ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ + لیست دارایی

?>

ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال 2022، افراد عادی هستند مانند همه‌ی ما، اما با این تفاوت که آن‌ها جوری دیگر می‌اندیشند. درواقع خیلی از افراد همواره دوست دارند بدانند که رمز موفقیت این افراد چیست؟ و یا چطور توانستن به موفقیت یک شبه برسند. قطعا این نظریه ثروتمند شدن یک‌شبه و بلیط بخت آزمایی یک چیزی است که به اشتباه در ذهن ما افراد جا افتاده است زیرا که از ۱۰۰ درصد مردمی که ثروتمند هستند حدود ۲ یا ۳ درصد آن‌ها یک شبه و با یک بلیط بخت آزمایی ب جایگاه کنونی خود رسیدند.

همواره موضوع ثروت دغدغه مردم بوده است. انسان سعی می کند بهترین امکانات را برای خود و خانواده اش فراهم کند، اما چه اتفاقی می افتد که فردی در سال 2022 یکی از پولدار ترین افراد جهان می شود و فرد دیگری حتی این کار را نمی کند. امروز قصد داریم لیست از شماره و بیوگرافی کوتاه از ثروتمندترین افراد جهان در سال  2022 را برایتان قرار دهیم .

رتبه‌اول لیست، ایلان ماسک

ثروت ایلان ماسک

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

 ۲۱۸ میلیارد دلار سرمایه

نام شرکت:

تسلا، اسپیس ایکس

قطعا از این که ایلان ماسک در رتبه‌ی اول و بالای لیست  قرار دارد، شکه نشدید زیرا که او روز به روز به ثروتش افزوده می‌شود درواقع ثروتمندترین مرد جهان درسال 2022 در رتبه‌ی اول ایلان ماسک قرار دارد. او در 28 ژوئن 1971 در آفریقای جنوبی متولد شد و در زمینه یک تاجر، سرمایه گذار و مدیر شرکت درحال فعالیت است. ایلان ماسک مالک شرکت بزرگ تسلا می‌باشد. این شرکت در زمینه وسایل نقلیه بدون سوخت فسیلی و برقی، همچنین شرکت فضایی مسافر‌بری درحال فعالیت است.

 ایلان ماسک به سوپرایز کردن معروف است. زیرا او همیشه درحال شگفت‌زده کردن مردم است و به دلیل علاقه‌ی زیاد او به فناوری مدرن، معمولا ایده و خلاقیت‌های نوین زیادی دارد. ایلان ماسک در یکی از سخنرانی‌های خود افزاد که تفاوت من با سایر افراد این است که من سعی می‌کنم از راه فیزیک و روش‌های مدرن، هرچیز را برسی و تحلیل نمایم. اما سایر افراد کار خود را بر اصول کلی و قوانین موجود، در یک حوضه خلاصه می‌نمایند.

مطالعه کنید
چگونه از سایت آمازون خرید کنیم؟

تسلا یکی از شرکت های ایلان ماسک می باشد که در زمینه تولید خودرو های برقی و همچنین تولید قطعات مورد نیاز برای قطار های برقی می باشد. شرکت تسلا همچنین قطعاتی دیگر برای شرکت های دیگر خودروسازی مثل تویوتا تولید می کند. این شرکت در سال 2003 و توسط دو شخص مارک تارپنینگ و ابرهارد جفری استریل تشکیل شده است. در حال حاضر ایلان ماسک به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت تسلا و همچنین بهع نوان مدیر عامل اجرایی این شرکت فعالیت می کند.

رتبه دوم لیست، جف بزوس

ثروت جف بزوس

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

171 میلیارد

نام شرکت:

آمازون

دراقع یک نکته‌ی جالب درباره جف بزوس وجود دارد که او همواره از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ جزء ثروتمند‌ترین افراد در لیست و رتبه‌ی اول قرار داشت. امسال تفاوتی که با سال‌های قبل خود داشت این بود که ایلان ماسک جایگاه او را گرفت و این اتفاق به دلیل سقوط شرکت جف بزوس اتفاق افتاد. درواقع جف بزوس در سال ۱۹۶۴ در ۱۲ ژانویه بدنیا آمد. شاید جالب باشد که بدانید جف بزوس مالک شرکت معروف آمازون است که یک شرکت معروف در سراسر دنیاست. شرکت دیجی‌کالا با الگو گرفتن از شرکت معروف آمازون شکل‌گرفت.

