد چگونگی و ترتیب مراحلحذف اکانت اینستاگرام و مطالب مرتبط دیگر می‌باشد. دراین قسمت به شما پیشنهاد داده شده که یک نسخه از اطلاعات حساب خود دانلود کرده و اصطلاحاً بکاپ بگیرید. (مثل عکس ‌ها، پست‌ها و …) و شما در صورت انجام این‌ کار حتی بعد از حذف دائم اکانت خود اطالاعاتتان را حفظ کرده اید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

 سپس به قسمت پایین همین صفحه بروید. هنگامی که به پاراگراف شماره 1،( Go to the Delete Your Account page) رسیدید، بر روی هایپر لینک آبی کلیک کنید. این پاراگراف به شما می‌گوید که برای ادامه مراحل حذف حسابتان باید بر روی نوشته آبی رنگ (Delete Your Account) کلیک نمائید تا به صفحه حذف حساب خودتان وارد شوید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

خوب، شما بر روی هایپرلینک بالا کلیک کرده و به صفحه حذف اکانت خود داخل شده‌اید. حال باید در کادری که مشاباً درتصویر زیر نمایش داده شده‌است، علت پاک کردن اکانت خود را انتخاب کنید و سپس رمز حسابتان (Password) را در کادر پایینی وارد کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام

آخرین مرحله دیلیت اکانت اینستاگرام

 پس از انجام این دو کار، شما همه شرایط و مراحل حذف حسابتان را انجام و تکمیل کرده‌اید. نهایتاً در این قسمت کافیست بر روی گزینه حذف اکانت (Permanently delete my account) کلیک کرده تا اکانت اینستاگرام شما به‌طور دائم حذف شود. حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام شما با موفقیت انجام خواهد شد و حتما دانستید که این موضوع به صورت همیشگی نخواهد بود.

پاسخ سوالاتی که در قسمت آموزش حذف اکانت اینستاگرام ممکن است برایتان پیش بیایید.

اگر پسورد اکانت اینستاگرام را فراموش کرده باشم چه؟

 جای نگرانی نیست، اگر شما به هیچ طریقی رمز خود را به یاد نیاوردید، کافیست روی هایپر لینک ?Forgot password که در نسخه های فارسی به‌صورت «رمز خود را فراموش کرده ای؟» نمایش داده شده کلیک کنید تا شما را به صفحه بازیابی رمز اکانت اینستاگرامتان منتقل کند. از این طریق شما می توانید رمز خود را بازیابی کرده و دوباره وارد صفحه اینستاگرام خود شوید.

حذف اکانت اینستاگرام

چرا اینستاگرام از ما دلیل حذف اکانتمان را می‌پرسد؟

 این بخش از اینستاگرام که در آپدیت‌های جدید به امکانات نرم‌افزار اضافه شده، می‌تواند بسیار مناسب و مفید واقع شود، مخصوصاً برای افرادی که ممکن است اطلاعاتشان در زمینه اینستاگرام کمتر باشد. خیلی ها این بخش را بی‌اهمیت می‌دانند، ولی برعکس! اگر اطلاعاتی که در این بخش به شما ارائه می‌شود را خوب مطالعه کنید شاید تصمیمتان از حذف اکانت به اصلاح آن از طریق اقداماتی که در اینجا به شما گفته است، تغییر دهید.

لیست پایین شما را با تمامی گزینه‌هایی که را در باکس مربوطه برای شما نمایش داده می‌شود، آشنا می‌کند.

Too many adsتعدا بسیار زیاد آگهیامروز بسیاری از افراد به دلیل تبلیغات زیاد، از محتوای تبلیغاتی به شدت بیزارند. پس اگر تبلیغات اینستا شما را آزار می‌دهد، با انتخاب این گزینه اقدام به پاک کردن حساب خود کنید.
Trouble getting startedمشکل در شروع به کاربسیاری از افراد مخصوصاً افرادی که سن و سالی از آن ها گذشته، با استفاده از این برنامه مشکل دارند. به هر حال این گزینه برای کسانی است که نمی‌توانند به درستی با برنامه خو بگیرند. برای پاک کردن اینستاگرام این گزینه برای شماست. فراموش نکنید با انتخاب این گزینه، این شبکه‌ی مجازی به شما پیشنهاد مطالعه‌ی مقاله‌های آموزنده خواهد کرد.
Too busy/ Too distractingمشغله زیاد؟بسیار حواس پرت‌کنندهاگر اخیرا سر شما بسیار شلوغ شده و در کار یا تحصیل تمرکز لازم را ندارید، می‌توانید از این گزینه برای حذف اکانت خود استفاده کنید. البته در این صورت اینستاگرام به شما به جای حذف اکانت، پیشنهاد حذف برنامه را خواهد داد.
Privacy concernsمشکلات حریم خصوصیامکان دارد شما در طی استفاده و فعالیت در اینستاگرام با مشکلاتی که حریم خصوصی شمارا تحدید می‌کند مواجه بشید به همین جهت این گزینه برای شما فراهم شده است. چنانچه این عبارت را انتخاب نمایید، از شما خواسته می‌شود به جای حذف دائمی اکانت اینستاگرام، از اقداماتی مانند خصوصی کردن پیج کمک بگیرید.
Can’t find people to followفردی برای دنبال کردن پیدا نشداین هم یک مشکل دیگراست که ممکن است شما با آن مواجه شوید و در صورت انتخاب این گزینه برنامه به شما روش‌هایی برای پیداکردن و دنبال‌کردن افراد مختلف به شما آموزش می‌دهد.
Created a second accountایجاد حساب دومیممکن‌ است بخواهید یک حساب کاربری جدید باز کنید. در این صورت اگر نیازی به اکانت قبلی نداشته باشید و یا از حساب قبلی خود خسته شده‌اید، می‌توانید از این گزینه برای حذف اکانت خود بهره ببرید. ولی این نکته را بدانید که حذف اکانت در این صورت الزامی نیست.
Want to remove somethingمی‌خواهید این را حذف کنیداین گزینه برای افرادی مفید و مناسب است که می‌خواهند دایرکت ها و پست‌ها یا به طور کلی حجم برنامه را کاهش دهند. با انتخاب آن Instagram شما را به پاک‌کردن سوابق گوشی به جای حذف اکانت تشویق خواهد کرد. با این کار دیگر نیازی به
Something elseچیز دیگریاگر با هیچیک از مشکلات بالا مواجه نشدید و صرفا به دلایل دیگری میخواهید حساب خود را حذف کنید، پس این گزینه را انتخاب کنید.

دومین روش حذف اکانت اینستاگرام

 شاید حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام به این روش برای همه راحت‌تر نباشد ولی قطعاً برای پاک‌کردن حساب کاربری خود از طریق سایت اینستاگرام مراحل کمتری را نسبت به روش اپلیکیشن موبایل لازم است بپیمایید.

ابتدا کاربران این نرم افزار فقط می توانستند از طریق سایت اینستاگرام اکانت خود را حذف کنند ولی در حال حاضر کاربران می توانند برای حذف اکانت خود از طریق نرم افزار اینستاگرام نیز، اقدام کنند.

حذف اکانت اینستاگرام از طریق وبسایت اینستاگرام و از طریق کامپیوتر

1-در اولین گام یک مرورگر مثل کروم یا فایرفاکس (ترجیحاً از کروم استفاده کنید) را اجرا کرده و به آدرس https://www.instagram.com مراجعه کنید. تصویری مطابق شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

روش حذف اکانت اینستاگرام

 در این قسمت باید در کادرهای مشخص شده به ترتیب نام کاربری، شماره تلفن و یا ایمیل خود را که هنگام ثبت نام حساب موردنظر از آنها استفاده کرده‌اید واردکنید. در فیلد دوم نیز باید پسورد حساب خود را بنویسید.( به بزرگ و کوچک بودن حروف رمز دقت کنید)
در این بخش مشابه اپلیکیشن موبایل درصورتی که رمز خود را فراموش کردید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید تا به صفحه بازیابی پسورد منتقل شوید.