این شرکت در سال 1994  در شهر سیاتل در ایالات واشنگتن ایجاد شده است. در ابتدا و در سال 1395 این شرکت کار خود را با عنوان فروشگاهی آفلاین برای کتاب شروع کرد و در ادامه تبدیل به فروشگاهی آنلاین برای فروش محصولات نو و یا دست دوم شده است. حال حاضر آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان می باد

رتبه‌ی سوم لیست، برنار آرنو و خانواده‌ی او

ثروت برنار آرنو

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

158 میلیارد

نام شرکت:

ال وی ام اچ

برنار آرنو در 5 مارس ۱۹۴۹ در یک خانواده تقریبا ثروتمند به دنیا آمد. همانطور که سال ۲۰۲۲ برای برخی از افراد مانند جف بزوس، سال خوبی نبود و با سقوط مواجه شده بودند، برای برنار آرنو وخانواده‌اش سال خوبی بود. برنار آرنو همواره ثروتمند بوده است اما این که امسال در این لیست قرار گرفته است، پیشرفت مناسبی است. برنار آرنو یک فرد موفق در زمینه‌ی تاجری، کارآفرین، سرمایه دار و مجموعه دار آثار هنری می‌باشد. او صاحب خانه‌ی مد لویی ویتون است که یکی از بهترین و مجلل‌ترین مراکز تولید هست می‌باشد.

مطالعه کنید
مهاجرت متخصصین دیجیتال مارکتینگ به ترکیه

شرکت ال وی ام اچ یا همان شرکت کالای لوکس فرانسوی در سال 1987 بعد از ترکیب خانه مد لویی ویتون و شرکت موئه هنسی، ایجاد شده است. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در پاریس است. برنار آرنو دارای اکثریت سهام شرکت دیور می باشد و همچنین در جایگاه رئیس هیئت مدیره دو شرکت می باشد. برنار آرنو مدیرعامل شرکت ال وی ام اچ  نیز می باشد.

رتبه چهارم لیست، بیل گیتس

ثروت بیل گیتس

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

129 میلیارد

نام شرکت:

ماکروسافت

قطعا اسم بیل گیتس را بیشتر از سایر افراد شنیده‌ایم و آن هم به دلیل شرکت معروف او بوده است. ویلیام هنری گیتس که متولد 28 اکتبر سال 1955 است یک فرد کارآفرین، سرمایه‌دار و نیکوکار ارشد اجرایی آمریکایی می‌باشد. برای او سال 2022 سال بسیار خوب و پر رونقی بود و از سال‌های گذشته پیشرفت خوبی داشت. بیل‌گیتس یکی ازثروتمند‌ترین افراد در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌گردد؛ درست است که رتبه‌ی اول را ندارد اما ما نباید از یاد ببریم که در سال ۲۰۱۷ او ثروتمند‌ترین فرد در جهان بوده است.

ماکروسافت شرکتی چند ملیتی آمریکایی می باشد که در سال 1975 و توسط پل الن و بیل گیتس ایجاد شده است. در حال حاضر دفتر اصلی این شرکت در شهر ردموند در ایالت واشنگتن می باشد. ارزش رکت ماکروسافت در سال 2019 بیش از 1 تریلیون دلار بوده است.

رتبه‌ی پنجم لیست، وارن بافت

ثروت وارن بافت

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

118 میلیارد

نام شرکت:

برکشایی هاتاوی

از این رتبه به بعد دیگر افرادی هستند که شناخته شده‌نیستند اما در این‌حال جزء ثروتمند‌ترین‌ها محسوب می‌گردند. وارن بافت نیزجزء ثرومتند‌ترین مردان جهان است که حوضه فعالیت شرکت او در زمینه خدمات بیمه می‌باشد. تقریبا می‌توان گفت که وارن بافت فردی است که نصف پولدار‌ترین فرد در جهان است. همانطور که قبل‌تر گفتیم از این لیست به بعد افرادی قرار دارند که شما کمتر راجب‌آن‌ها شنیده‌اید بنابراین دانستن راجب آن‌ها ضروری و مهم نیست. ما در ادامه لیست ۵ فرد دیگر را نیز برایتان نام خواهیم برد.