بعضا مشاده شده که اجرای این صفحه در برخی از سیستم‌ها با مشکل مواجه شده، برای رفع این مشکل هنگام عملیات فیلترشکن خود را روشن کنید.

2- پس از تکمیل فرایند ورود و تائید اطلاعات بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه نهایی حذف اکانت شوید و الباقی مراحل تا حذف کامل اکانت مشابه روش اپلیکیشن می‌باشد. تعیین دلیل برای حذف اکانت اینستاگرام و واردکردن پسورد برای اخرین بار.

روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام بدون رمز! (یکی از روش های دیلیت اکانت اینستاگرام)

 برای همه ما شاید حتی یک بار هم که شده پیش آمده‌باشد که رمز ایمیل، رمز عبوره پورتال، پسورد اکانت های فضای مجازیمان و … را فراموش کرده‌باشیم. شما برای ثبت نام در اینستاگرام مانند بقیه نرم‌افزارها و شبکه‌های اجتماعی احتیاج به یک نام کاربری و یک رمز(Password) که مختص خودتان می‌شود، احتیاج دارید. گاهاً به دلایلی پیش می‌آید که رمزتان را فراموش کنید. اولین راهکار این است که همه رمزهایی که به ذهنتان خطور می‌کند را امتحان کنید، شاید رمز اینستاگرام شما یکی از آنها باشد! اگر هیچکدام از حدس‌هایتان کارساز نبود هیچ مشکلی نیست، ما در این قسمت به طور کامل و آسان نحوه بازیابی رمز اکانت اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم تا خودتان این فرآیند را در خانه انجام دهید،و از مراجعه شما به مراکز مختلف و صرف هزینه برای بازگرداندن رمزتان جلوگیری شود.

توجه : بازیابی رمز اینستاگرام فقط مختص دیلیت اکانت حساب کاربری شما نیست. کاربرد مهم‌تر آن تو بازیابی پیج‌هایی است که قبلاً غیرفعال شده‌اند و برای بازگرداندن آنها نیاز به بازیابی رمز خود دارید. در قسمت پایین روش‌های بازیابی رمز معرفی شده‌است.

برای بازیابی رمز اینستاگرام چند انتخاب برایتان وجود دارد

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ایمیل

1-نرم‌افزار اینستاگرام خود را بازکنید.

2-در صفحه اول(Log in) روی گزینه Forgot password کلیک نمائید.

توجه : درصورتی که شما درحال حاظر اکانت فعال دیگری بر روی اپلیکیشن اینستا خود دارید باید به بخش پروفایل خود بروید، روی آیکون تنظیمات کلیک کنید و به بخش Add account یا ورود به حساب کاربری دیگر بروید تا صفحه Log in به شما نمایش داده شود.

3-نام کاربری و یا ایمیلی که موقع ثبت نام حساب کاربری موردنظرتان استفاده کرده‎‌اید را در این صفحه وارد کنید.

4-در صفحه جدیدی که برای شما بازخواهد شد بر روی گزینه Search در گوشه سمت راست کلیک کرده و سپس از بین گزینه های موجود در لیست برای ارسال رمزتان گزینه Send Email را انتخاب کنید. سپس اینستاگرام برای شما پیامی حاوی یک لینک ارسال می‌کند. وارد لینک شوید تا فرایند restart و تغییر رمز را انجام دهید. سپس وقتی رمز خود را تغییر دادید می‌توانید حساب مورد نظرتان را حذف کرده یا نگه‌دارید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق شماره تلفن همراه

۱ـ نرم‌افزار اینستاگرام خود را باز کنید.

۲ـ در صفحه ی اول (Log in) روی گزینه Forgotten Password کلیک کنید.

۳ـ روی گزینه Phone کلیک کنید.

۴ـ شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

توجه: در این قسمت قبل از ورود شماره باید پیش شماره ایران یعنی +98 را وارد کنید

۵ـ روی گزینه Send Login Link کلیک نمائید. سپس اینستاگرام پیامکی حاوی لینک به شما ارسال می‌کند که با کلیک کردن بر روی آن لینک شما به قسمت بازیابی پسورد اینستاگرام خود می‌روید و در آنجا می‌توانید رمز خود را عوض کنید. ولی این دفعه حتما رمز خود را در جایی مناسب یادداشت کنید!

6-خوب شما رمز جدید را برای حساب کاربری خود انتخاب کرده‌اید و می‌توانید اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود کنید.

 این دو روش کلی برای بازیابی رمزاینستاگرام می‌باشد، ولی برخی از کارکنان ممکن است با حساب کاربری فیسبوک خود وارد اینستاگرام شده باشند و رمز خود را فراموش کرده‌باشند. به همین منظور برای بازگرداندن رمز خود از طریق فیسبوک باید مراحل زیر را طی کنید :

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق فیسبوک Facebook

1-نرم‌افزار اینستاگرام خودرا بازکنید

۲ـ در صفحه ی اول (Log in) روی گزینه Forgotten Password کلیک کنید.

۳ـ نام کاربری و یا ایمیلی را که برای ساخت اکانت اینستاگرام موردنظر استفاده کرده‌اید وارد کنید.

۴ـ روی گزینه Search که در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد کلیک نمائید.

۵ـ سپس روی آیکون Renewal via Facebook کلیک کنید.

سخن پایانی آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

امیدواریم این مقاله از وبلاگ هادی عظیمی برایتان مفید بوده باشد و گام به گام شما را در مسیر حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام راهنمایی کرده باشد. بعد از دیلیت اکانت خود در اینستاگرام لطفا به ما اطلاع دهید که این مقاله برایتان مفید بوده است. در قسمت نظرات مقاله حذف و دیلیت اکانت اینستاگرام منتظر کامنت های امید بخش شما هستیم.

سوالات متداول حذف اکانت اینستاگرام

آیا بعد از حذف اکانت اینستاگرام پیام های ارسال شده از دایرکت مخاطبین نیز حذف می شود؟

 نه اینگونه نیست. تنها نام شما به Instagrammer تغییر پیدا می کند. اطلاعات و پیام‌های شما در دایرکت افرادی که با آنها تعامل داشته‌اید باقی می‌ماند.

برای چه مدت می تواند حساب اینستاگرام خود را به صورت موقت یا همان دی اکتیو درآورد؟

 برای حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت محدوده زمانی تعیین نشده است. اما لازم است توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها می توانید یک بار در هفته حساب خود را غیرفعال کنید.

چرا بعد از تکمیل فرآیند حذف اکانت اینستاگرام همچنان اطلاعات اکانت وجود داشته و باقی می‌ماند؟

 دیلیت اکانت یا حذف دائم اکانت اینستاگرام ممکن است بلافاصله بعد از اقدام برای حذف صورت گیرد یا اینکه تا چند ساعت بعد رخ دهد. همچنین گاهاً ممکن است لازم باشد برای حذف کامل اطلاعات خود چند روز منتظر بمانید تا کش اینستاگرام نیز حذف شود.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه‌ها

بهترین کتاب های انگیزشی [ خلاصه و نکات ]

[…] جهت بهبود انگیزه خود در کار این کار را انجام داده اید دیلیت اکانت اینستاگرام را […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و 1 ماه سئو فقط 6 میلیون

طراحی سایت حرفه ای با 3 ماه هاست و پشتیبانی رایگان + 1 ماه سئو فقط 6 میلیون تومان این پیشنهاد تا پایان آذر معتبر خواهد بود. لازم به ذکر است که این پیشنهاد برای حمایت از کسب و کار ها ارائه شده است.