مطالعه کنید
چرا امیر تتلو در کانال تلگرامی و اینستاگرام خودش استخدام کارشناس سئو انجام میدهد؟

شرکت برکشایی هاتاوی در سال 1995 و توسط ادغام دو شرکت برکشر و هاتاوی ایجاد شده است. در حال حاضر وارن بافت در نقش مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره لین شرکت فعالیت دارد.

رتبه‌ی ششم لیست، لری پیچ

ثروت لری پیچ

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

111 میلیارد

نام شرکت:

گوگل

ممکن است شما درباره‌ی گوگل زیاد شنیده باشید و روزانه از او استفاده بسیاری کرده باشید اما قطعا راجب مدیر شرکت او نمی‌دانستید. لری پیچ یکی از ثروتمند‌ترین مردان جهان است که مدیر اجرایی گوگل است.

رتبه هفتم لیست، سرگئی برین

ثروت سرگئی برین

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

107 میلیارد

نام شرکت:

گوگل

سرگئی برین نیز مدر شرکت گوگل است و شریک لری پیچ است. امروزه این دو فرد جزء ثرومتند‌ترین مردان محسوب می‌گردند.

رتبه هشتم لیست، لری الیسون

ثروت لری الیسون

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

106 میلیارد

نام شرکت:

شرکت نرم افزار اوراکل

او یکی از چندین مدیر شرکت نرم افزار اوراکل است. او یکی از افراد دیگر ثروتمند سال 2022 است و با سرگئی برین اختلاف بسیار کمی داشت.

ربته نهم لیست، استیو بالمر

ثروت استیو بالمر

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

91.4میلیارد

نام شرکت:

ماکروسافت

جالب است بدانید که استیو بالمر تنها تا سال ۲۰۱۴ مدیر ماکروسافت بوده است. اما از آن به بعد دیگر همیشه در لیست‌های ثروتمند‌ترین مردان جهان، نام او پیدا می‌شود. شاید از نظر شما ثروت او در برابر ثروت اولین نفر این رتبه یعنی ایلان ماسک، مبلغ ناچیزی باشد. اما او مدیریت یک تیم بسکتبال معروف را در دست دارد.

رتبه دهم لیست، موکش آمبانی

ثروت موکش آمبانی

میزان درآمد سال ۲۰۲۲:

91.4میلیارد

نام شرکت:

زمینه‌های گوناگون

مطالعه کنید
سرعت اینترنت استارلینک و هرآنچه از آینده استارلینک باید بدانید!

این فرد را باید یکی از ثرومتند‌ترین‌ها در قاره آسیا به خصوص هند دانست. او همیشه در چندین فعالیت مشغول است و جزء افرادی است که بسیار مشغله دارد و همیشه در لیست ثروتمند‌ترین افراد جهان جای دارد.

سخن پایانی

امروز سعی کردیم که 10 رتبه‌اول از ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ را برایتان بازگو نماییم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع بوده باشد. اگر به این مقاله علاقمند بودید لطفا نظرات خود را برای ما ثبت نمایید تا پارت دوم این لیست را برایتان منتشر نماییم.

سوالات متداول

ثروتمند‌ترین فرد در سال 2022 چه مقدار سرمایه دارد؟

ایلان ماسک ثروتمند‌ترین فرد در این لیست است که 219 میلیارد سرمایه دارد.

لیست ثروتمندان تنها 10 نفر را شامل می‌شود؟

خیر این لیست تنها به 10 نفر رتبه اصلی که جزء ثروتمند‌ترین افراد جهان درسال ۲۰۲۲ بودند، اشاره کرده است.

مارک زاکربرگ چندمین ثروتمند در جهان محسوب می‌شود؟

او در این لیست قرار ندارد اما رتبه ۱۵ لیست ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرده است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ها

راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق شرکتی و فروشگاهی در سال 2022

[…] ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ را بخوانید پولدار ترین های 2022 گذشته خواندنی داشته اند. […]

بهترین کتاب های انگیزشی [ خلاصه و نکات ]

[…] خوبی رهنمون کننده انسان به سمت رشد و تعالی خواهد بود. ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ و کتاب های هرکدام را بخوانید اینگونه مسیر موفقیت را […]

چگونه یک برنامه ریزی درسی خوب داشته باشیم؟

[…] ثروتمند‌ترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ + لیست دارایی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *